Jump to content

Moonlight Απο E-Bay


sunsity

Recommended Posts

Καλησπέρα ,σκέφτομαι να βάλω moonlight στο nano reef που ετοιμάζω (50 λτ κύβος ) αλλά δεν ξέρω τι να κάνω , η πρώτη σκέψη ήταν να φτιάξω εγώ ενα με 8 απλά μπλε led.

Η άλλη επιλογή είναι να αγοράσω απο ebay αλλα το πρόβλημα εδώ είναι ότι δεν ξέρω πιο να πάρω , γι'αυτό εαν έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ που να το έχει ό ίδιος στην κατοχή του θα το εκτιμούσα .

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτα τα led. Ειναι αρκετα φθηνά και παίρνεις μέσα στη τιμή και το τροφοδοτικό. Τα έχω σε 110άρι και επι ενάμιση μήνα δούλευαν όοοολο το βράδυ γιατι είχα μωρα μέσα που έπρεπε να τα βλέπει η μαμά και να τα προστατεύει. Έμεινα πολυ ικανοποιημένος. Το φως δεν ειναι έντονο και δείχνει πολυ ωραίο το ενυδρειο. Τώρα βέβαια δουλεύουν κανά δύωρο μετα το σβήσιμο των φώτων.

www.ebay.com/itm/251269169004

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ !!!Μόλις το παράγγειλα απο άλλο πωλητή (αυτός που μου έστειλες δεν το είχε διαθέσιμο) ακριβώς το ίδιο στα ίδια χρήματα ,όντος είναι πολύ φθηνό , και για την ''ιστορία'' αυτή ειναι η πρώτη μου αγορά απο e-bay !

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...προσεχε τωρα φιλε sunsity γιατι αυτες οι μικροαγορες απο το ebay ειναι μεγαλος εθισμος! :D

Ειναι να μην κανεις την πρωτη! :P

Ωραια προταση και απο τον safarpn!

Μεγεια και καλοδουλευτο να ειναι!

Link to comment
Share on other sites

τα είχα και εγω στο reefaki μου και κάνανε δουλεια φυσικά μετά απο τέσσερις μήνες κάηκαν δυο λεντακια μάλλον απο την υγρασία... φυσικά τα αλλα άναβαν κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο εχω βυθιζομενο με μαγνητακι, φανταστικο...... και κανει και ατμοσφαιρα στο σαλονι :bigboss:

649_05924.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...προσεχε τωρα φιλε sunsity γιατι αυτες οι μικροαγορες απο το ebay ειναι μεγαλος εθισμος! :D

Ειναι να μην κανεις την πρωτη! :P

Ωραια προταση και απο τον safarpn!

Μεγεια και καλοδουλευτο να ειναι!

Σε ευχαριστώ !Χαχαχα έχεις δίκαιο ήδη έχω χαλάσει 15 ευρώ για τέτοιες μικροαγορές , και το χειρότερο είναι ότι το ανακάλυψε και η κοπέλα μου και εγώ τουλάχιστον αγοράζω σημαντικά πράγματα σε αντίθεση με εκείνη χαχαχα !!!!!

τα είχα και εγω στο reefaki μου και κάνανε δουλεια φυσικά μετά απο τέσσερις μήνες κάηκαν δυο λεντακια μάλλον απο την υγρασία... φυσικά τα αλλα άναβαν κανονικά!

Μια χαρά τότε !!!!

Εγω αυτο εχω βυθιζομενο με μαγνητακι, φανταστικο...... και κανει και ατμοσφαιρα στο σαλονι :bigboss:

Καλό αλλά ακριβό και δεν θέλω να είναι βυθιζόμενο .Σε ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά σήμερα μου ήρθε το moonlight που μου πρότεινε ο Safarpn !!! Πολύ όμορφο μπλε χρώμα και είναι όλα μέσα σε μαλακό εύκαμπτο πλήρες στεγανό πλαστικό ,σε λίγες μέρες θα το βάλω στο ενυδρείο και θα ανεβάσω φώτο .Σε ευχαριστώ Safarpn για την πρόταση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...