Jump to content

Χιλια-Δες Μπραβο Σε Ολους!!!!!!!


mad23

Recommended Posts

Απειρα ΜΠΡΑΒΟ σε ολους παιδια....!!!!!! :bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Αφορμη για το παραπανω ειναι τα εξης(ειδικα το δευτερο)....

1.Η συμμετοχη ολων ειναι απιστευτη.

Σε ενα βαθμο ξεπερναει ακομα και αυτη παλαιοτερων ετων οπου και οι συνθηκες ηταν ευνοϊκοτερες και υπηρχε πολυ περισσοτερη ορεξη για το χομπυ και πολυ περισσοτερα ενυδρεια.

Συνεχως ανανεωνονται τα θεματα-ενυδρεια μελλων,γινονται ερωτησεις,νεα θεματα με ανθρωπους που μας κανουν την τιμη να μοιραστουν μαζι μας τα ενυδρεια τους,ποσταρισματα με πληροφοριες οι οποιες ειναι χρησιμες σε ολους μας,απαντησεις σε ερωτησεις για βοηθεια,μοιραζομαστε εμπειριες-επιτυχιες και αποτυχιες κτλ κτλ!!

Καθημερινα υπαρχουν θεματα-ποστ τα οποια κανουν το aquazone πλουσιοτερο και πιο ζωντανο.

Ετσι οχι μονο παραμενει ζωντανο το χομπυ σε αυτες τις δυσκολες εποχες αλλα συνεχιζουμε να

το πηγαινουμε και λιγο πιο μπροστα.

2.Υπαρχει ενα απιστευτο πνευμα αλληλοβοηθειας οχι μονο στο ηθικο-ψυχολογικο κομματι αλλα

ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ που ειναι και το πιο δυσκολο(γιατι ως γνωστον τα λογια ειναι ευκολα)!!!

Με παρα πολυ χαρα βλεπουμε μελη να βαζουν με περισσεια διαθεση,το χερι στο ενυδρειο τους για να βγαλουν (μπορει και ενα σκασμο κοραλια) για να δωσουν απλοχερα σε ενα φιλο,να μοιραστουν καποια,ζωντανα,να ανταλλαξουν πραγματα που τους περισσευουν ωστε να μην μπει το χερι στην τσεπη για πολλοστη φορα,να τρεξουν για να στηθει ενα ενυδρειο,να βαλουν ενα χερι για να λυθει ενα προβλημα,να κρατησουν ενα φιλο στο χομπυ,να χαρισουν ενα ψαρακι κτλ κτλ!

Εχει δημιουργηθει μια ταση-διαθεση-κλιμα αλληλοβοηθειας και συμπαραστασης το οποιο

δεν υπηρχε ποτε σε τετοιο βαθμο και ειναι ευδιακριτο και στα γραπτα αλλα και στην τελευταια συναντηση που εγινε!!!

Ειναι συγκινητικο και ειλικρινα ΤΙΜΗ μας τετοια μελη-ανθρωποι(πρωτα απ'ολα) να κοσμουν το aquazone και ευτυχως γινεται απο την πλειοψηφεια!!

Ας συνεχισουμε ετσι!!
Φιλικα
Η συντονιστικη ομαδα!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι συνήθως, απλά μερικές φορές βλέπει κακά όνειρα και ξυπνάει κάπως... όπως όλοι μας δηλαδή !!!

Όσο για το θέμα, τα είπε όλα ο Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά ρε Μιχάλη μας συγκινείς.Μακάρι να είσαι πάντα έτσι όπως τώρα,όπως σήμερα.

Παντα ειναι ετσι δεν έχει αλλαξει αγαπαει το χομπι και το φόρουμ καθε μερα και ποιο πολυ δεν χρειάζεται να αλλάξει τιποτα!!!!! απλα μιχαλιο συνεχισε........

Link to comment
Share on other sites

Μπρος στα λογια του Μιχαλη ενα εχω να πω ευχομαι να ειστε ολοι καλα γεματοι χαρα,ευτυχια και τουμπανο ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε ολα τα παιδιά!αυτό το πνεύμα αλληλοβοήθειας πραγματικα είναι δυσεύρετο στις μέρες μας!

