Jump to content

1Ος Διαγωνισμός Δίσκων Στην Ελλάδα .....;!!!!


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Ποια είναι η γνώμη σας που δεν λαμβάνουν μέρος Έλληνες που έχουν δίσκους ;

Το ερώτημα δεν είναι ρητορικό και ζητώ την απάντηση απ το κάθε "Δισκά" έστω και τη δική του άποψη ή λόγο που δεν έχει πρόθεση να συμμετέχει .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με αφορμη την ερωτηση του Σταματη θα ηθελα να αναφερω το εξης:

Η συμμετοχη απο Ελληνες χομπιστες ειναι απογοητευτικη!!!!

Θυμομενος ολα αυτα που τα τελευταια χρονια ειχαν γραφτει στα φορουμ περι διαγωνισμου στην Ελλαδα, νομιζα οτι δεν θα εχουμε χωρο να βαλουμε τις συμμετοχες.

Η πραγματικοτητα ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν υπαρχει ουτε καν ενδιαφερον. Τον λογο που ο καθε δισκας δεν συμμετεχει, δεν τον εξεταζω και ουτε με αφορα.........

Θα ηθελα ομως να ενημερωσω ολους οτι μετα απο επικοινωνια που ειχα με τον διοργανωτη της "Κατοικιδια εν Δραση" οτι αν δεν εχουμε τουλαχιστον 70-75 επιβεβαιωμενες (Πληρωμενες!) συμμετοχες μεχρι τις 13 Αυγουστου, θα αναγκαστουμε να ακυρωσουμε το διαγωνισμο.

Το ιδιο ισχυει και για το διαγωνισμο στησιματος βιοτοπικου ενυδρειου.( Διαγωνισμος που οργανωνεται με σκοπο να μην αφορα ολο το event μονο δισκαδες)

Αν καποιοι απο εσας θελατε να αφησετε την συμμετοχη σας τελευταια στιγμη, παρακαλω επισπευστε το!!!!

Ευχομαι να σταθουμε στο υψος των περιστασεων και να μην ξεφτιλιστουμε διεθνως.................

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου αποψη ειναι οτι πρεπει να συμμετασχουμε 'Ολοι και οταν λεω ολοι εννοω ολοι αυτοι που ασχολουνται με δισκους'.Δεν με ενδιαφερει εαν νικησω η οχι απλα δεν παω για αυτο παω για την εμπειρια. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια δεν είχα την ευακαιρία να επισκεφτώ, και πολύ περισσότερο να συμμετέχω σε κάτι αντίστοιχο άρα θα δηλώσω συμμετοχή σίγουρα. Το είχα ψιλοξεχάσει να πω την αλήθεια άρα το θέμα ανοίχτηκε την κατάλληλη στιγμή.

Σίγουρα ένα δύο από τα ψάρια μου πρέπει να καλύπτουν τις προδιαγραφές του διαγωνισμού, ώστε να μην γίνουμε και ρόμπα αν και δεν το πιστεύω.

Εξάλου θα κερδίσω πολλά περισσότερα μόνον και μόνον απο τις εμπειρίες που θα ανταλάξω με όλους όσους μιλάμε κατα καιρούς και με έχουν βοηθήσει στο παρελθόν με συμβουλές και προτάσεις.

Άρα ένας ακόμη μέσα.

Κύριε Νιντάλ: Υποβολή αίτησης και πληρωμή συμμετοχής άμεσσα.

(αν δεν πάρω όμως την μοσχοκαρδιά άμεσσα, βλέπω να γινόμαστε ρεζίλι)

Κ

Έγινε επεξεργασία - KokkinosK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω την αλήθεια δεν είχα την ευακαιρία να επισκεφτώ, και πολύ περισσότερο να συμμετέχω σε κάτι αντίστοιχο άρα θα δηλώσω συμμετοχή σίγουρα. Το είχα ψιλοξεχάσει να πω την αλήθεια άρα το θέμα ανοίχτηκε την κατάλληλη στιγμή.

Σίγουρα ένα δύο από τα ψάρια μου πρέπει να καλύπτουν τις προδιαγραφές του διαγωνισμού, ώστε να μην γίνουμε και ρόμπα αν και δεν το πιστεύω.

Εξάλου θα κερδίσω πολλά περισσότερα μόνον και μόνον απο τις εμπειρίες που θα ανταλάξω με όλους όσους μιλάμε κατα καιρούς και με έχουν βοηθήσει στο παρελθόν με συμβουλές και προτάσεις.

Άρα ένας ακόμη μέσα.

Κύριε Νιντάλ: Υποβολή αίτησης και πληρωμή συμμετοχής άμεσσα.

