Jump to content

Αν Δεν Ξερεις , Μη Μιλας !


Recommended Posts

Διαβαζω τοση ωρα τις απαντησεις απο ολους εσας και δεν βρισκω τελικα την ακρη .

Ο νεος τελικα πως πρεπει να φερεται ; Απο οτι ειδα οι αποψεις διιστανται ! Τι εννοω ; Βλεπω ενα θεμα παραδειγμα , το διαβαζω , ωστοσο εχω μια ιδεα για την απαντηση του . Την γραφω λεγοντας νομιζω ή αν δεν κανω λαθος ή δεν ειμαι σιγουρος ;

Τρεχω στις ( σημειωσεις ) τα λεγομενα υπομνηματα οπως ειπε και ο Bouboulas , παιρνω την απαντηση απο κει και την γραφω εδω ;

Δεν μιλω καθολου ; Συνεχιζω να κανω αναζητηση ;

Περιμενω να δω απαντηση απο καποιον εμπειροτερο και να πω , α να μωρε , εδω το ειχα αλλα δεν ημουν σιγουρος ;

Αν μπω στην διαδικασια να διαβαζω τις σημειωσεις - εργασιες μελων . Τοτε για ποιο λογο να συμμετασχω εδω ; Για ποιο λογο να συμμετασχω στις συναντησεις σας , επισης για ποιο λογο να συζητησω με κοσμο εδω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω σχετικα με το ενυδρειο μου .

Γιατι να μην παρω την απαντηση απο τις σημειωσεις σας ;

Για ποιο λογο να γινεται και ο διαλογος οπως πολυ σωστα αναφερε ο Χρηστος ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε Guppy έτσι όπως το θέτεις υπάρχει μόνο το άσπρο και το μαύρο αφήνοντας απ έξω όλα τα άλλα χρώματα !!!

Μη το βλέπουμε έτσι το θέμα με 0 και 1

Και κάτι ακόμη εξ ίσου σημαντικό.

Όταν έχετε απορίες ή είναι κάτι που δεν το καταλάβατε παρόλο που το έχετε διαβάσει, ανοίξτε ένα θέμα με τις απορίες σας και αποφεύγετε τα πμ, τόσο για να έχετε μια πιο πλήρη εικόνα στις απαντήσεις, όσο και για να αφομοιώσουν και τα υπόλοιπα μέλη τις απορίες σας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως αυτο το forum ιδρυθηκε με σκοπο την ανταλλαγη εμπειριων - επιλυση προβληματων - αποριων και ολα αυτα παντα με την αρχη του διαλογου .

Αν ηθελα ή θελησω μονολογο καθως επισης και διαβασμα , ξερω πολυ καλα που να στραφω !

Δεν απορριπτω το διαβασμα ( για να μην παρεξηγηθω ) , το διαβασμα , γενικως οι πληροφοριες σε ενα οποιοδηποτε θεμα ειναι ο μπουσουλας . Σαφως και μας δινουν απαντησεις .

Μπορω να κατεβασω ολοκληρα αρχεια μορφης pdf ( ο καθενας μπορει αλλωστε ) και να διαβαζω συνεχως , αλλα προσωπικα πιστευω ο διαλογος ειναι καλυτερος και προτιμοτερος .

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι συνονοματε αλλα καποιοι απο εσας , το μεγαλυτερο ποσοστο αυτο θετουν και αυτο εννοουν .

Δεν σας ξερω ( προσωπικα ) και δεν με ξερετε . Ισως και να μην γνωριστουμε ποτε . Αλλα θα το θεσω διαφορετικα . Πως θα σου φαινοταν συνονοματε να βρεθω με το πλοιο στα μερη σου ( οπως βρεθηκα στο παρελθον για ωρες ) , να δεις εσυ το πλοιο , να πεις , α ωραια , θα παω να δω το πολεμικο .

Να επισκεφτεις το καραβι και να πεσεις σε μενα . Να με ρωτησεις πραγματα , να σου απαντησω σε οτι ρωτησεις και να καταλαβεις κατι λαθος ή να παρερμηνευσεις κατι λαθος . Οπως με ρωτησες σε ενα αλλο θεμα τι ειναι οι Όλυμποι και σου απαντησα αν θυμασαι .

Φευγοντας λοιπον απο το καραβι , να δεις ενα φιλο σου και να πεις κατι λαθος για αυτο . Εγω να ακουσω οτι αυτο που ειπες ειναι λαθος και να σου απαντησω και εγω : ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ , ΜΗ ΜΙΛΑΣ ! ! !

