Jump to content

Τι Σειρά Ήσασταν Στον Στρατό??


Recommended Posts

317 Δ2.Παρουσιαστηκα Μεσολογγι μεταθεση για Προεδρικη Φρουρα οπου απο εκει απολυθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω την ειδικότητά μου.....εγώ ήμουν οδηγός-γεμιστής αντιαρματικού ΠΑΟ

86470190.jpg

Μια απ τα ίδια και εγώ.... μόνο που ποτέ δεν οδήγησα λόγω φοβίας που είχα (και έχω) με το αυτοκίνητο.

Το δίπλωμα μου έδωσαν με το ζόρι, και ποτέ δεν το έκανα μετατροπή σε πολιτικό !!!

Link to comment
Share on other sites

275 Κέντρο πεζικού Τρίπολης και μετά άρχισε το tour σε Σπάρτη,Σάμο,Κόρινθο και λελε από Γλ.Νερά..

Link to comment
Share on other sites

Εεεετσι Αιολε,οποιος δεν εχει τουτου εχει (βορτεκ)βουρ βουρ :-Ρ....το εχεις κοιταξη αυτο ή απο τραυματικη εμπειρια;;;συγνωμη για την ερωτησει,αμα θελεις απαντας :-)

Link to comment
Share on other sites

Τραυματική εμπειρία είναι.... όταν είχα αποφασίσει να μάθω οδήγηση (πριν τον στρατό), δεν είχα καλό δάσκαλο και το πήρα στραβά.

Η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιέφερε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ίδια και εγώ.... μόνο που ποτέ δεν οδήγησα λόγω φοβίας που είχα (και έχω) με το αυτοκίνητο.

Το δίπλωμα μου έδωσαν με το ζόρι, και ποτέ δεν το έκανα μετατροπή σε πολιτικό !!!

Στα Γιάννενα που πήγα για την ειδικότητα με είχαν κάνει εκπαιδευτή οδηγών(κατάλαβαν τι Σουμάχερ είμαι :D )και υπήρχαν παιδιά που δεν ήθελαν να γίνουν οδηγοί,έτσι μου το έλεγαν και εγώ με την σειρά μου το έλεγα στον λοχαγό μου και έφευγαν.....δεν τους κάναμε με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

ΠΝ (ΠΟΛΕΜΙΚΌ ΝΑΥΤΙΚΟ) 94Β ΕΣΣΟ με ειδικότητα Εσχαρεύς και Χ/Ρ (χειριστής ραντάρ) SPS 50

Link to comment
Share on other sites

317 Κουφόβουνο διδυμότειχου

Link to comment
Share on other sites

Στα Γιάννενα που πήγα για την ειδικότητα με είχαν κάνει εκπαιδευτή οδηγών(κατάλαβαν τι Σουμάχερ είμαι :D )και υπήρχαν παιδιά που δεν ήθελαν να γίνουν οδηγοί,έτσι μου το έλεγαν και εγώ με την σειρά μου το έλεγα στον λοχαγό μου και έφευγαν.....δεν τους κάναμε με το ζόρι.

μα και εγώ δεν ήθελα, αλλά με έβαλαν να πάω λίγο μπροστά / λίγο πίσω ένα REO.. και μου κότσαραν ένα δίπλωμα!!!

Ευτυχώς ποτέ δεν οδήγησα ... αυτό έλειπε με το τρόπο που το απέκτησα !!!

Link to comment
Share on other sites

μα και εγώ δεν ήθελα, αλλά με έβαλαν να πάω λίγο μπροστά / λίγο πίσω ένα REO.. και μου κότσαραν ένα δίπλωμα!!!

Ευτυχώς ποτέ δεν οδήγησα ... αυτό έλειπε με το τρόπο που το απέκτησα !!!

http://www.youtube.com/watch?v=i01k0u2IWbA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

315 ....αεροπορια στρατου..

κευπ λαμιας

μεγαρα

και μετα γυρολογος αττικης...μας στελναν για σκοπιες σε ολη την αττικη(μενιδι,πειραιως,πειραια) για να βλεπουν τα βυσματακια πιο πολυ την γκομενα!

Link to comment
Share on other sites

96 Δ' ΕΣΣΟ.....παλασκα για προπεδευση και μετα σαλαμινα στην ενδοξη Δ/Π ΝΑΥΚΡΑΤΟΥΣΑ μεχρι που την εβγαλα ΠΕΑΚ την παροπλησα για ξυραφακια και μετα απολυθηκα!!!!!!χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

86Α (180) ΣΕΤΤΗΛ(πυργος) τεχνιτης ΤΤΗΛ,221 ΤΕ λεσβος μεχρι απολυσεως!δεν ειχα μπαρμπα στη Κορωνη!!! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

83 Ε , Ορεστιάδα , 3ο Σύνταγμα πεζικού (Ρίμινι) , Εγκαταστάτης γραμμών .

Πέρασα πολύ καλά , γιατί είχα σοβαρό αντικείμενο στο στρατό και δούλευα παραγωγικά με αποτέλεσμα να είμαι ελεύθερος απο τις κλασσικές αγγαρίες του στρατού .

Ωραία ζωή !!!

Link to comment
Share on other sites

86Α (180) ΣΕΤΤΗΛ(πυργος) τεχνιτης ΤΤΗΛ,221 ΤΕ λεσβος μεχρι απολυσεως!δεν ειχα μπαρμπα στη Κορωνη!!! :bigemo_harabe_net-66:

Συναδελφεεεεεεεεεε ΣΕΤΥΛ και γω και μετα Λημνο 224 ταμγα Μουδρο

Link to comment
Share on other sites

2005 ΣΤ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ (ΣΕΑ)

Link to comment
Share on other sites

95'Α Εσσο 234 αυλωνα3 μηνες και μετα 15 αμεταθετος στην κω(πυλι)95 εαρμεα (εξ αναβολης λογω σχολης(μαγειρας)

Link to comment
Share on other sites

'10 311 πολυβολητής 595 Νέα Σάντα 71η αερομεταφερόμενη ταξιαρχια Rythor on the move via tapatalk

Σειρά είναι αυτό η τελική από formula1???

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σειρά είναι αυτό η τελική από formula1???

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

διακρίνω μια ειρωνεία προς τους Σκυδραιους κυριε συντονιστα?? :P

Link to comment
Share on other sites

διακρίνω μια ειρωνεία προς τους Σκυδραιους κυριε συντονιστα?? :P

Θέλω τέσσερις για πρωινό και είστε μόνο τρεις ρε γαμοτο!!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...