Jump to content

Σκουληκιασαν Τα.. Σκουληκια Μου! :p


Recommended Posts

Διατηρω για λιγους μηνες καλλιεργειες microworms σε πουρε πατατας και μαγια. Ολα καλα! Σημερα ανοιγω μια απο αυτες και βλεπω περα του αναμενομενου, σκουληκακια ασπρα, κατι λιγοτερο απο μισο εκατοστο, απο αυτα που βγαινουν οταν χαλαει το φαγητο (ζυμαρικα κτλ, οι φοιτητες ξερουν.. grin.gif). Κολυμπουσαν στο μειγμα αλλα ανεβεναν κ στα πλαινα.

Δοκιμαστικα ταισα ενα-δυο το μονομαχο μου και τα γκαπακια και τα τιμησαν δεόντως.

Εχει δοκιμασει κανεις κατι αντιστοιχο? Ειναι επικίνδυνο?

Θα μπορουσα λετε να αναπτυξω αποικια με αυτα? evil.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για τα συγκεκριμένα αλλά ότι δεν προορίζεται για ενυδρειακή χρήση μπορεί να φέρει κάποια ασθένεια που να μολύνει ή και να σκοτώσει το ψάρι.Γνώμη μου είναι να μείνεις στα microworms.... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για τα συγκεκριμένα αλλά ότι δεν προορίζεται για ενυδρειακή χρήση μπορεί να φέρει κάποια ασθένεια που να μολύνει ή και να σκοτώσει το ψάρι.Γνώμη μου είναι να μείνεις στα microworms.... :bigemo_harabe_net-64:

Θεωρητικά δεν τιθεται θεμα ασθενειας εφοσον ζουν και αναπαραγωνται σε ελεγχομενο περιβαλλον, ετσι δεν ειναι? Τι αλλο θεμα μη καταλληλοτητας μπορει να τιθεται?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βλέπεις στρουμπουλά σχετικά τότε πιθανώς να είναι προνυμφες από μύγες. Νοστιμότατες!!

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βλέπεις στρουμπουλά σχετικά τότε πιθανώς να είναι προνυμφες από μύγες. Νοστιμότατες!!

Ναι ειναι λιγο στρουμπουλα! Περιεργα γαστρονομικα γουστα εχεις! :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...