Jump to content

Καταγγελια Προς Καταστημα Και Καταστηματαρχη


Recommended Posts

Καλησπερα και καλη χρονια παιδια! Για το ενυδρειο μου δεν ξεκινησε καλα η χρονια...Και θα μπω αμεσως στο θεμα...

31-12-2012 στις 5 το απογευμα τηλεφωνω ενα φιλαρακι απο το φορουμ (που τυχαινει να ειναι και Moderator - Το τονιζω για να δειξω οτι δεν εκανα εγω λαθος στησυνεχεια) να παμε βολτα σε κανα ενυδρειαδικο της Θεσσαλονικης, γιατι ηθελα να αγορασω κατι αν εβρισκα... Παμε λοιπον στο εν λογω μαγαζι (ακομα ονομα δεν θα πω, γιατι θελω να μιλησω με τον υπευθυνο που με δουλεψε ευθεως εμενα και το φιλαρακι μου) το οποιο δεν εχει και το καλυτερο ονομα στην πολη...και παμε στα ψαρακια...Βλεπω μια 4 σαλιαρες και σκεφτομαι οτι θελω οπωσδηποτε μια...Ρωταω ποσο εχει...μου λεει...αλλα διακρινω οτι η μια ειναι ηδη ψοφια στο ενα ενυδρειο, οι αλλες 2 στο αλλοενυδρειο η μια ειναι οριζοντια και η αλλη φυσιολογικη απο πανω της, ενω στο 3ο ενυδρειο υπαρχει μια φυσιολογικη..

Ρωταω γιατι ειναι ετσι οι σαλιαρες και μου λεει ο μαγαζατορας οτι ειναι μια χαρα! Ζηταω να τις ταισει λιγακι, ριχνει μεσα λιγα μπιλακια...αλλα καμια κινηση οι σαλιαρες...Και μου λεει οτι ειναι Στρεσσαρισμενες απο εμας που ειμαστε μπροστα στις γυαλες... Ενιγουει...συμφωνει κι ο φιλος που ειχαμε παει μαζι οτι οι 3 απο τις 4 ειναι καπως!...Moderator με πολυ μεγαλη πειρα κατ΄εμε και ΣΕΒΑΣΤΟΤΑΤΟ μελος του φορουμ....συμφωνει λοιπον να αγορασω τη μοναχικη πιου εδειχνε φυσιολογικοτατη...και ρωταω το παιδι που μου εβαλε το ψαρι αν ειναι οκ...και μου λεει:Το συγκεκριμενο?! Ειναι τουρμπισιο!! Μια χαρα!

Ρωταω αλατοτητα ενυδρειου και μου λεει 1020...οποτε και αποφασιζω να κανω καλυτερη προσαρμογη...με τη μεθοδο της σταγονας παντα...αργα και σταθερα...30 λεπτα...

Το ψαρακι μολις μπηκε πηγε κρυφτηκε φυσιολογικα σε ενα βραχο απο διπλα...μετα απο 3 ωρες το ψαρακι κουνιοταν καπου καπου- αλλαζε θεσεις..αλλα δεν τσιμπησε καθολου αλγη (σε αντιθεση με ενα αλλο που ειχα παρει απο Αθηνα πριν μηνες το οποιο αν και ειχε το μισο του μεγεθος εφαγε αμεσως!)

Μεχρι που ξημερωσε σημερα...και το ειδα ΑΘΙΚΤΟ και νεκρο πανω στον αραγωνιτη...δλδ δεν του την επεσε αλλο ψαρι...

Ειμαι εξοργισμενος με το συγκεκριμενο καταστημα, γιατι το ψαρι ηταν ΚΑΙ ακριβο Και αρρωστο και ενω ρωτησα αν ειναι ολα οκ...ο ιδιος ο καταστηματαρχης ο οποιος ξερει οτι ειμαι πελατης και ξερει ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ τον φιλο-moderator...μας ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ενα ετοιμοθανατο ψαρι. Δεν με πειραζουν τα 18 ευρω...με πειραζει η κοροιδια η οποια γινεται καταμουτρα και χωρις δισταγμο στο βωμο του χρηματος.

