Jump to content

1Ος Διαγωνισμός Δίσκων Στην Ελλάδα .....;!!!!


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Μα τι έχει προσφέρει αυτός στους δίσκους ????? (κοτσίδα ακόμα περιμένω το σχετικό email να γελάσω λίγο)

Νικολάκη δηλαδή τώρα αν θέλουμε να ζευγαρώσουμε με την πρωταθλήτρια-λυσσάρα θα μας ζητήσεις και λεφτά ?

Της πρωταθλητριας της εχουμε γαμπρο εδω και καιρο απλα ειμαστε στα καψουρεματα ακομα......Εναν ακριβως ιδιο αρσενικο....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάμε δυνατά παιδιά. Θέλω πάρα πολύ το Aquazone να είναι το πρώτο σε αριθμό συμμετοχών. Ας δείξουμε ότι κάνουμε βήματα μπροστά. Θα είναι τιμή μας να δηλώσουμε συμμετοχή σε ένα διαγωνισμό.

Θα είναι εκεί τεράστια ονόματα από τον χώρο των δίσκων.

Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να είσαι τελευταίος σε ένα πρωτάθλημα δίσκων παρά να είσαι πρωταθλητής στα λόγια στην κριτική και στο photoshop.

Y.Γ Οι συμμετέχοντες στον διαγωνισμό από το forum θα μπουν σε κλήρωση για 10 μωρά f1.

Μηπως κερδισε καποιος τα μωρα???????????????????????

:rasp: :rasp: :rasp: :rasp: :rasp: :rasp: :rasp: :rasp: :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Νινταλακο αγορι μου ειδες τι σου ελεγα;Θα ερθει η Δευτερα και θα εισαι εστω για καποιες ωρες η κορυφη του χομπι μας παγκοσμιος.Ενα μεγαλο ευχαριστω και απο μενα.Τα αλλα θα τα πουμε απο κοντα γιατι εκτος απο φιλο σου με εχεις και πελατη.Ραντεβου στο μαγαζι λοιπον.Θα παρω τα ονοματα τον παιδιων που κατεβασαν ψαρι και η κληρωση θα γινει κανονικοτατα.Ελπιζω να μην τα παρει ο Ρεμπελος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ρεμπελος παρακαλω να μεινει εκτος κληρωσης.

Ας τα μοιραστουν τα παιδια απο το φορουμ.

Εκτος αν θες να τα κερδισω και να στα κανω δωρο για το πανεμορφο ροδοστομοενυδρειο που εστησες.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι αυτο που ζησαμε στην διοργανωση ολοι θα εχουμε να το θυμομασται μπραβο σε ολα τα παιδια που πηραν μερος,

στους χορηγους που στηριξαν των διαγωνισμο κ ενα μεγαααααααααααααααααααααααααααααααααααααλο μπραβο στα παιδια που

ετραξαν κ αφιερωσαν απο των προσωπικο τους χρονο να βοηθησουν μπραβο κ παλι μπραβο

νινταλ οσο για σενα......καταφερες αυτο που βλεπαμε στο εξωτερικο απο βιντεο η απο φωτογραφιες να το φερεις κ να το ζησουμε εδω στην ελλαδα

οτι κ να πω θα ειναι λιγο....................απλα :thaman: :thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω 2 λογια για τον διαγωνισμο.

Ξεκινω απο το λιγοτερο σημαντικο,τον διαγωνισμο του βιοτοπικου.Στοχος δικος μου και του Νικου,ηταν απλα να δειξουμε ενα μερος της φυσης,γιατι απλα ο κοσμος συχνα για ψαρια τοσο εμπορικα,οπως πχ οι καρδιναλιοι,εχουν τελειως λαθος εικονα της προελευσης τους.Βασικοτερο στοιχειο ηταν ο χαβαλες,η ενυδρειοσυζητηση πριν αλλα και μετα.Το ενυδρειο στηθηκε Πεμπτη βραδυ στα πεταχτα αρχικα απο τον Νικο και Παρασκευη πρωι ξανα μαζι,οταν ειχαμε 10 λεπτα στην διαθεση μας.Oλα τα λεφτα βεβαια ηταν η συγκεεντρωση υλικων τις προηγουμενες μερες,μετα απο μπυροκατανυξη....

