Jump to content

1Ος Διαγωνισμός Δίσκων Στην Ελλάδα .....;!!!!


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Κοίτα, το πόσα μπορεί ή θέλει να ξοδέψει ο καθένας είναι σχετικό.

Μπορεί δηλαδή να πάει Θεσσαλονίκη Αθήνα με το γρήγορο τρένο με € 8,- να μείνει φιλοξενούμενος σε φίλο απο το Aquazone και να πάρει ταπεράκι με κεφτεδάκια (βλέπε Βουγιουκλάκη στο Κλωτσοσκούφι) και 6 σπαστούς Κυφωνίδη για το 3ήμερο, ή να πάει στο Hilton και να πλακωθεί στις αστακομακαρονάδες και στα mojitos στο roof garden.

Επιλογές υπάρχουν πολλές, απλά πρέπει να δει ο κάθε ένας τι θέλει και φυσικά τι μπορεί να κάνει.

Και σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που θα πούνε: που να τραβιέμαι τώρα στην Μεταμόρφωση (ακόμη και αν μένουν στην Κηφισιά) ή εκείνοι που πραγματικά δεν μπορύν να διαθέσουν τον χρόνο, τα χρήματα ή και τα δύο.

Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι να βοηθήσουμε τους δεύτερους και να ξυπνήσουμε απο τον λήθαργο (λέτε τελικά να μας ψεκάζουν στα αλήθεια ?) τους δεύτερους.

Εγώ πάντως θα δηλώσω συμμετοχή για ένα ψάρι, και θα πρίξω το γνωστό θύμα πολλών απο εμάς (Νιντάλ) στέλνοντας του φωτο αν νομίζει πως μπορώ να στείλω και ένα ακόμη ψάρι και αν είμαι γερός τον Οκτώβριο θα κατέβω με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.

Και δηλώνω πως αν πάω με το αυτοκίνητο, θα πάρω μαζί και άλλους 2-3 για παρέα αλλά και για να μοιραστούμε τα έξοδα όπως σου είπα.

Αν το οργανώσουμε, μπορεί να κατέβουμε και κομβόι με άλλους ΒορειοΕλλαδήτες.

Θα σας δούμε λοιπόν εκεί.

Κ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι όπως οι πιο πολλοί ξέρετε είμαι αφρικάνος και δεν θα μπορούσα να λάβω μέρος σε αυτή την μεγάλη συνάντηση στο διαγωνιστικό κομμάτι των δίσκων.Σκεφτόμουνα λοιπόν να λάβω μέρος στο βιοτοπικό ενυδρείο φτιάχνοντας μια μικρή Ταγκανίκα.Δυστυχώς σήμερα το πρωί και με δική μου ευθύνη έχασα ( 15 στον αριθμό ) όλα τα ενήλικα μου multifasciatus και έμεινα με 6 μικρά αφού δεν εσκασα από την στενοχώρια μου πάλι καλά.Αποφάσισα λοιπόν να μην λάβω μέρος.

Απόψε λοιπόν έκανα μια περιήγηση σε διαφόρες άλλες ενυδρειακές περιοχές του διαδικτύου όπου ο αγαπητός Nidal έκανε τον κόπο και καλά έκανε να ανακοινώσει τα περί του διαγωνισμού και δυστυχώς διάβασα πράγματα που δεν θα ήθελα να τα χαρακτηρίσω.Που πήγε φίλοι μου η αλληλεγγύη η συμμετοχή η ομαδικότητα σε αυτό τον τόπο ;

Αποφάσισα λοιπόν πάση θυσία να φτιάξω το βιοτοπικό που έχω στο μυαλό ,θα βρώ ψάρια θα το στήσω και θα ζητήσω να είναι εκτός συναγωνισμού γιατί το τελευταίο που με ενιδαφέρει είναι τα βραβεία η συμμετοχή είναι η ουσία.

Κα κάτι άλλο χαίρομαι που συνεχίζω να είμαι μέλος του Aquazone ,παρόλες τις φουρτούνες εδώ υπάρχουν ακόμα παντελόνια και ψυχές.

Ευχαριστώ Σωκράτης Γεωργίου

Τι να πει κανεις,......για τον καυμο της αλληνης........................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα είναι απλά τα πράγματα. Είμαι δισκας άρα πάω στο διαγωνισμό δεν είμαι δεν πάω. Έτσι σκέπτομαι για τον εαυτό μου.

