Jump to content

Αν Δεν Ξερεις , Μη Μιλας !


Recommended Posts

Ρε παιδιά ούτε μια εκδρομή δεν μπορούμε να πάμε, σε μια μέρα γράφτηκαν τόσα πολλά; Διαβάζω με πολύ προσοχή αυτά που γράψατε και ταπεινή μου άποψη είναι ότι τελικά όλοι συμφωνούμε. Αφενός, προφανώς πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί σε αυτό που γράφουμε και να απαντάμε όταν πιστεύουμε ότι γνωρίζουμε κάτι καλά, αλλά από την άλλη, όπως λέω και στην υπογραφή μου ''λάθη δεν κάνει, όποιος δεν κάνει τίποτα'' και σίγουρα όπως πολύ σωστά ειπώθηκε η μαγκιά είναι να τα αναγνωρίζεις και προφανώς να μην τα επαναλαμβάνεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητε κύριε Σταμάτη σας εχω γνωρίσει και απο κοντα και χάρηκα που γνώρισα ενα άτομο με τόση αγαπη για τα ενυδρεια και τα ψαράκια. Επισης χαίρομαι που αναγνωρίζετε τα λάθη που οπως είπατε πως δεν εχουν λείψει ουτε απο εσας, οπως ουτε απο μενα οπως και απο τον οποιοδήποτε επειδη ειναι ανθρώπινα. Το παράδειγμα που έβαλα δείχνει πως δεν είχατε κατανοήσει τον τροπο με τον οποίο τα βακτηρια τρέφονται απο την τροφή με την οποια ταΐζουμε. Δεν εχω να θέσω καποιο ερώτημα, εξήγησα τους λογους για τους οποίους έκανα την παράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Γράψτο σε εκείνο το θέμα να δείς τι θα σου απαντήσω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την μεριά μου , σαν παρατηρητης σε πολλά φορουμ, βλέπω οτι όποιος ξεκινάει ενα ενυδρειο , δυστυχώς τα περιμένει όλα έτοιμα από τα φόρουμ.... ,

δεν ψάχνεται καθόλου....δεν πειραματίζεται καθόλου, που για μένα χωρίς να πειραματιστεις δεν μαθαίνεις..

Δεν λεω για το φόρουμ μόνο αυτό αλλά σχεδόν σε όλα τα ελληνικά φόρουμ έχουνε γραφτεί τόσα πολλά. μα τόσα πολλά που σχεδόν οτι απορία και μπορεί νασου πορκυψει υπάρχει κάπου μια απάντηση.... ακόμη και μια αναζήτηση να κάνεις στο google , θα σου βγάλει ένα σωρό ελληνικά και ξένα foroum.

Και ειναι λογικό άτομα όπως ο Σταμάτης και πολλοί άλλοι , με τόσες απαντήσεις, μα τόσες απαντήσεις να έχουν πλέον αγανακτήσει να γράφουν τα ιδια και τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Σεναριο: πιανεις δουλεια σε εταιρια που σου αναθετη να δινεις πληροφοριες σε ταξιδιωτες. Η πιο συχνη ερωτησει των ταξιδιωτων ειναι που βρισκεται η τουαλετα. Διπλα σου υπαρχει μια τεραστια ταμπελα που λεει οτι η τουαλετα βρισκεται στα 5 μετρα διπλα απο εσενα. Παρολα αυτα 4 στους 5 ταξιδιωτες σταματανε και σε ρωτανε που ειναι η τουαλετα....

Πως θα το περνατε εσεις και τι αντιμετωπισει θα δειχνατε;;

Θα γινοσασταν αυθαδεις;; Οι ταξιδιωτας ειναι ο λογος που πληρωνεστα και υπαρχει αυτη η εση εργασιας.

Θα τους κοροιδευαται;; Θα σας απολυανε.

Θα τους στελνατε στην αντιθετη κατευθηνσει για τους "διδαξετε" ενα μαθημα;; Κριμα δεν ειναι; Εκεινοι σας κοιτουν για αυτο που εισαστε και για αυτο που κανετε, οχι για την "ομορφια" σας.