Γνωριζοντας τις συμμετοχες(ειδος ψαριων περαν του διαχειριστη μας) και αλλων ατομων,οπως πχ του Σωκρατη και του Σταματη,συνολικα ως φορουμ θελαμε να δειξουμε το απλο και ομορφο,κατι που μπορουμε απλα και σωστα να εχουμε σπιτι μας,οχι το το δυσκολο,οχι το γυαλιστερο και απροσπελαστο.Η συμμετοχη ηταν το θεμα και η ενημερωση,οποιος περιμενει ενυδρειοδιακριση για να νοιωσει ευτυχια απο το χομπυ,μαλλον κατι εχει χασει....

Και αλλωστε ως ΑΖ υπηρξαμε εξ'αρχης ξεκαθαροι υποστηρικτες αυτου του διαγωνισμου ,οπως αλλωστε σχεδον παντοτε εχουμε πρωτοστατησει σε σεμηναρια ή σε διαγωνισμους,οπως πχ τον παγκοσμιο διαγωνισμο δισκων στο Duisburg τo 2008 και 2010,με παρουσια ουσιαστηκα ολης της συντονιστικης ομαδος τοτε.

Μπραβο σε ολες τις συμμετοχες σε βιοτοπικο και δισκους,που μαλιστα καποιοι ανθρωποι ηρθαν απο μακρινες πολεις της χωρας.Το κοστος,παρα τις αντιξοες συνθηκες των ημερων,δεν ηταν εμποδιο.

Δεν θα μιλησω για τον τελειο διαγωνισμο,ισως να ειχε πολλες αδυναμιες.Και ομως ηταν κοντρα στο ρευμα και στις δυσκολιες της εποχης και να θυμομαστε οτι τα παντα απο καπου ξεκινουν,απο το 0 και με την εμπειρια στο περασμα ετων τα βελτιωνουμε.Ειναι στο χερι μας να δωσουμε συνεχεια στο διαγωνισμο,μην περιμενουμε τους ξενους να μας σωσουν,στο χερι μας ειναι το μελλον.Εμεις θα αποφασισουμε αν θελουμε και μπορουμε να υποστηριξουμε κατι δυνατο.

Ας παρουμε τον διαγωνισμο ως αρχη σε αυτες τις παλιομερες για κατι καλυτερο για το χομπυ μας,μακαρι οσοι φαινονται στο διαγωνισμο να μεταφερουν τις σκεψεις τους,μικρες η μεγαλες αδιαφορο, στο φορουμ και αντιστροφα οσοι γραφουν να φανουν σε διαγωνισμους ή συναντησεις στο μελλον.Και κυριως η δυναμη εξελιξης του χομπυ κατα την αποψη μου ειναι ο διαλογος.

Μπραβο και παλι σε ολους,καλη συνεχεια σε ολους τους χομπιστες.

:)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Το να πω ενα μεγαλο ευχαριστω ειναι λιγο....μιλαμεγια εναν ΑΝΘΡΩΠΟ (πανω απ' ολα) που εχει παρει πολλους απο το χερακι να τους μαθει οσα ξερει και να δουν πως ειναι ο φανταστικος κοσμος του Αμαζωνιου και ιδιαιτερα των δισκων και στην συνεχεια αυτοι να μην εκτιμουν...φιλοι μου εχουμε εναν ανθρωπο ο οποιος κανει τα παντα για το χομπυ μας και την τρελλα μας ξερει πολλα πραγματα και βοηθαει τους παντες χωρις να ζηταει ανταλλαγμα ειναι συμαντικα ολα αυτα για να του πουμε ολοι ενα μεγαλο ευχαριστω!!!

Απο μενα Νινταλ εχεις ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολα οσα εχεις κανει και συνεχιζεις να κανεις εδω και χρονια!!! Συγχαρητηρια για την σκεψη του βιοτοπικου διαγωνισμου ο οποιος ειναι πρωτος παγκοσμιος και πειραν ειδεες και αλλοι για να γινουν και σε αλλες χωρες....!!!

Υλοποιησες τα ονειρα μας φιλε μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ο διαγωνισμος του βιοτοπικου δεν ειχε κυριο στοχο τον ανταγωνισμο μεταξυ σας αλλα μια νεα προσεγγιση για τους επισκεπτες και τους ενδιαφερωμενους.

