Jump to content

New Project By Manos!


manos23

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Παιδιά λόγο μετακόμισεις και μετά από ώριμη σκέψη και με την βοήθεια του Θανάση (ΤΑΝ) για την απόφαση που πήρα θα φτιάξω καινούργιο ενυδρείο σε διαφορετικές διαστάσεις από ότι αυτό που έχω τώρα. Ο λόγος αυτής τις απόφασης είναι ότι δεν θέλω να ταλαίπωρησω τα ζωντανά που έχω και δεν με ικανοποιούσε το φάρδος που έχει αυτό τώρα. Η πρώτη μου σκέψη είναι να γίνει 1.30*80*60 η 1.50*70*60, και αυτό που έχω τώρα είναι 1.60*50*70. Το σαμπ θα μείνει όπως έχει 60*60*60. Οι υπέρχήλισεις θα γίνουν εσωτερικές. Από εξοπλισμό ο φωτισμός θα μείνει ο ίδιος τα 3 μέταλλα και οι 2 τ5, σκιμερ έχω παράγγειλει καινούργιο το ΑΤΙ, και πιστεύω σε μία εβδομάδα θα ξεκινήσουμε να το φτιάχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό Μάνο..εύχομαι να γίνει όπως το έχεις φανταστεί!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Vag να είσαι καλά. Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά όπως μου πήγεναν και στο προηγούμενο!

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε με αγωνία !!! φτιαχνόμαστε με τέτοια !!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά όλους σας! Μόλις ξεκινήσουμε να το φτιάχνουμε θα ανεβάσω φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Μανο..

Ευχομαι να φτιάξεις τον υφαλο που παντα ηθελες...

Για οποια βοηθεια ειμαι διπλα σου..

Link to comment
Share on other sites

με θανασαρο διπλα σου,ειμαι σιγουρος πως θα γινει διαμαντι!

αν θες τη γνωμη μου παντως πηγαινε στο 130χ80χ60!

εγω ειμαι στο 1,20χ90χ60 κ δεν το αλλαζω ακομα και να μου χαριζες αλλο :bigemo_harabe_net-82:

εχεις απιστευτες δυνατοτητες κ στην κυκλοφορια κ στο στησιμο,το οποιο με σωστες τοποθετησεις μπορει να ειναι απιστευτο!

αντε καλη επιτυχια κ απο μενα κ ευχομαι να μη χασεις ουτε κοπιποδο!

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Ναι και εγώ στο 130 80 60 καταλήγω.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε φωτο απο το ολο project !!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Μανο περιμενουμε φωτο,νομιζω οτι ειναι σουπερ :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Μανο καλη επιτυχια στο νεο σου project....

Λογω των φωτιστικων θα σου προτεινα το 1,50Χ70Χ60 ....

Link to comment
Share on other sites

με θανασαρο διπλα σου,ειμαι σιγουρος πως θα γινει διαμαντι!

αν θες τη γνωμη μου παντως πηγαινε στο 130χ80χ60!

εγω ειμαι στο 1,20χ90χ60 κ δεν το αλλαζω ακομα και να μου χαριζες αλλο :bigemo_harabe_net-82:

εχεις απιστευτες δυνατοτητες κ στην κυκλοφορια κ στο στησιμο,το οποιο με σωστες τοποθετησεις μπορει να ειναι απιστευτο!

αντε καλη επιτυχια κ απο μενα κ ευχομαι να μη χασεις ουτε κοπιποδο!

Θα συμφωνησω για τις συγκεκριμενες διαστασεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αντε Μάνο καλορίζικο και το σπιτικό και το ενυδρείο! Ανυπομονώ να δώ τζάμια κολλημένα καθώς και όλο αυτό που έχεις σχεδιάσει ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

τετοια θελω να ακουω.

καλη επιτυχια στο νεο project και μακαρι να γινει οπως εχεις φανταστει.

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά όλους σας! Σταύρο και εγώ το σκέφτηκα λόγο φωτιστικόυ να το κάνω 150*70*60 και ακόμα το σκέφτομαι αλλά δεν έχω σκοπό να το γεμίσω μεγαλα ψάρια μόνο πολλά μικρόψαρα και το ψάρι που έχω βάλει εδώ και 3 εβδομάδες και πολλά σκληρά. Και όπως είπε και ο φίλος Μιχάλης (mad) πιστεύω ότι θα υπάρχει καλύτερη κυκλοφορία!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά όλους σας! Σταύρο και εγώ το σκέφτηκα λόγο φωτιστικόυ να το κάνω 150*70*60 και ακόμα το σκέφτομαι αλλά δεν έχω σκοπό να το γεμίσω μεγαλα ψάρια μόνο πολλά μικρόψαρα (και εγω εστειλα τα Tang και βαζω wrasse) και το ψάρι που έχω βάλει εδώ και 3 εβδομάδες (Ειναι Tang μαυρο με πορτοκαλι βουλα?) και πολλά σκληρά. Και όπως είπε και ο φίλος Μιχάλης (mad) πιστεύω ότι θα υπάρχει καλύτερη κυκλοφορία!

Link to comment
Share on other sites

μανο εγω εχω βαλει ολους τους κυκλοφορητες στην πλατη!

τεραστια διαφορα κ στο αισθητικο κ στο πρακτικο κομματι!

εχω ενα χαμηλα στη μια ακρη να φυσαει στο κατω μερος της πλατης για να μη μαζευεται τιποτα κ επιστροφη(5000 eheim),tunze 8000l/h κ vortech τοποθετημενες στην πλατη!

δεν εχω βεβαια αμμο κ μπορουσα να δοκιμαζω ολες τις θεσεις χωρις προβληματα.

απλα θελει βαθος η τοποθετηση κυκλοφορητων στη πλατη γιατι η' τα κανουν ...χαμο :bigemo_harabe_net-134: η' χανουν το ανοιγμα τους στη κυκλοφορια επειδη δεν προλαβαινουν να "ανοιξουν",ειδικα η vortech!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη κανόνισε το Σάββατο να έρθεις στην συνάντηση και να μου φέρεις και κανένα βίντεο να δώ πως στους έχεις τοποθέτηση!

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο εσύ κάτι ξέρεις!

Αν καταλαβα καλα.....τοτε εισαι συναδελφος με τον Μιχαλη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...