Jump to content

Το Καινούριο Μου Απόκτημα


Sturm

Recommended Posts

Θα μεινουν τα ψαρια ως εχουν! Τα φυτακια εχουν προγραμματιστει για το καινουριο χρονο!

:thumbsu::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

απαιχτο το τερας σου πολυ ωραιο, και τα ψαρακια σου αψογα.

εγω απο σκαλαρια θα προτεινα μονο περουβιανα αψογες και καμια σχεση συμπεριφορες με αυτα απο τα συνιθησμενα που ξερουμε.

ειδα την παρεα και τους φιλους που βοηθησαν ,αλλα πες μου μια απορια . οταν το καθαριζεις κανεις καταδυση με μπουκαλα?θα ειναι δυσκολο παντος.

βαλε καμια ριζα αναποδα απο πανω προς τα κατω και κανα φυτακι ευκολο πχ την http://www.aquazone.gr/forums/topic/47907-hygrophila-difformis-ioiiaoeu/ να γινει ζουγκλιτσα

:xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα

γιατι εδειχνε πολυ ωραιο με τους δισκους

τωρα θα το αφησεις με τα αλλα ψαρια ή θα προσθεσεις τιποτα ακομα?

Βαλετους echinodorus που ειπες και vallisneria και θα γινει κουκλι ;)

Ευχαριστω!

Κριμα οντως. Να σου πω την αληθεια στενοχωριεμαι που τους δινω αλλα το εγχειρημα δισκοι με σκαλαρια απετυχε!

απαιχτο το τερας σου πολυ ωραιο, και τα ψαρακια σου αψογα.

εγω απο σκαλαρια θα προτεινα μονο περουβιανα αψογες και καμια σχεση συμπεριφορες με αυτα απο τα συνιθησμενα που ξερουμε.

ειδα την παρεα και τους φιλους που βοηθησαν ,αλλα πες μου μια απορια . οταν το καθαριζεις κανεις καταδυση με μπουκαλα?θα ειναι δυσκολο παντος.

βαλε καμια ριζα αναποδα απο πανω προς τα κατω και κανα φυτακι ευκολο πχ την http://www.aquazone.gr/forums/topic/47907-hygrophila-difformis-ioiiaoeu/ να γινει ζουγκλιτσα

:xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile: :xmas_smile:

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Απο τα σκαλαρια που εχω, τα δυο μου βγηκαν φυσικο μοτιβο και σας λεω παιδια δεν παιζει κατι πιο ομορφο απο αυτο! Βεβαια αυτα τα ψαρακια τα εχω απο μωρα και μου χουν κανει και γεννες και δεν μου παει η καρδια να τα δωσω! Αν τα δωσω να σαι σιγουρος οτι περουβιανα θα παρω!

Οταν το καθαριζω αστα.... δινω μαχη :sword:

Οι ριζα και οι εχινοδοροι εχουν δρομολογηθει για το νεο ετος, αμεσα!

Αν δεις στην αρχη της παρουσιασης, πισω απ το ξαπλωτο κορμο παιζουν hygrophilia αλλα τις εβγαλα και τις εδωσα σε ενα φιλο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Κριμα οντως. Να σου πω την αληθεια στενοχωριεμαι που τους δινω αλλα το εγχειρημα δισκοι με σκαλαρια απετυχε!

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Απο τα σκαλαρια που εχω, τα δυο μου βγηκαν φυσικο μοτιβο και σας λεω παιδια δεν παιζει κατι πιο ομορφο απο αυτο! Βεβαια αυτα τα ψαρακια τα εχω απο μωρα και μου χουν κανει και γεννες και δεν μου παει η καρδια να τα δωσω! Αν τα δωσω να σαι σιγουρος οτι περουβιανα θα παρω!

Οταν το καθαριζω αστα.... δινω μαχη :sword:

Οι ριζα και οι εχινοδοροι εχουν δρομολογηθει για το νεο ετος, αμεσα!

Αν δεις στην αρχη της παρουσιασης, πισω απ το ξαπλωτο κορμο παιζουν hygrophilia αλλα τις εβγαλα και τις εδωσα σε ενα φιλο!

χαχαχα καταλαβενω .