Δεν θα δινατε συμασια; Θα κανανε παρεπονα στον υπευθηνο εργασιας σας και ισως σας απολυανε.

Ετσι καπως βλεπω πολλα απο αυτα που γινονται εδω, δεν με πειραζι να γραψω οχι 100 αλλα 10000000000000 φορες το ιδιο πραγμα, αλλιως οταν θα ερθει η στιγμη να ρωτησω εγω, θα εχω την "απαιτησει" καποιος να μου απαντησει....

Το φορουμ δεν ειναι αυτο, ειναι κατι παραπανω, εαν καποιος στην πρωτη απαντησει κανει οτι του πουν,το 50% του λογου που μπηκε, γραφτηκε στο φορουμ και εθεσε το ερωτημα, εφυγε, τοτε ποιος ο λογος να περιμενη, ειδηκα εαν ειναι σε καποιο ειδος πανικου ή φοβου προς το ενυδρειο του και τους κατοιλους αυτου....τωρα που το σκευτομαι μαλλον εφυγε παραπανω απ το 50%...

Επισης, πιο πριν αναφερθηκε απο καποιον οτι βαρεθηκε να διαβαζει την φραση "εαν νομιζει καποιος παλαιοτεροα οτι κανω λαθος ας με διορθωσει", ναι! Να με διορθωσει, γιατι ουδεις αλαθητος και αμεμπτος....Αυτα :-)

Δεν ξερω εαν το πιανετε το σκεπτικο μ, αλλα μιλαω απο καταστασης που ζω καθε μερα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

..................

Και ειναι λογικό άτομα όπως ο Σταμάτης και πολλοί άλλοι , με τόσες απαντήσεις, μα τόσες απαντήσεις να έχουν πλέον αγανακτήσει να γράφουν τα ιδια και τα ιδια...

Πράγματι κάποιες φορές υπάρχει και αυτο , και έντονα μάλιστα .

Το πρόβλημα όμως είναι οταν κάποια πράγματα που λέγονται γυρνάνε το χόμπι πίσω σε παλιές θεωρείες και απόψεις που έγινε αγώνας για να διαλευκανθούν και να ξεκαθαρίσουν τα στάνταρ .

Οπως είπες υπάρχουν για όλα τα θέματα οι απαντήσεις και θα μπορούσε κάποιες φορές να μπαίνει και κανένα λίνκ απ τα παλιά ( όχι τιποτα άλλο να βρούμε και τα λάθη των παλιών και να τα διωρθώσουμε σύμφωνα με το σήμερα ) .

Και πάλι όμως δεν με ενοχλεί τόσο όσο το γράφουμε για να γράφουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως παντα θα υπαρχουν αρχαριοι και παντα θα υπαρχουν και παραληψεις και λαθη απο ολους. Αυτο δεν θελει να πει πως πρεπει να γινομαστε αυθαδεις και ουτε κανενας αναγκαζει τον κυριο ταδε να απαντηση ντε και καλα, και ας το εχει ξαναγραψει αλλες χιλιες φορες! Οποτε Σταματη, ναι ειχες δικιο στην παρεμβαση σου, αλλα απο την αλλη το εχασες με τον τροπο που του απαντησες. Επισης το φορουμ ναι μεν εχει στην βιβλιοθηκη του ολες τις απαντησεις αλλα οταν ενας αρχαριος καιγετε για μια συντομη απαντηση δεν μπορει να διαβαση ολα τα θεματα μεσα σε μια ωρα, οποτε ζητα βοηθεια αμεσα για μια απαντηση απο τα μελη, και σιγα σιγα διαβαζοντας παραλληλα με τον καιρο ρωτα λιγοτερο και απο την αλλη μην ξεχναμε οτι βρισκομαστε σε ενα φορουμ οπου ο διαλογος ειναι ο σημαντικοτερος παραγωντας που τον επισκεπτομαστε καθημερινα.

