Jump to content

Vortech Ελληνικές Οδηγίες Χρήσης. (συζήτηση)


Recommended Posts

Όσοι είναι κάτοχοι (ή θα γίνουν), του συγκεκριμένου κυκλοφορητή, θα αναρτηθούν εδώ μεταφρασμένες στα Ελληνικά οι οδηγίες χρήσης, από τις πλήρεις και λεπτομερείς οδηγίες χρήσης της εταιρίας και όχι από αυτές που συνοδεύουν τις συσκευασίες.

Είναι ένας πιο ολοκληρωμένος οδηγός, (εδώ) και αφορά όλη τη σειρά των κυκλοφορητών.

Στη μετάφραση, παρέμειναν και στα αγγλικά (σε παρένθεση), κάποιες συγκεκριμένες λέξεις/ορολογίες ώστε να μη μπερδευτεί ο αναγνώστης.

Την μετάφραση ανέλαβαν ο Johnlaz και vales_red και το στήσιμο ο Aiolos.

Διατηρήθηκε όσο ήταν δυνατόν το αρχικό «στήσιμο» των οδηγιών της εταιρίας.

Πιστεύουμε ότι θα είναι ένα μεγάλο βοήθημα για όσους είναι «αδύναμοι» στα αγγλικά.

Το τελικό αρχείο θα έχει τη μορφή *.pdf, όπου μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν, να το αποθηκεύεστε ή να το τυπώσετε.

Αυτό που παρουσιάζεται παρακάτω είναι ένα δείγμα της σελίδας 23 σε μορφή εικόνας και θα αντικατασταθεί μόλις ολοκληρωθεί η μετάφραση.

Λίγο υπομονή λοιπόν μέχρι να ολοκληρωθεί ο οδηγός.

post-13206-0-55005700-1340009630_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Περιμένουμε!!!

Σίγουρα θα βοηθήσει αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια για την συνεισφορα τους !! :bigemo_harabe_net-64:

αψογοι..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι μια σελίδα ετσι για να πάρετε μια γεύση.. το όλο εγχειρίδιο ειναι 44 σελιδες οπότε λίγο υπομονή κ πιστεύω σύντομα θα ειναι έτοιμο ολοκληρωμένο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν, οι διακοπές από Δευτέρα τελειώνουν... μην ακούσω άλλες δικαιολογίες... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Άντε να το τελειώνουμε και αυτό!!!

Βάλτε τον :bigemo_harabe_net-119: σας κάτω και αρχίστε τη :bigemo_harabe_net-98:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη υπαρχουν 2 διαφορετικά manual αφου υπαρχουν 2 διαφορετικές πλακέτες. Η μεταφραση θα γίνει μονο για το νέο ή και για τον παλιο??

Το ξερω οτι ζηταω πολλα.... αλλα τωρα θα με μαθεις??

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ υπάρχει σύνδεσμος του manual που θα γίνει μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΙΙΙΙΙ !!!! το ξεχάσαμε το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλα καναμε και το ξεχασαμε αφου δεν θυμομαστε απο ποτε εχουμε να δουμε εισοδημα για να τις αποκτησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω να μπω στο φόρουμ πολύ καιρό και ζητώ συγνωμη.υπάρχει πολύ μεγάλη πίεση στη δουλειά και δουλεύω 14 ώρες κάθε μέρα.. μόλις χαλαρώσει λίγο το πράμα θα ξεκινήσω.. ο Βαλεντίνος με ενημέρωσε ότι ξεκινάει κ αυτός το μισό.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τι εγινε???

ξεχαστηκαμε?

αντε να βλεπω καμμια βοηθεια.θα χρειαστει σε λιγες μερες μαλλον....

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε σεις... δεν ντρέπεστε? ... από τον Ιούνιο εκκρεμεί το θέμα !!!

Θα στείλω μπράβους να σας περιλάβουν

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Μία-δυο ώρες αν αφιερώνατε την εβδομάδα, θα είχαν τελειώσει !!!

Link to comment
Share on other sites

Οποίος βρήκε τις 2 ωρες μου παρακαλώ να μου τις στείλει!!!! σε λίγες μέρες ελπίζω να είμαι λιιιιγο πιο χαλαρός κ θα ξεκινήσω ξανά... έπαθα ομως και ζημιά... είχα κάνει μέχρι την σελίδα 12 το καλοκαίρι και πριν κάνα μήνα κόλλησε το λάπτοπ κ έκανα φορματ... :'(

Sent from my brain using telepathy ..

Link to comment
Share on other sites

Καλα καναμε και το ξεχασαμε αφου δεν θυμομαστε απο ποτε εχουμε να δουμε εισοδημα για να τις αποκτησουμε...

Τι είπες?

χαχαχαχαχααχ

Αχ πότε θα μάθεις να μη προτρέχεις, και ποτέ να μην λες ποτέ !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά για αυτή την κίνηση θα βοηθήσει αρκετό κόσμο. Αν θέλετε μπορώ να βοηθήσω στην μετάφραση ώστε να ολοκληρωθεί πιο γρήγορα.

Μπορούμε να ανοίξουμε μία κατηγορία όπου θα υπάρχουν μεταφρασμένα στα Ελληνικά εγχειρίδια χρήσης από εξοπλισμό που έχουν οι περισσότεροι. Έχω είδη μεταφράσει της οδηγίες χρήσεις για το φωτιστικό Pacific Sun Hyperion R2 και μπορεί να προστεθεί στην κατηγορία αφού πρώτα ελεγχθεί από τους mοd για τυχόν λάθει.

Στείλτε μου από που μέχρι πού θέλετε να βοηθήσω για την Vortech.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με τον Johnlaz να σου πει σε ποιο σημείο βρίσκεται....ο Vales_red, μας έριξε μαύρη πέτρα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με τον Johnlaz να σου πει σε ποιο σημείο βρίσκεται....ο Vales_red, μας έριξε μαύρη πέτρα !!!!

Ok θα του στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε να σου πει τον τρόπο που τα κάνει ώστε να μη γίνει μπέρδεμα όταν το στήσω.

Link to comment
Share on other sites

Κανονιστηκε το θεμα με τον φιλο gante.. απο αυριο ξεκιναω δυναμικα κ γω..

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε.....λολ

Link to comment
Share on other sites

ζητω συγνωμη για το κρεμασμα. Ειμαι στο τελευταιο ετος σπουδων μου, εχω αναλαβει πτυχιακη, και αλλες 4 εργασιες για αλλα μαθηματα που απαιτουν πολυ χρονο και πολλη μεταφραση...Μου ειναι πολυ δυσκολο να συνεισφερω, κι αν το κανω θα ειναι αδικο να παρω και γω την ιδια δοξα με τα παιδια που θα μεταφρασουν τις σελιδαρες του manual...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει φιλαράκι. Το πτυχίο σου πάνω από όλα!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...