Jump to content

Νέος Στο Φορουμ


Badbreath

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Ευχαριστώ για την ευκαρία που μου δίνεται εδώ, σε αυτό το όμορφο και προσεγμένο φορουμ, να μαθαίνω κάποια πράγματα για τα ενυδρεία.

Μου αρέσει πάρα πολύ η ενασχόληση με τα ψάρια. Όντας προς το παρόν αρχάριος απλά παρακολουθώ και μαθαίνω για να αρχίσω σιγα σιγα να μπαίνω

πιο ενεργά στο χόμπυ αυτό.

Παλαιότερα, έχουν περάσει απο τα χέρια μου 2 χελώνες, mia red eyed slider που την κράτησα 6-7 χρόνια και την χάρισα μετά λόγω μετακόμισης, και

μια που δεν θυμάμαι το είδος της (ενιαίο μαλακό κέλυφος και μεγάλη μύτη) που στα 8 χρόνια αρρώστησε και απεβίωσε.

Τώρα έχω σε ενα μικρό πλαστικό ενυδρείο (αυτο γνωστής αλυσίδας καταστημάτων που πουλάνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ) έναν μονομάχο χωρίς θερμαντικό σώμα.

Το μέρος του σπιτιού που τον έχω, ειναι ανυποφορα ζεστό για ανθρωπο αλλα καταλληλο για το ψαράκι μου.

Σκέφτομαι να πάρω ενα μεγαλυτερο που έχει παλι το ιδιο καταστημα, και να αρχισω να φτιάχνω το νέο μου ενυδρείο.

Στόχος, κάποτε να φτιαξω ενα αρκετά μεγάλο, με φυτά ζωντανά και να χαίρομαι το οικοσύστημά μου "in vivo"

Φιλικά,

Badbreath

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα. :)

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλή συνέχεια! Αναμένουμε την αγορά και παρουσίαση του μεγαλύτερου ενυδρείου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλή συνέχεια! Αναμένουμε την αγορά και παρουσίαση του μεγαλύτερου ενυδρείου ;)

Σίγουρα έχω πολύ διάβασμα για να το αρχίσω, γιατί θέλω να προσφέρω το καλύτερο στον μονομάχο μου,

και να "κλέψω" κάποιο καλόστημένο απο εσάς.

Ηδη σκέφτομαι το στρώσιμο του νερού και φυτού για αρκετό καιρό πριν μεταφέρω τον Glady!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!απέφυγε τις βιαστικές κινήσεις και διάβασε καλά πρίν αποφασίσεις αγορές.Είσαι στο σωστό δρόμο και όλοι εδώ είναι κάτι παραπάνω από πρόθυμοι να σε βοηθήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...