Jump to content

Ασπονδυλα Και Χρυσοψαρα


Recommended Posts

κατεληξα στο να βαλω μπορει δλδ μια γαριδα

93.jpg

Fan Shrimp

ή κάμποσα apple, αλλα φοβαμαι μην βγουν

90.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για τη γαριδα (αν μπενει),παντως να εχεις υποψιν σου οτι καθε σαλλιγκαρι υπολογιζεται κανονικα σαν ιχθυοφορτωση στο ενυδρειο!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

Πήρες την απόφαση επειδή είδες μία φωτογραφία ή κατόπιν διαβάσματος/συζήτησης; Έχεις κάποια ερώτηση, γι'αυτό άνοιξες το θέμα;

Καλό είναι προτού αποφασίζουμε να πάρουμε ένα ζωντανό να μελετάμε αν μπορούμε να το κάνουμε. Διάβασε το προφίλ των χρυσόψαρων, των σαλιγκαριών και των γαρίδων που σε ενδιαφέρουν και μετά αν δεν είσαι σίγουρη ρώτα εδώ.

Κι εγώ ήθελα να βάλω σαλιγκάρια με τα χρυσόψαρα, αλλά 1ον. δεν έχω τα σωστά λίτρα και 2ον. έκανα τον κόπο και διάβασα το pdf για τα apple snail και συμπέρανα ότι δεν θα έχουν την καλύτερη ζωη με τα χρυσόψαρα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αν ειναι τοσο ενεπιθυμητο ενα θεμα

ναι να μου πειτε αν ειναι καλο

τπτ δλδ δν μπαινει..αμαν..

τεσπα ολα τα βρισκω λιγο υπερβολικα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάποτε θεωρούσα υπερβολικό να έχω 110 λίτρα για 2 χρυσόψαρα, αλλά εδώ μέσα διάβασα, ρώτησα κι έμαθα, έτσι κατάλαβα γιατί δεν είναι. Επίσης αναρωτιόμουν γιατί να μην βάλω κανένα apple snail με τα χρυσόψαρα, αλλά η απορία μου λύθηκε όταν διάβασα το προφίλ τους, όπως προείπα. Όταν γνωρίζεις το γιατί κάνει ή δεν κάνει να έχουμε κάποια είδη και υπό ποιες συνθήκες, τότε το κατανοείς και παύεις να το θεωρείς υπερβολικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο τιτλος του θεματος αλλαξε για να μπορουμε να καταλαβαινουμε τι ψαχνεις!

Τα χρυσοψαρα ειναι κρυου νερου και αυτα που ζητας ειναι τροπικα.Εκτος αυτου τα χρυσοψαρα κατα πασα πιθανοτητα θα φανε τις γαριδες.

Δεν ειναι υπερβολικα ολα αυτα,απλα ειναι η αληθεια..

Link to comment
Share on other sites

Αν είχαμε όλοι το ίδιο σκεπτικό ότι τα λένε υπερβολικά τώρα ποίος ξέρει τι θα είχαμε στο ενυδρείο...

Και εγώ θέλω να βάλω όσκαρ και ότι άλλο μου αρέσει αλλά δεν μπορώ στο νέο μου ενυδρείο...τα προφίλ για κάποιον λόγο υπάρχουν...!

Όπως και οι εμπειρίες από άλλους χομπίστες..για να το λένε κάτι θα ξέρουν!!!

:)

Πάντα φιλικά..!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...