Πολλά μπράβο σε παιδιά που ενώ ασχολούνται λίγο καιρό με τους δίσκους το τολμούν ενώ από όσα έχω καταλάβει παλιές καραβάνες στο χώρο

για τους οποίους έχω ακούσει πολλές ιστορίες θα είναι απλά θεατές. Πίστευα πως είχε έρθει η ώρα να δείξουν πραγματικά ποιοι είναι,

να βγάλουμε πραγματικά το καπέλο σε κάποιους γιατί είδαμε και δεν ακούσαμε μόνο αλλά τελικά δεν ήταν εντάξει στο ραντεβού τους.

Δεν θέλω να αναφερθώ σε άτομα απλά θα δώσω ένα παράδειγμα. Αν γινόταν διαγωνισμός αφρικανικών κυχλιδων είμαι σίγουρος

ότι τα μεγάλα ονόματα του συγκεκριμένου χώρου θα ήταν παρόν όπως ο Δίας και ο Σωκράτης.

Τώρα όσο αφορά το οικονομικό καταλαβαίνω τα παιδιά από επαρχία που δεν μπορούν να έρθουν αλλά για τα παιδιά της Αττικής νομίζω ότι είναι φτηνή δικαιολογία.

Υπάρχουν πάντα και εξαιρέσεις αλλά είμαι σίγουρος πως οι ποιο πολύ που κάνουν λόγο για οικονομικό αν βρεθούν μπροστά σε μια γυάλα

με διαθέσιμα προς πώληση ψάρια π.χ του TonyTan θα τσακώνονται ποιος θα πρωτοπάρει και ας έχουν μια Α τιμή.

Έγινε επεξεργασία - peris
Link to comment
Share on other sites

Γεια στο στομα σου!!!!

Θα χρησιμοποιησω τη φραση ενος φιλου απο αλλο φορουμ που ειπε το εξης:

"Συγνωμη που θα το πω αλλα δεν εχετε πιασει το ακριβες νοημα της ολης διαδικασιας και γιατι πρεπει να την στηριξουμε.....

Δεν ειναι μια απλη "φιεστα", δεν ειναι το επαθλο, ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Περικλη καταλαβαινω την "αγανακτηση σου" οπως και του Νινταλ και προσπαθω να κρατηθω και εγω, αλλα θεωρω οτι δεν πρεπει να ζοριζουμε κανεναν.

Αν καποιος θελει να παει η να κατεβασει ενα ψαρι στον διαγωνισμο πρεπει κατα την γνωμη μου να καταλαβαινει γιατι το κανει και οχι γιατι το ειπε και τον πιεσε ο Χ, Ψ, Ζ η για να εχει την ευκαιρια να κερδισει τα μωρα σου.

Επισης δεν το κανει καποιος για να λεγεται "δισκας" γιατι με αυτο απλα δεν γινεσαι "δισκας" αλλα .......

Ξερεις ποσους ξερω (και ντρεπομαι που το λεω) που ειχαν δισκους για το θεαθηναι ? Απειρους !!!!!

Για μενα θεωρω πρεπει να κατεβασουν δισκους αυτοι που το αισθανονται οτι πρεπει να το κανουν και οχι ο καθενας που θα γυριζει την επομενη του διαγωνισμου εδω και εκει και θα σφυριζει οτι πηρε μερος σε διαγωνισμο για να δειξει οτι κατι εκανε. Γιατι απλα δεν εκανε τιποτα.

Καποιοι σκεφτονται να κατεβουν εστω και για να χαζεψουν τον διαγωνισμο. Τους καταλαβαινω απολυτα αλλα θεωρω πως αν καποιος το εχει μεσα του το μικροβιο τοτε θα ειχε τον χρονο να εχει μαζεψει οτι χρειαζεται για να νοιωσει μια τετοιου ειδους εμπειρια που δεν βλεπω να την ξαναζουμε εδω στην Ελλαδα.

ΥΓ.

Συγγνωμη αν ακουγομαι αυστηρος και επιθετικος αλλα δυστηχως η ευτυχως ετσι το κανω χρονια τωρα και δεν αλλαζει αυτο.

Και εγω πει και στο παρελθον.... Οι δισκοι δεν ειναι μοδα αλλα κομματι απο την ζωη μας !!!!!

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Γεια στο στομα σου!!!!