Πως θα σου φαινοταν αυτο ;

Έγινε επεξεργασία - Juwell - Guppy 60
Link to comment
Share on other sites

Εν παση περιπτωση κακως καθομαι και απολογουμαι ! Για καποιους κυριους αυτο που εγινε ειναι ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ! Καλα κανουν και εχουν αυτη την εντυπωση . Στην τελικη δεν ειμαι αυτος που θα κατσει να αλλαξει και να φερει τα πανω - κατω σε μια νοοτροπια και αντιμετωπιση χρονων .

Συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε , τις γνωσεις που προσφερετε σε νεους και οχι μονο , αν χρειαστω ποτε ξανα κατι ή εχω μια απορια , θα τα ξαναπουμε .

Καλη συνεχεια .

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι συνονοματε αλλα καποιοι απο εσας , το μεγαλυτερο ποσοστο αυτο θετουν και αυτο εννοουν .

Δεν σας ξερω ( προσωπικα ) και δεν με ξερετε . Ισως και να μην γνωριστουμε ποτε . Αλλα θα το θεσω διαφορετικα . Πως θα σου φαινοταν συνονοματε να βρεθω με το πλοιο στα μερη σου ( οπως βρεθηκα στο παρελθον για ωρες ) , να δεις εσυ το πλοιο , να πεις , α ωραια , θα παω να δω το πολεμικο .

Να επισκεφτεις το καραβι και να πεσεις σε μενα . Να με ρωτησεις πραγματα , να σου απαντησω σε οτι ρωτησεις και να καταλαβεις κατι λαθος ή να παρερμηνευσεις κατι λαθος . Οπως με ρωτησες σε ενα αλλο θεμα τι ειναι οι Όλυμποι και σου απαντησα αν θυμασαι .

Φευγοντας λοιπον απο το καραβι , να δεις ενα φιλο σου και να πεις κατι λαθος για αυτο . Εγω να ακουσω οτι αυτο που ειπες ειναι λαθος και να σου απαντησω και εγω : ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ , ΜΗ ΜΙΛΑΣ ! ! !

Πως θα σου φαινοταν αυτο ;

Αστοχο παραδειγμα φιλε...στο παραδειγμα σου εχεις να κανεις με κατι αψυχο αλλα εδω εχουμε να κανουμε με ζωντανους οργανισμους που μια λαθος πληροφορια μπορει να ειναι μοιραια...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειμαι αστοχος και οτι αλλο θες , αλλα δεν ειμαι απολυτος ! Οσον αφορα αυτο που λες , αν γυρισεις λιγο πιο πισω , πας λιγο πιο πανω θα δεις την απαντηση του Χρηστου , η οποια απαντηση με καλυπτει .

Ουτε εσεις λοιπον διαβαζετε πιο πανω , πιο πισω προτου απαντησετε , παρα πιανεστε απο μια λεξη , μια εννοια , μια φραση .

Στην τελικη ποσο μοιραιο μπορει να ειναι για ενα ή για περισσοτερα ψαρια αν το stress coat της Api που περιεχει aloe vera ειναι και αντιχλωριο .

Έγινε επεξεργασία - Juwell - Guppy 60
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειμαι αστοχος και οτι αλλο θες , αλλα δεν ειμαι απολυτος ! Οσον αφορα αυτο που λες , αν γυρισεις λιγο πιο πισω , πας λιγο πιο πανω θα δεις την απαντηση του Χρηστου , η οποια απαντηση με καλυπτει .

Ουτε εσεις λοιπον διαβαζετε πιο πανω , πιο πισω προτου απαντησετε , παρα πιανεστε απο μια λεξη , μια εννοια , μια φραση .

Στην τελικη ποσο μοιραιο μπορει να ειναι για ενα ή για περισσοτερα ψαρια αν το stress coat της Api που περιεχει aloe vera ειναι και αντιχλωριο .

Λοιπον ακου να σου πω κατι για να καταλαβεις,το θεμα που απαντησες ηταν η αφορμη για να ανοιξει αυτο το θεμα,ο Σταματης που ανοιξε αυτο το θεμα δεν το ανοιξε για εσενα αλλα γενικα,οπωτε μη κολλας στο api φιλε μου γιατι μπορω να σου βρω πολυ σοβαροτερα θεματα με ακυρες απαντησεις...Και να εισαι σιγουρος οτι διαβαζω τα παντα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να τονίσω ότι ο διάλογος σε ένα φόρουμ είναι αυτός που το κρατάει ζωντανό....