Υστεροφημια δεν υπαρχει?! Δεν τον νοιαζει που εγω θα του κανω τοση ζημια οση δεν μπορει να φανταστει?! Υπαρχουν τοσα blogs,Facebook, tweeter, γνωριμιες απο εδω μεσα με παιδια που ουτε θα ξαναπατησουν εκει μεσα... Φυσικα και θα μιλησω μαζι του μολις ανοιξει η αγορα και θα απαιτησω ειτε επιστροφη των χρηματων ειτε αγορα αλλου προιοντος απο το μαγαζι...Σε περιπτωση που αναλαβει τις ευθυνες του ως σωστο μαγαζι κι ως ντομπρος αντρας κι ανθρωπος πανω απολα, τοτε θα αποκατασταθει το κυρος του στην υποληψη μου και δεν θα αναφερθω καν για ποιο μαγαζι γινεται ολη η κουβεντα...

Δεν με εχει δουλεψει τοσο στεγνα ανθρωπος στη ζωη μου...και δεν θα επιτρεψω σε κανεναν να με υποτιμα και να με δουλευει καταμουτρα. Λαθη γινονται, και ψαρια χανονται ξαφνικα...αλλα αυτη η περιπτωση ειναι στιγνο και στεγνο δουλεμα...

Ζητω συγνωμη για την αναστατωση...Ειλικρινα δεν με ενδιαφερει αν φαω "προειδοποιηση" απο τους διαχειριστες, αν διαγραθω ως μελος του φορουμ, το θεμα αυτο αν δεν αποκατασταθει θα μαθευτει με τον ενα η τον αλλο τροπο!

Καλη χρονια και μακρυα απο τετοιες καταστασεις...Θα εχετε νεα μου αργα η γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε και χρονια πολλα!

Καταλαβαινω τον πονο σου αλλα μην προτρεχεις μια που μπορει το εν λογω μαγαζι να σου εξηγηθει σωστα.

Επισης δυστηχως οταν μιλαμε για ζωντανο οργανισμο ποτε δεν ξερεις τη θα σου ξημερωση μια που και αυτα για να φτασουν στο τελος στην γυαλα σου κανουν υπεραντλαντικα ταξιδια, καθυστερησεις σε τελωνια, ξεχασμενα καπου απο τον θεο ειδικα γιορτηνες ημερες υπαρχει ενα γενικο μπαχαλο, οποτε στρες, θερμοκρασιες, ελειψη οξυγωνου κλπ. επιβαρυνουν τον οργανισμο τους φτανοντας ετοιμοθανατα πολλες φορες στον προορισμο τους. Δεν ειμαι καταστηματαρχης, ουτε θελω να υπερασπισω καποιον αλλα δυστηχως τα πραγματα εχουν ως εξης και ειναι στο ολο προγραμμα να συνβαινουν και αυτα. Τωρα εαν τα ψαρια τα ειχε καιρο και δεν τα φροντιζε οπως πρεπει αυτο ειναι μια αλλη ιστορια αλλα απο την αλλη δεν εκπλησομε κιωλας, καλο σου βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω τι θελεις να πεις...ζουσε οταν εφυγα απο το μαγαζι..οποτε δεν αναγνωριζει το λαθος το μαγαζι...Αυτο περιμενω να ακουσω! Ξερω τι τραβανε μεχρι να φτασουν στο ενυσρειο μας...αλλα αν ειναι ταλαιπωρημενο...κι εσυ εισαι σωστος καταστηματαρχης, και ξερεις οτι ειμαι πελατης σου καιρο...λες περασε απο δευτερα τριτη! Anyway...Το μαγαζι θα χασει..δεν θα χασω εγω...ΕΕυχομαι να φερθει σωστα-ντομπρα κι εξυπνα...Στις μερες που ζουμε..και για θαλασσινο ενυδρειο...και συγνωμη πρεπει να μου πει (που λεει ο λογος). Το θεμα μου ειναι αξιοπρεπειας κι οχι οικονομικο...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο αγορασα 2 ψαρακια 50 ευρω. Δεν μου εχει τυχη να χασω ποτε ψαρι τοσο γρηγορα, αλλα δεν σου κρυβω πως τις πρωτες μερες φοβομουν για το χειροτερο!

