Jump to content

Malawi 850 Litra


stelios816

Recommended Posts

Ωραιο ενυδρειο Στελιο,εχει ενδιαφερον!Ενα βιντεακι θα το εκτιμουσαμε πολυ!!

haplochromis sp 44 ειναι η Αstatotilapia thick skin απο Βικτωρια;

Να το χαιρεσαι φιλε :thumbup:

ακριβως αυτες ειναι δημητρη .

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα διαφωνησω για το στησιμο,και να με συχωρεσει ο φιλος μας.Θεωρω οτι με αυτες τις διαστασεις θα μπορουσε να κανει ενα πολυ πιο εντυπωσιακο αλλα και λειτουργικο set up.Ετσι οπως ειναι οι πετρες τωρα,μοιαζουν πολυ "τακτικα" τοποθετημενες,και θυμιζουν τοιχο.

Βεβαια ειναι προσωπικη μου γνωμη,αλλα επρεπε να την πω :)

καθε γνωμη δεκτη στρατο ενοειτε αλλα το πρωτο που κοιτω εγω ειναι τα ψαρια και μετα το εντυπωσιακο οπως λες. μετα απο 10 διαφορετικα setup κατεληξα σε αυτο που τα ψαρια ηρεμησαν και υπαρχουν απλα λιγες αψημαχιες και οχι μαχες γνωμονας μας πρεπει θεωρο να ειναι τα ψαρια μας και οχι η εντυπωσης προς τους αλλους .

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο το νου σου στον Βικτοριανό...οταν πάρει τα χρώματά τα του όλα..και γινει απλά απίστευτος....θα αρχίσει να δέρνει κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελικο μεγεθος κωστη απο ξυλο τον μαζευει ο greshakei ειναι διαιτητης παντα σε ολα .τα χρωματα τα παιρνει μονο οταν θελει κοκο γενικως. :D

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελικο μεγεθος κωστη απο ξυλο τον μαζευει ο greshakei ειναι διαιτητης παντα σε ολα .τα χρωματα τα παιρνει μονο οταν θελει κοκο γενικως. :D

Σοβάρα???δεν το καταλάβα.....ειχα καποτε ενα χαρέμι σε ενα ριο 180....ο αρσενικός ειχε γίνει γαϊδούρι σου λέω....

Πιστεύω και αυτός στο δικό σου ενυδρείο θα πάρει ακόμα......

Καμια φωτογραφία βγάλε αμα τον πετύχεις με χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

παραπανω απο 11-12 εκατοστα ??γινεται

κουνελια παντως ρε φιλε καθε 20 μερες γεννα.

Έγινε επεξεργασία - stelios816
Link to comment
Share on other sites

Χωρις υπερβολές, κοντά στα 15εκ ειχε γίνει ο δικός μου......

Κουνέλια δε λές τίποτα......

Link to comment
Share on other sites

καθε γνωμη δεκτη στρατο ενοειτε αλλα το πρωτο που κοιτω εγω ειναι τα ψαρια και μετα το εντυπωσιακο οπως λες. μετα απο 10 διαφορετικα setup κατεληξα σε αυτο που τα ψαρια ηρεμησαν και υπαρχουν απλα λιγες αψημαχιες και οχι μαχες γνωμονας μας πρεπει θεωρο να ειναι τα ψαρια μας και οχι η εντυπωσης προς τους αλλους .

Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω,αλλιως δεν θα εμενες στο εντυπωσιακο που εγραψα,αλλα στο λειτουργικο που εγραψα παραπανω.Εσυ λες να μην ξερω τι χρειαζονται τα mbuna;

Να χαρεις λοιπον,μην μου κανεις μαθημα για το τι πρεπει να κοιταμε και τι οχι.

Καταλαβαινω οτι μπορει να σε χαλασε η γνωμη μου,αλλα ειναι διαφορετικη οπως ειπες......στην τελικη προσπερασε τη!

Link to comment
Share on other sites

εριστικος οπως παντα τι να πω.

Αυτο μηπως να μου το εξηγουσες;

Link to comment
Share on other sites

  • (για πρόσωπα) που αγαπά να ερίζει, που με τη στάση του αυξάνει την ένταση σε μια διαφωνία, που συνηθίζει να προκαλεί ή να συντηρεί έριδες, ο φιλόνικος
  • (για στάσεις, συμπεριφορές) που αυξάνει την ένταση σε μια διαφωνία, που προκαλεί ή συντηρεί έριδες
  • εριστικός διάλογος: είδος διαλόγου που γίνεται με σκοπό την αντιπαράθεση αυτή καθ' αυτή

εξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

εριστικος οπως παντα τι να πω.