Αν θέλαμε να είναι της μιας άποψης μόνο, θα το ονομάζαμε AquaPedia, θα βάζαμε συνδρομή και θα "πουλούσαμε" τις γνώσεις μας.

Και κάτι ακόμη, δεν ανοίχτηκε το θέμα για να απολογηθεί ή να δικαιολογηθεί ο οποιοσδήποτε, αλλά ως μια ευκαιρία να τονιστούν για μια ακόμη φορά ορισμένες θέσεις και νοοτροπίες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου να σου πω κατι για να καταλαβεις,το θεμα που απαντησες ηταν η αφορμη για να ανοιξει αυτο το θεμα,ο Σταματης που ανοιξε αυτο το θεμα δεν το ανοιξε για εσενα αλλα γενικα,οπωτε μη κολλας στο api φιλε μου γιατι μπορω να σου βρω πολυ σοβαροτερα θεματα με ακυρες απαντησεις...Και να εισαι σιγουρος οτι διαβαζω τα παντα!

Απο την στιγμη που πηρε δικα μου λογια , για μενα το ανοιξε , εμενα εννοουσε . Ειδαλλως θα μπορουσε να βαλει ενα διαφορετικο τιτλο και να γραψει ενα κειμενο με αλλες λεξεις και φρασεις .

Αν στις ακυρες απαντησεις εννοεις εμενα , οκ , δεν το αμφισβητω , ισως και να το εκανα .

Οι οποιες ακυρες - λανθασμενες απαντησεις διορθωθηκαν απο εσενα ή απο καποιον αλλο . Δεν νομιζω αυτο να επηρεασε καποιον / α αρνητικα ωστε να εκανε το λαθος που διαβασε απο μενα και να εχασε ενυδρειο .

Έγινε επεξεργασία - Juwell - Guppy 60
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το παιρνεις πολυ προσωπικα το θεμα!Το θεμα ανοιχτικε με αφορμη εσενα και οχι για σενα,το γραφει καθαρα!

Οταν γραφω οτι μπορω να σου βρω θεματα με ακυρες απαντησεις μιλαω γενικα,δεν νομιζω οτι εγραψα ονομα...εκτος αν ειδες εσυ κατι που εγραψα και εγω δεν το ειδα....

Link to comment
Share on other sites

Απλά συνονόματε μπορεί να ήσουν η αφορμή και το πιο πρόσφατο παράδειγμα μέσα στα τόσα που υπάρχουν στο φόρουμ... αλλά μην το παίρνεις αρνητικά, γιατί μέσα από αυτόν τον διάλογο μόνο θετικά αποτελέσματα θα βγουν, τόσο για σένα, όσο και για τα υπόλοιπα μέλη, νέα και παλιά.

Link to comment
Share on other sites

τοσα χρονακια εδω μεσα ειδαν πολλα τα ματια μου...

σαφως και χωρις διαλογο δεν υφισταται ο μικροκοσμος ενος φορουμ,και δεν υπαρχει και μελλον,αλλα καπου στη μεση ειναι η αληθεια...

καποιοι ισως θυμαστε για ποιον λογο βγηκε το τσατ που υπηρχε εδω μεσα.γιατι απλα ο βιαστικος ελλην θελει μια απαντηση απο ''χθες'' στην ερωτηση του και μεσα στο τσατ δεν μπορουσαν να φιλτραρουν οι συντονιστες τις απαντησεις...που πιστεψτε με οι περισσοτερες ηταν λανθασμενες αποανθρωπους που ναι μεν θελανε να βοηθησουν αλλα και οι ιδιοι ηταν απειροι..