Παλι καλα δεν ειχα προβλημα αλλα εαν τυχαινε ξερω πως το παλικαρι που εχει το συγκεκριμενο πετσοπ θα με προσεχε και στο τελος θα εβγαινε και χαμενος απο την ολη ιστορια γιατι μην νομιζεις πως εχουν και μεγαλο περιθωριο στα κερδη τους μια που οι αναποδιες για αυτους ειναι καθημερινο φαινομενο. Βεβαια δεν αντιμετωπιζουν ολοι με τον ιδιο τροπο διαφορες καταστασης οταν υπαρχει προβλημα. Καποια καταστηματα μπορει να ειναι μεγαλα αλλα σε αντιμετωπιζουν σε fast food κατασταση.

Οπως και να εχει φιλε μου ευχομε τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πηγές εκεί....;αφού απο μόνο σου λες####Παμε λοιπον στο εν λογω μαγαζι (ακομα ονομα δεν θα πω, γιατι θελω να μιλησω με τον υπευθυνο που με δουλεψε ευθεως εμενα και το φιλαρακι μου) το οποιο δεν εχει και το καλυτερο ονομα στην πολη...#####γιατί; Δεν υπήρχε άλλο μαγαζί ....;

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνε καλή χρονιά και περαστικά για το ψαράκι.Μερικά πετ σοπ στην πόλη μας είναι απαράδεκτα.Γενικά την τελευταία φορά που ξενέρωσα πολύ απο το συγκεκριμένο μαγαζί ηταν οταν μου ζήτησαν 30 ευρώ για ένα χρόμις που στην Αθήνα στοιχίζει 5-8 ευρώ...Φυσικά και δεν το πείρα.Μερικοί ιδιοκτήτες είναι εκτός τόπου και χρόνου.Άσε που η κρίση χτυπησε και τα ιντερνετικά μαγαζιά που ενώ έδωσα 30 ευρώ για 1 λίτρο αντιφόσφωρο μου ήρθε ανοιγμένος και δαγκωμένος κατα 150 γραμάρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πηγές εκεί....;αφού απο μόνο σου λες####Παμε λοιπον στο εν λογω μαγαζι (ακομα ονομα δεν θα πω, γιατι θελω να μιλησω με τον υπευθυνο που με δουλεψε ευθεως εμενα και το φιλαρακι μου) το οποιο δεν εχει και το καλυτερο ονομα στην πολη...#####γιατί; Δεν υπήρχε άλλο μαγαζί ....;

