Jump to content

Puffer΄s Quest Of Gourmet


ggiannoul

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Ύστερα από 1,5 χρόνο που τρέχει το ενυδρείο είναι καιρός να κάνω μια πρώτη παρουσίαση νομίζω. Έιναι η πρώτη απόπειρα για reef οπότε αποτελεί και το ενυδρείο που έχουν γίνει όλοι οι

πειραματισμοί και τα λάθη του πρωτάρη.

Ο τίτλος του θέματος πηγάζει από το γεγονός ότι στο ενυδρείο κατοικεί ένα πάντα περίεργο και πρόθυμο για αναζήτηση νέων γεύσεων Valentini puffer.

Οτι μπαίνει στο ενυδρείο θα τείχει πρώτα γευστικής δοκιμής από τον γευσιγνώστη οπότε και θα κριθεί η διάρκεια ζωής του. Sps και ασπόνδυλα προσφέρουν πάντα μια ευχάριστη γευστική πρόκληση συνεπώς είναι θέμα χρόνου να συμβεί το μοιραίο για τον άτυχο οργανισμό.

Από την άλλη η παρούσα κατάσταση έχει το καλό ότι το ενυδρείο συγχωρεί λάθη, καθώς δεν φιλοξενώ κανέναν ιδιαίτερα ευαίσθητο οργανισμό. Στην παρούσα φάση είναι κάτι που με διευκολύνει καθώς δεν υπάρχει χρόνος για την σαφώς πιο απαιτητική και με συνέπεια ενασχόληση που χρειάζεται ένα sps reef

Πριν προσθέσω τις φωτογραφίες να αποκαλύψω ότι το aquascape είναι αποτέλεσμα συλλογικής προσπάθειας των φίλων μου tan , reefkeeper και bloster τους οποίους και ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις συμβουλές που πρόσφεραν απλόχερα.

post-41585-0-65955900-1381013253_thumb.jpg

post-41585-0-51938000-1381013436_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου φιλε ggianoul :bigemo_harabe_net-64:

Να'σαι καλα να το χαιρεσαι!

Ωραιες επιλογες στα ψαρακια και το στησιμο φανταστικο!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραία δουλειά εχει γινει μπράβο στα παιδια και σε σενα εύχομαι να πηγαίνει παντα καλα και να γεμίσει με περισσότερη ζωή αναμένουμε νέες φωτογραφίες!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου φιλε ggianoul :bigemo_harabe_net-64:

Να'σαι καλα να το χαιρεσαι!

Ωραιες επιλογες στα ψαρακια και το στησιμο φανταστικο!!

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραία δουλειά εχει γινει μπράβο στα παιδια και σε σενα εύχομαι να πηγαίνει παντα καλα και να γεμίσει με περισσότερη ζωή αναμένουμε νέες φωτογραφίες!!

Ευχαριστώ Λυκούργε .

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου!

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα!

Βρε τον κακομίρη τον Βαλεντινο! Έτσι είναι αυτοί. Πως θα σου κάτσει. Σε άλλους δεν πειράζει τίποτα και σε άλλους τα ριμάζουν όλα.

Πολύ ωραίο το aquascape.

Και τα ψάρια 1 και 1.!!

Έχεις μέλλον ακόμα με το στοκάρισμα!

Καλή συνέχεια!

ΥΓ: Θα ήθελες να μας πεις τι εξοπλισμό έχει μέσα(σκιμμερ, φωτισμός, κυκλοφορία κλπ κλπ), τις ρουτίνες σου(αλλαγές, τάισμα κλπ) και τα συμπληρώματα?

Link to comment
Share on other sites

Ο εξοπλισμός που έχω είναι ο ακόλουθος:

Display: Juwel 240

Sub: 80 lt

Φωτισμός : Ati sunpower 6x54 watt

Skimmer : H&S Skimmer Typ 150-F2001

Κυκλοφορία : Vortech mp40

Ψύξη : Teco Tr 15

Επιστροφή : Sicce Syncra 2.0 Pump

Αλλαγές νερού : εβδομαδιαία 20% με Α/Ο και Tropic Marin pro reef

Πρόσθετα : Fauna Marin Amin

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κόλπο η ξένια!!

Εγώ έχω πάρα πολύ καιρό, έχει καταφουντώσει, έχω κόψει άπειρα φραγκς και ποτέ δεν προχώρησε κάπου αλλού.

Όποιος θέλει το κόλπο με πμ :D (πλάκα κάνω)

Έγινε επεξεργασία - Παναγιώτης Κ
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κόλπο η ξένια!!

Εγώ έχω πάρα πολύ καιρό, έχει καταφουντώσει, έχω κόψει άπειρα φραγκς και ποτέ δεν προχώρησε κάπου αλλού.

Όποιος θέλει το κόλπο με πμ :D (πλάκα κάνω)

Πανο να σου πω εγω το κολπο εχω βαλει 15 φορες και ζουν μια βδομαδα το πολυ :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...