Αυτό δεν το κατάλαβα κι εγώ,δε βλέπω κάτι μεμπτό.

Μπορείς να μου το εξηγήσεις προσωπικά;

Link to comment
Share on other sites

Να σου εξηγησει Φωτη και γιατι ειναι ειρωνικος στην απαντηση του εδω,για το ιδιο πραγμα που τον ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι αλλα δεν θα ασχοληθω αλλο απλα θα αποχωρησω δια παντως απο το φορουμ οπως πολυ αλλοι επραξαν εξαιτιας αυτον τον συμπεριφορων απο μερους σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδια,τι εχουμε παθει ,και δεν δεχομαστε μυγα στο σπαθι μας. :bigemo_harabe_net-127:

Link to comment
Share on other sites

Να πω ακόμα μια φορά οτι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται και εύκολα μάλιστα ,από την άλλη αγαπητέ Στέλιο όταν παρουσιάζουμε το ενυδρείο μας φαντάζομαι περιμένουμε και γνώμες και κριτικές οι οποίες πάντα έχουν σκοπό να βοηθήσουν και πάντα είναι καλόπιστες.

Αυτά τα λίγα και με καλή πίστη :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω μπαινουμε για να χαλαρωνουμε απο τη καθημερινοτητα που μας την εχουνε κανει αθλια..ηρεμηστε και διασκεδαστε το...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στέλιο ο φίλος Στρατός πολλές φορές γίνεται εύκολα παρεξήγησημος αλλά είναι από τα καλά παιδιά και ότι λέει το λέει ντομπρα χωρίς να θέλει να καλοπιάσεί κάποιον ούτε τίποτα απλά θέλει να βοηθήσει με την κριτική του! Μην νευριαζείς πρώην Αφρικανος ήμουν και στις παρουσιάσεις που έχω κάνει σε άλλους άρεσε σε άλλους όχι και αλλει με βοήθησαν να το κάνω καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,από εδώ και πέρα δε θα γράφει κανείς τη γνώμη του προς εξέλιξη, ένα απλό "τέλειο" και ένα χεράκι δίπλα φτάνει.Γιατί να παρεξηγιόμαστε;

Φίλε Στέλιο προσωπικά πιστεύω οτι όταν στήνεται ένα ενυδρείο είναι ανθρωπίνως αδύνατο να μην ασχοληθεί κανείς με το αισθητικό κομμάτι.

Αν το μόνο που σκεφτόμαστε είναι η διαβίωση των ψαριών μας, μπορούμε να φτιάξουμε μια γούρνα ή μια δεξαμενή.Τα τζάμια δε χρειάζονται.

Μπορούμε όμως να πετύχουμε και τα δύο και πραγματικά χαίρομαι ανθρώπους που με λίγες συμβουλές το έχουν πετύχει και έχουν φτιάξει ενυδρεία διαμάντια.

Φιλικά Φώτης.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ομως εμεινε ασχολιαστο και αδιευκρινιστο Φωτη,αφηνοντας μομφη εναντιον μου.Δεν γινεται να ειμαι παντα εγω ο κακος της υποθεσης ευτυχως η δυστυχως......

Αν νομιζεις οτι κακως γραφω το συγκεκριμενο ποστ Φωτη σβηστο χωρις δευτερη κουβεντα.

:)

Link to comment
Share on other sites

ωραία,από εδώ και πέρα δε θα γράΦει κανείς τη γνώμη του προς εξέλιξη, ένα απλό "τέλειο" και ένα χεράκι δίπλα Φτάνει.γιατί να παρεξηγιόμαστε;

Φίλε στέλιο προσωπικά πιστεύω οτι όταν στήνεται ένα ενυδρείο είναι ανθρωπίνως αδύνατο να μην ασχοληθεί κανείς με το αισθητικό κομμάτι.

αν το μόνο που σκεΦτόμαστε είναι η διαβίωση των ψαριών μας, μπορούμε να Φτιάξουμε μια γούρνα ή μια δεξαμενή.τα τζάμια δε χρειάζονται.

Μπορούμε όμως να πετύχουμε και τα δύο και πραγματικά χαίρομαι ανθρώπους που με λίγες συμβουλές το έχουν πετύχει και έχουν Φτιάξει ενυδρεία διαμάντια.

Φιλικά Φώτης.

+1000.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...