Link to comment
Share on other sites

η κριση ειχε ενα καλο μεσα σε τοσα κακα που εφερε..μας εκανε να βρουμε ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΑΣ που την ειχαμε χασει...σταματατησαμε να κοιταμε μονο τον εαυτο μας κ αρχισαμε να βλεπουμε κ τους γυρω μας.αυτο φαινεται απο πολλα καθημερινα πραγματα οπως κ εδω στο χομπυ του ενυδρειου!ευχομαι να συνεχιστει αυτο!ολοι μαζι μπορουμε να καταφερουμε 8αυματα!μπραβο σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

η κριση ειχε ενα καλο μεσα σε τοσα κακα που εφερε..μας εκανε να βρουμε ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΑΣ που την ειχαμε χασει...σταματατησαμε να κοιταμε μονο τον εαυτο μας κ αρχισαμε να βλεπουμε κ τους γυρω μας.αυτο φαινεται απο πολλα καθημερινα πραγματα οπως κ εδω στο χομπυ του ενυδρειου!ευχομαι να συνεχιστει αυτο!ολοι μαζι μπορουμε να καταφερουμε 8αυματα!μπραβο σε ολους!

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Απειρα ΜΠΡΑΒΟ σε ολους παιδια....!!!!!! :bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Αφορμη για το παραπανω ειναι τα εξης(ειδικα το δευτερο)....

1.Η συμμετοχη ολων ειναι απιστευτη.

Σε ενα βαθμο ξεπερναει ακομα και αυτη παλαιοτερων ετων οπου και οι συνθηκες ηταν ευνοϊκοτερες και υπηρχε πολυ περισσοτερη ορεξη για το χομπυ και πολυ περισσοτερα ενυδρεια.

Συνεχως ανανεωνονται τα θεματα-ενυδρεια μελλων,γινονται ερωτησεις,νεα θεματα με ανθρωπους που μας κανουν την τιμη να μοιραστουν μαζι μας τα ενυδρεια τους,ποσταρισματα με πληροφοριες οι οποιες ειναι χρησιμες σε ολους μας,απαντησεις σε ερωτησεις για βοηθεια,μοιραζομαστε εμπειριες-επιτυχιες και αποτυχιες κτλ κτλ!!

Καθημερινα υπαρχουν θεματα-ποστ τα οποια κανουν το aquazone πλουσιοτερο και πιο ζωντανο.

Ετσι οχι μονο παραμενει ζωντανο το χομπυ σε αυτες τις δυσκολες εποχες αλλα συνεχιζουμε να

το πηγαινουμε και λιγο πιο μπροστα.

2.Υπαρχει ενα απιστευτο πνευμα αλληλοβοηθειας οχι μονο στο ηθικο-ψυχολογικο κομματι αλλα

ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ που ειναι και το πιο δυσκολο(γιατι ως γνωστον τα λογια ειναι ευκολα)!!!

Με παρα πολυ χαρα βλεπουμε μελη να βαζουν με περισσεια διαθεση,το χερι στο ενυδρειο τους για να βγαλουν (μπορει και ενα σκασμο κοραλια) για να δωσουν απλοχερα σε ενα φιλο,να μοιραστουν καποια,ζωντανα,να ανταλλαξουν πραγματα που τους περισσευουν ωστε να μην μπει το χερι στην τσεπη για πολλοστη φορα,να τρεξουν για να στηθει ενα ενυδρειο,να βαλουν ενα χερι για να λυθει ενα προβλημα,να κρατησουν ενα φιλο στο χομπυ,να χαρισουν ενα ψαρακι κτλ κτλ!

Εχει δημιουργηθει μια ταση-διαθεση-κλιμα αλληλοβοηθειας και συμπαραστασης το οποιο

δεν υπηρχε ποτε σε τετοιο βαθμο και ειναι ευδιακριτο και στα γραπτα αλλα και στην τελευταια συναντηση που εγινε!!!

