Jump to content

Καλησπέρα Σας!


Astaroth

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι,

Πολύ ωραία είστε εδώ! :bigemo_harabe_net-64:

Με λένε Ηλία ή αλλιώς Astaroth ( :P ), 22 χρονών φοιτητής καμένος με τα ενυδρεία από τα 12 μου... Πήγα σε ένα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα Ηλία ! Που πήγες όμως δεν μας είπες. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Περιμένουμε παρουσίαση των ενυδρείων σου! :)

Όντως δεν μας είπες που πήγες :D

Link to comment
Share on other sites

Το pc μου έφαγε σκάλωμα! Όποτε το ξανα παραθέτω!

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι,

Πολύ ωραία είστε εδώ! :bigemo_harabe_net-64:

Με λένε Ηλία ή αλλιώς Astaroth ( :P ), 22 χρονών φοιτητής καμένος με τα ενυδρεία από τα 12 μου... Πήγα σε ένα pet shop που λέτε όταν ήμουν 12 και είδα ένα ενυδρείο γεμάτο Neon Tetra... Ε σαν παιδί και εγώ έφαγα σκάλωμα... Έπριξα τους γονείς μου και μου πήραν το πρώτο μου ενυδρείο.... 20 λίτρα με ένα μικρό φιλτράκι με σφουγγάρι (καλά για βιολογικό υλικό δεν το συζητάμε καν! :P ) έναν μικρο θερμοστάτη χαλικακι και μερικά ψεύτικα φυτά! Στα 20 λίτρα μου έδωσαν έναν πλέκο 2 κόρυ 20 νέον και 1 μικρο καρχαριακι γκάλαχερ... Δεν έβγαλαν ούτε μήνα δυστυχώς...! Μια το ich μια η εβδομαδιαία αλλαγή του μισού νερού μία η παντελής έλλειψη βιολογικού υλικού.... Έδεσε το γλυκό! Πάνε τα κακόμοιρα τα ζωντανά... Το έψαξα αρκετά μετά! Πήρα βιβλία και διάβασα και σταμάτησα να ακούω random πράγματα...! :) Το πρώτο μου σωστό ενυδρείο ήταν ένα DIY 100l που 3 χρόνια μετά την είσοδο μου στο χόμπυ! Σκούρος βυθός, ένα εσωτερικό φίλτρο με βιολογικο υλικο και λιγο υαλοβάμβακα, μια ρίζα, λίγες πέτρες, μερικά ζωντανά φυτά, 20 νέον, 2 apple snails και 2 ζευγάρια ραμιρεζί...! Τα κράτησα 2 χρόνια χωρίς απώλειες μέχρι που ήρθε μια διακοπή της ΔΕΗ και ξεκίνησε η κάτω βόλτα! Ξαναέστησα ενυδρείο μετά απο 1,5 χρόνο... Ένα 60άρι μονομαχοενυδρείο και σιγά σιγά πήρε σειρά το παλιό μου αγαπημένο 100άρι και πριν απο έναν χρόνο ένα 180αρι (θα ήθελα πολύ μεγαλύτερο αλλά δεν θα χωράω στο σαλόνι με μεγαλύτερο χαχαχα). Αυτάαααα!

Σόρρυ για το μεγαααααααλο ποστ αλλά ήθελα να με μάθετε καλά! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερουσες οι πληροφοριες για το background σου Ηλια . Καλως ορισες και καλη διαμονη και απο μενα .

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε! Βλέποντας πως γράφεις, είμαι σίγουρος πως θα κάνουμε καλή παρέα εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες κι απο μενα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...