Jump to content

Απαράδεκτη Συμπεριφορά


Recommended Posts

Πηγαίνοντας σε γνωστό μαγαζί της ******** ν αγοράσω artemia για ένα Synchiropus splendidus αντιμετώπισα μια πολύ άσχημη συμπεριφορά από έναν υπάλληλο που μάλλον ήταν και ο ιδιοκτήτης που με ειρωνεύτηκε με το αν έχω ενυδρεία και αν ξέρω ότι ποτέ δεν επιτρέπεται να μπαίνω μόνος στο χώρο των ενυδρείων..Έχοντας τρία ενυδρεία και αφού έχω γυρίσει πάρα πολλά ενυδρειακά μαγαζιά δεν έχω συναντήσει πουθενά κάτι παρόμοιο, θέλω να αναφέρω ότι άτομα ''επαγγελματίες'' τέτοιου είδους δε βοηθάνε κανένα και χάνουν πελάτες αφού είχα δει και ένα skimmer που ενδιαφερόμουν ν αγοράσω.Παρόμοια συμπεριφορά προ χρόνων είχα αντιμετωπίσει ξανά εκεί από διαφορετική υπάλληλο..Θεώρησα σωστό να το αναφέρω στο forum να γνωρίζουν οι συνχομπίστες...

Link to comment
Share on other sites

καλα που μπηκες στην αποθηκη του;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες χώρο ενυδρείων,εννοείς μπροστά στις γυάλες;

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεν οτι οποιος εχει ζωακι ειναι φιλοζωος και καλος ανθρωπος οπως καταλαβατε δεν ειναι ετσι.παραδειγμα αυτος ποσα ζωακια εχει εντος γυαλας και ποσα εκτος και απο ανθρωπια μηδεν.επρεπε να του πεις συγνωμη κυριε ανοιξατε η' οχι?δεν παραβιασα καμμια πορτα ειδα ανοιχτα και μπικα.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ξερει τι θα ηθελε να κρυψει για να μην το δεις κ σου ειπε τετοιο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ξερει τι θα ηθελε να κρυψει για να μην το δεις κ σου ειπε τετοιο πραγμα.

....θα 'χε καμία γοργόνα ξεβράκωτη σε κανά ενυδρειο.
Link to comment
Share on other sites

και μετα αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν δουλεια. καλα εκανες και μας το ειπες φιλε μου, καταλαβαμε ποιο μαγαζι ειναι. :angylaw:

Link to comment
Share on other sites

....θα 'χε καμία γοργόνα ξεβράκωτη σε κανά ενυδρειο.

αχαχα!λες?

Link to comment
Share on other sites

και ξεβράκωτη γοργόνα πιο πολύ την εκτιμώ γιατί έχει καλύτερη συμπεριφορά. όσο ν αφορά τον χώρο εννοώ εκεί που έχει ένα μεγάλο δωμάτιο με ενυδρεία...και για να σας ρωτήσω ρε παιδιά, σας απαγόρευσε ποτέ κανείς να μπείτε μέσα αν δεν έχετε την συνοδεία του γιατί θα με τρελάνουν τελείως..... :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα το συγκεκριμενο εχει βημα στο φορουμ;

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή που είναι το κατάστημα επεξεργάστηκε με *******, στην περίπτωση όμως που έχει βήμα στο ΑΖ, οι παρατηρήσεις σου πρέπει να αναρτηθούν στο βήμα του.

Ενημέρωσε με με πμ

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα!!συνοδεια για να δεις τα ψαρια!!τι αλλο θα ακουσουμε,ευτυχως προλαβαμε και καταλαβαμε ολοι!! :bigemo_harabe_net-69::whistling:

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι υπετ της κινησης αυτης.<br />Μηπως το μαγαζι ειχε καμμια εισαγωγή με ψαρια η κοράλλια η φυτα?<br />Σε αυτές τις περιπτώσεις όντως δεν αφηνουν.<br />

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό που λες venom αλλά δε μου είπε κανείς για εισαγωγή....και εισαγωγή θα μπορούσε να μου το εξηγήσει με ωραίο τρόπο και φυσικά θα το κατανοούσα :usd:

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη δεν καταλαβα μπηκες στον εκθεσιακο χωρο που πουλαει τα ψαρια το καταστημα η σε καποια αποθηκη που απαγορευεται η εισοδος του κοινου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή που είναι το κατάστημα επεξεργάστηκε με *******, στην περίπτωση όμως που έχει βήμα στο ΑΖ, οι παρατηρήσεις σου πρέπει να αναρτηθούν στο βήμα του.

