Jump to content

Macropodus Spechti Με Μονομαχο


Κώστας φ

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να μου πείτε αν σε ενυδρείο 100 καθαρά λίτρα ταιριάζει Macropodus spechti ( θα μπουν 2 ψάρια, δε γνωρίζω το φύλο τους ) με μονομάχο αρσενικό;
το ενυδρείο είναι το juwel rio 125 , φυτεμένο με αρκετές κρυψώνες και από ψάρια υπάρχουν 10 cardinal tetra, 1 αρσενικός μονομάχος, 1 ancistrus albino , 1 netrite snail και αρκετά helena snail.
πάντα ήθελα τα συγκεκριμένα ψάρια αλλά δεν τα έβρισκα απο την άλλη δε θέλω να μου πάθει και τίποτα ο μονομάχος που τον έχω 2 χρόνια και έχω δεθεί μαζί του.......περιμένω τις απαντήσεις σας, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα το δοκιμαζα..το ψαρι που θες να βαλεις εχει μεγαλες ουρες και ειναι γνωστο οτι ο μονομαχος κυνηγα οτι ψαρι εχει μεγαλη ουρα νομιζοντας οτι ειναι αρσενικος μονομαχος..

Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θα εχει προβλημα αυτος θα ειναι ο betta και οχι ο διπλασιος σε μεγεθος,επιθετικοτητα και ταχυτητα Macropodus...

Link to comment
Share on other sites

Και να πουμε οτι γενικά είναι δύσκολο να συνυπάρξουνε στο ίδιο, σχετικά μικρό ενυδρείο, δυό διαφερικού είδους λαβυρινθοψαρα. Είναι από την φύση τους επιθετικά προς τους ομοίους τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...