Jump to content

Επιλογη Ph Μετρου!


Recommended Posts

Καλησπερα παιδες!

Λοιπον επειδη φτειανω το νεο μου ενυδρειο και δινω μεγαλη βαση στην μετρηση του Ph και τα υγρα τεστ απο τωρα εχουν αρχισει και μου κανουν κολπα θα κοιταξω να παρω ενα ph μετρο!

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο αυτο ειμαι παντελως ασχετος και για το τι να παρω και απο που και για το πως δουλευει!

Αν μπορειτε να μου προτεινεται κατι σχετικα οικονομικο αλλα να κανει σωστα την δουλεια του ακομα και απο e-bay!

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που εισβάλλω στο θέμα σου αλλά με ενδιαφέρει και μένα κάτι τέτοιο και θέλω να ακούσω και γω γνώμες ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που εισβάλλω στο θέμα σου αλλά με ενδιαφέρει και μένα κάτι τέτοιο και θέλω να ακούσω και γω γνώμες ;)

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

ωραια.τοτε θα διαβασετε στεροφωνικα....χεχε

υπαρχουν αρκετα δοκιμασμενα και αξιολογα πεχαμετρα.το πιο βασικο παντως ειναι η ποιοτητα του ηλεκτροδιου,καθως και ο τροπος που το διατηρουμε,καλιμπραρουμε,συντηρουμε.

μερικες καλες μαρκες με τυχαια σειρα.

american pinpoint......αλλα τωρα βλεπω πως μαλλον μιλατε για πεχαμετρα χειρος....οποτε εν μερη ακυρο αυτο που ηθελα να πω.σε αυτην την πεειπτωαση υπαρχουν της hanna αλλα και παλκι πρεπει να δωσετε προσοχη στο ηλεκτροδιο και το πως το συντηρητε

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω τουλαχιστον μιλαω για χειρος!! Εχετε καποιο μαγαζι να μ πειτε η καποιον σε e-buy?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβά είναι....

Φιλε Betta αν σκευτεις ποσα θα δωσεις σε βαθος χρονου για τεστ Ph δεν ειναι ακριβα!

Και τα τεστ δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα απο ενα τετοιο μετρητη!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Geosid ευχαριστω για την απαντηση σου!

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα κατι πιο φτηνο κοντα στο 30αρι αλλα αυτα που πτοτησες μου φενονται πολυ καλα χωρις να ξερω πολλα!

Σιγουρα δεν θα κοιταξω αυτο με τα 85 καθως ανεβαινει πολυ η τιμη αλλα θα εχω στον νου μου το αλλο με τα 45!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχει και με 10 ευρω ....

αλλα οτι πληρωνεις περνεις ......

http://www.ebay.com/...=item1c2ccda4c3

Σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παραγγειλει τον κινεζο(με 7 ευρω), τον οποιο εχει και ενας γνωστος μου! μεχρι τωρα του παει καλα... αλλα η πορεια θα δειξει! δηλαδη καποιο αξιοπιστο ΡΗμετρο με 20-30 ευρω δεν?

Link to comment
Share on other sites

ολο και κατι θα υπαρχει :)

εγω πηρα της hanna απο την αρχη ( 3 χρονια σχεδον το εχω ) και καθαρισα .....

http://www.darlas.gr/comersus/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=119777

hanna-ph-meter.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολο και κατι θα υπαρχει :)

εγω πηρα της hanna απο την αρχη ( 3 χρονια σχεδον το εχω ) και καθαρισα .....

http://www.darlas.gr...dProduct=119777

hanna-ph-meter.jpg

Ε οχι και ετσι! :P

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αυτο τις waterwave με τα 45 τη διαφορα εχει σε θεμα αξιοποστιας και φθορας στην παροδο του χρονου?

Link to comment
Share on other sites

ξερω σε πηγα στα ''σκληρα'' αχαχαχαχαχαχαχ

Δεν φταιω :P

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αυτο τις waterwave με τα 45 τη διαφορα εχει σε θεμα αξιοποστιας και φθορας στην παροδο του χρονου?

45 ευρω την βλεπω μια λογικη τιμη για ενα ph μετρο χειρος , οπως επισης αυτο που ''μετραω'' ειναι η αξιοπιστια της εταιρειας ( waterwaves ) στο χωρο εδω και καιρο !!!

Εαν το phmetro συντηρητε και φυλασεται σωστα τοτε πιστευω πως δεν θα εχει κανενα προβλημα στη παροδο του χρονου ( εκτος εαν κατσει κατι που να αφορα αστοχια υλικου ) οπου σε οτιδηποτε αγορασεις κινδυνευεις απο αυτο .

Link to comment
Share on other sites

45 ευρω την βλεπω μια λογικη τιμη για ενα ph μετρο χειρος , οπως επισης αυτο που ''μετραω'' ειναι η αξιοπιστια της εταιρειας ( waterwaves ) στο χωρο εδω και καιρο !!!

Εαν το phmetro συντηρητε και φυλασεται σωστα τοτε πιστευω πως δεν θα εχει κανενα προβλημα στη παροδο του χρονου ( εκτος εαν κατσει κατι που να αφορα αστοχια υλικου ) οπου σε οτιδηποτε αγορασεις κινδυνευεις απο αυτο .

Καταλαβα!

Στην χρηση του ειναι ευκολο!

Θελω να πω τη χρειαζεται για να το βαλεις σε λειτουργια και να μετρησεις με σωστο αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

ξερω σε πηγα στα ''σκληρα'' αχαχαχαχαχαχαχ

Δεν φταιω :P

Ε ναι!

Ειδα την τιμη αποτομα και κοντεψα να πνιγω!!

χαχαχα :P

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα!

Στην χρηση του ειναι ευκολο!

Θελω να πω τη χρειαζεται για να το βαλεις σε λειτουργια και να μετρησεις με σωστο αποτελεσμα!

ενα κουμπι ειναι ...

on off

μονο που και που καλυμπραρισμα και σιγουρα θα υπαρχουν οδηγιες για το πως γινεται ... και να μην υπαρχουν ενα τηλεφωνο στα παιδια ( waterwaves ) και σου λενε επι τοπου ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παραλαβεις,αν θες πες μας τις εντυπώσεις σου!

Το σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παραλαβεις,αν θες πες μας τις εντυπώσεις σου!

Το σκέφτομαι και εγώ για το συγκεκριμένο.

Οκ απλα θα κανετε υπομονη γιατι πρωτα πρεπει να αγοραστουν τα ξυλα για το ενυδρειο και μετα το phμετρο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...