Jump to content

Ενυδρεια Sunsun


kakofonix

Recommended Posts

Καλημερα, ξερει κανεις τα ενυδρεια sunsun?? Ενδιαφερομαι για ενα 360lt μετα απο ερευνα αγορας που εκανα ... γνώμες;

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα! Γενικα η sun sun θεωρειται απ τις καλες κινεζικες!

Αν σε βολευει φιλε μου δεν βλεπω τον λογο να μην το αγορασεις!

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα! Γενικα η sun sun θεωρειται απ τις καλες κινεζικες!

Αν σε βολευει φιλε μου δεν βλεπω τον λογο να μην το αγορασεις!

Ακριβως!

εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα sun sun ενυδρεια!

Link to comment
Share on other sites

Λογω οτι θα ειναι αρκετά λιτρα , ειχα μια ανασφαλεια οσον αφορα διαρροές - ποιότητα γυαλιου κ οσον αφορα ενα wet&dry φίλτρο που βρίσκεται στο καπακι του ενυδρειου... γι αυτον τον λόγο κ το post... μήπως κ καποιος απο το φόρουμ εχει ηδη καποια εμπειρία με το τετοιο ενυδρειο; ..κατα τα αλλα η τιμη του γι αυτα που προσφέρει ειναι σούπερ. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κινεζικο ενυδρειο και κινεζικο φιλτρο! ;) Το συστημα αυτο του φιλτρου δεν ειναι καθολου κακο για συμπληρωματικο! Και για πρωτο κανει αλλα εξαρταται απ τα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε.προτεινεις αυτα τα λιτρα να βαλω κ ενα.εξωτερικο fluval 205 που εχω ηδη;;; ... η υπολοιπη κατασκευη (γυαλα& επιπλο) πιστευω να αντεξει τοσα λιτρα.... αυτη ειναι η μεγαλύτερη ανασφάλεια μου...

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει μην το φτανουμε στα ακρα! Πιστευω οτι για να το φτιαχνουν θα το εχουν μελετησει! Ειπαμε κινζικο αλλα μην το παρακανουμε!

Με ενα 306 καλυτερα! Μην σου πω 406! Εχεις φωτο ή λινκ;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λογω οτι θα ειναι αρκετά λιτρα , ειχα μια ανασφαλεια οσον αφορα διαρροές - ποιότητα γυαλιου κ οσον αφορα ενα wet&dry φίλτρο που βρίσκεται στο καπακι του ενυδρειου... γι αυτον τον λόγο κ το post... μήπως κ καποιος απο το φόρουμ εχει ηδη καποια εμπειρία με το τετοιο ενυδρειο; ..κατα τα αλλα η τιμη του γι αυτα που προσφέρει ειναι σούπερ. ..

To γυαλί είναι γυαλί!!Το πάχος του διαφέρει . . . Δεν νομίζω να μην έχουν μελετήσει σωστά και να έχουν βάλει 5mm γυαλί . . .

Οι διαρροές επίσης είναι πάλι σχετικό εφόσον όλα τα ενυδρεία πιστεύω ανεξαρτήτου προελεύσεως τα κολλάνε με το χέρι

και όχι με μηχάνημα. . . ;)

Από εκεί και πέρα για το εξοπλισμό εφόσον έχεις ήδη και άλλο φίλτρο δεν νομίζω να έχεις προβλήματα!!

Μην ξεχνάμε όμως πως και τα Γερμανικά,Ιταλικά κτλ μπορεί να σου βγάλουν πρόβλημα από την αρχή. . .

Ας μην ξεχνάμε βέβαια πόσα από τα πράγματα που αγοράζουμε και χρησιμοποιούμε στην καθημερινή μας ζωή

είναι made in China ή CE και ας είναι και η καλύτερη μάρκα στο είδος της . . . :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω... για την ψυχολογικη υποστήριξη! ;) ...μολις το παρω θα κανω review!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...