Jump to content

Glossostigma Elatinoides


babis85

Recommended Posts

kalispera paidia! sorry gia ta greeklish alla to laptop mou den exei elliniki grafi! mia erotisi thelo na kano, agorasa extes ena koutaki me glossostigma elatinoides uparxei periptosi kathos anaptusete na <<pniksei>> alla xamila futa pou vriskontai sto enydreio?

post-56421-0-31177800-1382871339_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο προφίλ, :)

Τι άλλα χαμηλά φυτά έχεις μέσα στο ενυδρείο ;

Link to comment
Share on other sites

1χ anubia barteri

3x sagittaria subulata

4x pogostemon helferi

2x ludwigia glandulosa

1x hygrophila polysperma rosanervig

1x hygrophila corymbosa siamensis

1x nomaphila siamensis

1x cryptocoryne crispatula

1x myriophyllum mattogrossense

vasika ta sagittaria kai ta pogostemon helferi einai sxetika xamila

Έγινε επεξεργασία - babis85
Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι θεμα φωτος.τι φωτισμο εχεις ακριβως και σε τι ενυδρειο-λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολα να κρατησεις γλοσο.μυριοφυλλο και χελφερι επισης.θα τα δεις να ανεβαινουν για φως.πολυ λιγο φως για τοσο απαιτητικα φυτα.

οπως εισαι βασικα, κρατας ανετα ανουμπιες,υγροφιλες και κρυπτοκορινες.τα αλλα θα ειναι ας πουμε...μιζερα οσο περναει ο χρονος.

τα πηρες στην τυχη επειδη σου αρεσαν,σου τα προτεινε καποιος η διαβασες οτι μπορεις να τα κρατησεις μονο με 2 λαμπες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα greeklish δεν επιτρεπονται απο τους κανονισμους του φορουμ.Υπαρχουν προγραμματα που κανουν τα greeklish Ελληνικα,σε παρακαλω χρησιμοποιησε καποιο απο αυτα,εγω δεν μπηκα καν στη διαδηκασια να διαβασω τα ποστ σου γιατι ειναι κουραστικο.Δυστοιχος αν δεν συμβιβαστεις θα αναγκαστω να κλειδωσω το θεμα σου.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

http://speech.ilsp.gr/greeklish/

Πιστεύω δεν είναι δύσκολο να παραθέτουμε και το λινκ σε κάποιον που δεν ξέρει και δεν μπορεί να γράψει..

Link to comment
Share on other sites

Σωστος,δεν ειχα καποιο συγκεκριμενο να δωσω μιας και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε κανενα,απλα ξερω οτι υπαρχουν τετοια προγραμματα.:)

Link to comment
Share on other sites

οκ συγνωμη ανοιξα το παλιο μου λαπ τοπ! τα φυτα που εχω ηδη μεσα εδω και 3,5 μηνες δειχνουν απιστευτα υγιεις και ολοζωντανα! μου τα ειχε προτεινει ο τυπος που με εξηπηρετισε στο καταστημα που αγορασα και το ενυδρειο και ολο τον εξοπλησμο! αν και καποια ειναι απετιτικα σε φοτισμο και co2 φενονται καλα! οι 2 λαμπες που εχω ειναι της juwel high light λενε

λετε τσαμπα πηρα το glossostigma?

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο καιρό τρέχει; Έχω ακούσει σε παλιά ενυδρεία να πηγαίνουν καλά απαιτητικά φυτά χωρίς έξτρα διοξειδίο..

Ααα, οκ..!

Έγινε επεξεργασία - jimbit22
Link to comment
Share on other sites

ok παιδες Σας ευχαριστω για το χρονο σας!

Λεω να το δοκιμασω κι οτι γινει! περα απο το να χαλασει το glosso δεν θα γινει τιποτα αλλο ετσι? :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...