Jump to content

Παρουσιάσεις Guppies


panosdiver

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα!

Μόλις χθες πήρα τα πρώτα μου γκαπυ αλλα έκαναν λάθος και μου ςφεραν μόνο τα 2 αρσενικά και την Δευτέρα θα βάλω και τα 4 θηλυκά! Τα παρουσιάζω παρακάτω! Πείτε μου την γνώμη σας!! Ευχαριστώ! Όλα είναι πανέμορφα!

post-58799-0-73810600-1412453412_thumb.jpg

post-58799-0-64046800-1412453446_thumb.jpg

post-58799-0-38807800-1412453485_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας και μια παρουσίαση του ενυδρείου σου στην κατάλληλη κατηγορία. :)

Όμορφα τα αρσενικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας και μια παρουσίαση του ενυδρείου σου στην κατάλληλη κατηγορία. :)

Όμορφα τα αρσενικά σου.

Ευχαρίστως!
Link to comment
Share on other sites

είμαι νέος στα γκαπι.

post-49988-0-17283600-1412503928_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω ρε παιδια αλα δεν μπορω το το ανεβασω :thumbsu:

Τι πρόβλημα εχεις; Αν ειναι μεγαλο το αρχείο καντο λιγο περικοπή στη ζωγραφική και μετα αποθήκευση ως .jpg να πέσει το μέγεθος της φωτογραφίας. Περιμενουμε!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτος ειναι ενας απ τα αρσενικα που εχω.Γεννημενος και μεγαλωμενος σε λιμνη.Πλεον βρισκεται στο ενυδρειο και θα ξανα μπει στη λιμνη την ανοιξη 10505397_995698727122588_202626545116697

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λες ? Εχω μονο γκαπι ομως στο ενυδρειο ομως..Εχω να αγορασω χρονια γκαπι χαχα

Link to comment
Share on other sites

Λες ? Εχω μονο γκαπι ομως στο ενυδρειο ομως..Εχω να αγορασω χρονια γκαπι χαχα

Εχεις και αλλα αρσενικα που ειναι ετσι

(δηλαδη εχουν χρωματα ετσι στην κοιλια)

?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Πρέπει να αφιερώσατε αρκετές ώρες για τις φωτογραφίες που παρουσιάζετε!! Είναι δύσκολο να πετύχεις καλή πόζα.. Είδα πάρα πολυ ωραίες φωτό και συγχαρητήρια. Κάποιες είναι υπερκαταπληκτικές. Παρουσιάζω και εγώ κάποια από τα δικά μου , τα οποία φωτογράφησα με τη μέθοδο που παρουσιάζει ο Hans A. Baensch στο βιβλίο του: aquarium atlas vol 1. Αν υπάρχει ενδιαφέρον, το συζητάμε. Στις φωτογραφίες μας τώρα:

post-59939-0-36214200-1413808022_thumb.jpgpost-59939-0-29947200-1413808041_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις και αλλα αρσενικα που ειναι ετσι

(δηλαδη εχουν χρωματα ετσι στην κοιλια)

?

εχω αλλο ενα κιτρινακι.θα προσπαθησω να το φωτογραφησω και να ανεβασω φωτο ..Αλλα οι ουρες ειναι κανονικες οπως στα γκαπι.στα endler απ οσο εχω δει εχουν διαφορετικο σχημα ουρας.Παιζει ρολο και αν εχουν χρωμα στο σωμα ; ανεβαζω φωτο και μου λες :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,πως εχεις βγαλει τις φωτο?φαινονται σαν να ειναι εκτος νερου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα piki, είναι μια πατέντα που διάβασα σε ένα βιβλίο παλιότερα. Έφτιαξα ένα πολύ στενό "ενυδρειάκι" και πέταξα τα guppy μέσα. Όταν ηρέμησαν (εντάξει σε μερικά έβαλα και μερικές σταγόνες ηρεμιστικό) έβγαλα τις φωτό. Χωρίς πολλά κλικ. Το φόντο είναι γκρι το οποίο στις φωτό ασπρίζει έτσι και αλλιώς αλλά χρησιμοποίησα και λίγο lightroom για να μην φαίνεται άσχημο. Η κατασκευή είναι πάρα πολύ πρόχειρη. Αύριο ή μεθαύριο θα επανέλθω με τις φωτό αυτής της πατέντας. Τα χρώματα είναι φυσικά και δεν πείραξα στο ελάχιστο τις καμπύλες χρώματος ή κάποια άλλη ιδιότητα της φωτογραφίας παρά μόνο το white balance. Όλες είναι με φλας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραία τα guppies παιδια,

Θα ανεβασω και εγώ συντομα καποια απο τα δικά μου για να τα μοιραστω μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ειμουνα μάλλον απο τους τυχερους και έχω δει 2 γέννες live απο τα δικά μου!

Αν φαινετε τιποτα απο το βίντεο θα το ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω λοιπόν εγώ με 2 αρσενικά από την πρώτη μου γέννα πριν ένα χρόνο περίπου..

φοβερος ο δευτερος!!!! εψαχνα αρκετους μηνες και δεν μπορεσα να βρω!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι παρατήρησα η πρώτη γέννα είχε αρκετά καθαρόαιμα στοιχεία.. Η επόμενη έχει δώσει ανάμεικτα χαρακτηριστικά αλλά εμένα μου αρέσουν εξίσου πολύ. Θα ξεχωρήσοω αυτά που μου αρέσουν και θα προσπαθήσω να σταθεροποιήσω τα χαρακτηριστικά τους βάζοντάς τα με κάποια "άσπιλη θηλυκιά". Εδώ έχω τον αγαπημένο μου από τη δεύτερη γενιά. Κόκκινος δράκος με μωβ φιδίσιο σώμα:

φοβερος!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...