+1 :veryangry: θα ηθελα να μαθω το καταστημα εστω και με πμ

Link to comment
Share on other sites

επειδη τετοια γεγονοτα δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινουν και ολοι πανω κατω ξερουμε τι καταληξη που μπορει να εχει ενα τετοιο θεμα - κουβεντα . Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι : εαν το συγκεκριμενο καταστημα εχει χωρο στο φορουμ να κανεις τα παραπονα εκει και να ακουσουμε - διαβασουμε ολοι μας και την αποψη του καταστηματαρχη . Πιστευω θα ειναι καλο να ακουστουν και οι 2 πλευρες .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολλά pet shop έχουν ανθρώπους που δεν κοιτάνε πως να σε βοηθήσουν με αυτό που παίρνεις αλλά πως να σε εκμεταλλευτούν και να σου πουλήσουν ότι να 'ναι, την έχω πατήσει αρκετές φορές αλλά μετά δεν με ξαναείδαν, κανονικά αν είναι σωστοί επαγγελματίες ότι κανούριο φέρνουν απο ζωντανά πρέπει να τα έχουν κάποιες μέρες στο κατάστημα χωρίς να τα πουλάνε για να δουν πως θα πάνε και αν είναι οκ μετά να τα δίνουν, το καλύτερο θα είναι αναλόγως βέβαια την κατάληξη να μην ξαναπάρεις τίποτα απο το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν θέλω να αγοράσω ψαράκι , ρωτάω το κατάστημα πότε θα φέρεις το τάδε ψαράκι? μου λέει πχ την τρίτη και του απαντάω θα περάσω σε 10 μέρες, το συγκεκριμένο κατάστημα μου το κρατάει, αλλα εχουμε γίνει πλέον φίλοι με το συγκεκριμένο παληκάρι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη τετοια γεγονοτα δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινουν και ολοι πανω κατω ξερουμε τι καταληξη που μπορει να εχει ενα τετοιο θεμα - κουβεντα . Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι : εαν το συγκεκριμενο καταστημα εχει χωρο στο φορουμ να κανεις τα παραπονα εκει και να ακουσουμε - διαβασουμε ολοι μας και την αποψη του καταστηματαρχη . Πιστευω θα ειναι καλο να ακουστουν και οι 2 πλευρες .

+1!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πηγές εκεί....;αφού απο μόνο σου λες####Παμε λοιπον στο εν λογω μαγαζι (ακομα ονομα δεν θα πω, γιατι θελω να μιλησω με τον υπευθυνο που με δουλεψε ευθεως εμενα και το φιλαρακι μου) το οποιο δεν εχει και το καλυτερο ονομα στην πολη...#####γιατί; Δεν υπήρχε άλλο μαγαζί ....;

Γιατι δεν εχω και πολλες επιλογες στην πολη μου...

Link to comment
Share on other sites

επειδη τετοια γεγονοτα δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινουν και ολοι πανω κατω ξερουμε τι καταληξη που μπορει να εχει ενα τετοιο θεμα - κουβεντα . Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι : εαν το συγκεκριμενο καταστημα εχει χωρο στο φορουμ να κανεις τα παραπονα εκει και να ακουσουμε - διαβασουμε ολοι μας και την αποψη του καταστηματαρχη . Πιστευω θα ειναι καλο να ακουστουν και οι 2 πλευρες .

Δεν μπορω και δεν θελω να ανοιξω ακομα θεμα, ουτε να αναφερθω στο ποιο ειναι το μαγαζι...Θελω πρωτα να μιλησω με τον ιδιο και μετα θα ανοιχτουν πολλα θεματα αν παρω αρνητικη απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι ειναι ετσι οι σαλιαρες και μου λεει ο μαγαζατορας οτι ειναι μια χαρα! Ζηταω να τις ταισει λιγακι, ριχνει μεσα λιγα μπιλακια...αλλα καμια κινηση οι σαλιαρες...Και μου λεει οτι ειναι Στρεσσαρισμενες απο εμας που ειμαστε μπροστα στις γυαλες... Ενιγουει...συμφωνει κι ο φιλος που ειχαμε παει μαζι οτι οι 3 απο τις 4 ειναι καπως!...Moderator με πολυ μεγαλη πειρα κατ΄εμε και ΣΕΒΑΣΤΟΤΑΤΟ μελος του φορουμ....συμφωνει λοιπον να αγορασω τη μοναχικη πιου εδειχνε φυσιολογικοτατη...και ρωταω το παιδι που μου εβαλε το ψαρι αν ειναι οκ...και μου λεει:Το συγκεκριμενο?! Ειναι τουρμπισιο!! Μια χαρα!

Καταρχήν να πω, αν και Αθηναιος ήδη μπορω να φανταστώ σε πιο καταστημα αναφέρεσαι..... και εχει φτασει η κακη του φήμη ακομα και εδω κατω και απο προσωπική εμπειρία το επιβεβαιωσα!!

