Jump to content

Up The Irons !!


ReBeLoS

Recommended Posts

Μιας και εχω αρκετο καιρο να γραψω κατι στην κατηγορια και γενικοτερα στο ΑΖ, ειπα να σας δωσω και εγω με την σειρα μου 2 βιντεακια τα οποια τραβηχθηκαν σε ενα απο τα ενυδρεια που εχω στο υπογειο μου....

Τα βιντεο δεν εχουν υποστει καμμια ψηφιακη επεξεργασια και ειναι τραβηγμενα με ενα ταπεινο ipnone....

Και λιγο ιστορια.

Τα 2 ψαρια αγορασθηκαν απο καταστημα 4-5 μηνων σε μεγεθος 5-6 εκ. απο αγνωστου προελευσεως εκτροφεα χωρις κανενα ιδιαιτερο χρωμα και φυσικα δεν αποτελουσαν ζευγαρι σε αυτη την ηλικια αλλα μεγαλωνοντας θελησα να τους παρω μια γεννα για τον λογω που θα δειτε φανταζομαι αν μπειτε στον κοπο να δειτε τα βιντεο και φυσικα για να ξεσκουριασω και εγω....

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

Νίκο αν και ξερεις πως δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου οι δισκοι.....τα ψαρια αυτα ειναι πραγματικά πανέμορφα!!!!!

Συγχαρητήρια για την γεννα!!!Να τα χαιρεσαι!!!!!

:)

Έγινε επεξεργασία - PRINCE
Link to comment
Share on other sites

Nικο πανεμορφοι γονεις και πολυ καλοι στην φροντιδα των παιδιων τους!

Να τα χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

οτι και να πω ειναι λιγο.......στα εχω πει και προσωπικα αλλωστε......απλα να πω στους φιλους που δεν εχουν την τυχη να δουν απο κοντα αυτα τα αστερια οτι το βιντεο τα ΑΔΙΚΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ......

τα συγχαρητηρια μου λοιπον για ακομα μια φορα φιλε......

:thaman: :thaman: :thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νικόλα!Να τα χαίρεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεία του χόμπυ μας μέσα σε λίγα λεπτά......

Συγχαρητήρια και απο εμένα.

Κ

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα τα λόγια είναι περιττά... :bowdown: :bowdown:

..αυτοι οι Δίσκοι... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψάρια κι ας μην είναι γνωστός ο εκτροφέας τους.

Να σου ζήσουν τα γεννητούρια και να τα χαίρεσαι.

Οσο για τα βιντεάκια........ :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσαν ποτε οι δισκοι αλλα τα βιντεο φιλε ειναι ολα τα λεφτα.Απιστευο.Και ολα τα μικρα μαζι με τους γονεις.Τετοια φροντιδα;Εικονες που σου μενουν χαραγμενες καιρο.Συγχαρητηρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είναι φανταστικά. Μπράβο για την όλη προσπάθεια και φυσικά για το πεντακάθαρο ενυδρείο.

Φίλε Νίκο να σου ζήσουν και να τα χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλαρακι δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο σενα.Αντιθετως περιμενω ακομη περισσοτερα.Εχεις την αγαπη για αυτα τα ψαρια,αλλα και την <<τρελα>> να πας ακομη ψηλοτερα το χομπυ.

Keep walking........ :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

φανταστικα νικο! ευχαριστουμε που τα μοιραστικες μαζι μας! φτου φτου φτου!

Link to comment
Share on other sites

Το 'χεις αγορινα μου........

Μπραβο ρε Νικολαε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω οσους μπήκαν στον κόπο να δουν τα βιντεο και φυσικα να απαντησουν ....

Σε λίγες ημερες ερχεται η συνεχεια και θα ειναι ακομα πιο συγκλονιστικη...... :thumbup:

Και οπως λεει και ενα αγαπημενο μου κομματι που ακουγετε στο δευτερο βιντεακι "NO MORE LIES" .....

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Το 'χεις αγορινα μου........

Μπραβο ρε Νικολαε!!!!!!!!

Εσυ ασε "τα εχεις" και "τα δινεις" και αυριο ετοιμασου για καφεδια γιατι μου λειψες....

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια φιλε μου,,,μια ερωτηση,,,ποτε εγινε η πρωτη σου γεννα απο την στιγμη που τα πηρες?

στις πρωτες γεννες τα ερωγαν τα αυγα?η τα μικρα?

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια φιλε μου,,,μια ερωτηση,,,ποτε εγινε η πρωτη σου γεννα απο την στιγμη που τα πηρες?

στις πρωτες γεννες τα ερωγαν τα αυγα?η τα μικρα?

Δεν υπαρχει νομος σε αυτο που ρωτας. Καθε ζευγαρι αντιδρα διαφορετικα στις πρωτες του γεννες.

Αλλα τρωνε τα αυγα, αλλα δεν τα γονιμοποιυν, αλλα πετυχαινουν με την πρωτη κτλ κτλ.