αυτα τα ολιγα ειχα να πω και οποιος καταλαβε,καταλαβε.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Κωστα , ενταξει . Δεχομαι αυτο που λες , αυτη την στιγμη αν εχετε καταλαβει τσακωνομαστε πισω απο ενα keyboard και ειναι ποσοι online και βλεπουνε την διαμαχη μας . Κακως απο την δικη μου μερια τουλαχιστον . Αλλα απο χθες μου χει κατσει αυτο , αληθεια σου λεω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γίνεται εδώ μέσα είναι ωραίο και δεν εννοώ στο παρόν θέμα αλλα τα πάντα, σε όλο το φάσμα του Forum. Έχουμε βοηθηθεί πολλοί από αυτό μάθαμε εξίσου σημαντικά πράγματα και βέβαια η ανταμοιβή είναι ένα όμορφο και υγειές ενυδρείο για τον καθένα. Είμαι σίγουρος οτι ο Βαγγέλης (Juwell - Guppy 60) ούτε ξερόλας ήθελε να το παίξει, ούτε "ο έμπειρος", ούτε τίποτα άλλο. Όπως ο κάθε ένας μας ήθελε να βοηθήσει - συμβουλέψει κάποιον ή να μεταδώει μια γνώση που αποκόμισε μέσα από το internet. Το αν έκανε λάθος, ας διορθωθεί απλά από έναν άλλο πιο έμπειρο. Συμφωνώ με τον Rastafarian οτι το θέμα δεν ανοίχτηκε για τον ίδιο αλλά στάθηκε η αφορμή για να γίνει αυτή η συχήτηση. Να ομως που το πήρε προσωπικά. Ας μη χαλάμε τις καρδιές μας και στεναχωρούμε ο ένας τον άλλο. Έχουμε μια ωραία παρέα εδώ μέσα και δε χωρούνε τέτοια πράματα. Φιλάκια λέμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τσατ που λεει ο Κλαζ εγω ειπα να το κλεισουν και δεν εχω προβλημα να το πω!Οπωτε εμπαινα να χαλαρωσω ολο συμβουλες εβλεπα,ελεγα σταματηστε σταματηστε αλλα με εγραφαν κανονικα!Παει το τσατ και ηρεμισαμε!

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι δεν διαβαζετε,σας λεμε διαβαστε αλλα εσεις τιποτα!Δεν το λεω για σενα,μιλαω γενικα και γενικα θα πρεπει να προσεχουμε τι απαντησεις δινουμε,το θεμα με την δικη σου απαντηση ηταν η αφορμη για να ανοιξει αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Κωστα , δεχομαι αυτα που λες μια και με σενα εχω μιλησει και περισσοτερο απο τους αλλους . Απο μενα εληξε , αν θελει να πει καποιος αλλος / η κατι διαφορετικο , ας το κανει .

Δημοκρατια εχουμε αλλωστε και δεν προκειται να παρεξηγηθω , promise .

Αντιθετα ειμαι ανοιχτος σε καθε συζητηση και μου αρεσει η αληθεια , μονο η αληθεια .

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την δική μου γνώμη, χωρίς να θεωρώ ότι επειδή έχω κάποια ποστ παραπάνω από μερικά αλλά μέλη, έχει μεγαλύτερη βαρύτητα.

Πρώτα από όλα να πω ότι χαίρομαι να υπάρχουν μέλη ενεργά, που διαθέτουν το χρόνο τους προσπαθώντας να βοηθήσουν αλλά μέλη, και όχι κάνοντας χαβαλέ στο καφέ. Ιδιαίτερα όταν αυτά τα μέλη είναι σχετικά καινούργια.

Παραπάνω έχουν ειπωθεί πολύ σωστά και σημαντικά πράγματα.

Είναι σημαντικό, ιδιαίτερα σε σημαντικά θέματα (ασθένειες) να προσέχουμε και να έχουμε διασταυρώσει αυτά που γράφουμε. Σε λιγότερο σημαντικά θέματα, που δεν χρήζουν άμεσης δράσης, τα πράγματα δεν είναι και τόσο τραγικά. Φυσικά δεν πρέπει να γράφουμε ότι να 'ναι, αλλά αν κάτι μας ξεφύγει, δε χάλασε και ο κόσμος. Το ΑΖ, έχει τόσα πολλά μέλη, που σύντομα τυχόν αστοχία θα διορθωθεί. Αρκεί βέβαια να μην είμαστε απόλυτοι στις απόψεις μας και να μαθαίνουμε από τα λάθη μας. Ο ενθουσιασμός με τον οποίο γράφουν κάποιοι, μπορεί να οδηγεί σε λάθη, αλλά μπορεί να οδηγήσει σε γρήγορη και θεαματική εξέλιξη τον χομπίστα. Άλλωστε μέσα από την τριβή και μέσα στο φόρουμ αποκτάται η πείρα.

Όσο "λάθος" είναι οι βιαστικές απαντήσεις από τους νεότερους, τόσο "λάθος" είναι και οι μονολεκτικές και απότομες απαντήσεις από τους εμπειρότερους.