Θα χρησιμοποιησω τη φραση ενος φιλου απο αλλο φορουμ που ειπε το εξης:

"Συγνωμη που θα το πω αλλα δεν εχετε πιασει το ακριβες νοημα της ολης διαδικασιας και γιατι πρεπει να την στηριξουμε.....

Δεν ειναι μια απλη "φιεστα", δεν ειναι το επαθλο, ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!!!"

Νινταλ δυστηχως καποιοι προτιμουν το φροντιστηριο και οχι το σχολειο.... Πιστευω το εχεις νοιωσει για τα καλα τοσα χρονια.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πει και στο παρελθον.... Οι δισκοι δεν ειναι μοδα αλλα κομματι απο την ζωη μας !!!!!

:bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν μοναδική ευκαιρία να γράφω στο θεματικό των δίσκων αυτός ο διαγωνισμός και τελικά χωρίς να θέλω να σας κουράσω αγαπητοί φίλοι αυτές οι συναντήσεις , ας μου επιτραπεί να το λέω συνάντηση είναι μια μοναδική ευκαιρία για όλους οχι μόνο να μάθουν πράγματα για τον βασιλιά του Αμαζονίου αλλά να ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ με φίλους από την ευρύτερη περιοχή πράγμα πολύ σημαντικό αυτές τις δύσκολες εποχές που περνά όλος ο κόσμος.Πράγματι έχει μεγάλη σημασία όχι μόνο να συζητήσεις για τα αγαπημένα σου ψάρια αλλά και μέσα από ενα ποτό ενα φαγητό οι άνθρωποι σπάζουν τα στεγανά και βλέπει ο ένας τον άλλο πιο χαλαρά και πιο φιλικά θα έλεγα ,αυτό για μένα έχει τη σημασία και την σημειολογία του.

Πάλι έγραψα πολλά :D

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη ο Ελληνας δεν μαθαινει. Τα ξερει ηδη ολα......

Link to comment
Share on other sites

Να ειμαστε καλα............

Link to comment
Share on other sites

Να ειμαστε καλα............

Για να ασχολουμαστε με δισκους καλα δεν ειμαστε αλλα τελος παντων......

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη ο Ελληνας δεν μαθαινει. Τα ξερει ηδη ολα......

Νίκο μπορεί κατά ενα ποσοστό να έχεις δίκιο αλλά αυτοί που δεν θέλουν να κάτσουν κάτω να μάθουν για μένα και φαντάζομαι και για σένα μου είναι παγερά αδιάφοροι οι χομπίστες που δείχνουν πραγματικό ενδιαφέρον το αξίζουν :)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μπορεί κατά ενα ποσοστό να έχεις δίκιο αλλά αυτοί που δεν θέλουν να κάτσουν κάτω να μάθουν για μένα και φαντάζομαι και για σένα μου είναι παγερά αδιάφοροι οι χομπίστες που δείχνουν πραγματικό ενδιαφέρον το αξίζουν :)

Απλα εγω δεν φημιζομαι για την διπλωματια μου γιατρε μου....... ;)

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε παιδιά .

Εμένα δεν με απασχολεί αν είναι παλιός ή νέος , 'δισκάς' ή όχι , ή αν την έχει μακριά .... τη ξύστρα του ενυδρείου ή κοντή .

Το γεγονός (αν συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός συμμετοχών θα είναι γεγονός ) απο μόνο του είναι σημαντικό και δεν πρέπει να λείψει όποιος μπορεί .

Όπως λέει και ο Σωκράτης θα συναντηθούν απ την ευρύτερη γειτονιά μας φίλοι και αυτό σαν γεγονός έχει την αξία του .

Χαλαρά παιδιά , πάμε όλοι μαζί να αποκτήσουμε μια διαφορετική εμπειρία που δεν ξέρουμε ακόμα τι μπορεί να μας δώσει .

Στις συμμετοχές να μη βλέπω χαλαρότητα , μόνο , δεν θα σταματήσουμε εδώ έχουμε πολύ δρόμο ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

εγω λυπαμαι απλα που δεν συντηρω πλεον δισκους εδω και περιπου 5 χρονια.μπορει να ειμαι μακρια,μπορει να εχω τα μυρια προβληματα με πρωτο το οικονομικο οπως σχεδον ολοι μας,αλλα θα το παλεψω μεχρι τελευταια στιγμη ακομη και με δανεικα για να ειμαι κατω να βρεθω με τοσα αδελφια και φιλους που μοιραζομαστε την ιδια τρελλα.αν παλι δεν μπορεσω θα στεναχωρεθω παααρα πολυ.η συμμετοχη στον διαγωνισμο ειναι παρα πολυ σημαντικη,αλλα και η παρουσια μας εκει ειναι ακομη μεγαλυτερη.

