Jump to content

Recommended Posts

Εσύ απορώ γιατί είσαι για άλλη μια φορά εδώ.....

Άντε γεια..... Και μην κάνεις το λάθος να ανοίξεις νέο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

τελικα που καταληξαμε με τα τριωψ αναπαραγονται ευκολα? σκευτομαι να βαλω στα δυο μικρα ενυδρεια γτ μετα απο μια παραμεληση εχασα ολες μου τις γαριδουλες.

αξιζει να το παρει καποιος το κιτ? τι λενε οι πιο εμπειροι και οι ηδη κατεχοντες?

εχω ενα 23τελειως αδειο να χρειαζετε καποια προετοιμασία?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

prin liges meres agorasa triops gia ton gio mou... parigkila 8ermostati , giati diabasa stis odigies oti 8eloun 23-26 ba8mous kelsiou.... simera ta ebala se ena palio enidrio pou eixa 30 litron... gemisa to miso enidrio nero kai ebala antixlorio... o 8ermostatis einai 25 watt kai ton exo bali stous 26 ba8mous...exo bali kai mia aerantlia, ta exo mesa se peripou 20 litra nero.....

simera eriksa to fakelaki me ta abga ton triops mesa sto enidrio.... exo bali kai ena ipostroma xalikiou.....

-xriazete entono fotismo? fotizete ligo apo to enidrio....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα. Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες , καθώς είναι κανονισμός του φόρουμ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τα τριωψ θα αντεξουν τωρα τα χριστουγεννα ?????? :bigemo_harabe_net-81: !!

η αληθεια ειναι οτι αντεχουν και 15 βαθμους(δεν το συνηστω).εγω τα ειχα στην κρεβατοκαμαρα για να θερμενονται απο την σομπα.αν εχεις μεγαλο ενυδρειο βαλε θερμοστατη αλλιως μια λαμπα και σε ενα ζεστο δωματιο

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι αντεχουν και 15 βαθμους(δεν το συνηστω).εγω τα ειχα στην κρεβατοκαμαρα για να θερμενονται απο την σομπα.αν εχεις μεγαλο ενυδρειο βαλε θερμοστατη αλλιως μια λαμπα και σε ενα ζεστο δωματιο

....άργησες Πετράν!

Link to comment
Share on other sites

καλος σας βρηκα, σορι για τα ορθογραφικα, εχω σιν ηθησει τα greekenglish...Eχω διπλα ενα ενυδρειο και φωτηζετε λιγο απο κι... θελει εντονο φοτισμο? γιατι καπου διαβασα οτi θελει 14 ωρες ?σε πια κατηγορια ανηκουν? ειναι ανφηβια?

Έγινε επεξεργασία - odin25
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκαν δορο τα τριοψ στον γιο μου... τα βαλαμε σε μια γιαλα 15 λιτρον.... εβαλα μεχρη και θερμοστατη... αεραντλια δεν ειχα για την γιαλα... εβαλα και λαμπα και το νερο το εβαλα απιονησμενο... ακολουθησα ολες της οδηγιες... εκολαφθηκαν και μετα απο 5 μερες ψωφησαν ξαυνικα ολα; το νερο πανω ειχε πιασει κατι σαν αλγη... μηπως τα παταταισα; μου φενονται λιγο μουφα... μαλον δεν ειναι και τοσο ευκολο να τα μεγαλοσης οσο τα παρουσιαζη το γνωστο επητραπεζιο... εγω ξενεροσα με τα τριοψ..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουρια στο φορουμ. διαβασα και τις 5 σελιδες με θεμα "τριωψ". Εχω τριωπες εδω και 2 εβδομαδες, σχεδον 3. Εχω 10 ενηλικες τριωπες και δεκαδες αυγα μεσα στο ενυδρειο μου. Αλλα εχω ενα προβλημα. Το νερο γινεται πρασινο. Κανω συχνα αλλαγες καθε 2-3 μερες. Μηπως δινω πολυ φαι στους τριωπες? Ξερετε τι φταιει???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ταίσεις λιγότερο ; Μήπως δεν είναι από την τροφή και είναι άλγη ; Που έχεις το ενυδρείο ; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα έβαλα γρήγορα σε ενα ταφή ( μη σχολιάσετε ) έχουν περάσει είδη 24 ωρες αλλα τίποτα το νερο ειναι στους 20 βαθμούς μπορω να κανω κατι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ενωεις εκει που λεω να μην σχολιάσετε εινάι για το ταψί ομως δεν ειχα κατι άλλο μπροστά μου ! Τωρα ειναι 22 βαθμούς ελπίζω να μου εκκολάπτουν !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...