Ο ρόλος των πιο έμπειρων, δεν είναι μόνο να συμβουλεύουν τα μέλη όπου και όταν μπορούν, αλλά και να διορθώνουν τα κακώς κείμενα. Είμαστε φόρουμ και όχι εγκυκλοπαίδεια.

Ποτέ δε πρέπει να πιανομαστε από μια και μόνο απάντηση, αλλά να ακούσουμε και άλλες γνώμες πριν πάρουμε μια απόφαση. Πάντα διασταυρωνουμε, είτε αυτός που μα απαντάει έχει 5000 ποστ είτε 100. Γιατί δυστυχώς τείνουμε να μετράμε την εμπειρία κα την "παλαιότητα" στο χόμπι με βάση το ποστ.

Φυσικά μιλάω γενικά...

Έγινε επεξεργασία - theodor72
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη μαζι σου , αυτο ειπε και ο Χρηστος πιο πανω . Σαφως και σε ενα σοβαρο ζητημα διασταυρωνουμε αποψεις και δεν ακουμε καποιον μονο και μονο απο τα post του . Τα post δεν λενε κατι νομιζω . Και γω μπορω να αρχισω να γραφω ενα καρο αρλουμπες μονο και μενα για να τα ανεβασω σε σημαντικο αριθμο .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό είναι να διαβάζουμε και ολόκληρα τα θέματα, ώστε αν κάπου γράφει κάτι λάθος και διορθωθεί από κάποιον άλλον παρακάτω να εντοπίσουμε έγκαιρα την διόρθωση. Αυτός είναι κατα την γνώμη μου ο σημαντικότερος κίνδυνος από τα λάθη που γράφονται στο φόρουμ. Να μη διαβαστούν οι διορθώσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι νέος , είμαι αρχάριος !!!

βλέπω το φόρουμ ως ένα ευχάριστο εικονικό χώρο που μαθαίνω και ανταλλάσσω απόψεις.

δεν θεωρώ πως αν κάποιος γράψει κάτι λάθος για το οποίο είναι πεπεισμένος πως τα πράγματα είναι έτσι, θα πρέπει να κρεμαστεί για παραδειγματισμό.

Στο επιχείρημα πως έχουμε να κάνουμε με ζωές, απαντώ πως τότε πρέπει να στραφούμε στους αρμόδιους. κτηνίατρους η ιχθυοκαλλιέργειας.

Η λάθος άποψη που διορθώνεται ή το ίσως να φταίει ο α παράγων, στοιχείο το οποίο θα επεξεργαστεί στη συζήτηση και θα απαντηθεί είναι πολύ χρήσιμο σε σχέση με αυτό που δεν λέχθηκε ποτέ.

Οπότε θεωρώ ότι και οι αρχάριοι πρέπει να διατυπώνουμε απόψεις.

Αλλιώς ας γίνει μια σελίδα ask the master με μοναδική απάντηση σε κάθε απάντηση.

αν θεωρούν οι συντονιστές ότι οι νεώτεροι δεν πρέπει να μιλάνε ας μας περάσουν εξετάσεις ή να μας αφαιρεθεί ο λόγος.

κανείς δεν είναι αλάνθαστος. ακόμα και οι γιατροί κάνουν λάθος διάγνωση σε σημαντικά θέματα τα οποία μπορεί να σκοτώσουν, όπως και τα βιβλία με την πάροδο του χρόνου πέρνουν διορθώσεις.

Τέλος όποιος γράφει κάτι εδω μέσα δεν υποχρέωσε κάποιον να το κάνει.

Ο έχων το πρόβλημα πρέπει να είναι σε θέση να διασταυρώσει να αξιολογήσει και να πάρει την ευθύνη αυτού που έπραξε.

Αυτά που έγραψα δεν τα έγραψα επί προσωπικού μιας και δεν γνωρίζω κανέναν από κοντά, αλλά αυτές τις ώρες που περνάω μαζί σας, σας θεωρώ μια οικεία φιλική συντροφιά με την οπόια ανταλλάζω απόψεις όπως κάνω και στον πραγματικό κόσμο και δεν έχω την απαίτηση να μιλώ μόνο με φωτεινούς παντογνώστες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι νέος , είμαι αρχάριος !!!

βλέπω το φόρουμ ως ένα ευχάριστο εικονικό χώρο που μαθαίνω και ανταλλάσσω απόψεις.

