Jump to content

Τελικά Υπάρχουν Γοργόνες! Το Αnimal Planet Επιμένει Με Νέο Βίντεο!


Recommended Posts

Το Animal Planet παρουσίασε ένα ακόμα ντοκιμαντέρ με την ονομασία "Γοργόνες" και έδειξε μια νεκρή γοργόνα. Εκπρόσωπος της Εθνικής Υπηρεσίας Ωκεανού Sandy Νίξον είπε ότι εμπειρογνώμονες που συγκεντρώθηκαν στο νησί της Ταϊτής και εξέτασαν όλα τα γνωστά στοιχεία που έχουν σχέση με την εμφάνιση γοργόνων, έχουν συμπεράνει ότι υπάρχουν υβρίδια που είναι μισός άνθρωπος και μισό ψάρι.

Οι ειδικοί ισχυρίζονται ότι γοργόνες ζουν κυρίως στα θερμά νερά της Καραϊβικής και της Μεσογείου. Ο mermaidologist, Marcus Plumkin, του Πανεπιστημίου της Φλόριντα δήλωσε ότι υπάρχει ένα μεγάλο ενυδρείο όπου κρατούνται 7 γοργόνες και οι οποίες μελετούνται. Ο πρόεδρος Ομπάμα έχει δει προσωπικά τις γοργόνες αυτές και εντυπωσιάστηκε!

http://animal.discovery.com/tv-shows/mermaids/videos/camera-captures-mermaid-on-diving-vessel.htm

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακο το βιντεο αλλα η παραπλανηση μεσω βιντεο και φωτογραφιων ειναι συνηθες φαινομενο..περα απο το συγκεκριμενο,να θυμισω οτι στις λαικες παραδοσεις ολων των λαων εμφανιζονται υβριδια,οι κενταυροι για παραδειγμα,η σφηγκα,οι λυκανθρωποι και βεβαια οι γοργονες..Βεβαια οταν αρχισαν να δημιουργουνται οι θρυλοι η επιστημη δεν γνωριζε παρα ελαχιστα ειδη και ο ανθρωπος μπορουσε να εντυπωσιαστει τοσο ευκολα οσο και να τρομοκρατηθει..

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακο το βιντεο αλλα η παραπλανηση μεσω βιντεο και φωτογραφιων ειναι συνηθες φαινομενο..περα απο το συγκεκριμενο,να θυμισω οτι στις λαικες παραδοσεις ολων των λαων εμφανιζονται υβριδια,οι κενταυροι για παραδειγμα,η σφηγκα,οι λυκανθρωποι και βεβαια οι γοργονες..Βεβαια οταν αρχισαν να δημιουργουνται οι θρυλοι η επιστημη δεν γνωριζε παρα ελαχιστα ειδη και ο ανθρωπος μπορουσε να εντυπωσιαστει τοσο ευκολα οσο και να τρομοκρατηθει..

Οι ανοιχτόμυαλοι ξέρουν. Πριν από το 546 π.Χ., ο Μιλήσιος φιλόσοφος Αναξίμανδρος πρότεινε ότι το ανθρώπινο γένος είχε ξεπηδήσει από υδρόβια είδη ζώων. Πίστευε ότι οι άνθρωποι, με την εκτεταμένη παιδική ηλικία τους, δεν θα μπορούσαν να επιβιώσουν διαφορετικά

Οι γοργόνες σημειώθηκαν στη βρετανική λαογραφία ως άτυχοι οιωνοί. Σε ορισμένα πλοία, λένε ότι ποτέ δεν θα δουν γη ξανά, ενώ σε άλλα, ισχυρίζονται ότι είναι κοντά στην ακτή, οι οποίοι είναι αρκετά σοφοί ώστε να γνωρίζουν ότι σημαίνει το ίδιο πράγμα. Μπορούν επίσης να είναι ένα σημάδι της κακοκαιρίας.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%BF%CF%81%CE%B3%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82_%28%CE%BB%CE%B1%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%29

Link to comment
Share on other sites

Και οι στενομυαλοι εχουν χιουμορ να συμπληρωσω εγω ;)

Έγινε επεξεργασία - Bloster
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν μακρυα απο την αληθεια ο Αναξιμανδρος,αφου σημερα ξερουμε οτι η πρωτες μορφες ζωης εμφανιστηκαν στο νερο..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα καθαρίστηκε θα σας παρακαλέσω να μείνετε εντος θέματος.. ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι ανεξερεύνητο το μεγαλύτερο μέρος της θάλασσας, αυτό είναι σίγουρο και κανείς δεν ξέρει τι κρύβει μέσα της ακόμα, τώρα εάν υπάρχουν γοργόνες ή όχι ο χρόνος θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα καθαρίστηκε θα σας παρακαλέσω να μείνετε εντος θέματος.. ευχαριστώ!!

