Jump to content

Ροδες Βαρεως Τυπου Για Βαση


Recommended Posts

παιδια εχει βαλει κανεις ροδες στην βαση του ενυδρειου του?

αν ναι στηλτε μου κανα site να βρω να βαλω για οταν θελω να το μετακινω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι ρόδες για το ενυδρείο θεωρούνται απαγορευτικες.

Γιατί την ώρα που θα κάνεις την μετακίνηση ο μικρότερος παφλασμός που θα κάνει το νερό ασκεί μεγάλη πίεση στο τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρόδες για το ενυδρείο θεωρούνται απαγορευτικες.

Γιατί την ώρα που θα κάνεις την μετακίνηση ο μικρότερος παφλασμός που θα κάνει το νερό ασκεί μεγάλη πίεση στο τζάμι.

+1000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Οι ρόδες για το ενυδρείο θεωρούνται απαγορευτικες.

Γιατί την ώρα που θα κάνεις την μετακίνηση ο μικρότερος παφλασμός που θα κάνει το νερό ασκεί μεγάλη πίεση στο τζάμι.

+10000

Link to comment
Share on other sites

οποτε ποδαρακια οπως το παλιο!!!!!!

το ειχα σκεφτει σε περιπτωση που θελω να κανω κατι να εβγαζα το πιο πολυ νερο και να το κουνουσα οχι τελειως γεματο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση tsap νομιζω ειναι αυτο που λες . Να αφαιρεσεις ενα μεγαλο μερος νερου για να το μετακινησεις . Βεβαια θεωρω οτι η μετακινηση πρεπει να γινεται μονο σε μεγαλη αναγκη .

Η δεξαμενη ζυγιζει πολυ περισσοτερο αν λαβουμε υποψην την αμμο , το χαλικι ή οτι αλλο υπαρχει μεσα .

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβεται στο σπιτι μου τωρα εχω ξυλινο δαπεδο αλλα λογο ελυψεις χρηματων δεν εχω βαλει την τελικη στρωση με το laminate!!!οταν μπρωρεσω και το βαλω να μην το ξεστινο τελειως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου εγω έχω αλλά σε rio 125 και γλυκό νερό από την άλλη έχω δει και rio 300 γλυκού νερού ,τα κάνω χρήση μόνο όταν έλθει η ώρα να αδειάσει το ενυδρείο και να αλλάξει ο βιότοπος και θέλω να το μετακινήσω μόνο τότε και βέβαια σχεδόν άδειο και με βοηθά πολύ.

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ρόδες(βαρέος τύπου) που μπορείς να βάλεις και να κολλήσεις επάνω σε σιδερο-βάση και δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα.Εδώ Θεσσαλονίκη έχουμε ένα μαγαζί που πουλάει μόνο αυτό αλλά δεν έχει site να σου στείλω, σίγουρα υπάρχουν και άλλα τέτοια μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γιατί έχουν περάσει αρκετά χρόνια τις είχα αγοράσει από το praktiker

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ρόδες(βαρέος τύπου) που μπορείς να βάλεις και να κολλήσεις επάνω σε σιδερο-βάση και δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα.Εδώ Θεσσαλονίκη έχουμε ένα μαγαζί που πουλάει μόνο αυτό αλλά δεν έχει site να σου στείλω, σίγουρα υπάρχουν και άλλα τέτοια μαγαζιά.

Αν θυμάμαι καλά γιατί έχουν περάσει αρκετά χρόνια τις είχα αγοράσει από το praktiker

Απ ότι έχω καταλάβει ο φίλος εδώ δεν τις θέλει τις ρόδες για κάποια στιγμή εάν χρειαστεί να το μετακίνησή.

Αλλά να το μετακινεί κατά τακτά χρονικά διαστήματα για να καθαρίζει από πίσω.

Αν το έχω καταλάβει λάθος ας με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

οποτε ποδαρακια οπως το παλιο!!!!!!

το ειχα σκεφτει σε περιπτωση που θελω να κανω κατι να εβγαζα το πιο πολυ νερο και να το κουνουσα οχι τελειως γεματο!!!!

Αδερφε μου αυτο εγινε την Κυριακη σπιτι μου γιατι ηθελα να αλλαξω πλατη στο ενυδρειο μου! Το χομπυ θελει θυσιες! http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83119&p=852705

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω καταλάβει ο φίλος εδώ δεν τις θέλει τις ρόδες για κάποια στιγμή εάν χρειαστεί να το μετακίνησή.

Αλλά να το μετακινεί κατά τακτά χρονικά διαστήματα για να καθαρίζει από πίσω.

Αν το έχω καταλάβει λάθος ας με διορθώσει.

Τεχνικά μπορεί να γίνει δηλαδή οι ρόδες δεν θα έχουν πρόβλημα από το βάρος του ενυδρείου.Απλά το ενυδρείο δεν κάνει να μετακινείτε και πόσο μάλλον συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά μπορεί να γίνει δηλαδή οι ρόδες δεν θα έχουν πρόβλημα από το βάρος του ενυδρείου.Απλά το ενυδρείο δεν κάνει να μετακινείτε και πόσο μάλλον συχνά.

Σίγουρα δεν έχουν θέμα και ιδίως όταν είναι βαρεου τύπου.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω καταλάβει ο φίλος εδώ δεν τις θέλει τις ρόδες για κάποια στιγμή εάν χρειαστεί να το μετακίνησή.

Αλλά να το μετακινεί κατά τακτά χρονικά διαστήματα για να καθαρίζει από πίσω.

Αν το έχω καταλάβει λάθος ας με διορθώσει.

τις ροδες οπως ειπα τις θελω γιατι μπορει να χρειαστει μια φορα σε ολο το καιρο να το κουνισω για κατι πολυ σοβαρο.

οχι για να παιζουμε με τα ζωντανα

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκεφτει σε περιπτωση σεισμου που να εχει μεγαλη διαρκεια τι θα γινει με τον παφλασμο του νερου και τις ροδες? μην βρουμε το ενυδρειο απο το σαλονι στην κουζινα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρόδες έχουν φρένα και μαζί με το βάρος του ενυδρείου δεν πρόκειται να κουνηθεί το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρόδες έχουν φρένα και μαζί με το βάρος του ενυδρείου δεν πρόκειται να κουνηθεί το ενυδρείο.

+1.Εδώ στα Χανιά έχουμε βάλει ρόδες σε τρία ενυδρεία τα οποία και γνωρίζω όπως και σε ενυδρείο 1200λτ με βάρος συνολικής κατασκευής μαζί με όλα τα παρελκόμενα 1800κιλά.Οι ρόδες αυτές είναι μαντεμένιες και γύρω τους έχουν τεφλόν.Το ονομαστικό βάρος το κρατάνε οι τρεις ρόδες και η τέταρτη είναι επιπλέον.Το ενυδρείο μετακινήται κάθε μέρα τέσσερα μέτρα περίπου πρωί-βράδυ.Η τιμή βέβαια για τις ρόδες είναι αρκετά υψηλή.Τις έχει εδώ.https://www.facebook.com/foteinakis http://www.e-fotinakis.gr/page/index/el

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και μου ειπαν οι ροδες 13,5 εκατοστα υψος αντοχεις 225 κιλα η μια κανουν 135 € η τετραδα περιστρεφομενες!!!!

Link to comment
Share on other sites

+100..... Δοκιμασμένη λύση στο ενυδρείο τις υπογραφής μου!!! Είναι οι ρόδες που χρησιμοποιούν στο πιάνο !! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...