Στο θεμα μας τωρα. Πρωτα από ολα να πω οτι όλοι μας που εμπιστευτηκαμε καταστημταρχη, αν και υποτίθετε οτι σε εμας δε θα έκανε λαμογια!! Αλλα οταν την πατήσεις.... προσεχεις τα παντα!! Από όλο σου το κείμενο κρατησα το παραπανω στο οποιο φαινεσαι οτι φερεις κι εσυ και ο φίλος σου εν μερη την ευθύνη. Εξηγώ το γιατί (χωρις παρεξηγηση παντα).

1. Εφόσον εισαι πλεόν εμπειρος χομπίστας και εσυ και ο φίλος σου, γιατι αποδεχτηκατε το γεγονος οτι δεν τρωει επειδη εισαστε εσεις μπροστα? Ειναι ντροπαλό? Αν ναι, τότε να το παρετε οταν ξεντραπει!

2. Οταν βλεπεις άρρωστα ενυδρεία, γιατι έτσι οπως μου το περιγράφεις περι /αρρωστων ενυδρείων είναι και όχι αρρωστων ψαριων μονο, γιατι ψωνιζεις?? Η μπειρια παλι δε βοηθησε σε αυτό

3. Εαν το ψαρι έτρωγε κανονικά, πάλι θα το έπαιρνες? Γνωριζεις οτι μολις φαει το ψαρι δεν πρεπει να το στρεσάρουμε γιατι εχει πολλες πιθανότητες να ψοφήσει στη σακούλα? Που αυτό σημαινει οτι αν θελουμε να σακουλιασουμε, δεν ταιζουμε πιο πριν!

4. Αφού είδες ότι προσπαθούσε και επέμενε να το ξεφορτωθεί το ψάρι, γιατί το πήρες?

5. Ποσοι απο τους καταστηματαρχες πιστευεις οτι θα εκαναν το ίδιο πράγμα?? Θα σου απαντησω εγω.... ΟΛΟΙ!!

Εν κατακλείδι, μήπως ενεργησες στην προκειμενη περιπτωση ως αρχαριος? Μηπως παρεβλεψες οσο είδες και τον πίστεψες επειδη ηθελες ντε και καλα να το παρεις το ψαρι??

Χωρις παρεξηγηση, στα λεω εγω.... ο μεγιστος παθών απο τετοιες "αλητίες" καταστηματαρχων!! Και γιαυτο παντα παω με παρέα γιατι οταν το θελω το ψαρι.... πιστευω οτι θελω!!!

Υ.Γ.: Δε θα απανταγα, ουτε θα ανακατευόμουν, αλλα επειδη σεβομαι και εκτιμώ και εσένα και τον φιλο σου που πηγατε, απαντησα.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολλά pet shop έχουν ανθρώπους που δεν κοιτάνε πως να σε βοηθήσουν με αυτό που παίρνεις αλλά πως να σε εκμεταλλευτούν και να σου πουλήσουν ότι να 'ναι, την έχω πατήσει αρκετές φορές αλλά μετά δεν με ξαναείδαν, κανονικά αν είναι σωστοί επαγγελματίες ότι κανούριο φέρνουν απο ζωντανά πρέπει να τα έχουν κάποιες μέρες στο κατάστημα χωρίς να τα πουλάνε για να δουν πως θα πάνε και αν είναι οκ μετά να τα δίνουν, το καλύτερο θα είναι αναλόγως βέβαια την κατάληξη να μην ξαναπάρεις τίποτα απο το συγκεκριμένο.

Μακαρι να λειτουργουσαν ολοι ετσι... Μονο ενα μαγαζι στα μετεωρα μου συμπεριφερθηκε ετσι...μου ειπε αστο αυτο το ψαρι προς το παρον γιατι ηρθε προχθες... οπως ειπα περιμενω να δω την απαντηση του μαγαζιου και θα δω αν θα ξαναπατησω στο μαγαζι, η αν θα αποκατασταθει στην υποληψη μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω και δεν θελω να ανοιξω ακομα θεμα, ουτε να αναφερθω στο ποιο ειναι το μαγαζι...Θελω πρωτα να μιλησω με τον ιδιο και μετα θα ανοιχτουν πολλα θεματα αν παρω αρνητικη απαντηση...