Οπως ειπε και ο Μπλεχερ τα ενυδρεια στηθηκαν για πρωτη φορα για τις αναγκες των ψαριων και οχι το αντιθετο που γινεται συνηθως και αυτο ειναι μια μεγαλη προοδος στην αντιληψη στησίματος ενος ενυδρειου που επικρατη εδω και πολλα χρονια και αυτη η ιδεα υλοποιηθηκε εδω στην Ελλαδα και ειναι ενα ιστορικο γεγονος στον χωρο της ενυδρειοφιλιας. Τωρα εαν πηρε 10 20 λεπτα το ολο στισημο δεν παιζει ρολο......

Link to comment
Share on other sites

Και οι τόσες που μαζεύτηκαν ήταν τελικά άθλος. Δεν θα ήταν τελικά αμαρτία να μην γίνει κάτι τέτοιο ?

Παιδιά να έχουμε και λίγο επίγνωση του τι είμαστε αναλογικά με άλλες "αγορές" και με τι συκρινόμαστε σε τέτοιου τύπου διοργανώσεις.Πριν λίγο καιρό έγινε στη Γερμανία εκδήλωση και κατά γενική ομολογία (και αυτό off the record για να μη θεωρηθεί φιλοφρόνηση) είμασταν καλύτεροι.Οι Τούρκοι με τα 3 club δίσκων ενθουσιάστηκαν.

Πάντως απέδειξαν όλοι όσοι εργάστηκαν ότι τελικά μπορούμε-νε να κάνουμε κάτι πολύ καλό ,αντίθετα με τις "Κασσάνδρες" και τους μίζερους "ειδικούς" του χώρου .Ελπίζω μόνο να γλυκάθηκαν και οι χορηγοί και να υποστηρίξουν ξανά κάτι τέτοιο γιατί δεν γίνεται να βασιζόμαστε στου μούρλα , στα λεφτά και στο τρέξιμο του Nidal αρχικά και του Πική δευτερεόντως.Γιατί το όλο εγχείρημα κάποια στιγμή κρεμόταν από μια κλωστή κυριολεκτικά !

Και δεν είναι μόνο το κομμάτι που είδαμε εκεί μόνο. Πολλά άλλα μικρά ή μεγάλα πράγματα που δεν φάνηκαν αλλά κάποιοι σκίστηκαν να τα κάνουν (και δεν μιλάω για μένα) .Ο διαγωνισμός δεν αρχίζει και τελειώνει στην αίθουσα. Παιδιά έτρεχαν σαν τρελοί να παραλάβουν ψάρια γιατί κάποιοι δεν μπορούσαν να αφήσουν τις δουλειές τους και τις υποχρεώσεις τους,να κάνουν την εισαγωγή στα ενυδρεία,να τα γυρίσουν πίσω μεσάνυχτα (και αργότερα :bigemo_harabe_net-111: ) . Έχεις φιλοξενούμενους που πρέπει να υποδεχθείς και να "περιποιηθείς" ,να ταίσεις και να τους γυρίσεις στα αξιοθέατα.Γιατί εκτός μίας εξαίρεσης :whistling: δεν πήραν φράγκο για να έρθουν (εννοείται δεν μιλάμε για εισιτήρια ).Φυσικά και είχαν κάτι να κερδίσουν, αλλά σκεφτείτε πάλι ότι μιλάμε για Ελλάδα με το όποιο ποσοστό μπορεί να έχει αυτή στην παγκόσμια αγορά.Αλήθεια πόσους δίσκους δίνει ο Ταν εδώ ? Ποιο πολύ για την περιπέτεια και για βοήθεια στην οργάνωση το έκαναν (και για να δουν την Ελλάδα όπως είπαν) .Να βοηθήσουν φυσικά και τον αντιπρόσωπό τους εδώ αλλά περισσότερο σαν προσωπική χάρη το εκλαμβάνω παρά σαν επιχειρηματική κίνηση .

Κάποιοι λοιπόν άφησαν τις δουλειές τους ,έκαναν τους οδηγούς -ξεναγούς ,έδωσαν λεφτά από την τσέπη τους για να φιλοξενήσουν και να ευχαριστήσουν αυτούς τους ανθρώπους και να χουν να λένε καλά λόγια για την Ελληνική εκδήλωση .Αυτά θεωρητικά σε "κυριλέ" οργανώσεις έπρεπε να αναλάβει ομάδα με πληρωμένα έξοδα από χορηγούς.Αλλά είπαμε ,ας σκεφτούμε που και πως είμαστε .

Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στον τρελάρα που το αποφάσισε (NIdal) ,σε αυτόν που τον πίστεψε και του έδωσε το χώρο (Γουλιέλμο) ,στους όποιους χορηγούς έβαλαν το κάτι τι τους (εκτός από έναν που ως συνήθως ήταν στην κοσμάρα του),στον Πική που βοήθησε ,στον καθένα που έλαβε μέρος είτε σαν βιοτοπικό ενυδρείο είτε σαν δίσκος και τέλος στην Αγία Φωτεινή που βοήθησε να πάνε όλα καλά :bigemo_harabe_net-74: .Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν είχα φανταστεί κάτι τέτοιο .

ΥΓ1 Μπράβο στον Βούλγαρο που ήρθε μόνος του από την βόρεια Βουλγαρία ,ώρες ταξίδι με τα ψάρια του,μπράβο και στην ιδέα να του δωθεί τιμητική διάκριση γι αυτό και να προσκληθεί δωρεάν στο τραπέζι .

ΥΓ2 Χάρηκα τους επαγγελματίες να βοηθούν ο ένας τον άλλο να δίνουν υλικά να βοηθούν και να παραμερίζουν τους όποιους επαγγελματικούς εγωισμούς.Ας καταλάβουμε επιτέλους πως τους θέλουμε δίπλα μας για τέτοιες διοργανώσεις και να σταματήσουμε τον ηλίθιο πόλεμο σε οτιδήποτε μπορεί να επιφέρει κέρδος(λίγο μέτρο βέβαια) και τις επαναστατικές θεωρίες για το "ευγενικό και τσάμπα" χόμπυ μας. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς .....

ΥΓ3 Μπράβο στον σπόρο spotted (δεν θυμάμαι το όνομα του ιδιοκτήτη ) που πήρε μέρος για την συμμετοχή και για να υποστηρίξει τη διοργάνωση.Πραγματικά τον γούσταρα !!!

ΥΓ4 Αλήθεια όλοι αυτοί οι "γνώστες φιλόζωοι" που είχαν σαν ατράνταχτο επιχείρημα "την ταλαιπωρία των ζωντανών " έχουν να πουν τίποτα ? Αν δεν κάνω λάθος ο Νίκος έβαλε χαρτί-παραβαν για να σταματήσει το ζευγάρωμα με το διπλανό ενυδρείο :bigemo_harabe_net-148: ,οι galaxy χόρευαν συνέχεια ,ο μούργος- θηρευτής στο βιοτοπικό προσπαθούσε να φάει τους καρδηνάλιους στο διπλανό ενυδρείο και το βραδάκι της Κυριακής αφήσαμε ένα φίλτρο γεμάτο αυγά από έναν "ταλαιπωρημένο" δισκάκο.Όταν κάτι γίνει σωστά ,όπως πρέπει ...τέλος .Και μπράβο για τα νερά παρεπιπτόντως σε όποιον τα ετοίμασε !!!!

ΥΓ5 Όσο για τις απόψεις που λες φίλε μου KokkinosK από πάνω ξέρεις το ρητό: ....................όλοι έχουν από μία .Ας μείνουν με αυτές και ας μας αφήσουν Θεού (και λεφτών) θέλοντος να το ξανακάνουμε το 2014

τα ειπες ολα φιλε ,,,

nidal δεν σε γνωριζα μου δοθηκε η ευκαιρια να σε γνωρισω στην διαρκεια της εκθεσης απο την πεμπτη μεχρι αργα την κυριακη μπραβο σου για ολο αυτο μακαρι να μπορουμε να το επαναλαβουμε το2014 ,,, το αγχος σκοτωνει nidal

πικης,,, τι να πω για αυτον τον ανθρωπο που με εκανε να αγαπησω τον δισκο σε ευχαριστω πολυ πραγματικα μεσα απο την καρδια μου.... πιστεψε με εχω πολλα να σου πω αλλα δεν βρισκω λογια να τα εκφρασω

nidal και πικη

πικη και nidal

λογω οτι ειστε και η δυο στυλοβατες αυτου του εξαισιου διαγωνισμου που εγινε.... ο καθενας απο το μετεριζι του θετω στη διαθεση σας τις υπηρεσιες μου σε οτι εχει να κανει για την μελλοντικη διοργανωση :bigemo_harabe_net-53::construction:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ο διαγωνισμος του βιοτοπικου δεν ειχε κυριο στοχο τον ανταγωνισμο μεταξυ σας αλλα μια νεα προσεγγιση για τους επισκεπτες και τους ενδιαφερωμενους.

