Jump to content

Μερικες Πληροφορίες Για Μονομαχους Παρακαλω!!!


mpikostas

Recommended Posts

ζητω να μου πειτε τα παρακατω παρακαλω για μονομαχους περιπου
τιμη
τιμη ενως ενιδριου μικρου
πως να ξεχοριζω αρσενικα θηλικα
!!!προσοχη ειμαι αρχαριος ακομη οσο πιο αναλιτικα γινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

και τι παιζει με την αμονια δεν το εχω καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Mpikostas.Η τιμή ενός μονομάχου ξεκινάει από 3Ε μέχρι 5Ε.Τα μικρά ενυδρεία κοστίζουν περίπου 50Ε(20λιτρο με μηχανισμό,θερμοστάτη και λάμπα).Συνήθως οι αρσενικοί μονομάχοι που πουλάνε τα pet-shop έχουν μεγάλα πτερύγια.Όμως για να είσαι σίγουρος τα θυληκά έχουν μια τελεία κάτω από την κοιλιά τους.22469133.jpg

Έγινε επεξεργασία - bettas
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να γράφουμε με μικρά ελληνικά.

Πληροφορίες για τους μονομάχους μπορείς να βρεις εδώ: http://www.aquazone....showtopic=36770

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα πλαστικά ενυδρεία είναι πιο φθηνά.Δεν νομίζω όμως ότι ο μονομάχος θα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να γράφουμε με μικρά ελληνικά.

Πληροφορίες για τους μονομάχους μπορείς να βρεις εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36770

Fotis διόρθωσε το link :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

kalispera !! edo kai ena mina exo ena arseniko monomaxo se ena mikro enydrio pros to paron 3 litra!!! edo kai ligo kairo kathete mono stin epifania noxelika, ayto pou em agxonei einai otit a vradya pou koimate psilo gernei !! mou pethenei i prepei na kano kati .. paizei rolo oti exo mnoo 22 vathmous sto domatio?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!πληροφοριακα γραφουμε με Ελλινικα πεζα γραμματα...απο οτι φαινετε δεν εκανες το διαβασμα σου...λοιπον ξεκηνα διαβασμα για τον κυκλο του αζωτου,ψαξε να βρεις ενα ενυδρειο της προκοπης με φιλτρο,φως και συγουρα θερμοστατη(οι μονομαχοι ειναι τροπικα ψαρακια,δηλαδη θελουν θερμοκρασιες απο 26 εως 28),προμυθευσου ενα σετ τεστ νερου(υγρων τεστ καταπεοτιμησει) για αμμωνια,νιτρικα,νιτρωδη,ph....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πριν απο 5 μερες πηρα το πρωτο μου μονομαχοενυδρειο συνολο μαζι με το ψαρακι και τα φυτα μου βγηκε 60 ευρω

το ενυδρειο ειναι 12 λιτρα (ειχα φαρμακα και τετοια).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...