Jump to content

Pan Rio 240


PanaGreco

Recommended Posts

Φοβερό το ενυδρείο - να το χαρείς!!

Σταμάτα όμως να ανεβάζεις φωτογραφίες, γιατί εμείς με τις μπακατέλες αισθανόμαστε λίγο άσχημα! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες το κάνει, ειναι παλιοχαρακτήρας!

Πάνο καμία εξέλιξη έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες το κάνει, ειναι παλιοχαρακτήρας!

Πάνο καμία εξέλιξη έχουμε;

Κρύβε λόγια !!!!

Σύντομα θα έχετε νεότερες απαίσιες ως συνήθως φωτός (και video).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες το κάνει, ειναι παλιοχαρακτήρας!

Πάρε για να μάθεις. Που θα με πεις εμένα παλιοχαρακτήρα :)

IMG_2703_zps119e4120.jpg

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Και ένα βιντεάκι με δοκιμές για τις ρίζες. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει την τελική διάταξη, Sorry για τον φωτισμό αλλά έχουν αρχίσει να χαμηλώνουν τα φώτα για νανάκια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η κατάρα της ΔΕΗ ξαναχτύπησε.

Τα είχα ΄ολα έτοιμα πριν φύγω για διακοπές. Ταίστρες, αυτόματος φωτισμός , αυτόματη αναπλήρωση, IP cameras και μια ημέρα πριν φύγω βρίσκω έξω απο το σπίτι ειδοποιητήριο της ΔΕΗ για διακοπή ρεύματος την επόμενη ημέρα.

ΠΑΝΙΚΟΣ !!!!

Πρώτη σκέψη να αναβάλουμε την αναχώρησή μας αλλά μετά σκέφτηκα τα έξοδα του διαζυγίου και άλλαξα γνώμη.

Η διακοπή έγινε και κράτησε απο τις 8 το πρωί μέχρι τις 13:00

Φυσικά ούτε το UPS κράτησε τόσο αλλά ούτε και η μπαταρία του laptop μέσω του οποίου (team viewer ) μπορούσα να ελέγχω τα σύστημάτα μου.

Όταν επανήλθε το ρεύμα το μόνο που μπόρεσα να κάνω είναι να παρακολουθώ το ενυδρείο μου μέσω ΙΡ camera.

Η θερμοκρασία είχε πάει στους 30 αλλά λίγο το κακό.

Τώρα βλέπω την στάθμη του νερού να κατεβαίνει και απλά ελπίζω και εύχομαι να δουλέψει σωστά η αυτόματη αναπλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάρα της ΔΕΗ ξαναχτύπησε.

Τα είχα ΄ολα έτοιμα πριν φύγω για διακοπές. Ταίστρες, αυτόματος φωτισμός , αυτόματη αναπλήρωση, IP cameras και μια ημέρα πριν φύγω βρίσκω έξω απο το σπίτι ειδοποιητήριο της ΔΕΗ για διακοπή ρεύματος την επόμενη ημέρα.

ΠΑΝΙΚΟΣ !!!!

Πρώτη σκέψη να αναβάλουμε την αναχώρησή μας αλλά μετά σκέφτηκα τα έξοδα του διαζυγίου και άλλαξα γνώμη.

Η διακοπή έγινε και κράτησε απο τις 8 το πρωί μέχρι τις 13:00

Φυσικά ούτε το UPS κράτησε τόσο αλλά ούτε και η μπαταρία του laptop μέσω του οποίου (team viewer ) μπορούσα να ελέγχω τα σύστημάτα μου.

Όταν επανήλθε το ρεύμα το μόνο που μπόρεσα να κάνω είναι να παρακολουθώ το ενυδρείο μου μέσω ΙΡ camera.

Η θερμοκρασία είχε πάει στους 30 αλλά λίγο το κακό.

Τώρα βλέπω την στάθμη του νερού να κατεβαίνει και απλά ελπίζω και εύχομαι να δουλέψει σωστά η αυτόματη αναπλήρωση.

Κριμα....Καταραμενη ΔΕΗ!!!! Ελπιζουμε να μην εχεις απωλειες! :)

Link to comment
Share on other sites

Αφησες καποιον που να μπορει να τσεκαρη εαν παει κατι στραβα και εστω μεσω τηλεφωνικης υποστιρηξεις να κανει κατι;;;

Link to comment
Share on other sites

Αφησες καποιον που να μπορει να τσεκαρη εαν παει κατι στραβα και εστω μεσω τηλεφωνικης υποστιρηξεις να κανει κατι;;;

Συν ενα :)

Όση τεχνολογία και να "ρίξουμε" ο ανθρώπινος παράγοντας είναι ακόμα αναντικατάστατος.

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

Συν ενα :)Όση τεχνολογία και να "ρίξουμε" ο ανθρώπινος παράγοντας είναι ακόμα αναντικατάστατος.

Καλά τα λέτε αλλά προτιμώ να εμπιστευτώ τα gadget μου παρά να αφήσω έναν άσχετο να ΄΄βοηθήσεί΄.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε αλλά προτιμώ να εμπιστευτώ τα gadget μου παρά να αφήσω έναν άσχετο να ΄΄βοηθήσεί΄.

Ούτε καν κάποιον άσχετο αλλά με σαφείς οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως είναι ώρα να αλλάξω λάμπες? Δουλεύουν 12 μήνες !!!!! Μήπως για αυτό κυνηγάω την BBA με το exell?

Link to comment
Share on other sites

Η ΒΒΑ ειναι απο την βαρια τροφη που πεφτει και τα χοντρα αποβλυτα απο τις αμερικανες σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι λάμπες μου χρειάζονται αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε συ Πανο, 1 χρονος καλα ειναι, τα βγαλανε τα λεφτα τους! Δεν θα τις αλλαξεις ομως μαζι! Μια τωρα και μια τον επομενο μηνα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. καμιά πρόταση για καλή λάμπα που να χωράει στο RIO 240 ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...