Jump to content

Πληροφορίες Για Στήσιμο Θαλασσινού Ενυδρείου


Recommended Posts

Θα ήθελα πληροφορίες (τι ακριβώς πρέπει να γνωρίζω) για το θαλασσινό ενυδρείο. Πως στρώνεται, τι εξοπλισμό ακριβώς πρέπει να έχω, και οτιδήποτε άλλο χρειάζεται να γνωρίζω για να ξεκινήσω σωστά την προσπάθειά μου επάνω στο θαλασσινό ενυδρείο.

*Ήδη είμαι κάτοχος 11 ενυδρείων γλυκού νερού, τι θα μπορούσε να μου χρησιμεύσει για το θαλασσινό, από τον εξοπλισμό που έχω χρησιμοποιήσει για τα ενυδρεία μου;

Link to comment
Share on other sites

καλως τον στο κοσμο της θαλασσας.ουσιαστικα τιποτα εκτος απο το φιλτρο το εξωτερικο αδειο για να βαλεις τον ανθρακα και τον αντιφωσφορο,[πολλα μπραβο για τα 11 ενυδρεια που εχεις]δεν μιλαω για τους κυκλοφορητες γιατι δεν ξερω τι εχεις και τι θες να φτιαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη και απο μενα. Ισως στα φαρμακα που ειχες να βρεις καποια που ειναι και για θαλασσινό ενυδρειο και ψαρια. Επισης ισως καποιο φωτιστικο που εχεις αν αλλαξεις λαμπες ισως να μπορουσες να το κρατησεις.

Επισης οσον αφορα το γενικοτερο ξεκινημα υπαρχουν στο φορουμ αρθρα με πολυ καλη πληροτητα για να σε καθοδηγησουν στα πρωτα βηματα και ψαξιμο. Ημουν και εγω 7 χρονια στο γλυκο και εδω και κατι λιγοτερο απο χρονο θαλασσινος. Σε οτι δε σε καλυψει η αρθογραφια θα σε καλυψουν με απαντησεις τα παιδια εδω μεσα στις ερωτησεις σου.

Καλη αρχή! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη και απο μενα. Ισως στα φαρμακα που ειχες να βρεις καποια που ειναι και για θαλασσινό ενυδρειο και ψαρια. Επισης ισως καποιο φωτιστικο που εχεις αν αλλαξεις λαμπες ισως να μπορουσες να το κρατησεις.

Επισης οσον αφορα το γενικοτερο ξεκινημα υπαρχουν στο φορουμ αρθρα με πολυ καλη πληροτητα για να σε καθοδηγησουν στα πρωτα βηματα και ψαξιμο. Ημουν και εγω 7 χρονια στο γλυκο και εδω και κατι λιγοτερο απο χρονο θαλασσινος. Σε οτι δε σε καλυψει η αρθογραφια θα σε καλυψουν με απαντησεις τα παιδια εδω μεσα στις ερωτησεις σου.

Καλη αρχή! :bigemo_harabe_net-64:

:bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο complex και τον νικο.

Τι τυπο ενυδρεου εχεις φανταστει οτι θα ηθελες να εχεις φιλε κωστα?

Mixed reef-fish only?Ποσα λιτρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...