Οποτε οι ποιο εμπειροι ας μην ξεχναμε οτι ειμασταν αρχαριοι και οι αρχριοι ας μην ξεχνανε οτι δεν ειναι εμπειροι και καπου στη μεση θα τα βρισκουμε με ωραιο τροπο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Rik μην αφήνεις πράγματα να "αιωρούνται" καλύτερα να εξηγήσεις τι είναι αυτό που θες να πεις... δεν μπορεί να ξεχωρίσει κάποιος αν πρόκειται για ειρωνικό σχόλιο, ή κάτι άλλο

Ελπιζω Βαγγελη να εγινα σαφης, και ας μην γελιομαστε, εαν ειχε απαντηση αναλογα ενας αρχαοιος θα ειχαν πεσει χιλιοι να τον φανε, ενω αντιθετως λογο του οτι ειναι ο κυριος Σταματης κανενας δεν μιλαει!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαφής έγινες, αλλά κανείς δεν έχει το απυρόβλητο εδώ, μέσα είτε είναι παλιό είτε νέο μέλος. Αν η συντονιστική ομάδα διαπιστώσει και κρίνει ότι ένα μέλος έχει "ξεφύγει" τότε του γίνονται οι απαραίτητες συστάσεις.

Και επί του παρόντος επειδή το θέμα διαιωνίζεται και αρχίζει να γυρίζει σε προσωπικές αντιπαραθέσεις, θα παρακαλούσα να τελειώνει εδώ.

Άλλωστε ότι ήταν να ειπωθεί ειπώθηκε, οπότε δεν υπάρχει λόγος να το λιβανίζουμε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κατι μου λεει οτι το προβλημα δεν ειναι μεταξυ εμπειρων και απειρων η θεμα γνωσης γενικοτερα αλλα καθαρα θεμα ουσιαστικης επικοινωνιας μεταξυ μας. Η επικοινωνια ειναι χάρισμα και αν δεν το ''εχουμε'' τουλαχιστον ας προσπαθησουμε να:

1/. είμαστε πάντα ειλικρινης
2/. αποφευγουμε να κατηγορουμε τους άλλους

3/. αναλαμβανουμε την ευθυνη που μας αναλογει

4/. μην υποθετουμε οτι γιναμε καταννοητοι οταν λεμε κατι σε κάποιον άλλο

6/. μαθουμε να ακουμε

7/. θυμομαστε παντα την μεγαλη εικονα (στην προκειμενη περιπτωση μεγαλη εικονα ειναι η κοινη μας αγαπη για το χομπι)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω Βαγγελη να εγινα σαφης, και ας μην γελιομαστε, εαν ειχε απαντηση αναλογα ενας αρχαοιος θα ειχαν πεσει χιλιοι να τον φανε, ενω αντιθετως λογο του οτι ειναι ο κυριος Σταματης κανενας δεν μιλαει!

Αυτό εκτός από τα μέλη του forum, προσβάλει ολους όσους είναι στην συντονιστική ομάδα και δυστυχώς δείχνει την άποψη που έχεις για μας.

Πραγματικά λυπάμε....

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κολλαω παραθεσης,και γεμιζω σεντονια,αναφερω μονο τα nic name των φιλων που συμφωνω απολυτα μαζι τους.

Ειναι ο ΑΚΑ 66 (ειδικα αυτο με τις τουαλετες στο καραβι,ηταν πολυ ευστοχο για οσους αγανακτουν να λενε τα ιδια και τα ιδια,)

Με τονTheodor 72 (απο τις πιο ηπιες και σωστες φωνες του φορουμ)

Με τον Rik (παντα τσεκουρατος)

Με τον bouboula ( που λεει γαι τις παρεουλες )

Με τον Χρηστο (που μιλησε με πολυ μετριοπαθεια,που λεει οτι ας κανουμε και ενα λαθος δεν ειναι η συντελεια) μεταφραζω.

Αλλα αυτος που με εντυπωσιασε ειναι ενα νεο παιδι που τολμησε να κρινει τους κρινοντες ,Ο hms,και για να ενισχυσω την επιχειρηματολογια του,θα σας αναφερω κατι.