E τοτε κακως κατα τη γνωμη μου ανοιξες και το παρων θεμα , επρεπε να περιμενες να μιλησεις και μετα να ενεργουσες αναλογως .

Με το να μιλαμε χωρις ονομα τους περνει ολους η μπαλα ( καλους και κακους επαγγελματιες ) και ειναι κατι που δεν ειναι σωστο :)

Βαλεντινο δεν εχω τιποτα μαζι σου και με κανεναν , απλα λεω τα πραγματα οπως τα βλεπω εγω :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω, αν και Αθηναιος ήδη μπορω να φανταστώ σε πιο καταστημα αναφέρεσαι..... και εχει φτασει η κακη του φήμη ακομα και εδω κατω και απο προσωπική εμπειρία το επιβεβαιωσα!!

Στο θεμα μας τωρα. Πρωτα από ολα να πω οτι όλοι μας που εμπιστευτηκαμε καταστημταρχη, αν και υποτίθετε οτι σε εμας δε θα έκανε λαμογια!! Αλλα οταν την πατήσεις.... προσεχεις τα παντα!! Από όλο σου το κείμενο κρατησα το παραπανω στο οποιο φαινεσαι οτι φερεις κι εσυ και ο φίλος σου εν μερη την ευθύνη. Εξηγώ το γιατί (χωρις παρεξηγηση παντα).

1. Εφόσον εισαι πλεόν εμπειρος χομπίστας και εσυ και ο φίλος σου, γιατι αποδεχτηκατε το γεγονος οτι δεν τρωει επειδη εισαστε εσεις μπροστα? Ειναι ντροπαλό? Αν ναι, τότε να το παρετε οταν ξεντραπει!

2. Οταν βλεπεις άρρωστα ενυδρεία, γιατι έτσι οπως μου το περιγράφεις περι /αρρωστων ενυδρείων είναι και όχι αρρωστων ψαριων μονο, γιατι ψωνιζεις?? Η μπειρια παλι δε βοηθησε σε αυτό

3. Εαν το ψαρι έτρωγε κανονικά, πάλι θα το έπαιρνες? Γνωριζεις οτι μολις φαει το ψαρι δεν πρεπει να το στρεσάρουμε γιατι εχει πολλες πιθανότητες να ψοφήσει στη σακούλα? Που αυτό σημαινει οτι αν θελουμε να σακουλιασουμε, δεν ταιζουμε πιο πριν!

4. Αφού είδες ότι προσπαθούσε και επέμενε να το ξεφορτωθεί το ψάρι, γιατί το πήρες?

5. Ποσοι απο τους καταστηματαρχες πιστευεις οτι θα εκαναν το ίδιο πράγμα?? Θα σου απαντησω εγω.... ΟΛΟΙ!!

Εν κατακλείδι, μήπως ενεργησες στην προκειμενη περιπτωση ως αρχαριος? Μηπως παρεβλεψες οσο είδες και τον πίστεψες επειδη ηθελες ντε και καλα να το παρεις το ψαρι??

Χωρις παρεξηγηση, στα λεω εγω.... ο μεγιστος παθών απο τετοιες "αλητίες" καταστηματαρχων!! Και γιαυτο παντα παω με παρέα γιατι οταν το θελω το ψαρι.... πιστευω οτι θελω!!!

Υ.Γ.: Δε θα απανταγα, ουτε θα ανακατευόμουν, αλλα επειδη σεβομαι και εκτιμώ και εσένα και τον φιλο σου που πηγατε, απαντησα.

Ακριβως φιλε μου, εχεις πιασει την ψυχολογια μου εκεινης της στιγμης...ψαχνω πολυ καιρο αυτο το ψαρι, γιατι αρχιζω να εχω θεματακι με την πρασινη αλγη, και πιστεψα οτι ηθελα να πιστεψω... Τα ενυδρεια δεν φαινονταν αρρωστα. ταψαρακια ομως φαινονταν..και μονο οι σαλιαρες.. Δεν επρεπε να το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρακαλεσω να σταματησει προς στιγμην εδω το θεμα.Ο Βαλεντινος στην ενταση του ετσι ενιωσε κι ετσι εγραψε.Δεν τον κατηγορω καθολου γι'αυτο.

