Jump to content

Puellaris Vs Rainfordi


Παναγιώτης Κ

Recommended Posts

Λοιπόν. Χτες το βράδυ προστέθηκε εκτός άλλων και ένας amblygobius rainfordi. small σε μέγεθος.

Όλα καλά, μέχρι σήμερα που άνοιξαν τα φώτα. Μιας και όταν ανοίγουν τα φώτα όλα τα ψάρια ξεψαρώνουν, έτσι και ο Puellaris βγήκε απο την φωλιά του. small και αυτός, αλλά λίγο μεγαλύτερος απο το άλλο. Επίσης έχει και 15 μέρες στο ενυδρείο. Λοιπόν, όπου βρίσκει τον rainford τον κυνηγάει. Και δεν του το'χα. Δεν τον αφήνει σε χλωρό κλαρί. Εν τω μεταξύ πήρα το rainford επειδή κινείται πιο ψηλά για να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα με τον Puellaris. Λέτε να σταματήσει, ή θα το παέι μέχρι τελικής?

Φοβάμαι μην τον βρω το καημένο τον rainford απ'έξω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και τα δυο κινδυνεύεις να τα βρεις από έξω.....παθών

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο rainfordi απο κάποιο σημείο και μετά κάπου θα κρύφτηκε και δεν τον ξαναείδα.

Κοίταξα και γύρω γύρω και δεν είδα να έπεσε απ'έξω.

Εγώ περίμενα να έχουν πρόβλημα, γιατί άλλου τύπου γοβιός ο 1ας άλλο ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη και τα δυο είναι Goby οπότε υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πλέον όλα καλά, το ενα έχει πιάσει την αριστερή μεριά και το άλλο την δεξιά και δεν πολυασχολούνται μεταξύ τους.

Πάνε και στην μεριά του άλλου, αλλά πλέον δεν κυνηγιούνται.

Β'εβαια εντάξει, καμια φορά αν παει ο rainford στην φωλιά του puellaris μπορεί να φάει καμια μικρή σφαλιάρα, αλλά τίποτα ιδιαίτερο.

Όλα καλά οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, μην εφησυχάζεσε γιατί είναι πολύ σκ@#$@$τοψαρο!!!!

Ο δικος μου σε ανύποπτες φάσεις κυνηγάει τα yellow και blue tang.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, μην εφησυχάζεσε γιατί είναι πολύ σκ@#$@$τοψαρο!!!!

Ο δικος μου σε ανύποπτες φάσεις κυνηγάει τα yellow και blue tang.

Εμένα όταν πλησιάζει ο χαβανέζος προς αυτόν χέζεται πάνω του! Ακόμα και κάτω στο καταγώγιο του να μπει πάλι χέζεται! Και απο τα κλόουν χέζεται! Μόνο με τον rainfordi έχει θαρρος!

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη από που το πήρες το rainfordi?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν πλησιάζει ο χαβανέζος προς αυτόν χέζεται πάνω του! Ακόμα και κάτω στο καταγώγιο του να μπει πάλι χέζεται! Και απο τα κλόουν χέζεται! Μόνο με τον rainfordi έχει θαρρος!

Μακάρι να σου μείνει έτσι :)

Εγω πρέπει να έχω πέσει σε πολύ άτιμο ψάρι. Μέχρι και επίθεση στο χέρι μου έχει κάνει, όταν του "χάλαγα" οτι έφτιαχνε :D

Είναι ίσως το μοναδικό ψάρι που όταν το πιάσω(γιατί θα τον πιάσω κάποια στιγμή) θα τον λιώσω με το παπούτσι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου watchman έχει ταράξει στην φάπα ένα από τα δύο ταγκάκια μου.....όταν περνάει από την φωλιά του πέζει πέσιμο!Τον χαβανέζο δεν του κάνει μαγκιές όμως.....εκεί δεν τον παίρνει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...