δεν θεωρώ πως αν κάποιος γράψει κάτι λάθος για το οποίο είναι πεπεισμένος πως τα πράγματα είναι έτσι, θα πρέπει να κρεμαστεί για παραδειγματισμό.

Στο επιχείρημα πως έχουμε να κάνουμε με ζωές, απαντώ πως τότε πρέπει να στραφούμε στους αρμόδιους. κτηνίατρους η ιχθυοκαλλιέργειας.

Η λάθος άποψη που διορθώνεται ή το ίσως να φταίει ο α παράγων, στοιχείο το οποίο θα επεξεργαστεί στη συζήτηση και θα απαντηθεί είναι πολύ χρήσιμο σε σχέση με αυτό που δεν λέχθηκε ποτέ.

Οπότε θεωρώ ότι και οι αρχάριοι πρέπει να διατυπώνουμε απόψεις.

Αλλιώς ας γίνει μια σελίδα ask the master με μοναδική απάντηση σε κάθε απάντηση.

αν θεωρούν οι συντονιστές ότι οι νεώτεροι δεν πρέπει να μιλάνε ας μας περάσουν εξετάσεις ή να μας αφαιρεθεί ο λόγος.

κανείς δεν είναι αλάνθαστος. ακόμα και οι γιατροί κάνουν λάθος διάγνωση σε σημαντικά θέματα τα οποία μπορεί να σκοτώσουν, όπως και τα βιβλία με την πάροδο του χρόνου πέρνουν διορθώσεις.

Τέλος όποιος γράφει κάτι εδω μέσα δεν υποχρέωσε κάποιον να το κάνει.

Ο έχων το πρόβλημα πρέπει να είναι σε θέση να διασταυρώσει να αξιολογήσει και να πάρει την ευθύνη αυτού που έπραξε.

Αυτά που έγραψα δεν τα έγραψα επί προσωπικού μιας και δεν γνωρίζω κανέναν από κοντά, αλλά αυτές τις ώρες που περνάω μαζί σας, σας θεωρώ μια οικεία φιλική συντροφιά με την οπόια ανταλλάζω απόψεις όπως κάνω και στον πραγματικό κόσμο και δεν έχω την απαίτηση να μιλώ μόνο με φωτεινούς παντογνώστες.

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. :)

Link to comment
Share on other sites

Επεσαν οι τονοι βλεπω , επεσε και η τηλεθεαση , χαχαχαχαχαχα . Ουτε ριαλιτι να ηταν το συγκεκριμενο θεμα , χαχαχαχαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι υπήρξα πολύ σαφής .

Επαναλαμβάνω την αρχική δημοσίευση .

Αφορμή παίρνω απο εδω και για να μη χαλάσει το θέμα με τα εκτός θέματος το θέτω πρός συζήτηση εδω .


Εμένα η γνώμη μου είναι το αν δεν ξέρεις δεν μιλάς .

Καταλαβαίνω οτι όλοι μας πέφτουμε στη λούμπα του "ξέρω" και τη πατάμε κάποιες φορές .

Αυτό όμως έχει πολύ μεγάλη απόσταση απο το γράφω για να γράφω .............

Και έχω βάλει σε παράθεση τη συγκεκριμένη δημοσίευση που έδωσε την αφορμή με τον ανάλογο σύνδεσμο .

Αυτο το.........Αν δεν ξερεις , μη μιλας ! Μου ακουγεται , μου φαινεται μαλλον ( μια και ειμαι πισω απο οθονη ) πολυ απολυτο ! !

Ποιος ο λογος υπαρξης του forum τοτε και ποιος ο λογος ανταλλαγης αποψεων αλλα και γνωσεων ; Μια και με την λογικη αυτη , πρεπει να μιλαν μονο και αποκλειστικα γνωστες και διαβασμενοι ;

Δεν αναφέρθηκα σε κανένα αντιχλώριο δεν έκανα καμία προσωπική επίθεση , δεν ζήτησα να κρεμαστεί κανένας και έκανα και την αυτοκριτική μου ............ με όσο γίνετε λιγότερες λέξεις γιατί ξέρω οτι όσο ποιο πολλές λέξεις χρησιμοποιούνται σε μια δημοσίευση τόσο ποιο εύκολα μπορεί να αλλάξει πορεία ενα θέμα .

Και το πρώτο που έκανα ήταν να πω την άποψή μου ξεκάθαρα .

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...