Ενημέρωσε με με πμ

Link to comment
Share on other sites

τι να πει κανεις αυτο το πραγμα πρωτη φορα το ακουω!!εχω τυχει πολλες φορες την ωρα της εισαγωγης σε γνωστο μαγαζι του κεντρου και οχι μονο δεν με προγκηξε ο καταστηματαρχης αλλα παρολο το φορτο εργασιας με εξυπηρετησε αψογα οπως παντα!!μακρυα φιλε μου τα χρηματα σου οπως και ολων μας ειναι ιερα διεθεσε τα εκει που ξερουν να τα εκτιμουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μαγαζί, είναι μέλος του forum?

Αν ναι, ας μεταφερθεί το θέμα εκεί γαι να δούμε ποιός είναι αλλά και να μπορέι να απαντήσει και να καταλάβουμε τι έγινε.

Εγώ, επειδή είμαι επαρχιώτης, θα μπορούσε νε μου στείλει ένα πμ κάποιος για το ποιό μαγαζί λετε μιας και πάει κάπου το μυαλό μου αλλά είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση απο κει μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ την απόκρυψη του μαγαζιού και ευνόητους λόγους αλλά απο την άλλη μη γνωρίζοντας το μαγαζί ο καθένας πιστεύει ότι είναι κάποιο άλλο με αποτέλεσμα να μπαίνουν όλα στον ίδιο κουβά που δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ την απόκρυψη του μαγαζιού και ευνόητους λόγους αλλά απο την άλλη μη γνωρίζοντας το μαγαζί ο καθένας πιστεύει ότι είναι κάποιο άλλο με αποτέλεσμα να μπαίνουν όλα στον ίδιο κουβά που δεν είναι σωστό.

++++++ 1000

Και στην τελικη ποιος ο λογος της αποκρυψης; Το φορουμ πρεπει να προστατευει τους καταναλωτες χομπυστες κ τα σωστα μαγαζια.

Εαν καποιο δεν ειναι σωστο γιατι να μην φανει;

Έγινε επεξεργασία - moufas1973
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν εχει το μαγαζι βημα στο φορουμ δεν ειναι σωστο να βγουν τα στοιχεια του μαγαζιου , και αυτο ειναι λογικο ο καθενας που μπορει απλα να ηθελε να το δυσφημήσει θα εβγαινε να μιλαγε χωρις να μπορουσε το μαγαζι να υπερασπιστει το εαυτο του ....

παντως εαν εχει βημα θα ηταν καλο να αναφερθει ....

Link to comment
Share on other sites

Στον λόγο πρέπει να υπάρχει και αντίλογος, δεν είναι σωστό να περνάμε από "λαϊκό δικαστήριο" τον οποιονδήποτε την στιγμή που δεν υπάρχει η δυνατότητα να ακούσουμε και την άποψη της άλλης πλευράς.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν θα πρεπει να σχολιαζουμε τιποτα.

Να μην εκφρασουμε την αποψη μας για την ΕΡΤ γιατι δεν υπαρχει ο αντιλογος. Να μην εκφρασουμε την αποψη μας για το ΔΝΤ γιατι δεν υπαρχει ο αντιλογος.

Κι αν καποιος ασυνειδητος επαγγελματιας κατα τα αλλα βασανιζει καποια ζωα ειτε να μην το ποσταρουμε ειτε να τον παρακαλεσουμε να γραφτει στο φορουμ για να απαντησει.

Κι αν εχω προβλημα με το αυτοκινητο να μην το σχολιασω γιατι πρεπει να φερω εκπροσωπο της εταιριας να υπαρχει αντιλογος

Τεσπα παω πασο ετσι κρινουν οι διαχειριστες οφειλουμε να συμμορφωθουμε προς τους κανονες που οριζει το φορουμ

Έγινε επεξεργασία - moufas1973
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θεωρείς πρόλογο αυτό που έγραψα? Το αν κάποιος είναι κακός επαγγελματίας θα μαθευτεί αμέσως. Μπορεί να μην είναι ηθικό αυτό που μπορεί να κάνει, αλλά από την άλλη δεν είναι ηθικό και από τη δικιά μας μεριά να κατηγορούμε κάποιον την στιγμή που δεν μπορεί να υποστηρίξει τον εαυτό του.

Όσο για το ΔΝΤ, ΕΡΤ, και οτιδήποτε άλλο πολιτικού ή θρησκευτικού χαρακτήρα, υπάρχουν τα ανάλογα σιτε για εκφράσει όποιος θέλει τις απόψεις του.

Εδώ είναι ενυδρειακό φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...