Jump to content

Ενυδρείο Με Κιχλίδες


steliosv

Recommended Posts

Tην μπλε πλευρα θα εβαζα.Βεβαια μπορεις να την δοκιμασεις και απο τις 2 πλευρες και να δεις ποια σου αρεσει.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ κι εγώ, δεν χρειάζεται να δίνεις κατεψυγμένη στα μικρά τα οποία έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να την φάνε. Μερικά τριμμένα φυλαράκι από την τροφή που δίνεις στα ενήλικα, θα είναι μια χαρά. Τώρα για την αφίσα, ότι σου κάνει εσένα καλύτερα στο μάτι. Εσύ θα είσαι απέναντι και εσύ θα πρέπει να χαίρεσαι με το αποτέλεσμα.

:)

Link to comment
Share on other sites

οκ.. οποτε εφοσον τωρα εχω και τα μικρα θα σταματησω την κατεψυγμενη και θα ριχνω μονο την φλεικς τριμενη μεχρι να μεγαλωσουν και θα ξεκινηαω μετα ξανα την κατεψυγμενη.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετρήσεις στο ενυδρείο και το PH ήταν στο 8, η GH 16 και KH στο 7. Είναι εντάξει σε αυτά τα όρια;

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές έχω παρατηρήσει η μια θηλυκιά από τα multies είναι μονίμως μέσα στο κοχυλι. Που και που ίσα που βγάζει το κεφαλάκι μόνο έξω. Ποιο πριν την έβλεπες συνέχεια έξω. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι χθες ναι. Σημερα δεν ξερω γιατι δεν ειμαι σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι χθες ναι. Σημερα δεν ξερω γιατι δεν ειμαι σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει αυγά λέω πιθανόν

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Mεχρι χθες ναι. Σημερα δεν ξερω γιατι δεν ειμαι σπιτι...

Πιθανόν να έχει αυγά λέω πιθανόν

Πιθανοτατα εχει δικιο ο Σωκρατης.Λιγο υπομονη και θα δεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μηνας δεν εχει περασει απο την προηγουμενη γεννα... Τοσο γρηγορα θα γεννησει παλι; Τωρα θα μου πεις ειναι αλλη θηλυκια! Οποτε περιμενουμε και θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα ήταν έξω. Ψαράκια δεν είδα βέβαια αλλά μπορεί να είναι μέσα στο κοχυλι. Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα julies αρχίσανε να βολτάρουν ή κρύβονται ακόμα? Καμιά φωτογραφία μπόρεσες να τα βγάλεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν αρχισει να βολταρουν. Και εχει πολυ πλακα οταν ριχνω τροφη που αρσενικος απο τα multies επιτηθεται στα julies που μπορει να βγουν πιο κοντα στα κοχειλια. Δεν ειναι και οι καλυτερες φωτος αλλα αυτες εχω προχειρες τωρα οπου ειναι τραβηγμενες απο το κινητο

post-3266-1331897009,7372_thumb.jpg

post-3266-1331897117,5737_thumb.jpg

post-3266-1331897207,09_thumb.jpg

post-3266-1331897242,7572_thumb.jpg

post-3266-1331897338,6192_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πλέον φυσαλιδες στην αφισα πίσω, ουτε το μπαστούνι εισόδου......παρα πολύ ωραία μαζεμένα και νοικοκυρεμένα πράγματα!!!Ευγε!!

:bigemo_harabe_net-64:

Υ.Γ. Βάλε και μια valisneria στην πίσω δεξιά γωνία και μια μικρή πετρούλα κοντα στη βάση στις ρίζες της..... θα γινει πολύ ομορφο!!!

Έγινε επεξεργασία - PRINCE
Link to comment
Share on other sites

Ναι καθησα και την εστρωσα οσο μπορουσα την αφισα και καταφερα και εβαλα και το spray bar στο πλαινο τζαμι. Βεβαια ισως να μειωθηκε λιγο η ροη ετσι οπως καθησε το λαστιχο αλλα δε νομιζω πολυ. Καταφερα και το εβαλα με τετοιο τροπο ωστε να μην τσακιζει πολυ. Για φυτο σκεφτομουν και εγω να βαλω. Βεβαια ειδα ειναι αλλο (δεν θυμαμαι τωρα πως λεγεται), που μοιαζει με valisneria αλλα τα φυλλα ειναι κυματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο γίνεται σιγά σιγά. Θα πιάσει και τις άλγες του και με την προσθήκη ενός φυτού, όπως πρότεινε και ο Prince, θα γίνει ακόμα πιό όμορφο. Για το τσάκισμα που λες, προσπάθησε να το τοποθετήσεις έτσι ώστε να μην τσακίζει καθόλου.

Καλή συνέχεια από εδώ και πέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται να μην τσακιζει καθολου εκει που ειναι η τρυπα που περναει το λαστιχο. Το προσπαθησα να δω μηπως το κανω αλλιως αλλα δεν καταφερα κατι. Παντως κανει καλα την αναταραξη στην επαφανεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...