Jump to content

Τι Σειρά Ήσασταν Στον Στρατό??


Recommended Posts

Τι σειρά ήσασταν στον στρατό,πόσους μήνες κάνατε και που υπηρετήσατε?

Εγώ είχα πάρει δύο χρόνια αναβολή και μπήκα το 2001 με την 274 Ε ΕΣΣΟ έκανα 16μήνες και υπηρέτησα Κόρινθο 2 μήνες-Γιάννενα 2 μήνες-Γουμένισσα 6 μήνες -Πρωτοκκλήσι Έβρου(Σουφλί)6 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρουσιαστηκα 12/02/2007 και ημουν Α εσσο (298),στα τεθωρακισμενα.Παρουσιαστηκα Αυλωνα και υπηρετισα 12 μηνες, πηγα στην Ορεστειαδα για 5 μηνες,μετα παλι Αυλωνα.Ημουν οδ.ερπ.ας(οδηγος ερπηστριοφορου ασυρματιστης),εκανα 27 μερες σκηνακια,πλωτα,σχολειο παρατηριτη(στα συνορα Τουρκιας),κατεβηκα εκπαιδευτης στου λοχιες που μολις ειχαν βγει απ την σμυ για μια εβδομαδα και μετα εκπαιδευψα 2 σειρες ακομα...στο ενδιαμεσω ημουν υδραυλικος κεντρου,κψμτζις,υπαρχιφυλακας σε φυλακιο πυρομαχικων και πηρα 3 αποσπασης,2 στην Ορεστειαδα και μια στην Αυλωνα....καλα περασα :-)

Link to comment
Share on other sites

Αααα !! μιλάς για αυτόν το αιώνα, γιατί εγώ στον προηγούμενο ήμουν 121... το 1978!!!

Link to comment
Share on other sites

97 Δ ΕΣΣΟ,249 Σειρα.1.5 μηνα στο κεντρο της Σπαρτης και μετα 16.5 μηνες στη 112 Πτερυγα Μαχης (Αεροδρομιο Ελευσινας) στο 865 ΤΕ.ΝΕ.Φ(ταγμα εναεριου εφοδιασμου) που στεγαζεται μεσα στο αεροδρομιο.

παρτε και μια ιδεα.

http://www.youtube.com/watch?v=scOUHMVX1BA

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

97 Δ ΕΣΣΟ,249 Σειρα.1.5 μηνα στο κεντρο της Σπαρτης και μετα 16.5 μηνες στη 112 Πτερυγα Μαχης (Αεροδρομιο Ελευσινας) στο 865 ΤΕ.ΝΕ.Φ(ταγμα εναεριου εφοδιασμου) που στεγαζεται μεσα στο αεροδρομιο.

παρτε και μια ιδεα.

http://www.youtube.com/watch?v=scOUHMVX1BA

Γουσταρω Τενεφ !!!

λυσε μου μια απορία που εχω εδω και χρονια , το χρωμα στο καπελο τη δηλώνει ?

Link to comment
Share on other sites

το πρασινο τζοκευ ειναι οι απλοι ριπτες(φανταροι),το κοκκινο λοχιες και το μπλε υπαξιωματικοι,δοκιμοι και αξιωματικοι.

Link to comment
Share on other sites

Αιολε με τα σπαθια πηγες ή με τα δορατα;;;χαχαχαχααα!!!!

..άσε άσε, δύσκολες εποχές,... που να σου πω και ιστορίες με τους δεινόσαυρους !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε :P

261 σειρα 99'δ εσσο 271 σχολειο αλεξιπτωτιστων :bigemo_harabe_net-53:

παρουσιαστηκα Μεγαλο Πευκο -----> Σχολη Αλεξιπτωτιστων ----> Χαιδαρι για ειδικοτητα στο ( 480 ταγμα διαβιβαστων καταδρομων ) και τελος 1η Μοιρα Αλεξιπτωτιστων στο Μαλεμε Χανιων για 13 μηνες οπου απο εκει πηρα και τη ροζαλια .