Οπως ειπε και ο Μπλεχερ τα ενυδρεια στηθηκαν για πρωτη φορα για τις αναγκες των ψαριων και οχι το αντιθετο που γινεται συνηθως και αυτο ειναι μια μεγαλη προοδος στην αντιληψη στησίματος ενος ενυδρειου που επικρατη εδω και πολλα χρονια και αυτη η ιδεα υλοποιηθηκε εδω στην Ελλαδα και ειναι ενα ιστορικο γεγονος στον χωρο της ενυδρειοφιλιας. Τωρα εαν πηρε 10 20 λεπτα το ολο στισημο δεν παιζει ρολο......

Μα ακριβως αυτο λεω,οτι ο διαγωνισμος δεν ειχε στοχο τον νικητη,αλλα την ενημερωση!!!Σε real time πολυς κοσμος(πολλοι περαστικοι απο την υπολοιπη εκθεση στο χωρο) ειδαν ενυδρεια με σωστες βασεις.Αυτο ηταν και το concept ολων των ανθρωπων που ανεφερα.......

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα νομιζω οτι αναφερει 1ος Διαγωνισμος δισκων ...μηοως θα επρεπε να γινει η παρουσιαση για τα βιοτοπικα σε καποιο αλλο καινουργιο θεμα????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα νομιζω οτι αναφερει 1ος Διαγωνισμος δισκων ...μηοως θα επρεπε να γινει η παρουσιαση για τα βιοτοπικα σε καποιο αλλο καινουργιο θεμα????

Δεν εχεις αδικο σε αυτο,αλλα συνυπηρχαν στον ιδιο διαγωνισμο και αλλωστε προς στιγμη γινεται λογος για την συνολικη εικονα του διαγωνισμου.Και αλλωστε σωστα αναφερθηκε,πως καινοτομια υπηρξε ο διαγωνισμος βιοτοπικου.Αναλογα με την συζητηση ισως και να διαχωριστει το θεμα,και καλο ειναι(τουλαιχστον προς ωρας) να μεινει ετσι.

σηκωστε και καμμια φωτο οσοι εχετε απο καποιο δισκοπουλο ντε... :D

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο απλα να αναερθει οχι να γινει παρουσιασει για θα γινει χαμος εδω!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Το να πω ενα μεγαλο ευχαριστω ειναι λιγο....μιλαμεγια εναν ΑΝΘΡΩΠΟ (πανω απ' ολα) που εχει παρει πολλους απο το χερακι να τους μαθει οσα ξερει και να δουν πως ειναι ο φανταστικος κοσμος του Αμαζωνιου και ιδιαιτερα των δισκων και στην συνεχεια αυτοι να μην εκτιμουν...φιλοι μου εχουμε εναν ανθρωπο ο οποιος κανει τα παντα για το χομπυ μας και την τρελλα μας ξερει πολλα πραγματα και βοηθαει τους παντες χωρις να ζηταει ανταλλαγμα ειναι συμαντικα ολα αυτα για να του πουμε ολοι ενα μεγαλο ευχαριστω!!!

Απο μενα Νινταλ εχεις ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολα οσα εχεις κανει και συνεχιζεις να κανεις εδω και χρονια!!! Συγχαρητηρια για την σκεψη του βιοτοπικου διαγωνισμου ο οποιος ειναι πρωτος παγκοσμιος και πειραν ειδεες και αλλοι για να γινουν και σε αλλες χωρες....!!!

Υλοποιησες τα ονειρα μας φιλε μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

Με καλυψες απολυτα Θοδωρη !!!

Συγχαρητηρια και απο μενα για την διοργανωση Νινταλ !!!!

