Jump to content

Up The Irons !!


ReBeLoS

Recommended Posts

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: ενταξει παω αυριο να παρω ενυδρειο και δισκους
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταρχας συγχαρητήρια για τα ψάρια σου. Ερώτηση τώρα, γενετικά μιλώντας πάντα, υπάρχει περιορισμός σε πόσες γέννες θα κάνει μια θηλυκιά (όπως πχ στα σκυλιά που μετά από τρεις εξουθενώνεται η μάνα αλλά και τα κουτάβια βγαίνουν με περισσότερα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

καταρχας συγχαρητήρια για τα ψάρια σου. Ερώτηση τώρα, γενετικά μιλώντας πάντα, υπάρχει περιορισμός σε πόσες γέννες θα κάνει μια θηλυκιά (όπως πχ στα σκυλιά που μετά από τρεις εξουθενώνεται η μάνα αλλά και τα κουτάβια βγαίνουν με περισσότερα προβλήματα;

Ανοιγεις μεγαλο κεφαλαιο τωρα...

Καταρχην πρεπει να διευκρινησουμε αν μιλαμε για αναπαραγωγη σε επιπεδο εκτροφεα (το οποιο συνεπαγεται θετους γονεις κτλ) ή αναπαραγωγη για παρτυ μας.

Για την πρωτη περιπτωση η κουβεντα ειναι μεγαλη.

Για την δευτερη που πιστευω οτι σε αυτη αναφερεσαι τοτε το να βαζουμε το ζευγαρι να αναπαραχθει εχει τα καλα αλλα και τα ασχημα του. Τα καλα ειναι οτι μπορουμε να ζησουμε την μαγεια του χομπυ μεσω της αναπαραγωγης σε βαθμο που δεν συγκρινεται με ΤΙΠΟΤΑ αλλο σε αυτο το χομπυ που διαλεξαμε και φυσικα δινουμε ζωη μεσω των ψαριων μας. Τα ασχημα ειναι οτι απο συνεχη αναπαραγωγες και οταν τα ψαρια μας ειναι πανω στην ενηλικιωση, μειωνουμε τον ρυθμο αναπτυξης τους σε μεγαλο βαθμο, προσθετουμε εντονο στρες πολλες φορες στα ψαρια και φυσικα ενα λαθος μπορει να μας κοστισει εκτος το να χασουμε την γεννα να χασουμε και καποιο ψαρι απο το ζευγαρι. Επισης επιβαλλεται αναμεσα στις γεννες να εχουμε και περιοδους που απομονωνουμε το ζευγαρι για να μπορει να ηρεμησει και να ξεκουραστει μιας και ο μηνας με τα μωρα τα εξαντλει εντελως. Για το αν τα μωρα βγουν με γεννετικα προβληματα παιζουν ρολο παρα πολλοι παραγοντες και οχι μονο η συνεχη αναπαραγωγη πραγμα που δεν θα το αντεξουν ουτε οι ιδιοι οι γονεις...

Ελπιζω να σε καλυψα...

Link to comment
Share on other sites

με εστειλες.να τα χαιρεσαι.υπεροχα ψαρια υπεροχο βιντεο.τα συγκεκριμενα χρωματα στα ψαρια μου αρεσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται σε λιγακι η συνεχεια με πολυ δυνατο κομματι απο τα παλια (αν και οχι μεταλ, κομματι υμνος) ......

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να σας ξανα ευχαριστησω ολους οσους τιμησατε το thread γραφοντας το σχολιο σας ....

:band:

ΥΓ. Αντε να ευχαριστησω και οσους πηραν απλα "ματι" .....

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται σε λιγακι η συνεχεια με πολυ δυνατο κομματι απο τα παλια (αν και οχι μεταλ, κομματι υμνος) ......

Επισης σε αυτο το σημειο θα ηθελα να σας ξανα ευχαριστησω ολους οσους τιμησατε το thread γραφοντας το σχολιο σας ....

:band:

ΥΓ. Αντε να ευχαριστησω και οσους πηραν απλα "ματι" .....

Φιλε μου Νικο,οι ματακηδες μπορει να μην ειχαν κατι να πουν.Μπορει αυτο που κανεις εσυ να ειναι ρουτινα γι'αυτους :D

Εγω παντως περιμενω τη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Νικο,οι ματακηδες μπορει να μην ειχαν κατι να πουν.Μπορει αυτο που κανεις εσυ να ειναι ρουτινα γι'αυτους :D

Εγω παντως περιμενω τη συνεχεια :)

Φιλε μου Στρατο εδω στην ελλαδα εχουμε γεμισει αναπαραγωγες και ψαρια "λουλουδια" και ετσι πολλοι δεν ενδιαφερονται για μια γεννα σαν και αυτη..Για μενα καλυτερα βεβαια γιατι δεν χρειαζεται να διαβαζω και πολλα ποστ.Επειδη ομως με ενδιαφερει πολυ το θεμα μιας και θα μεγαλωσω πολλα απο αυτα τα μωρα,θα περιμενω μαζι σου το βιντεο του φιλου μας.......Αντε Νικολααααα........... :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Νικο,οι ματακηδες μπορει να μην ειχαν κατι να πουν.Μπορει αυτο που κανεις εσυ να ειναι ρουτινα γι'αυτους :D

Εγω παντως περιμενω τη συνεχεια :)

Απλα γελω......

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω τι κανω; :hysterical:

και προσθετω το παρακατω....

See these eyes so red

Red like jungle burning bright

Those who feel me near

Pull the blinds and change their minds

Link to comment
Share on other sites

Ρε αντε πνιξου!!!!!!!!!!

Θα μας βγαλεις τα ματια βραδυατικα............... :chair::thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι το κατι αλλο χαρμα οφθαλμων.Τι μπορει να κανει η φυση στα χερια ενος καταξιωμενου χομπιστα που αφιερωνει ατελειωτες ωρες σε αυτο που αγαπαει .Αυτα ειναι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι το κατι αλλο χαρμα οφθαλμων.Τι μπορει να κανει η φυση στα χερια ενος καταξιωμενου χομπιστα που αφιερωνει ατελειωτες ωρες σε αυτο που αγαπαει .Αυτα ειναι :thumbup:

Σκεφτηκες ποτε να γινεις ποιητης ή εστω στιχουργος ?

Οταν σε πιανουν οι ευαισθησιες σου γινεσαι αλλος ανθρωπος !!!!!! :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπε τι τους δίνεις? Καμιά δεκαριά έχουν γίνει τερατάκια. :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...