Ειναι συγκινητικο και ειλικρινα ΤΙΜΗ μας τετοια μελη-ανθρωποι(πρωτα απ'ολα) να κοσμουν το aquazone και ευτυχως γινεται απο την πλειοψηφεια!!

Ας συνεχισουμε ετσι!!
Φιλικα
Η συντονιστικη ομαδα!

Αγαπητε φιλε Μιχαλη

Ολα αυτα που λες εχουμε λαβει αυτα μεταλαμπαδευουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να σας βρω κυριολεκτικα 34 θεματα τους τελευταιους 4 μηνες,στα οποια εχει γινει το 2ο κομματι!!

Η εμπρακτη βοηθεια με εξολισμο,κοραλια,ψαρια!

Ολα αυτα τα χρονια που ειμαι στο φορουμ ειναι ζητημα να εχουν υπαρξει πανω απο 10 περιπτωσεις,πιο παλια.

Γινοταν μονο περιστασιακα και αναμεσα σε πολυ μικρες ομαδες.

Η διαφορα με το τωρα ειναι οτι ειναι σαν ενα ρευμα,μια διαθεση που μας εχει πιασει ολους για εμπρακτη βοηθεια ακομα και

σε ανθρωπους τους οποιους δεν ξερουμε.

Εχει δικιο και η φιλη piki!Παιζει ρολο και η κριση.

Ειναι πραγματικα συγκινητικο απο μονο του!!

Εποχες που μετραμε και το ενα ευρω,να χαριζουμε εξοπλισμο(που μας περισσευει) και κοραλια(που μεγαλωσαν) τα οποια εχουμε χρυσοπληρωσει!

Ακομα και με ενα απλο ποστ το οποιο μπορει να σωσει τον αλλο απο χαμενα χρηματα και στεναχωριες!

Το θεμα ανοιχτηκε γιατι αυτη η αισιοδοξια,το αισθημα ασφαλειας οτι αν γινει μια στραβη θα υπαρχει καποιος με ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ διπλα σου πρεπει να υπαρχει παντα!!Και οσα παιδια συμμετεχουν τοσο ενεργα με τα ποσταρισματα τους και τις

πραγματικα αλτρουιστικες χειρονομιες τους να ακουσουν οχι ενα αλλα ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΠΡΑΒΟ!!!

Πραγματα σαν και αυτα δεν πρεπει να περνανε απαρατηρητα και πρεπει να επιβραβευονται-αναγνωριζονται!!!

Και παλι μπραβο που κανετε ενα φορουμ ανθρωπινο και το τιματε με την παρουσια σας!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλιό τα είπες όλα....

Μπράβο σε σας την συντονιστική ομάδα,σε εμάς τους "απλούς" αναγνώστες-συγγραφείς και σε όλους τους φίλους και χομπίστες!

Κι αν ποτέ κάποιος στράβωσε με κάποιον και αντάλλαξε κουβέντες δεν τρέχει και τίποτε (τρανό παράδειγμα εγώ πανάθεμα με)!Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!Γιατί αυτό είναι το ΑΖ.Μια ΜΕΓΑΛΗ οικογένεια!

Link to comment
Share on other sites

Το Aquazone είναι για τα μέλη του και είναι τα μέλη του...

Ολοι μας μια μεγάλη οικογένεια για το αγαπημένο μας χόμπι...

Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας και απο εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο σε αυτα που εγραψες. :bigemo_harabe_net-64:

και δεν θα μπορουσα μιας και ανηκω στο δευτερο σκελος των γραφομενων σου.

δηλ.ειμαι ενας απο αρκετους που εγιναν αποδεκτης εμπρακτα(και οχι μονο στα λογια οπως σωστα σημειωσες)

τοσο σε ψυχολογικη αλλα και σε υλιστικη(ζωντανα και εξοπλισμος) υποστηριξη και αλλυλεγγυη.

ειναι τουλαχιστον συγκινητικο να διαπιστωνεις πως υπαρχουν ανθρωποι που χαιρονται

με τη χαρα σου και κανουν προβλημα τους το προβλημα σου σπευδοντας για βοηθεια.

