Jump to content

Νέο 230Ltr


Recommended Posts

Γεια σας.Έχω περίπου 2 χρόνια 1 60 λτρ ενυδρείοο φυτεμένο.Ξεκίνησα με νερο βρύσης kai gupies.Τους τελευταίους 7 μήνες με όσμοση έβαλα 1 ζευγάρι ram 1 ζευγάρι ancistrus και 4 cory panda. Ήρεθε ο καιρ΄ς να αυξήσω τα λίτρα και θα πάω περίπου στα 210 λτρ 95*45*50.Το προβλημα μου είναι πως δεν έχω καταλήξει σε τι θα φιλοξενήσω.Θα ήθελα δίσκους (πιστεύω το ωραιότερο ψάρι σε γλυκό νερό) αλλά τα λίτρα μου από τι διάβασα είναι λίγα και δεν είμαι τόσο έμπειρος ώστε να τα διατηρήσω ε αυτά τα λίτρα.Μέτα σκέφτηκα να βάλω σκαλάρια αλλά δεν ξέρω αν έχω τα κατάλληαλα λίτρα και γι αυτα(κάπου διάβασα πως θέλουν τουλάχιστον 60cm ύψος).Και μετά από όλα αυτά σκέφομαι μήπως να αλλάξω Ήπειρο και να πάω Αφρική μερια.Απλά δεν έχω ιδέα από κει..Θα ήθελα να μου δώσετε καμια ιδέα για κανένα όμορφο είδος ψαριού(και από αμερική αλλά και άπο αφρική).Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι είτε νταμάρι είτε φυτεμένο αλλά με έυκολα φυτα για να μην χρειαστει co2 .

Link to comment
Share on other sites

Τα multies τα έχεις δει; Επίσης νομίζω ότι μπορεί να μπει και ενα αρσενικό lamprologous ocellatus με δυο θηλυκά.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία ευχαριστώ για τις ιδέες.Τελικά βρίκα ένα ενυδρείο 250 ltr με 60 cm ύψος. Σκαλάρια μπορώ να βάλω σε αυτό????85*50*60

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις 4-5! Αλλα θα προτιμουσα περισσοτερο μηκος και λτ!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Τα multies τα έχεις δει; Επίσης νομίζω ότι μπορεί να μπει και ενα αρσενικό lamprologous ocellatus με δυο θηλυκά.

Η πρόταση ήταν για τα 60 λίτρα , τώρα είδα ότι πηγαίνεις σε περισσότερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...