Jump to content

Ένα Συγνώμη


Recommended Posts

Θα ηθελα να ζητήσω συγνώμη στα μέλη Δίας και guppymaster για την συμπεριφορά μου στο θεμα που ειχα ανοίξει στην Αφρική, όσοι το είδατε καταλαβαίνετε.

Ο Δίας και ο guppymaster προσπάθησαν να με βοηθήσουν με σωστές συμβουλες και σπο λάθος μου κατέληξε το θεμα σε διαπληκτισμό.

Μερικες φορες ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται.

Το aquazone ειναι ενας όμορφος χώρος που μπορούμε να συζητάμε και ειναι ανόητο να το μετατρέπουμε οπως έκανα σε χωρο διαπληκτισμων.

Ο,τι εγινε εγινε και οπως ειπα στην αρχη ζητω συγγνώμη σε αυτα τα μέλη και σε όποιον άλλον ένιωσε άσχημα με την συμπεριφορα μου αυτή.

Υγ. Οπως πολυ σωστα αναφέρθηκε και στο συγκεκριμένο θεμα, ο Δίας και ο Σωκρατης ειναι "ιερά τέρατα" με τις γνώσεις τους, αλλα πιο πολυ τους "γουσταρω" και σαν ανθρώπους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπράβο για την απόφαση που πήρες.το θέμα είναι να καταλαβαίνουμε τα λάθη μας και να μαθαίνουμε απο αυτά .

καλή συνέχεια να έχεις .

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα μας είναι τόσο πλούσια, που δύσκολα ο γραπτός λόγος μπορεί να μεταφέρει τις εμφάσεις που έχει ο προφορικός.

Άλλωστε μη ξεχνάμε και τον τρόπο που ο καθένας μας κάνει ανάγνωση των δημοσιεύσεων που πολλές φορές είναι η λεγόμενη "παπαγαλία" χωρίς να δίνει έμφαση στα σημεία στίξεις... (μιλάω γενικά και όχι επί προσωπικού) ... αν σ αυτό προσθέσουμε και τον παράγοντα του "εκνευρισμού" από λάθος εκτιμήσεις, πάει έγινε το κακό !!!

Όπως είπα η γλώσσα μας είναι πλούσια και μια από τις πιο ωραίες λέξεις είναι και η συγνώμη. !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι που ξεχωρίζει τα μελη του ΑΖ απο τα μελη άλλων φόρουμ. Ειναι όμορφο να αντιλαμβανόμαστε τα λάθη μας και να ζητάμε συγχώρεση απο εκείνους που στεναχωρέσαμε. Πράγματι ο γραπτός λόγος μπορει να δημιουργήσει προβλήματα πολυ εύκολα. Τελικά δεν είμαστε απλα μελη ενός φόρουμ, είμαστε μια όμορφη παρέα και σε μια παρέα θα υπάρχουν και οι ψιλοπαρεξηγήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Δεν ειδα το θεμα,και δεν εχει σημασια,αυτο που εκανες δειχνει το ηθος και τις αξιες που εχεις,μπραβο αγορι μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου και χαίρομαι για την κινηση που μολις εκανες!

Δείχνει πόλλα πραγματα για τον χαρακτήρα σου!

Θέλω να ζητησω και εγώ συγνώμη αν σε κάποιο σημείο παραφερθηκα!

Καλη συνέχεια να εχεις με τα ψαράκια σου φιλε μου!

Και χαίρομαι που καταλαβες οτι,οτι ειπαν τα παιδια και εγώ ηταν μονο για το καλό σου!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου και χαίρομαι για την κινηση που μολις εκανες!

Δείχνει πόλλα πραγματα για τον χαρακτήρα σου!

Θέλω να ζητησω και εγώ συγνώμη αν σε κάποιο σημείο παραφερθηκα!

Καλη συνέχεια να εχεις με τα ψαράκια σου φιλε μου!

Και χαίρομαι που καταλαβες οτι,οτι ειπαν τα παιδια και εγώ ηταν μονο για το καλό σου!

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου, απο την αρχη το ειχα καταλαβει αλλα μερικες φορες φερόμαστε εγωιστικά, και με τον εκνευρισμό της στιγμής δεν θελει και πολυ να αρχίζουμε να μαλωνουμε. Σκοπός ειναι τελικα να λύνουμε τις αντιπαραθέσεις, γιατι είμαστε μια παρέα εδω μεσα. Συγγνώμη και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγαλο πράγμα να καταλαβαινεις ενα λαθος και ακομη μεγαλυτερο να το παραδέχεσαι και να ζητάς συγνώμη!

Οπως το ειπες ακριβως..

Μια παρέα είμαστε εδώ μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι παρά πολύ που κατάλαβες το τι έγινε μπράβο για την κίνηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός οτι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται γιατί απλούστατα δεν εχουμε τον άλλο απεναντι μας ώστε να βλέπουμε και τις εκφράσεις του προσώπου του την ώρα που μας μιλά ,εκφράςσεις που έχουν μεγάλη σημασία ,γιαυτό εδώ προσπαθούμε να χρησιμοποιούμε τα emoticons ,τελοσπάντων όλα καλά εξάλλου οτι γράφεται πάντα γράφεται για να βρεθούν λύσεις και βοήθειες εξάλλου τα παιδιά εμείς τα θυμόμαστε από παλιότερα που ερχόντουσαν στο olympico αν θυμάμαι καλά και βέβαια και από εδώ http://www.aquazone....300#entry477880 ,μεγάλες στιγμές για το φόρουμ

Ολα καλά λοιπόν :) :) :cheers:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα την κουβέντα σας αλλά τέτοιες συμπεριφορές, όπως αυτή της συγνώμης,εκτιμούνται και τιμούν τους ανθρώπους που τις επιλέγουν!

Link to comment
Share on other sites

Πόλλα μπράβο και απο εμένα. Αναδυκνειεται και παλι οτι δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλέ.

Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες γι αυτή την απόφαση σου.

Επεισης θα ήθελα σε κάποια συνάντηση μας ( τη μηνιαία ) να έρθεις να σε γνωρίσω από κοντά και να σου

σφιξω το χέρι.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...