οσο πιο γρηγορα το καταλαβουμε αυτο,τοσο πιο μπροστα θα παμε ολοι μας.

ειναι κριμα μια τετοια προσπαθεια να πεσει στο κενο......

και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται απαραιτητα να εισαι δισκας για να εισαι εκει.ειναι ενα τεραστιο παρτι,που και μονο τις γνωριμιες που θα κανεις,και τις γνωσεις που θα αποκομησεις δεν θα σου εφταναν 2 χρονια σε φορουμ......

Link to comment
Share on other sites

Σταματη ειμαστε απολυτα χαλαροι... Ειδες καπου το αντιθετο ?

Να πω οτι δεν με ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

ειναι κριμα μια τετοια προσπαθεια να πεσει στο κενο......

και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται απαραιτητα να εισαι δισκας για να εισαι εκει.ειναι ενα τεραστιο παρτι,που και μονο τις γνωριμιες που θα κανεις,και τις γνωσεις που θα αποκομησεις δεν θα σου εφταναν 2 χρονια σε φορουμ......

10000++++

κωστα απο θεσσαλονικη θα κατεβει ο αλλος κωστας/kokkinosk

Link to comment
Share on other sites

εγω λυπαμαι απλα που δεν συντηρω πλεον δισκους εδω και περιπου 5 χρονια.μπορει να ειμαι μακρια,μπορει να εχω τα μυρια προβληματα με πρωτο το οικονομικο οπως σχεδον ολοι μας,αλλα θα το παλεψω μεχρι τελευταια στιγμη ακομη και με δανεικα για να ειμαι κατω να βρεθω με τοσα αδελφια και φιλους που μοιραζομαστε την ιδια τρελλα.αν παλι δεν μπορεσω θα στεναχωρεθω παααρα πολυ.η συμμετοχη στον διαγωνισμο ειναι παρα πολυ σημαντικη,αλλα και η παρουσια μας εκει ειναι ακομη μεγαλυτερη.

οσο πιο γρηγορα το καταλαβουμε αυτο,τοσο πιο μπροστα θα παμε ολοι μας.

ειναι κριμα μια τετοια προσπαθεια να πεσει στο κενο......

και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται απαραιτητα να εισαι δισκας για να εισαι εκει.ειναι ενα τεραστιο παρτι,που και μονο τις γνωριμιες που θα κανεις,και τις γνωσεις που θα αποκομησεις δεν θα σου εφταναν 2 χρονια σε φορουμ......

Φιλε μου αν και δεν σε γνωριζω δεν εχω παρα να συμφωνησω οτι ειναι ενα τεραστιο event για την ενυδρειακη κοινοτητα και οχι μονο για κατοχους δισκων και πρεπει ολοι να ειμαστε εκει......

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι αδελφε.γεμισαμε ολοι μας με φτηνες δικαιολογιες,αδιαφορια,απαξιωση και με την κριση απο πανω μας ολα ειναι μαυρα.δεν μπορουμε ακομη πολλοι απο εμας να καταλαβουμε οτι το χομπι μας ειναι το καλυτερο χομπι που υπαρχει,και οταν και εφοσων γινονται τετοια γεγονοτα πρεπει να δινουμε το παρων και να τα στηριζουμε γιατι μεσω ολων αυτων,ολα θα γινουν ακομη καλυτερα.και οι χομπιστες,και τα καταστηματα,και ολων μας οι γνωσεις ενα κλικ επανω.

ΥΓ.αχ ρε νινταλ,να με αξιωσει ο θεος να σε ξαναδω απο κοντα αδελφε μου.σχεδον πανε 3 χρονακια απο την τελευταια φορα.....

Link to comment
Share on other sites

..........

ΥΓ.αχ ρε νινταλ,να με αξιωσει ο θεος να σε ξαναδω απο κοντα αδελφε μου.σχεδον πανε 3 χρονακια απο την τελευταια φορα.....