15 Αλματα στη θητεια μου ( 7 απο c-130 , 7 απο ch-47 chinook και ενα απο Αμερικανικο C )

δεν φτανουν τα παραπανω .... εκανα και 12 ΤΑΜΣ

γενικοτερα μπορω να πω οτι την περασα ζαχαρη :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

εδω θα δειτε το βιντεο απο την σειρα μου , οπου μπορεσα και βρηκα ξανα την κασετα που μας εδιναν τοτε μετα απο 11 χρονια , την εκανα dvd και στη συνεχεια την ανεβασα στο youtube ( καπου μεσα σε αυτο το χαλι φαινομε και εγω ) :D

Έγινε επεξεργασία - Geosid
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε :P

261 σειρα 99'δ εσσο 271 σχολειο αλεξιπτωτιστων :bigemo_harabe_net-53:

παρουσιαστηκα Μεγαλο Πευκο -----> Σχολη Αλεξιπτωτιστων ----> Χαιδαρι για ειδικοτητα στο ( 480 ταγμα διαβιβαστων καταδρομων ) και τελος 1η Μοιρα Αλεξιπτωτιστων στο Μαλεμε Χανιων για 13 μηνες οπου απο εκει πηρα και τη ροζαλια .

15 Αλματα στη θητεια μου ( 7 απο c-130 , 7 απο ch-47 chinook και ενα απο Αμερικανικο C )

δεν φτανουν τα παραπανω .... εκανα και 12 ΤΑΜΣ

γενικοτερα μπορω να πω οτι την περασα ζαχαρη :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

εδω θα δειτε το βιντεο απο την σειρα μου , οπου μπορεσα και βρηκα ξανα την κασετα που μας εδιναν τοτε μετα απο 11 χρονια , την εκανα dvd και στη συνεχεια την ανεβασα στο youtube ( καπου μεσα σε αυτο το χαλι φαινομε και εγω ) :D

απο το αμερικανικο C πεσατε απο πορτα η απο ραμπα?

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

249Δ ΕΣΣΟ.

Ξεκίνησα από Κόρινθο,Πάτρα,Αγ.Αναργύρους και όλο το υπόλοιπο στο Στεφανοβικειο.

Ανάμεσα από Βόλο και Λάρισα.

Αεροπορία Στρατού.

Link to comment
Share on other sites

απο το αμερικανικο C πεσατε απο πορτα η απο ραμπα?

στη ΖΡ στο Τυμπακι !!

ενα απο τα καλυτερα αλματα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ου ρεε!!!εγω αμα λαχει ομως σας παω και ατα....χα!!!Επισης αμα ηταν να πεταμε ο Θεος θα μας εδεινε φτερα!!!!!:-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Ου ρεε!!!εγω αμα λαχει ομως σας παω και ατα....χα!!!Επισης αμα ηταν να πεταμε ο Θεος θα μας εδεινε φτερα!!!!!:-Ρ

Και δεν θα μας αφηνε να φτιαχνουμε αεροπλανα !!!!

Link to comment
Share on other sites

238 σειρά, Πυροβολικό, 4 μήνες Θήβα για βασική και εκπαίδευση ΟΔ.ΑΚ. μετά Καρατάσου 14 μήνες με περίδο κατάστασης ΙΜΙΩΝ το '96 και διοικητή αυτόν που είναι τώρα αρχηγός ΓΕΣ, αν και πίστευα ότι πηγαίνοντας κοντά στο σπίτι μου θα ήταν καλύτερα τελικά είχε πολύ μαυρίλα και τρέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε το μάγκες…εγώ παρουσιάστηκα στην Βεργίνα…σειρά με τον Μέγας Αλέξανδρο!

Χαχαχαχ….98Ε ΕΣΣΟ 256 σειρά!!!

Link to comment
Share on other sites

..άσε άσε, δύσκολες εποχές,... που να σου πω και ιστορίες με τους δεινόσαυρους !!!

Αίολε μόλις ψόφησαν οι δεινόσαυροι εγώ πήγα φαντάρος δυστυχώς δεν τους πρόλαβα.

136 ΕΣΣΟ πολυβολητής

Link to comment
Share on other sites

210 91 Α εσσο.

μεγαλο πευκο,ασπροπυργο,β μοιρα καταδρομων.

αλβανια,ξανα β μοιρα,ξανα κυνηγι αλαβανων,και τελος ροζαλια.

μπηκα 85 κιλα βγηκα 69.τωρα στα 112......χεχεχε

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...