Απο τη στιγμη που δεν μπορουμε ομως να προεξωφλησουμε το τι θα συμβει αυριο,ας μεινουμε εδω.

Αν δεν ικανοποιηθει ο Βαλεντινος,τοτε θα ανοιξει θεμα στην κατηγορια του καταστηματος,ωστε να ακουστουν και οι δυο πλευρες.

Αναμενω την κατανοηση σας.

Link to comment
Share on other sites

E τοτε κακως κατα τη γνωμη μου ανοιξες και το παρων θεμα , επρεπε να περιμενες να μιλησεις και μετα να ενεργουσες αναλογως .

Με το να μιλαμε χωρις ονομα τους περνει ολους η μπαλα ( καλους και κακους επαγγελματιες ) και ειναι κατι που δεν ειναι σωστο :)

Βαλεντινο δεν εχω τιποτα μαζι σου και με κανεναν , απλα λεω τα πραγματα οπως τα βλεπω εγω :)

Καμια παρεξηγηση ... εδω ειμαστε για να μιλαμε τη γλωσσα της αληθειας... κι εγω εκανα λαθος που δεν εμπιστευτηκα την κριση μου...

Ετσι οπως το θετεις το θεμα σου,χανεις το δικιο σου φιλε μου.

Πως το θετω δλδ και πως χανω το δικιο μου δηλαδη? Εμ βιασμενος, εμ και δαρμενος?!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι μετα απο τηλεφωνικη συνομιλια μου με το καταστημα ο υπευθυνος μου ειπε οτι κανονικα αλλαγες δεν γινονται..απο τη στιγμη που το ψαρι εφυγε ζωντανο απο το μαγαζι, αλλα επειδη ειμαι πελατης μου ειπε να περασω εκει...Πιστεψα οτι θα μου κανει καλυτερη τιμη αν επαιρνα κατι αλλο, αλλα τελικα αγορασα ενα gobaki χωρις να μου παρει χρηματα (ηταν πανω κατω στην ιδια τιμη). Ενα μπραβο στον υπευθυνο που φερθηκε και ανθρωπινα και επιχειρηματικα!

Ζητω συγνωμη για την οποια αναστατωση, ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκαν για το θεμα και προσπαθησαν να με ηρεμησουν και ευχομαι κι ελπιζω ολοι μας να ειμαστε προσεκτικοτεροι αλλη φορα...

Καλη χρονια σε ολους σας!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι μετα απο τηλεφωνικη συνομιλια μου με το καταστημα ο υπευθυνος μου ειπε οτι κανονικα αλλαγες δεν γινονται..απο τη στιγμη που το ψαρι εφυγε ζωντανο απο το μαγαζι, αλλα επειδη ειμαι πελατης μου ειπε να περασω εκει...Πιστεψα οτι θα μου κανει καλυτερη τιμη αν επαιρνα κατι αλλο, αλλα τελικα αγορασα ενα gobaki χωρις να μου παρει χρηματα (ηταν πανω κατω στην ιδια τιμη). Ενα μπραβο στον υπευθυνο που φερθηκε και ανθρωπινα και επιχειρηματικα!

Ζητω συγνωμη για την οποια αναστατωση, ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκαν για το θεμα και προσπαθησαν να με ηρεμησουν και ευχομαι κι ελπιζω ολοι μας να ειμαστε προσεκτικοτεροι αλλη φορα...

Καλη χρονια σε ολους σας!

Να προσεχουμε στις αγορες μας αλλα και να μην βγαζουμε γρηγορα συμπερασματα :)

:bigemo_harabe_net-134:

Τελος καλο ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με την συμπεριφορά του μαγαζιού, πάντα προσέχουμε για να έχουμε. Ποτέ μη ξανακάνεις αντίστοιχη αγορά. Είναι υψηλού ρίσκου... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...