Απο εκείνη την ημέρα που ψήναμε .............. :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

εγω λυπαμαι απλα που δεν συντηρω πλεον δισκους εδω και περιπου 5 χρονια.μπορει να ειμαι μακρια,μπορει να εχω τα μυρια προβληματα με πρωτο το οικονομικο οπως σχεδον ολοι μας,αλλα θα το παλεψω μεχρι τελευταια στιγμη ακομη και με δανεικα για να ειμαι κατω να βρεθω με τοσα αδελφια και φιλους που μοιραζομαστε την ιδια τρελλα.αν παλι δεν μπορεσω θα στεναχωρεθω παααρα πολυ.η συμμετοχη στον διαγωνισμο ειναι παρα πολυ σημαντικη,αλλα και η παρουσια μας εκει ειναι ακομη μεγαλυτερη.

οσο πιο γρηγορα το καταλαβουμε αυτο,τοσο πιο μπροστα θα παμε ολοι μας.

ειναι κριμα μια τετοια προσπαθεια να πεσει στο κενο......

και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται απαραιτητα να εισαι δισκας για να εισαι εκει.ειναι ενα τεραστιο παρτι,που και μονο τις γνωριμιες που θα κανεις,και τις γνωσεις που θα αποκομησεις δεν θα σου εφταναν 2 χρονια σε φορουμ......

:thumbup: :thumbup:

Θα είμαι εκεί, αλλά χωρίς δίσκους, γιατί τους τελευταίους μήνες τους αποχωρίστηκα...

θα ήταν όμως , τουλάχιστον πολύ λυπηρό και απογοητευτικό, να είμαστε πάλι ..."3 και ο κούκος" όπως γίνεται συνήθως σε events στην μεγάλη οικογένεια των δίσκων.

(Μόνο πίσω απο το πληκτρολόγιο ξέρουμε να ..."διδάσκουμε" :huh: )

Link to comment
Share on other sites

Απο εκείνη την ημέρα που ψήναμε .............. :bigemo_harabe_net-146:

αχ....ρε σταματακο.....τι ωραιΑ χρονακια εκεινα.και οι προβατινες πανε και ερχονταν στο αιγαλεω.......καλη παρεα,γελιο........ΦΙΛΟΙ......τι μου θυμησες τωρα...
Link to comment
Share on other sites

ειναι κριμα μια τετοια προσπαθεια να πεσει στο κενο......

και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται απαραιτητα να εισαι δισκας για να εισαι εκει.ειναι ενα τεραστιο παρτι,που και μονο τις γνωριμιες που θα κανεις,και τις γνωσεις που θα αποκομησεις δεν θα σου εφταναν 2 χρονια σε φορουμ......

Aπολυτα σωστος Κωστα!!!

:thumbup: :thumbup:

Θα είμαι εκεί, αλλά χωρίς δίσκους, γιατί τους τελευταίους μήνες τους αποχωρίστηκα...

θα ήταν όμως , τουλάχιστον πολύ λυπηρό και απογοητευτικό, να είμαστε πάλι ..."3 και ο κούκος" όπως γίνεται συνήθως σε events στην μεγάλη οικογένεια των δίσκων.

(Μόνο πίσω απο το πληκτρολόγιο ξέρουμε να ..."διδάσκουμε" :huh: )

Ποσο δικιο εχεις....Τοσα σεμηναρια,τοσες παρουσιασεις πλεον για δισκους και οχι μονο βεβαια,αλλα οι διδασκαλοι αποντες.Κριμα να μην πραγματοποιηθει ο διαγωνισμος,γιατι απλα κριμα να χανεται η ευκαιρια να δεις τοσα ψαρια και κοσμο.Ας αποχωριστηκα τους δισκους μετα απο τοσα χρονια,την βολτα μου θα την κανω και ελπιζω πολλοι ακομη.Ο διαγωνισμος γινεται ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ και οχι για τους ξενους,να παρουμε μια γευση απο event που επρεπε να ταξιδεψουμε χιλιομετρα αμετρητα,ωστε να παρουμε μια γευση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Στις συμμετοχές να μη βλέπω χαλαρότητα , μόνο , δεν θα σταματήσουμε εδώ έχουμε πολύ δρόμο ακόμα .

:bigemo_harabe_net-193: :bigemo_harabe_net-193: :bigemo_harabe_net-193:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...