τα σκαλαρια τα πρωτα μου ψαρια οταν ασχοληθηκα με ενυδρεια .ειχα και περουβιανα. και τωρα αν ξαναπαρω ποτε σκαλαρια θα ειναι περουβιανα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Θοδωρή. Είμαι σίγουρος όπως και να το κάνεις απο δώ και πέρα, ότι ψάρια ή φυτά και να βάλεις θα το κάνεις εξίσου όμορφο ή και καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια οι δισκοι εχουν παρει τον δρομο τους! Χθες εδωσα τον ενα και αυριο θα φυγουν οι υπολοιποι 6! Τραβηξα ενα βιντεακι του ενυδρειο με του δισκους μεσα για να τους θυμομαστε! Απολαυστε!

 

Τελικά το είπες και το έκανες ε????

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!!! :CarolSingers:

Από την στιγμή που το πείραμα απέτυχε... καλά έκανες...

Άντε τώρα να δούμε και καμιά γέννα...

:ChristmasTree:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θοδωρή χρόνια πολλά και καλές γιορτές.

Άποψη μου είναι ότι από την στιγμή που είδες ότι αυτά τα ψάρια δεν συμβίωναν μεταξύ τους και μόνο προβλήματα σου δημιουργούσαν καλά

έκανες και αποφάσισες να τα αποχωριστείς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είπες και το έκανες ε????

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ναι Γιωργο, εγω τις τηρω τις υποσχεσεις μου! :xmas_smile:

Χρόνια πολλά!!!! :CarolSingers:

Από την στιγμή που το πείραμα απέτυχε... καλά έκανες...

Άντε τώρα να δούμε και καμιά γέννα...

:ChristmasTree:

Καλημέρα Θοδωρή χρόνια πολλά και καλές γιορτές.

Άποψη μου είναι ότι από την στιγμή που είδες ότι αυτά τα ψάρια δεν συμβίωναν μεταξύ τους και μόνο προβλήματα σου δημιουργούσαν καλά

έκανες και αποφάσισες να τα αποχωριστείς.

Οπως το ειπατε παιδια! Δεν υπαρχει λογος να εχω ενα ενυδρειο που με αγχωνει! Τα εδωσα να ησυχασω κι εγω αλλα κι αυτα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χαιρομαι φιλαρακι που τωρα θα ησυχασεις απο τις ''αντιδικιες''!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια δοθηκαν σημερα και οπ οτι ειδα, σε καλο σπιτι!

Τωρα, το επομενο βιντεο λειαν συντομος με την αναβαθμιση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι θα φτιαξεις παλι! :)

Θα δεις, θα δεις!!!! :ChristmasTree:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια η αρχη εγινε! Σημερα προσθεσα 5 ( !!! ) ριζες echinodorus blecheri! Το αποτελεσμα φυσικα θα το διαπιστωσω σε κανα διμηνο ή και παραπανω που θα αρχισουν να δειχνουν τα φυτα! Προς το παρον φαινεται ομορφο!Φωτο δεν βαζω γιατι απ τα ανακατεματα το ενυδρειο εχει γεμισει σαλιγκαρια οποτε θα περιμενετε!

Αποκτηθηκαν τρεις απιστευτες ριζες αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομη αν θελω να το κλεισω τοσο πολυ το ενυδρειο!

Μου μπηκαν και ιδεες για κανα κοπαδι αν και ειμαι πολυ επιφυλακτικος με τους κανιβαλους τα σκαλαρια που εχω μεσα!

Τελοσπαντων το ψαχνω!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε αν και είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ησυχασει το κεφαλακι σου :D

Ησυχασε ηδη Στρατο! Απο χθες νοιωθω αλλος ανθρωπος!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος φιλαρακι οτι ο,τι φτιαξεις θα ειναι τελειο!!!!!!

Αναμενουμε φωτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

που ειναι οι εχινοδοροι Θοδωρη οεο??? βαλε καμια φωτοοο..

Υπομονη! Κατσε να δεσουν λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!

Για να παρετε μια γευση του τι θα επακολουθησει τον καινουριο χρονο! Δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα γιατι τα φυτα δεν εχουν δεσει ακομη!

Πανοραμικες! Φαινεται ο χωρος που δημιουργηθηκε με την αποχωρηση των δισκων!

1215-Copy_zpsb761c2a5.png

1219-Copy_zps457dea3a.png

1218-Copy_zps3e3c16d6.png

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...