(αν δεν πάρω όμως την μοσχοκαρδιά άμεσσα, βλέπω να γινόμαστε ρεζίλι)

Κ

:thaman: :thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι πολυ που γινονται τετοιοι διαγωνισμοι στην ελλαδα και σιγουρα στο μελλον υπαρχει περιπτωση να συμμετεχω....που γινεται αυτος ο διαγωνισμος?και η βασικη μου απορια ποσα λιτρα ενυδρειο πρεπει να εχεις για να συμμετεχεις σε διαγωνισμο?αφου προκειται για δισκους φανταζομαι πολλα....

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι πολυ που γινονται τετοιοι διαγωνισμοι στην ελλαδα και σιγουρα στο μελλον υπαρχει περιπτωση να συμμετεχω....που γινεται αυτος ο διαγωνισμος?και η βασικη μου απορια ποσα λιτρα ενυδρειο πρεπει να εχεις για να συμμετεχεις σε διαγωνισμο?αφου προκειται για δισκους φανταζομαι πολλα....

Γιάννη απ' ότι έχω καταλάβει, το ψάρι πας εκεί και όχι το ενυδρείο.... τουλάχιστον για τους δίσκους..! :)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ολοι αυτοι οι δισκαδες που τοσα χρονια περηφανεύονται για τους δισκους τους, οέο??

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ακούγεται απογοητευτικό...

Να πω για τον εαυτό μου πρώτα... Πίστευα ότι θα υπάρχουν συμμετοχές και πολύ αξιόλογες μάλιστα, κι έτσι δεν είχα σκοπό να δηλώσω συμμετοχή! Αλλά αφου πάνε έτσι τα πράγματα, εγώ θα συμμετάσχω (με αυτό που θεωρώ καλύτερο απ' αυτά που έχω. Νιντάλ, θα βοηθήσεις να διαλέξω; )

Να πω και για τους δισκάδες των φόρουμ... Ξέρω οτι είναι πολλοί που έχουν όμορφα ψάρια, και πρέπει να στηρίξουν αυτήν την προσπάθεια!!! Θα είναι ντροπή αν δεν το κάνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε δυνατά παιδιά. Θέλω πάρα πολύ το Aquazone να είναι το πρώτο σε αριθμό συμμετοχών. Ας δείξουμε ότι κάνουμε βήματα μπροστά. Θα είναι τιμή μας να δηλώσουμε συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό.

Θα είναι εκεί τεράστια ονόματα από τον χώρο των δίσκων.

Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να είσαι τελευταίος σε ένα πρωτάθλημα δίσκων παρά να είσαι πρωταθλητής στα λόγια στην κριτική και στο photoshop.

Y.Γ Οι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό από το forum θα μπουν σε κλήρωση για 10 μωρά f1.

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ Οι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό από το forum θα μπουν σε κλήρωση για 10 μωρά f1.

Εισαι θεοοοοοοος!!!!!!!!

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πέρη; Όταν λες 10 μωρά F1, να υποθέσω ότι δεν εννοείς κάτι τέτοιο, ε; http://www.onsports.gr/Cheerleaders/item/186224-Ta-koritsia-tis-F1-vazoyn-fotia-stin-asfalto

(Μην με πάρετε στο ψιλό, είπα να ελαφρύνω λίγο το βαρύ κλίμα... Χωρίς πλάκα τώρα, η προσφορά του Πέρη είναι πάρα πολύ καλή!!!)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εχουμε κινηση και να συμπληρωθουν οι συμμετοχες,,,,,νομιζω οτι υπαρχουν πολλα παιδια που ασχολουνται χρονια με τους δισκους και μπορουν να κατεβασουν ''καλα'' ψαρακια,,,,

προσωπικα και κατοχος τους τελευταιους περιπου 9 μηνες δισκοενυδρειου θα ηθελα να παρω μερος στο διαγωνισμο,,,αλλα δεν ξερω αν μπορω να σταθω αξιοπρεπως,,,και θα με ρωτησετε γιατι???

πρωτον γιατι οταν πηρα τα δισκακια μου τα πηρα στην τυχη ,μικρης ηλικιας,και ουτε καν να τα δω,,,παρ ολα αυτα τα μεγαλωσα με οσο μεγαλυτερη φροντιδα και κανοντας το καλυτερο γ αυτα,,στην συνεχεια,διαβαζοντας και μαθαινοντας γ αυτα τα απιστευτα πλασματα εμαθα πραγματα που ουτε καν φανταζομουν αγοραζοντας τα,,,,,,και για τελος,,,,ι ρωτησα και τον νινταλ για το κατ εμε καλυτερο μου ψαρι,,,,και φυσικα με κατατοπισε μιας και ο ανθρωπος εχει δει δισκους και δισκους,,,,και μου ειπε οτι θα ξαναδουμε το ψαρακι πριν τον διαγωνισμο,,

