Jump to content

Αναγνώριση Παρακαλώ


Recommended Posts

th_2831d311.jpg

Στο βίντεο φαίνονται 3 διαφορετικά είδη το σκουλήκι θέλω να ξέρω εάν πρέπει να βγει απο το ενυδρειο τα αλλά 2 είναι πίσω απο το φιλτρο και μέσα στο χώρο που βρίσκεται ο θερμοστατης και είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

το μακρυ ειναι ο κλασσικος πολυχαιτος (και να βγαλεις εναν,θα εχεις πολλους αλλους).Το επομενο λευκο που ειναι σαν αναδηπλωμενη γαριδουλα,κατω απο το σκουλικι,ειναι αμφιποδο και το μικρο σαν πολυ γρηγορο μιγακι που εμφανiζεται στα 30¨ του βιντεο ειναι myssis (ειχες ριξει ζωντανη τροφη στο ενυδρειο???)

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα,ειναι τα ιδια;

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=71139&pid=624597&st=0entry624597

Τα σκουλικια ειναι καθαριστες του ενυδρειου.Οταν μεγαλωσουν αρκετα ομως δημιουργουν προβλημα.Αν μπορεις να τα βγαλεις βγαλε τα.

Link to comment
Share on other sites

Ζωντανή τροφή δεν έχω ρίξει ακόμα αλλά θέλω να ξέρω εάν τα αλλά 2 είδη είναι επικίνδυνα για το ενυδρειο και εάν ναι πως τα βγάζω

Link to comment
Share on other sites

ποια εννοεις "τα αλλα 2"?????αυτα που ειναι κολημενα στα τζαμια και στο φιλτρο?το αμφιποδο κατο απο τον πολυχαιτο ή το μικρο που κολυμπαει γρηγορα???

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα δυο που λες ειναι ακινδυνα,και δε χρειαζεται να προσπαθησεις να τα αφαιρεσεις,πραγμα πολυ δυσκολο.Ειναι η <<ζωη>> του βραχου.........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...