Jump to content

Ταϊσμα Νεογέννητου Ξιφοφόρου


meet the fish

Recommended Posts

παιδια, το σαββατο πηρα χαμπαρι οτι ειναι εγγυος η ξιφοφορα μου και... γεννησε την κυριακη (στον κοσμο μου κι εγω)

απο τα τεκνα, μαλλον εχουν επιβιωσει 1 ή 2 (τα εχουν κατασπαραξει ολα τα λυσσασμενα)

τι μπορω να τα ταϊσω μπας και επιβιωσουν;

φοβαμαι οτι αμα τους τριψω ψιλο ψιλο φλεηκ θα φανε οι γονεις και αυτα και το φλεηκ μαζι

ΥΣ (επιπροσθετη ερωτηση)

Συμβιωση ξιφοφορων με γαριδες στο ιδιο ενυδρειο παιζει; ή θα εχουμε φαγοποτι;

Link to comment
Share on other sites

Ριξε κερατοφυλλο για να κρυβονται εκει.Ταιζε τριμμενο φυλλαρακι τρεις φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

πως θα τα απομονωσω τα μικρα ρε παΙδια;

ο μονος τροπος ειναι να μεταφερω αλλου τα μεγαλα... αλλα αυτο θα τα στρεσαρει πολυ

Link to comment
Share on other sites

βάλε κερατόφυλλο αρκετό έτσι ώστε να μπορούν να κρύβονται τα μικρά . αν τρίβεις το φυλλαράκι μη σε νοιάζει θα φάνε αυτά.

αν θές έχει και έτοιμες τροφές σε σκόνη για τα μωρά απλά το σημαντικό είναι να μπορούν να κρύβονται.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι δύσκολο να μπουν σε γεννήστρα. Θα έπρεπε να είχες βάλει την θηλυκια πριν γεννήσει αν τελικά επέλεγες να πραγματοποιηθεί η γέννα εκεί πράγμα που θα την στρεσάριζε υπερβολικά και στην συνέχεια να την επέστρεφες στο ενυδρείο. Αν είχες από την αρχή κερατοφυλλο δεν θα είχες τόσες απώλειες. Προμηθεύσου από ένα ενυδρειακο κατάστημα και άστο στην επιφάνια να αιωρείται.

Ταΐζε τριμμενα flakes, μια χαρά θα φάνε τα μικρά.

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλους τους προηγούμενους...κερατοφυλλο μπόλικο να πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...