Μπραβο και στον Νικο που σταθηκε και πηρε τιτλο διπλα στα ''θηρια'' του χωρου με ενα ψαρι οπου το μεγαλωσε απο μικρο ( δικης του εκτροφης )

Μπραβο στον Θοδωρη για τις 3 πρωτες θεσεις στους Αγριους

Μου αρεσε αρκετα το ενυδρειου του γιατρου μας ( Σωκρατη ) , ενα ενυδρειο απλο , ευκολο και μεσα στα πλαισια του βιοτοπικου παντα

Και τελος μου αρεσε που ειδα και ''φιλους'' του Νινταλ οπου ειχα να τους δω πολλους μηνες ( ακονιζαν τα μαχαιρια τοσο καιρο ) για τις πισωπλατες μαχαιριες που του δινουν κατα καιρους ...... Μπραβο σας παιδια με το δηθεν και το ετσι και αλλιως εισαστε αυτοι που πατε ''μπροστα'' το χομπυ !!!!!

Εν κατακλείδι ευχες για οτι καλυτερο σε ολους !!!

Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβως αυτο λεω,οτι ο διαγωνισμος δεν ειχε στοχο τον νικητη,αλλα την ενημερωση!!!Σε real time πολυς κοσμος(πολλοι περαστικοι απο την υπολοιπη εκθεση στο χωρο) ειδαν ενυδρεια με σωστες βασεις.Αυτο ηταν και το concept ολων των ανθρωπων που ανεφερα.......

Ναι φιλε μου, δεν διαφωνώ, απλα αρχισες με την προταση "ξεκινω απο το λιγοτερο σημαντικο" στα αναγραφωμενα σου, ενω κατα την ταπεινή μου αποψη το βιοτοπικο εκλεψε την παρασταση, χωρις να θελω να ριξω την προσπαθεια των παιδιων με τους δισκους φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα. συγχαρητηρια και απο μενα για την ολη προσπαθεια που εκαναν καποιοι ανθρωποι που πραγματικα αγαπανε το χομπι ξοδευοντας χρονο και χρημα. μας εδωσαν ενα πολυ καλο μαθημα του τι σημαινει προσπαθεια και αγαπη για το χομπυ. ντρεπομε που δεν πηρα μερος απλα διαβαζα τα site. τηνκυριακη που πηγα επαθα σοκ βλεποντας εκει τον heiko bleher τον μεγαλο αυτο ερευνητη να μιλαει ακουραστα με τον καθενα σαν να ηταν φιλοι βλεπω μετα τον tony tan το ιδιο φιλικος και ευγενικος να φωτογραφιζετε με ολους βλεπω ανθρωπους να τρεχουν σαν τρελοι για να ειναι ολα τελεια και πραγματικα ντραπηκα για τον εαυτο μου. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λοιπον στον nidal για την ολη διοργανωση στον μιχαλη πικη που καταφερε και εφερε εδω τον tony tan ( ο οποιος tony tan ) δεν ειχε να κερδισει και πολλα απο την παρουσια του εδω και σε ολους τους ανθρωπους που βοηθησαν να γινει αυτος ο διαγωνισμος. να΄΄σται καλα ολοι σας. φιλικα γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους η ουσία του όλου θέματος είναι οτι κάναμε το κέφι μας και περάσαμε και εξαιρετικά ,τίποτα άλλο ,ξανά συγχαρήτηρια σε όλους Νινταλ σπόνσορες συμμετέχοντες και επισκέπτες

Νάμαστε καλά για την επόμενη φορά :)

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιαζω το timeline απο την προσαρμογη του ψαριου μου.

- 20:25 το ψαρι συσκευστηκε

- 20:45 αρχισε το ταξιδι σαν συνεπιβατης στην μηχανη του φιλου Κιμωνα

- 21:10 εφτασε στον χωρο

- 21:15 ο Heiko εριξε 2 ποτηρια νερο απο τη γυαλα στον κουβα

- 21:23 δοκιμασε με το χερι θερμοκρασια κουβα και γυαλας

- 21:24 το ψαρι πιαστηκε με τα χερια και μπηκε στη γυαλα

- 21:50 αρχισαν τα κορτε με τον αριστερο αρσενικο μιας και το ψαρι ενοιωθε ηδη ανετα

Τα παραπανω πιστευω να καλυψουν τυχον αποριες για την ποιοτητα των νερων...