αυτη η διεργασια αλληλουποστηριξης και αλληλοβοηθειας που αναδεικνυεται απο το

ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ ειναι ανεπαναληπτη.

ευχαριστω και εγω με την σειρα μου ολους και

να ειμαστε ολοι καλα να διατηρουμε το χομπι μας σε τοσο υψηλο επιπεδο.κυριως ανθρωπιστικο.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Η ύπαρξη οποιουδήποτε φόρουμ σκοπό έχει να βοηθήσει τα μέλη του μέσα από τον γραπτό λόγο, κάτι που το κάνει και με το παραπάνω το ΑΖ, με τα άρθρα και με την θεματολογία που έχει "χτιστεί" στα 8 χρόνια της λειτουργίας του.

Δεν σταματήσαμε όμως μόνο σ αυτό. Βάλαμε όλοι μας ένα λιθαράκι παραπάνω, τόσο με την δημιουργία της αποθήκης, όσο και με τις ομάδες δημιουργίας που ήταν το έναυσμα για να βγάλουμε όλοι από μέσα μας τον αλτρουισμό που μας χαρακτηρίζει και που τα περισσότερα μέλη το έχουν αποδείξει έμπρακτα, όχι μόνο στα λόγια και στα κείμενα, αλλά και στην πράξη... και αυτό είναι που τους κάνει να ξεχωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και πολλά μπράβο για όλα !!!!!!!!!!!!

Για να πω και την προσωπική μου άποψη, έχω γραφτεί και έχω συμμετέχει σε πολλά forum (όχι μόνο για ενυδρεία) .

Το Aquazone είναι το μοναδικό από αυτά που γνωρίζω που δεν υπάρχει φάγωμα μεταξύ τον μελών ,

αντιθέτως υπάρχει ένα πολύ καλό κλήμα και όλοι χαίροντα και βοηθούν τα αλλά μελή του φόρουμ (δεν υπάρχει ίχνος ζήλιας ).

Έτσι προσωπικά το aquazone έχει πάρει την θέση της αρχικής μου σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Στους δυσκολους καιρους φαινετε ο ανθρωπος, στα καλα και στα γελια και στις χαρας ολοι μπορουμε, οταν "ποναει" ο αλλος συνηθος την "καναμε", απ οτι φαινετε οχι πια ή οχι τοσο συχνα...

Για τις "φαγωμαρες", αν δεν υπηρχαν δεν θα ειμασταν ανθρωποι, θα ειμασταν κατι αλλο, ισως κατι αψυχο, εφοσον υπαρχουν στον βαθμο που υπαρχουν(γιατι συνηθος λυνονται σε μερικες σελιδες), συμαινει οτι μπορουμε να κανουμε και καλο και κακο, μου αρεσει που μπορουμε το καλο, γιατι το καλο ειναι δυσκολο και θελει κοπο...

Ακουαριστες και Ακουαριστριες....συνεχειστε την καλη δουλεια...και παντα να ριχνετε μια ματια στις αγγελιες, εκτος οτι υπαρχουν καλες ευκαιριες, δυστηχος λογο κρισεις καποιοι(και εγω μεσα σε αυτους) πουλανε πραγματα πολυ χαμηλα γιατι εχουν ΑΝΑΓΚΗ!! Μπορει να λυπει το γεγονος του να μην μπορει καποιος να απολαυσει ενα οποιοδιποτε χομπυ λογο οικονομικων δυσκολιων....παντα μια ματια στις αγγελιες πριν πατε στο καταστημα(μπορει και εκεινοι να εχουν θεματα δεν λεω, αλλα ο αλλος μπορει να καιγετε για αυτα τα 5-20-100 ευρω)....