Φυσικα σε ολα τα παραπανω παιζει πολυ μεγαλο ρολο και η εμπειρια του καθε χομπυστα και το ποσο ειναι διατεθιμενος καποιος να αφοσοιωθει σε αυτο για μια πετυχημενη γεννα προετοιμαζοντας την καιρο πριν..... Ολα παιζουν τον ρολο τους. Ροες, συνθηκες, ταισματα, ειδη τροφων, φιλτρανση, οξυγονωση κτλ. κτλ.

Δυστηχως η ευτυχως και χωρις να θελω να σε αποτρεψω, μιας και δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου, δεν υπαρχει "αυτοματος" σε αυτο και ειμαι εντελως καθετος αν θες αν πετυχεις κατι σωστο και λιγοτερο επωδυνο για τα ψαρια σου....

Προσωπικα για το συγκεκριμενο ζευγαρι εκανα αρκετα πειραματα για να παρω αυτο που ηθελα και που θελανε και αυτα. Επισης θελει και αρκετη υπομονη και οχι βιασυνες γιατι το να βγαλεις μια σωστη γεννα δεν ειναι μαγκια ουτε μοδα αλλα καθηκον για οποιον εχει την διαθεση, την τρελα και την ορεξη να φιλοξενει τους Βασιλιαδες .....

Ελπιζω να μην σε κουρασα...

Link to comment
Share on other sites

φυσικα,,,δεν εχω αντιρρηση σε αυτα που λες,,,και ολα ειναι σωστα,.,,,ρωτησα απλα ποτε οι δισκοι ωριμαζουν ηλικιακα και ειναι ετοιμοι για αναπαραγωγη,,,και σε ρωτησα γιατι ανεφερες οτι τα δισκακια τα πηρες πολυ μικρα,,,οπως και εγω εχω κανει τωρα,,,,

καλη συνεχεια,,,

Link to comment
Share on other sites

φυσικα,,,δεν εχω αντιρρηση σε αυτα που λες,,,και ολα ειναι σωστα,.,,,ρωτησα απλα ποτε οι δισκοι ωριμαζουν ηλικιακα και ειναι ετοιμοι για αναπαραγωγη,,,και σε ρωτησα γιατι ανεφερες οτι τα δισκακια τα πηρες πολυ μικρα,,,οπως και εγω εχω κανει τωρα,,,,

καλη συνεχεια,,,

Απο την στιγμη που αποκτησουμε δισκους μικρους ηλικιακα η δικη μου γνωμη ειναι να τους αφησουμε να μεγαλωσουν, παντα με την απαραιτητη φροντιδα (φαγητο, καθαρο νερο, σταθερες συνθηκες), και οταν φτασουν ηλικιακα κοντα 10-13 μηνων και απο την στιγμη που δουμε οτι εχει σχηματιστει ζευγαρι να τους αφησουμε να κανουν καποιες γεννες στο κυριως ενυδρειο και να τους απομονωσουμε οταν δουμε οτι ειναι τα ψαρια μας ειναι ετοιμα.

Link to comment
Share on other sites

video ψαρια και το τραγουδι απλα τελεια,συνχαρητηρια φιλε μου πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει νομος σε αυτο που ρωτας. Καθε ζευγαρι αντιδρα διαφορετικα στις πρωτες του γεννες.

Αλλα τρωνε τα αυγα, αλλα δεν τα γονιμοποιυν, αλλα πετυχαινουν με την πρωτη κτλ κτλ.

Φυσικα σε ολα τα παραπανω παιζει πολυ μεγαλο ρολο και η εμπειρια του καθε χομπυστα και το ποσο ειναι διατεθιμενος καποιος να αφοσοιωθει σε αυτο για μια πετυχημενη γεννα προετοιμαζοντας την καιρο πριν..... Ολα παιζουν τον ρολο τους. Ροες, συνθηκες, ταισματα, ειδη τροφων, φιλτρανση, οξυγονωση κτλ. κτλ.

Δυστηχως η ευτυχως και χωρις να θελω να σε αποτρεψω, μιας και δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου, δεν υπαρχει "αυτοματος" σε αυτο και ειμαι εντελως καθετος αν θες αν πετυχεις κατι σωστο και λιγοτερο επωδυνο για τα ψαρια σου....

Προσωπικα για το συγκεκριμενο ζευγαρι εκανα αρκετα πειραματα για να παρω αυτο που ηθελα και που θελανε και αυτα. Επισης θελει και αρκετη υπομονη και οχι βιασυνες γιατι το να βγαλεις μια σωστη γεννα δεν ειναι μαγκια ουτε μοδα αλλα καθηκον για οποιον εχει την διαθεση, την τρελα και την ορεξη να φιλοξενει τους Βασιλιαδες .....

Ελπιζω να μην σε κουρασα...

:thumbup: :thumbup:

Επισης ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...