Jump to content

Μεταχειρισμενο 70Λιτρο


Recommended Posts

Στην κατοχη μου ηρθε ενα παλιο 70λιτρο που μου εδωσε ενας κυριος μαζι με ενα ενυδρειο για το μονομαχο μου γιατι δεν το ηθελε το ενυδρειο εχει λαμπα και φιλτρο εχει μερικες γρατζουνιες αλλα δεν φαινονται πολυ αφου εκατσα και το σκεφτηκα αρκετα μου ηρθε η ιδεα να το χρησημοποιησω θελω να μου προτεινετε ψαροσυνθεσεις διοτι δεν εχω ιδεα στο τι να βαλω μεσα ! :)

Link to comment
Share on other sites

τον εχω βαλει στο 30 λιτρο πλεον...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να να βαλω κατι αλλο μεσα οχι ζωοτοκα η χρυσοψαρα αλλα κατι διαφορετικο εχω και πολλα φυτακια να το φυτεψω..!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πας ψάρια αμερικής θα σου πρότεινα 1 κοπάδι emperor tetra και ένα ζευγαράκι απίστο(το κοινό είδος).

Link to comment
Share on other sites

Το ψηνεις για Αφρικη ή Αυστραλια;

Υ.Γ. Εμενα γιατι δεν μου χαριζουν τιποτα;;;;;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

ωραια τα ψαρακια που μου προτεινες ειδικα το apisto μου δινεις και ενα προφιλ? γαριδες θελουν 3 μηνες για στρωσιμο βυθου...και οποιος εχει κατι αλλο να προτεινει να μου πει !

Έγινε επεξεργασία - AngelinaA
Link to comment
Share on other sites

Το ψηνεις για Αφρικη ή Αυστραλια;

Υ.Γ. Εμενα γιατι δεν μου χαριζουν τιποτα;;;;;

δεν ξερω οτι μου προτεινετε..οσο για το δευτερο τι να σου πω εμενα ολο δωρα μου κανουν :P

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια εδω για λιγα λιτρα Αφρικη http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61115&p=550987

Για Αυστραλια Iriatherina, Pseudomugil Gertrudae και ισως Μελανοταινιες ( με επιφυλαξη γιατι καποιες γινονται μεγαλες )!

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια εδω για λιγα λιτρα Αφρικη http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61115&p=550987

Για Αυστραλια Iriatherina, Pseudomugil Gertrudae και ισως Μελανοταινιες ( με επιφυλαξη γιατι καποιες γινονται μεγαλες )!

για τα ψαρια αφρικης εχω πολλες πετρες και 20 ριζες valisneries αμμο στον πατο κοχυλια αλλα κελυφος σαλιγκαριων καθολου :/...!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θα βρουμε κελυφη! Παρτο εσυ αποφαση και κατι θα βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσαν κατΙ ψαράκια ειναι κιχλιδες αλλά δεν θυμάμαι ονομασία ειναο μπλε με ρίγες γαλάζιες και επίσης μου άρεσαν κατΙ tetras νομίζω λέγονται κάνουν για τα λίτρα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτά τα μπλε https://www.google.gr/search?q=frontosa&client=opera&hs=HOX&rls=el&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=5fFTUu6UHYq_0QXj1IGICg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1333&bih=645&dpr=1 τοτε όχι, δεν κάνουν για τα λίτρα σου. Ένα κοπάδι tetras βέβαια μπορείς να βάλεις. Υπόψιν οτι δεν είναι αφρικάνικα όμως, αλλά Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

Αμ λες ομως αυτα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=42356&p=385822 κανουν και για τα λιτρα αλλα και με κοπαδακι. Απλα να ξερεις οτι ειναι πολυ ευαισθητα στις συνθηκες νερου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι κανένα από τα ψαράκια που μου δείξατε θα πάω στο μαγαζί να ρώτησω πως λέγονται και θα σας πω!!

Link to comment
Share on other sites

προχθες που πηγα στο πετ σοπ ενας νεος υπαλληλος λεγοντας του τα ψαρια που μου προτεινατε μου ειπε οτι αυτα τα ψαρια δεν ειναι για μενα Ο.ο ! οταν τον ρωτησα τι ειναι για μενα πηγε κατευθειαν στα χρυσοψαρα τους μονομαχους και τα γκαπυ και επισης μου προτεινε και μια "ωραιοτατη" γαυλα μολις του ειπα οτι εχω ενυδρειο μου προτεινε αγγελοψαρα κατι barbs νεον τετρα δολαρια και κατι καρχαριακια εφυγα απο το μαγαζι χωρις να παρω τιποτα και μετα πηρα τηλεφωνο στον ιδιοκτητη οποιος μου ειπε οτι ειναι ανιψιος του και απλα ηθελε ενα χαρτζιλικι δηλαδη αν ημουν εντολες αρχαρια θα μου εδινε τα δυσμοιρα τα ψαρακια που θελουν διαφορετικες αναγκες οτι να ναι...θα ξαναπαω αλλη μερα μαλλον το παω για αφρικη!

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχιζουμε παλι το θεμα με τα μαγαζια παρακαλω..

δεν λεω για το μαγαζι ειναι αψογο αλλα αυτος ο υπαλληλος δεν μου αρεσε..

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω για το μαγαζι ειναι αψογο αλλα αυτος ο υπαλληλος δεν μου αρεσε..

ανζελινα μην ασχολησε με τους υπαλληλους.η τακτικη ειναι απλη,βρίσκεις τι θελεις απο πριν,μαθαινεις πληροφορίες(απο το σαιτ εδω)πας,τα ζητας,τα παιρνεις κ φευγεις(πληρωνεις πρωτα φυσικα κ μετα φευγεις) :bigemo_harabe_net-74:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα ζητησα και μου ειπε δεν ειναι για εσενα οτι να ναι..!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μετά από 2 εβδομάδες στρωσημο έβαλα μέσα ένα Μονομάχο μερικά φυτά σαλιγκάρια και 5 cories :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανεβάσω δυστυχώς γιατί ειμαι από κινητό επειδή ο υπολογιστής ειναι για service

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες στρωσημο έβαλα μέσα ένα Μονομάχο μερικά φυτά σαλιγκάρια και 5 cories :)

Τα cory χρειάζονται στρωμενο βυθό :) τι μετρήσεις εχεις ; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...