Αυτα τα λιγα...καλη μας συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσεις κάποιον, θα πρέπει να δώσεις κάτι δικό σου, είτε αυτό είναι χρόνος, είτε χρήμα είτε ακόμα και σκέψη, να προβληματιστείς δηλαδή με το πρόβλημα του άλλου. Αυτό εγώ εδώ το βλέπω να συμβαίνει καθημερινά (το έχουν κάνει και για εμένα αρκετά μέλη και τους ευχαριστώ πολύ) και το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να πράξω και εγώ το ίδιο. Όσο για τις ''φαγωμάρες'' συμφωνώ με τον Akridas66 πιο πάνω και συμπληρώνω ''ησυχία και ομοφωνία υπάρχει μόνο στα νεκροταφεία'', και ευτυχώς το φόρουμ εδώ σφύζει από ζωή.

Link to comment
Share on other sites

η κριση ειχε ενα καλο μεσα σε τοσα κακα που εφερε..μας εκανε να βρουμε ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΑΣ που την ειχαμε χασει...σταματατησαμε να κοιταμε μονο τον εαυτο μας κ αρχισαμε να βλεπουμε κ τους γυρω μας.αυτο φαινεται απο πολλα καθημερινα πραγματα οπως κ εδω στο χομπυ του ενυδρειου!ευχομαι να συνεχιστει αυτο!ολοι μαζι μπορουμε να καταφερουμε 8αυματα!μπραβο σε ολους!

+1000

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα "αναστησω" παλι αυτο το θεμα παιδες γιατι ηρθε ακομα μια φορα να ακουστουν μερικα μπραβο και να εκφρασω τον προσωπικο μου θαυμασμο και χαρα γι'αυτα που βλεπω τις τελευταιες εβδομαδες! :jig:

Αυτο το κλιμα συμπαραστασης και αγαπης για το χομπυ συνεχιζει να υπαρχει και το βλεπω καθημερινα στα post που γινονται!

-Δινονται παρα πολλες συμβουλες και βοηθειες απο χομπυστες σε χομπυστες με μοναδικο κινητρο την αγαπη για αυτο που κανουμε και τον γνωστο η' αγνωστο φιλο συνχομπυστα που εχουμε απεναντι μας.

-Χαριζονται συνεχως frags και κομματια εξοπλισμου αναμεσα σε παιδια χωρις κανεις να περιμενει η' να ζηταει τιποτα παραπανω απο μια φιλια και την αγαπη για το χομπυ.Τελειως ΑΓΝΑ....

-Βλεπω παρα πολλα καινουργια παιδια να μπαινουν στο θαλασσινο και αυτο μονο ευχαριστο μπορει να ειναι για ολους μας!

-Συνεχως γινονται ακομα περισσοτεροι οι φιλοι που εκφραζουν μια απορεια,που δινουν μια συβουλη,που μοιραζονται τις επιτυχιες η' τις αποτυχιες τους κτλ κτλ δινοντας σε ολους μας ενα αισθημα ασφαλειας οτι "καποιος θα ειναι εκει να μας πει μια καλη κουβεντα η' να μας βοηθησει με ενα προβλημα μας".

Και ολα αυτα σε ενα αναπαντεχα καλο επιπεδο οχι μονο στο ενυδρειακο κομματι(το οποιο εχετε ανεβασει πολυ) αλλα και στο ανθρωπινο που μερικες φορες ειναι ακομα πιο βασικο!

Μπραβο,μπραβο και παλι μπραβο σε ολους....ΤΙΜΗ του aquazone να αποτελειται απο τετοιους ανθρωπους και σας ευχαριστουμε μεσα απο την καρδια μας :bow:

Ολοι μαζι και ο καθενας ξεχωριστα παμε το χομπυ πολλα βηματα μπροστα με ολα τα παραπανω!

ΜΠΡΑΒΟ!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο και άπειρα ευχαριστώ λοιπόν και από εμένα !! Χωρίς την βοήθεια τόσο την ιντερνετική , όσο και με φυσική παρουσία ( Βαλεντίνε .. αν και γιορτάζεις σήμερα .. σε κράζω που έχεις εξαφανιστεί από κοντά μου .. ο χωρισμός μας ήταν τραυματική εμπειρία ..μουαχχααχχαχα ) :geek: .. Εκτός από ένα ενυδρείο ( με την αγαπημένη σου καμάρα ) έχω κάνει και αρκετά φιλαράκια, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...