Και σε αυτον τον τομεα ο Nidal (Animal station) εδωσε ρεστα....

Link to comment
Share on other sites

Δημητριε επανεφερε ΤΩΡΑ τα μηνυματα καθως με προσβαλεις με την ανοητη διαγραφη που εκανες.

Ποιος ο ρολος σου να μου διαγραφεις δημοσια την γνωμη και αποψη που εχω ?

Link to comment
Share on other sites

Δημητριε επανεφερε ΤΩΡΑ τα μηνυματα καθως με προσβαλεις με την ανοητη διαγραφη που εκανες.

Ποιος ο ρολος σου να μου διαγραφεις δημοσια την γνωμη και αποψη που εχω ?

Η αντιπαραθεση ονομαζεται αποψη;Και η ειρωνια Νικο;Το ξερεις καλα οτι τοσα χρονια σεβομαι καθε αποψη.αν θελεις να διατυπωσεις την αποψη σου καντο.Απειλες δεν δεχομαι παντως.Για καθε παραπονο στον διαχειριστη.

Link to comment
Share on other sites

ο διαγωνισμος ηταν τελειος και η εμπειρια τρομερη την επομενη φορα να εχουμε περισσοτερες συμμετοχες οσο για τον διοργανωτη nidal αξιος μπραβο και ενα μεγαλο ευχαριστω που οταν χρειαστικα κατα την διαρκεια τις γνωσεις του τον χρονο του και την βοηθεια του ηταν παρων!!!!

επισης ενα ευχαριστω στο ΤΑΝ,EBENO που με βοηθισαν(αν δεν ηταν και δυο τους δεν θα ειχα συμμετοχη)

στα παιδια που σημμετιχαν και αυτα διοτι ο ενας βοηθουσε τον αλλον και την κοπελα μου την χρυσα που ηταν διπλα μου και με στηριξε

υγ. επισης και ενα ευχαριστω και στην Αννα που εκανε χρεη μεταφραστη συν και τι βοηθεια τις που ειχα και σε αλλα θεματα που προεκυψαν..

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει εστω ακουσει αν οχι διαβασει 2-3 πραγματακια γυρω απο τη σωστη προετοιμασια και κατεπεκταση επιλογη ενος ψαριου που προκειται να κατεβει σε διαγωνισμο θα γνωριζει οτι ειναι κατι καθολου ευκολο και αρκετα χρονοβορο και φυσικα μεσα στα πλαισια του χομπυ μιας και εχει να κανει με σωστες διατροφες, συνθηκες, κτλ κτλ.

ΥΓ. Δεν ειμαι επαγγελματιας.....

νικο θα θελα καποια στιγμη αν εχεις την ευκαιρια να ανοιξεις ενα ποστ συμφωνα με τιευκολιες κ δυσκολιες οποιες κ αν ειναι αυτες ως μη επαγγελματιας για την σωστη προετοιμασια κ επιλογη μελλοντικων πρωταθλητων..............ως μη επαγγελματιας η πειρα σου κ οι αποψεις σου εχουν αλλο βαρος κ σε παιδια σαν κ μενα ακομα μεγαλυτερη!

ενα μεγαλο respect απο μενα ........................κ στον μεντορα σου φυσικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

νικο θα θελα καποια στιγμη αν εχεις την ευκαιρια να ανοιξεις ενα ποστ συμφωνα με τιευκολιες κ δυσκολιες οποιες κ αν ειναι αυτες ως μη επαγγελματιας για την σωστη προετοιμασια κ επιλογη μελλοντικων πρωταθλητων..............ως μη επαγγελματιας η πειρα σου κ οι αποψεις σου εχουν αλλο βαρος κ σε παιδια σαν κ μενα ακομα μεγαλυτερη!

ενα μεγαλο respect απο μενα ........................κ στον μεντορα σου φυσικα!!!!

Με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω οπως και οπου μπορω.

Για ποιον μεντορα μου λες ?

Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω οπως και οπου μπορω.

Για ποιον μεντορα μου λες ?

ζητω συγγνωμη αν και εφοσον εθιξα καποιον........εννοουσα τον νινταλ!!!

κ παλι απλετος σεβασμος κ σε σενα αλλα κ στον νινταλ!!

φιλικα παντα

σακης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...