Τι θα του λεγατε του jewell Guppy 60,αν συμβουλευε εναν νεο χομπιστα που πηρε 500 λιτρα ενυδρειο οτι μπορει να κρατηθει η βιολογια με ενα φιλτρο με ροη 400 λιτρα την ωρα?

Θα παρακαλεσω αυτον που εδωσε αυτην την συμβουλη σε νεο χομπιστα,πρωτα ας ακουσει αυτα που θα σουρνα με ολοι μας στον jewell Guppy 60.Γιατι τοτε κανεις δεν τολμησε να πει κανεις κατι,για δεν τον ελεγαν jewell Guppy 60

Και μια γενικη συμβουλη για οοοολους μας,αφηστε τα μελη και ειδικα τα νεα,να εκφραζονται ανετα και χωρις φοβο,γιατι στο τελος δεν θα τολμα να γραφει κανενας,τα λαθη ,εχουμε πολλους και καλους εμπειρους χομπιστες,θα τα διορθωσουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το θέμα πρέπει να κλείσει .

δεν μπορούν να τα βρουν όλοι με όλους...

αλλά η συζήτηση πλέον είναι αταιλέσφορη.

και κάτι άλλο αντί της επίκρισης να προτεινούμε τον έπαινο.

θεωρώ το θέμα που έχει δημιουργήσει ο κύριος σταμάτης (αν ξεκινάς ενυδρείο διάβασε και αυτό)

οτι είναι καταπληκτικό ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ που έφτασε το θέμα θα τα πω λίγο ποιο χύμα

Από κάτι τέτοια θέματα φένετε καθαρά τα απωθημένα που έχει ο κάθε ένας σε συλλογικό και σε ατομικό επίπεδο, είτε είναι αυτό το φόρουμ είτε πρόσωπα είτε πρόσωπο.

Αν παραμείνει το θέμα ανοιχτό σίγουρα θα δούμε μαργαριτάρια που στολίζουν ή καρφώνουν καλύτερα τον έναν και τον άλλον

Δεν λέω να κλείσει ούτε λέω να μείνει ανοιχτό ας το κρίνουν οι από πάνω.

Αλλά αν κάποτε δεν ειπωθούν κάποια πράγματα και δεν λυθούν οι διάφορες ή οι παρεξηγήσεις θα διαιωνίζονται συνέχεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κολλαω παραθεσης,και γεμιζω σεντονια,αναφερω μονο τα nic name των φιλων που συμφωνω απολυτα μαζι τους.

Ειναι ο ΑΚΑ 66 (ειδικα αυτο με τις τουαλετες στο καραβι,ηταν πολυ ευστοχο για οσους αγανακτουν να λενε τα ιδια και τα ιδια,)

Με τονTheodor 72 (απο τις πιο ηπιες και σωστες φωνες του φορουμ)

Με τον Rik (παντα τσεκουρατος)

Με τον bouboula ( που λεει γαι τις παρεουλες )

Με τον Χρηστο (που μιλησε με πολυ μετριοπαθεια,που λεει οτι ας κανουμε και ενα λαθος δεν ειναι η συντελεια) μεταφραζω.

Αλλα αυτος που με εντυπωσιασε ειναι ενα νεο παιδι που τολμησε να κρινει τους κρινοντες ,Ο hms,και για να ενισχυσω την επιχειρηματολογια του,θα σας αναφερω κατι.

Τι θα του λεγατε του jewell Guppy 60,αν συμβουλευε εναν νεο χομπιστα που πηρε 500 λιτρα ενυδρειο οτι μπορει να κρατηθει η βιολογια με ενα φιλτρο με ροη 400 λιτρα την ωρα?

Θα παρακαλεσω αυτον που εδωσε αυτην την συμβουλη σε νεο χομπιστα,πρωτα ας ακουσει αυτα που θα σουρνα με ολοι μας στον jewell Guppy 60.Γιατι τοτε κανεις δεν τολμησε να πει κανεις κατι,για δεν τον ελεγαν jewell Guppy 60

Και μια γενικη συμβουλη για οοοολους μας,αφηστε τα μελη και ειδικα τα νεα,να εκφραζονται ανετα και χωρις φοβο,γιατι στο τελος δεν θα τολμα να γραφει κανενας,τα λαθη ,εχουμε πολλους και καλους εμπειρους χομπιστες,θα τα διορθωσουν.