προτρεπω ολους τους νεους κατοχους σαν εμενα ,,, που δεν εχουν μεγαλη εμπερια να ρωτησουν πιο εμπειρα παιδια οπως π,χ ο νινταλ και να κατεβουν στον διαγωνισμο,,,,,,,,,,,,,,,,δεν εχουν να χασουν τιποτα,,,,,,,,αντε παμε γερα,,,

υγ

ο περι εδωσε ενα πολυ καλο λογο!!!!!χαχχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πέρη; Όταν λες 10 μωρά F1, να υποθέσω ότι δεν εννοείς κάτι τέτοιο, ε; http://www.onsports....ia-stin-asfalto

(Μην με πάρετε στο ψιλό, είπα να ελαφρύνω λίγο το βαρύ κλίμα... Χωρίς πλάκα τώρα, η προσφορά του Πέρη είναι πάρα πολύ καλή!!!)

Αν ειχε τετοια μωρα υπηρχε περιπτωση να τα δωσει????

Ασε που δεν θα χωραγε το ΕΚΕΠ τους συμμετεχοντες............. :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρ΄ όλο που τα μωρά του Peri είναι φανταστικά, αν έχει κανείς άκρη για τα άλλα (του Σταύρου), εγώ είμαι μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι δισκας θεωρώ πως ο κάθε ενυδρειοφιλος που ασχολείται με το συγκεκριμένο είδος από την στιγμή που διαθέτει ένα σωστά μορφολογικό ψάρι θα πρέπει να δηλώσει συμμέτοχη γιατί αυτή η κίνηση που κάποιοι πραγματικά έδωσαν πολλά για την επίτευξη της πρέπει να υποστηριχτεί από όλους μας όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα της!

Μιλάμε για έναν διεθνή διαγωνισμό στην χώρα μας που αυτή την στιγμή βρίσκετε στο στόχαστρο του κυκλώνα και μια αποχή από αυτή την διοργάνωση μόνο τροφή για αρνητικά σχόλια από τους υπόλοιπους του χώρου μπορεί να προσφέρει!

Ιδικά για τα μέλη του aquazone το βήμα και η υποστήριξη που τους προσφέρει το forum είναι μέγιστης σημασίας και μια καλή ευκαιρία να αναπτύξουν της γνώσεις και την εμπειρία τους!

Ας μην ξεχνάμε πως σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός!

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε πως σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός!

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παίδες και εγώ μέσα……

Μόνο και μόνο για την χαρά της συμμετοχής και για να βρίσκομαι ανάμεσα σε φίλους και αδελφούς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα θέλω να πάρω μέρος στον διαγωνισμό και θα το κάνω ! Μα θα ήθελα να πω κάτι με τον Νιντάλ έχω μιλήσει και εκτός των άλλων είναι ο άνθρωπος που με έκανε δισκά και τον ευγνωμονώ!! Αλά όταν πριν κάτι μήνες είπα πως ναι θα πάρω μέρος ναι είμαι ερασιτέχνης ναι δεν με ενδιαφέρει καθόλου η θέση που θα πάρω κάποιοι είπαν όχι να μην το κάνω και πολλά άλλα !

Εγώ όμως δεν αλλάζω γνώμη ίσως κάποιοι να άλλαξαν γιατί ???

Εγώ θα έχω την χαρά της συμμετοχής και ας βγω 100ος στους 99 και όπως είχαν πει ναι ένας τυχαίος χομπίστας με ένα τυχαίο ψάρι !!!

Καλύτερα να χάσω επειδή πήρα μέρος παρά να παραδεχτώ ότι έχω χάσει χωρίς μάχη !!!!

Νιντάλ σε ευχαριστώ για όλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα θέλω να πάρω μέρος στον διαγωνισμό και θα το κάνω ! Μα θα ήθελα να πω κάτι με τον Νιντάλ έχω μιλήσει και εκτός των άλλων είναι ο άνθρωπος που με έκανε δισκά και τον ευγνωμονώ!! Αλά όταν πριν κάτι μήνες είπα πως ναι θα πάρω μέρος ναι είμαι ερασιτέχνης ναι δεν με ενδιαφέρει καθόλου η θέση που θα πάρω κάποιοι είπαν όχι να μην το κάνω και πολλά άλλα !

Εγώ όμως δεν αλλάζω γνώμη ίσως κάποιοι να άλλαξαν γιατί ???

Εγώ θα έχω την χαρά της συμμετοχής και ας βγω 100ος στους 99 και όπως είχαν πει ναι ένας τυχαίος χομπίστας με ένα τυχαίο ψάρι !!!

Καλύτερα να χάσω επειδή πήρα μέρος παρά να παραδεχτώ ότι έχω χάσει χωρίς μάχη !!!!

Νιντάλ σε ευχαριστώ για όλα !!!!

