Jump to content

Επιλογη Ενυδρείου


Recommended Posts

επιστροφη στο θεμα αφου εχω παρει ενα ενυδρειο ηρθα στο δευτερο και σκεφτομαι το SunSun HR-600B ....Εχει καποιος γνωμη θελω καποι σε αυτα τα λιτρα και το συγκεκριμενο πιστευω ειναι οικονομικο και εχει ειναι 90λ με δύο λάμπες T5 ισχύος 48W (2x24W) και φίλτρο ..Το θελω να βαλω γκαπυ και γεννες

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη στο θεμα αφου εχω παρει ενα ενυδρειο ηρθα στο δευτερο και σκεφτομαι το SunSun HR-600B ....Εχει καποιος γνωμη θελω καποι σε αυτα τα λιτρα και το συγκεκριμενο πιστευω ειναι οικονομικο και εχει ειναι 90λ με δύο λάμπες T5 ισχύος 48W (2x24W) και φίλτρο ..Το θελω να βαλω γκαπυ και γεννες

Μια χαρα ειναι αν σου αρεσει εσενα!

Τι εννοεις με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

τιποτα,δεν ξερω πως μου ξεφυγε και το εγραψα απλα ειναι πιστευω οικονομικο και ειναι και 90λ..κατι ακομα υπαρχει περιπτωση επειδη νομιζω ειναι κουρμπαριστο να εχει καποιο θεμα?τεχνικο ?εκτος το οπτικο

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα φιλε μου! Αντε να σε παιδεψει λιγο στο καθαρισμα των τζαμιων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει κανένα θέμα που είναι κουρμπαριστό.

Link to comment
Share on other sites

Δες κ τα anubias από γνωστή μεγάλη αλυσίδα pet.....θα είναι σίγουρα ποιο οικονομικά κ τα έχουν σε προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις μια συναρτηση λιτρα- αξεσουαρ ( λαμπες, φιλτρα κτλ ) και χρηματα! Οταν βρεις αυτο που σου ταιριαζει παρτο. Απο θεμα ποιοτητας δεν νομιζω να εχεις θεμα σε κανενα!

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα κατι ακομα

εχω μπερδευτη βλεποντας τα χαρακτηριστικα του sun sun Διαστάσεις: 600x350x430mm Μέγεθος: 90 λίτρα
και βλεποντας ενα αλλο Χωρητικότητα: 60λίτρων Διαστάσεις: 590x335x490mm

δηλαδη για 2 εκ εχει διαφορα 30λ?

Link to comment
Share on other sites

Μην το βλεπεις ετσι. Φαντασου οτι ειναι δυο εκατοστα σε ολο το υψος! Δηλαδη αν φτιαξεις μια γυαλα εκ και στο ιδιο υψος θα δεις ποσα λιτρα βαζεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, δεν βγαζει τοσα! Εχεις λινκ του ενυδρειου;

Link to comment
Share on other sites

http://www.petcity.gr/product/HAILEA-%CE%95%CE%9D%CE%A5%CE%94%CE%A1%CE%95%CE%99%CE%9F-60LT-23400165.html

Oποτε εχουν κανει λαθος στις διαστασεις..τεσπα μαλλον προς τον κινεζο κλεινω (SUN SUN ή στο ecoline 80)

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, ισως καποιο λαθος! Εμενα μου βγαινει γυρω στα 96 και κατι ψιλα. Δυσκολο ομως το βλεπω να εχει υψος 49 ποντους!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επελεξα το ecoline 80 να δουμε και αυτο,το μονο αρνητικο που βλεπω αυτη την στιγμη ειναι ο φωτισμος,αλλα πιστευω με μια ταινια led 70-80 εκ να ληθη το προβλημα μου...απο διαστασεις πιστευω καλα ειμαι για τα γκαπυ,μπορω να βαλω και τιποτα αλλο μεσα?Τι φυτα να βαλω λετε μεσα?ετσι για γκαπυ ή και αν βαλω καποιο αλλο ειδος μεσα

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στα 100 λίτρα δηλαδή περίπου ; Από φυτά , σίγουρα μια ποσότητα κερατόφυλλο για τον γόνο που θα έρθει 100%.

Μετά μπορείς να παίξεις με εύκολα , όπως βαλισνέριες , ανούμπιες , και άλλα που μπορείς να βρεις εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Από φυτά , σίγουρα μια ποσότητα κερατόφυλλο για τον γόνο που θα έρθει 100%.

Μετά μπορείς να παίξεις με εύκολα , όπως βαλισνέριες , ανούμπιες , και άλλα που μπορείς να βρεις εδώ. :)

:thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μεγια!Καλογεμιστο!Βαλτο μας μια φωτο να το δουμε!

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν το παρελαβα φιλε μου :) ..δεν ειμαι σπιτι απο τεταρτη πεμπτη πρωτα ο θεος

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...