:bigemo_harabe_net-54:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα πολλά να πω .... αλλα δεν θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά και να αρχίσει ενας νεος κύκλος συζητήσεων και που δεν νομίζω ότι θα προσφέρει κάτι .

Στην απο κάτω όμως παράθεση που έχω βάλει είναι εντός του αντικειμένου που ασχολούμαστε .

......................... νεο χομπιστα που πηρε 500 λιτρα ενυδρειο οτι μπορει να κρατηθει η βιολογια με ενα φιλτρο με ροη 400 λιτρα την ωρα?................

Το ότι δεν γνωρίζεις εσύ , δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται .

Βεβαίως και γίνετε και με άνεση .

Μου κάνει εντύπωση όμως που αντί να σκεφτείτε , πως αυτός που έδωσε αυτη τη συμβουλή την έδωσε , και να μάθετε το γιατί , τον κατηγορείτε ελαφρά τη καρδία .

Και βγάλτε τις παρωπίδες , φιλτράρετε αυτα που σας λένε οι εταιρίες , ζυγίστε την εμπειρία κάποιων , συμπληρώστε με τα νέα επιστημονικά στοιχεία που ανακαλύπτουν οι επιστήμονες και προχωρήστε χωρίς να πιστεύετε οτι τα ξέρετε όλα .

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα πολλά να πω .... αλλα δεν θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά και να αρχίσει ενας νεος κύκλος συζητήσεων και που δεν νομίζω ότι θα προσφέρει κάτι .

Στην απο κάτω όμως παράθεση που έχω βάλει είναι εντός του αντικειμένου που ασχολούμαστε .

Το ότι δεν γνωρίζεις εσύ , δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται .

Βεβαίως και γίνετε και με άνεση .

Μου κάνει εντύπωση όμως που αντί να σκεφτείτε , πως αυτός που έδωσε αυτη τη συμβουλή την έδωσε , και να μάθετε το γιατί , τον κατηγορείτε ελαφρά τη καρδία .

Και βγάλτε τις παρωπίδες , φιλτράρετε αυτα που σας λένε οι εταιρίες , ζυγίστε την εμπειρία κάποιων , συμπληρώστε με τα νέα επιστημονικά στοιχεία που ανακαλύπτουν οι επιστήμονες και προχωρήστε χωρίς να πιστεύετε οτι τα ξέρετε όλα .

+1

Link to comment
Share on other sites

+1

Δηλαδη για να σε καταλαβω καλυτερα.

Δεν ξερω το επιπεδο εμπειριας που εχεις,αλλα εσυ θα συμβουλεβες εναν νεο χομπιστα που εχει 500 λιτρα να βαλει φιλτρο με 400 λιτρα ροη την ωρα?

Για πες μας να μαθω και εγω ο ασχετος,Γιατι πηγα και πηρα 2 φιλτρα με 3500 ροη και εσκασα 500 ευροπουλακια τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να σε καταλαβω καλυτερα.

Δεν ξερω το επιπεδο εμπειριας που εχεις,αλλα εσυ θα συμβουλεβες εναν νεο χομπιστα που εχει 500 λιτρα να βαλει φιλτρο με 400 λιτρα ροη την ωρα?

Για πες μας να μαθω και εγω ο ασχετος,Γιατι πηγα και πηρα 2 φιλτρα με 3500 ροη και εσκασα 500 ευροπουλακια τοτε.

Αυτό κατάλαβες απο το +1 του Costantinos και τον ρωτάς ;

Τα κόκκινα γράμματα που υπογράμμισε άλλα λένε και δεν βλέπω να έχεις καλή διάθεση να απαντήσεις σε αυτά .

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση όμως που αντί να σκεφτείτε , πως αυτός που έδωσε αυτη τη συμβουλή την έδωσε , και να μάθετε το γιατί , τον κατηγορείτε ελαφρά τη καρδία .

