Jump to content

Εξάτμιση Και Περιβάλλον Ανθρώπου.


Recommended Posts

Ο προβληματισμός μου σε αυτό το άρθρο σχετίζεται με το κατα πόσο η εξάτμιση του ενυδρείου στο χώρο είναι ασφαλής για τον άνθρωπο που ζει στον ίδιο χώρο.

Να σημειώσω πως έχω το ενυδρείο στο υπνοδωματιό μου και έχω εξάτμιση 1 λίτρο στα 25 μέσα σε μία εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Με 3 ενυδρεια που ειχα στο υπνοδωματιο και ολα χωρις καπακι δεν επαθα κατι...Τωρα δεν μπορω να σου απαντησω με ασφαλεια αφου δεν ειμαι γιατρος.:P

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις την υγρασια που μερικους τους ενοχλει δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Αλλα για αυτο το λογο υπαρχουν οι αφυγραντες! :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν μπαίνει φυσιολογικά μεσα στη μερα αέρας απο τα παράθυρα δεν πιστεύω πως υπαρχει θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

αν σε απασχολεί πολλή πάρε ένα υγρόμετρο με 5-10 ευρώ και κοίτα την υγρασία του δωματίου σου και θα καταλάβεις.

κάθε σπίτι και κάθε περιοχή έχει της ιδιαιτερότητες, επίσης παίζει ρόλο και πως αερίζουμε το σπίτι μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να δημιουργει προβλημα η εξατμιση,εγω ειχα διαβασει ενα αρθρο που με προβληματισε αρκετα..ελεγε οτι τα τροπικα ψαρια που ερχονται απο εξω λογω οτι τους προσθετουν φαρμακα μπορει να μεταδωσουν ασθενειες στους ανθρωπους εαν υπαρχει εκδορα στο χερι που θα ερθει σε επαφη με το νερο του ενυδρειου.δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω πιει πολυ νερο απο το ενυδρειο οταν εκανα τις αλλαγες νερου..δεν επαθα κατι ομως..αν ηταν να ισχυουν ολα οσα ακουμε τοτε θα επρεπε να ειμασταν κλεισμενοι μεσα στο σπιτι μας και να μη βγαιναμε καθολου εξω.Οπωτε και αυτο με τα ψαρια και τις ασθενειες μαλλον μυθος ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...