Jump to content

Ενυδρειακή Σιλικόνη ?


New Blood

Recommended Posts

παιδια γεια σας, εχω μια απορια σχετικα με τι σιλικονι να χρισιμιποιησω για ενα ενιδριο που εχω 60λτ το οποιο παει για ανακατασκευη απτην αρχη λογο που αντικατεστισα ενα τζαμι που μου εσπασε. ψαχνω για μαυρη σιλικονι κ δεν βρισκω πουθενα. μαυρη γιατι νομιζω πως στο κολλημα των τζαμιων θα φενετε το κατα ποσο καλα εχουν κολλησει οι ενωσεις και αν υπαρχουν τιχον κενα.αλλοι λενε πως ι διαφανη σου το δειχνει αυτο καλιτερα.Τελικα οσοι εχουν πειρα στη κιλληση ενυδριων, ΠΟΙΑ σιλικονη προτινουν να παρω,μαυρη η διαφανη?νομιζω υπαρχει κ σε λευκη ενιδριακη. ευχαριστω εκ προτερων !!!

Έγινε επεξεργασία - New Blood
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε μου

Μαύρη ή διαφανής την ίδια δουλειά κάνουν στο θέμα κόλλησης στα λίτρα που θες να κολλήσεις και μικρο λαθάκια να κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα.Τώρα στο ότι η μαύρη σου δείχνει αν έχεις αφήσει μέσα αέρα (φυσαλίδες) ή κάποιο κενό είναι κάτι το οποίο ισχύει και με την διάφανη(απλά δεν είναι τόσο έντονο).Η bison απ όσο έχω μάθει έχει σταματήσει τον κωδικό της μαύρης και επειδή (τουλάχιστον Θεσσαλονίκη)μόνο αυτή βρίσκαμε πλέον μόνο από έξω βρίσκω εύκολα.Την διαφανή θα την βρεις εύκολα.

Έγινε επεξεργασία - salamander
Link to comment
Share on other sites

Logo 1000 για ενυδρειακη χρηση, υπαρχει και σε διαφανη και σε μαυρη, τιμη 3,80 με 4,00 ευρω και δοκιμασμενη σε αρκετα ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

την BISON την ενυδρειακη την ημιδιαφανη .....ειναι δοκισμαμενη και πολυ καλη στα σιγουρα......θα την βρεις ευκολα και κοστιζει 4-5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα καταληξω να παρω μια διαφανη,μαλον logo ενιδριακη καθως μαυρη δεν πεζει στα μερη μου ,δοκιμαζω και βλεπω αποτελεσματα.ευχαριστω σχετικα..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε αυτά τα λίτρα ότι και να βάλεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!!! Αρκεί να είναι ενυδρειακη σιλικόνη!!

θα περιμένουμε την κατασκευή σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εγω βασικα εφοσον ειναι ιδιες θα χρησιμοποιησω την μαυρη γτ μου αρεσει περισσοτερο..το ενυδρειο που θα φτιαξω πριν ηταν με διαφανη σιλικονη και δεν μου πολυαρεσε..

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οπωσδήποτε μαύρη και δεν βρίσκεις, πες του Ιγνάτιου να σου στείλει http://www.igna.gr/index.php/component/virtuemart/aksesouar/silicon-dowcornig-781-black-310-ml-detail?Itemid=0

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...