Συγνωμη που σας βρωμησαμε ενα τοσο σημαντικο ενυδρειακο θεμα κυριε Γιαννη μας.

Ξεχασατε να καθαρισετε και τη δημοσιευση #5

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=89355&p=853801

:)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο μου όπως και να έχει, ισχύει δεν ισχύει από την στιγμή που κάποιος ποστάρει κάτι, οφείλουμε να το σεβαστούμε… διαφορετικά δεν συμμετέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι κανουμε χιουμορ δε σημαινει οτι δε σεβομαστε.Αν νομιζετε οτι δε σεβομαι εκει που πρεπει να σεβαστω....τι να πω;...

Για να μη χαλαω το θεμα του φιλου,να ανοιξουμε αλλο θεμα η να σταματησουμε εδω; :)

Link to comment
Share on other sites

αν πατήσετε Marcus Plumkin university of Florida το μονο που θα εμφανιστεί ειναι το ίδιο απόσπασμα στα αγγλικα και μονο αυτο χμμμμ....

Link to comment
Share on other sites

Ε μα και συ!!Βαλθηκες να μας καταστρεψεις την illusion ...Εγω θελω να σε πλευρισει καμια στο ψαροτουφεκο :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Ε μα και συ!!Βαλθηκες να μας καταστρεψεις την illusion ...Εγω θελω να σε πλευρισει καμια στο ψαροτουφεκο :bigemo_harabe_net-74:

Τα κάνεις πάνω σου καπάκια,παθαίνεις εγκεφαλικό,καρδιακό και ότι άλλο παίζει σε "ικό"!
Link to comment
Share on other sites

Στράτο μου όπως και να έχει, ισχύει δεν ισχύει από την στιγμή που κάποιος ποστάρει κάτι, οφείλουμε να το σεβαστούμε… διαφορετικά δεν συμμετέχουμε.

Αν αρχίσει να ποστάρει ο καθένας ότι κυκλοφορεί στο διαδίκτυο.......... :kookoo:

Τι...δηλαδη μουφα;;;; Οχι ρε.....Κριμα........

Όχι βρε τι μούφα......αφού ένας φίλος σκέφτεται σοβαρά να δώσει τα παγκάσιους και να βάλει κάνα δυό :crazyyyy:

Link to comment
Share on other sites

Did Humans Evolve From Aquatic Mammals?

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το λέω, αλλά έχω βαρεθεί τις βλακείες και τις ανακρίβειες από το ίντερνετ! Ας ποντάρουμε κάτι σοβαρό που να αξίζει τον κόπο και να μην αναπαράγουμε ότι να 'ναι . Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το λέω, αλλά έχω βαρεθεί τις βλακείες και τις ανακρίβειες από το ίντερνετ! Ας ποντάρουμε κάτι σοβαρό που να αξίζει τον κόπο και να μην αναπαράγουμε ότι να 'ναι . Έλεος!

Ααααααα γεια σου!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ναι εχει κατανοήσει γελειο, τουλαχιστον πήγαμε να το ευχαριστηθούμε το πράγμα με τον Δία αλλα μας έσβησαν τα πόστ. Προφανως και καθε μέλος εχει το δικαίωμα να ανεβάζει τα θεματα που θελει, αλλα με καποια όρια και τουλαχιστον να υπαρχει και αντίλογος έστω και χιουμοριστικος, διότι οταν το θεμα ειναι γελειο με χιούμορ θα απαντήσει οχι με σοβαρα επιχειρήματα :)

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το λέω, αλλά έχω βαρεθεί τις βλακείες και τις ανακρίβειες από το ίντερνετ! Ας ποντάρουμε κάτι σοβαρό που να αξίζει τον κόπο και να μην αναπαράγουμε ότι να 'ναι . Έλεος!

:bigemo_harabe_net-92: επιτέλους......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε θα ησυχασω αν δε δω το ενυδρειο με τις εφτα γοργονες με τι σκιμερ δουλευει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...