Jump to content

Αυγουλομενη Red Crystal


Recommended Posts

παιδια σημερα ειδα την red crystal γεματη με αυγα!!!καταχαρηκα!!!γεννανε οπως οι red cherry??δλδ κανα 2 βδομαδες θα τα εχουν τα αυγα??ξερει κανεις που εχει red crystal??ευχαρηστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το Crystal κόκκινη γαρίδα δεν είναι τόσο δύσκολη ενός είδους φυλή, όπως πιστεύουν μερικοί. Όπως όλες οι γαρίδες χόμπι, το Crystal Red Shrimp μπορεί φυλή εξίσου εύκολα, όπως τα περισσότερα άλλα είδη Caridina. Θα παράγουν επίσης εξίσου πολλούς απογόνους, δεδομένου ότι το νερό είναι καθαρό και οι παράμετροι κατάλληλη για το είδος αυτό. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον κύκλο αναπαραγωγής της γαρίδας του γλυκού νερού ενυδρείο παρακαλώ διαβάστε την αναπαραγωγή Γαρίδες άρθρο.

Τα μωρά του κρυστάλλου Shrimp Κόκκινο χρώμα όπως και τους γονείς τους μόνο μετά την εκκόλαψη. Ωστόσο, η βαθμολόγηση των απογόνων δεν μπορεί να γίνει μέχρι να αναπτυχθούν περισσότερο. Θα δείτε το κόκκινο / λευκό χρωματισμό στο Crystal Offspring κόκκινη γαρίδα, αλλά όχι οποιαδήποτε λεπτομερή χαρακτηριστικά / σχήματα τα οποία μπορούν να διακρίνουν μεταξύ των βαθμίδων.

Δυστυχώς, το Crystal Red Shrimp είναι σοβαρά καθαρών ειδών. Η απόκτηση υψηλότερων βαθμίδων της εκπαίδευσης σημαίνει ότι οι κτηνοτρόφοι θα παράγουν απογόνους από το ίδιο γενετικό στέλεχος. Λόγω της overbreeding το Crystal Red Shrimp μπορεί να είναι πιο λεπτό και succeptable σε ασθένειες, καθώς και μικρές αλλαγές στις συνθήκες του νερού, όπως αναφέρεται στην ενότητα παραμέτρων του νερού. Γι 'αυτό συνιστάται να αποκτήσουν εμπειρία σε γαρίδες κρατώντας πρώτα. Φωτογραφία ενός κρυστάλλου μωρό Κόκκινη γαρίδα στη συνέχεια.

αυτο ειναι μια μεταγραση google απο εδω μπορει να σε βοηθησει http://www.planetinverts.com/Crystal%20Red%20Shrimp.html

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ για τις πληροφοριες ...αλλα θα προτιμουσα απαντησεις απο αυτους που ηδη εχουν γαριδες red crystal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω είδη γέννα Red Crystal grade a. Στην αρχή τα αυγά ήταν καφέ λίγο σκούρο και μετά από κάποιο διάστημα δεν θυμάμαι ακριβώς έγιναν διάφανα και μπορούσα να διακρίνω ένα μαύρο στίγμα στο κέντρο τους μετά από 15 μέρες περίπου είδα τα πρώτα μικρά αλλά θέλει μεγάλη προσοχή στην ποιότητα του νερού και οι αλλαγές να είναι σε συνθήκες όσο το δυνατόν ίδιες σε τιμές γιατί είναι που είναι αρκετά ευαίσθητες οι ενήλικες φαντάσου τα μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω είδη γέννα Red Crystal grade a. Στην αρχή τα αυγά ήταν καφέ λίγο σκούρο και μετά από κάποιο διάστημα δεν θυμάμαι ακριβώς έγιναν διάφανα και μπορούσα να διακρίνω ένα μαύρο στίγμα στο κέντρο τους μετά από 15 μέρες περίπου είδα τα πρώτα μικρά αλλά θέλει μεγάλη προσοχή στην ποιότητα του νερού και οι αλλαγές να είναι σε συνθήκες όσο το δυνατόν ίδιες σε τιμές γιατί είναι που είναι αρκετά ευαίσθητες οι ενήλικες φαντάσου τα μικρά.

οκ φιλε!!τα αυγα ειναι καφε οντως!!θα το εχω υποψη!!!ευχαρηστω!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...