Και βγάλτε τις παρωπίδες , φιλτράρετε αυτα που σας λένε οι εταιρίες , ζυγίστε την εμπειρία κάποιων , συμπληρώστε με τα νέα επιστημονικά στοιχεία που ανακαλύπτουν οι επιστήμονες και προχωρήστε χωρίς να πιστεύετε οτι τα ξέρετε όλα .

Αρα το +1 περιλαμβανει και την συμβουλη.Οσο για την διαθεση μου δεν θα το σχολιασω,οποιος διαβασει τον τιτλο του θεματος,καταλαβαινει ποιος δεν εχει καλη διαθεση.

Συγνωμη για τα bold γραμματα ,αλλα δεν μπορω να τα αλλαξω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να σταματήσει το θέμα εδώ....εντάξει το λάθος έγινε είπαμε κάποια πράγματα γιατί να συνεχίζεται τώρα??

Ταπεινή μου άποψη.. :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον γιωργο...παιδια μην χανουμε την ουσια!!!!

Παρακαλω πολυ οι προσωπικες διαφορες και διαστασεις αποψεων να λυθουν,οι πρωτες με π.μ(γιατι δεν ειναι καθολου ευχαριστο σε κανεναν να τα βλεπει αυτα δημοσια...αλλωστε ενυδρειακο φορουμ ειμαστε) και οι δευτερες να ανοιχτει ενα θεμα στο γλυκο ωστε να γινει η αναλογη συζητηση και με την αναλογη συμμετοχη.

Ανεξαρτητα απο το που,γιατι και πως ξεκινησε το θεμα ολοι καταληξαμε στο οτι ΟΛΟΙ πρεπει να μιλαμε-γραφουμε,να λεμε τις αποψεις μας αφου εχουμε διαβασει-δει κατι...ΑΛΛΑ.....παντα να δεχτουμε τις οποιες διορθωσεις γινουν(με ωραιο τροπο) αν κανουμε λαθος.

Οπως ειπωθηκε λαθη θα κανουμε ολοι(ενυδρεακα η' μη)!!!

Σε ενα βαθμο βγηκε κατι καλο απο αυτο το θεμα...ας μη το χαλασουμε στο τελος.

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον γιωργο...παιδια μην χανουμε την ουσια!!!!

Παρακαλω πολυ οι προσωπικες διαφορες και διαστασεις αποψεων να λυθουν,οι πρωτες με π.μ(γιατι δεν ειναι καθολου ευχαριστο σε κανεναν να τα βλεπει αυτα δημοσια...αλλωστε ενυδρειακο φορουμ ειμαστε) και οι δευτερες να ανοιχτει ενα θεμα στο γλυκο ωστε να γινει η αναλογη συζητηση και με την αναλογη συμμετοχη.

Ανεξαρτητα απο το που,γιατι και πως ξεκινησε το θεμα ολοι καταληξαμε στο οτι ΟΛΟΙ πρεπει να μιλαμε-γραφουμε,να λεμε τις αποψεις μας αφου εχουμε διαβασει-δει κατι...ΑΛΛΑ.....παντα να δεχτουμε τις οποιες διορθωσεις γινουν(με ωραιο τροπο) αν κανουμε λαθος.

Οπως ειπωθηκε λαθη θα κανουμε ολοι(ενυδρεακα η' μη)!!!

Σε ενα βαθμο βγηκε κατι καλο απο αυτο το θεμα...ας μη το χαλασουμε στο τελος.

+1000
Link to comment
Share on other sites

Άρα, αυτό που καταλάβαμε όλοι, είναι ότι όλοι κάνουμε λάθη, ότι όλοι πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί, ότι πρέπει να διαβάζουμε καλά τα άρθρα, ότι οι νέοι είναι καλό να ρωτάνε, όλοι να συμμετέχουμε... και όλοι μαζί να είμαστε μια παρέα.... και στο δια ταύτα, το θέμα πια δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω, άρα κλειδώνει.

πάμε για άλλα τώρα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...