:thaman: :thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα θέλω να πάρω μέρος στον διαγωνισμό και θα το κάνω ! Μα θα ήθελα να πω κάτι με τον Νιντάλ έχω μιλήσει και εκτός των άλλων είναι ο άνθρωπος που με έκανε δισκά και τον ευγνωμονώ!! Αλά όταν πριν κάτι μήνες είπα πως ναι θα πάρω μέρος ναι είμαι ερασιτέχνης ναι δεν με ενδιαφέρει καθόλου η θέση που θα πάρω κάποιοι είπαν όχι να μην το κάνω και πολλά άλλα !

Εγώ όμως δεν αλλάζω γνώμη ίσως κάποιοι να άλλαξαν γιατί ???

Εγώ θα έχω την χαρά της συμμετοχής και ας βγω 100ος στους 99 και όπως είχαν πει ναι ένας τυχαίος χομπίστας με ένα τυχαίο ψάρι !!!

Καλύτερα να χάσω επειδή πήρα μέρος παρά να παραδεχτώ ότι έχω χάσει χωρίς μάχη !!!!

Νιντάλ σε ευχαριστώ για όλα !!!!

Δεν εχω λογια................

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ παιδια μακαρι να εχει συμμετοχες αν και τα εξοδα και μονο συμμετοχης(για αυτους που μενουν αθηνα σκεψου και την επαρχια-διαμονη μετακινηση και λοιπα)μαλλον αυτη την εποχη να εχουν αποτρεπτικο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το κόστος μπορεί να κοντρολαριστεί.

Απο Θεσσαλονίκη μπορούμε να κατέβουμε 4 άτομα σε ένα αμάξι και να μοιραστούμε το κόστος βενζίνης και διοδίων, και όσο για τα ξενοδοχεία αν μπεί κανείς στο booking.com θα βρει τμές ακόμη και € 50,- την βραδυά για 5άστερα ξενοδοχεία.

Αν υπάρχει θέληση νομίζω πως υπάρχει τρόπος

Κ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι όπως οι πιο πολλοί ξέρετε είμαι αφρικάνος και δεν θα μπορούσα να λάβω μέρος σε αυτή την μεγάλη συνάντηση στο διαγωνιστικό κομμάτι των δίσκων.Σκεφτόμουνα λοιπόν να λάβω μέρος στο βιοτοπικό ενυδρείο φτιάχνοντας μια μικρή Ταγκανίκα.Δυστυχώς σήμερα το πρωί και με δική μου ευθύνη έχασα ( 15 στον αριθμό ) όλα τα ενήλικα μου multifasciatus και έμεινα με 6 μικρά αφού δεν εσκασα από την στενοχώρια μου πάλι καλά.Αποφάσισα λοιπόν να μην λάβω μέρος.

Απόψε λοιπόν έκανα μια περιήγηση σε διαφόρες άλλες ενυδρειακές περιοχές του διαδικτύου όπου ο αγαπητός Nidal έκανε τον κόπο και καλά έκανε να ανακοινώσει τα περί του διαγωνισμού και δυστυχώς διάβασα πράγματα που δεν θα ήθελα να τα χαρακτηρίσω.Που πήγε φίλοι μου η αλληλεγγύη η συμμετοχή η ομαδικότητα σε αυτό τον τόπο ;

Αποφάσισα λοιπόν πάση θυσία να φτιάξω το βιοτοπικό που έχω στο μυαλό ,θα βρώ ψάρια θα το στήσω και θα ζητήσω να είναι εκτός συναγωνισμού γιατί το τελευταίο που με ενιδαφέρει είναι τα βραβεία η συμμετοχή είναι η ουσία.

Κα κάτι άλλο χαίρομαι που συνεχίζω να είμαι μέλος του Aquazone ,παρόλες τις φουρτούνες εδώ υπάρχουν ακόμα παντελόνια και ψυχές.

Ευχαριστώ Σωκράτης Γεωργίου

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το κόστος μπορεί να κοντρολαριστεί.

Απο Θεσσαλονίκη μπορούμε να κατέβουμε 4 άτομα σε ένα αμάξι και να μοιραστούμε το κόστος βενζίνης και διοδίων, και όσο για τα ξενοδοχεία αν μπεί κανείς στο booking.com θα βρει τμές ακόμη και € 50,- την βραδυά για 5άστερα ξενοδοχεία.

Αν υπάρχει θέληση νομίζω πως υπάρχει τρόπος

Κ

δηλαδη ξεκινας με βαση τα 100 ευρω διαμονη και αλλα τοσα περιπου μετακινηση συν 60 με 90 ευρω για 2-3 δισκους και τελος 35 ευρω το δειπνο.300 ευρω και δεν νομιζω οτι θα μεινεις νηστικος και χωρις καφε 3 μερες.αρα τελειωνεις γυρω στα 400,οποιος εχει την δυνατοτητα αυτη χαλαλι του αυτες τις μερες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...