Jump to content

Φτου Και Απ Την Αρχη....!


Recommended Posts

Ειναι σαν να βαζεις το λυκο να φυλαει τα προβατα! Δεν ξερω αν με πιανεις;

Βγαζει βλαβερες ουσιες για τα ψαρια???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η java moss είναι άλγη; Ή μόνο όταν είναι σε μορφή μπάλας;

:jawdrop:

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε Δημητρη με προλαβες! Αυτο δεν ειναι java moss!

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε Δημητρη με προλαβες! Αυτο δεν ειναι java moss!

Τώρα τελευταία δεν σε προλαβαίνω καθόλου ! :)

Αυτό το φυτό δεν εννοούν τα παιδιά ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω, πως αυτό είναι, απλά στο κατάστημα ανέφερε και java moss ball στην ονομασία, γι'αυτό μπερδεύτηκα. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία δεν σε προλαβαίνω καθόλου ! :)

Αυτό το φυτό δεν εννοούν τα παιδιά ;

Ναι αυτο εννοουν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοουν!

Εν ολοιγοις δεν κανει να τη βαζουμε στο ενυδρειο γτ σχηματιζει αλγη στα τζαμια??? η για καποιον αλλο λογο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδι μου, πολλοι την βαζουν και δεν εχουν και κανενα προβλημα. Εγω προσωπικα δεν θα εβαζα ειδος αλγης μεσα στο ενυδρειο μου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδι μου, πολλοι την βαζουν και δεν εχουν και κανενα προβλημα. Εγω προσωπικα δεν θα εβαζα ειδος αλγης μεσα στο ενυδρειο μου

Ααα! καταλαβα... καλα θα δω μεχρι να τα παραγγειλω θα το σκεφτω...... απλα μ αρεσει ετσι οπως ειναι για ενα συγκεκριμενο σημειο μεσα στο μεγαλο..... τεσπα θα δω....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καθομουν σημερα στο μπαλκονι μου και χαζευα εξω που εβρεχε..... και κοιτωντας στο χωραφι την συκια που εχουμε.... ειδα οτι κανουν κατι ωραια σχεδια καποια κλαρια της και λεω αυτο ειναι για το ενυδρειο.....κανει η συκια?? εννοειται θα υποστει την αναλογη επεξεργασια......

Link to comment
Share on other sites

Η συκια οταν ειναι χλωρη και την κοβεις βγαζει ενα γαλα σωστα; Μηπως ειναι προβλημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Η συκια οταν ειναι χλωρη και την κοβεις βγαζει ενα γαλα σωστα; Μηπως ειναι προβλημα αυτο.

Κοιτα αυτη την περιοδο πεφτουν τα φυλλα της τελειως......εννοειται οτι αν θα κοψω θα το πλυνω πολυ καλα θα το βρασω και θα το ξερανω στον ηλιο και στο φουρνο..... απλα σαν ξυλο δεν ξερω αν κανει..... αν ξεραθει καλα νομιζω πως δεν θα βγαζει ζουμια.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κανει,Βασικα εγω προσωπικα δεν θα ρισκαρα με κανενα τετοιο ξυλο,θα προτειμουσα να το παρω απο πετ και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι νομιζω. Βεβαια δεν ξερω αν βρεις σε κανα ποταμι κανενα κομματι καλο ισως και να κανει!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι νομιζω. Βεβαια δεν ξερω αν βρεις σε κανα ποταμι κανενα κομματι καλο ισως και να κανει!

καταλαβα..... καλως ρε παιδια απλα εδω τις ριζες τις μοπαμι (μονο αυτες εχουν) τις εχουν λιγο τσιμπημενες (15-20 ευρω το λιγοτερο) και κοιτουσα γτ εδω σε εμαν απο δεντρα αλλο τιποτα......και ελεγα να το κανω ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Ε μην νομιζεις κι εδω τοσο τις εχουν!

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα μικρο κομματι που πηρα εκανε 5 ευρω απο ιντερνετ βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! χθες ειχα παει σε ενα γαμο και εκει διπλα ηταν ενα ποταμι στα 50 μετρα απο το μαγαζι..... και ειδα κατι καμενα αλλα και μη καμενα δεντρα που εμεις εδω τα λεμε ρυκια..... αυτα ειναι δεντρα που υπαρχουν σε ποταμια με λιγο νερο η ξεροποταμα τα οποια κανουν πολυ ωραια κλαδια....... και ετσι μπηκα στην διαδικασια και πηγα σημερα παλι για να παρω και τον εξοπλισμο μου και πηρα 3-4 ωραια κομματια που βρηκα...... τα επλυνα με το πιεστικο που πλενουμε το αυτοκινητο και τα εβαλα σε σημειο που να τα βαραει ο ηλιος.... αν και ειναι αρκετα ξερα θελω να ειμαι σιγουρος...... και για να φυγει τελειως ο φλοιος..........! αυτα τωρα θα τα βρασω(για ποση ωρα??) θα τα βαλω στο φουρνο(για ποση ωρα? στους ποσους βαθμους? και για ποσες φορες?) Δεν ειναι δεντρο που βγαζει ζουμια γενικως μονο λουλουδακια μικρα κανει.... να και μια φωτο για να δειτε πως ειναι αυτο το δεντρο

http://p1.pkcdn.com/%CE%95%CE%BD%CF%83%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-cistus_620686.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ολο αυτο μεσα στο ενυδρειο σου πιστευω θα ειναι λιγο στεναχωρα τα πραγματα! :icon_dance::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ολο αυτο μεσα στο ενυδρειο σου πιστευω θα ειναι λιγο στεναχωρα τα πραγματα! :icon_dance::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

2-3 κλαδακια θα βαλω που τα εχω κοψει με το πριονι και ειναι προσαρμοσμενα στις διαστασεις του ενυδρειου........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...