Jump to content

Το Νόμισμα Έχει Πάντα 2 Όψεις !


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πιστευω αν ειναι εξυπνος προτιμαει να χασει το 2ευρω αλλα να κερδισει μετα το 10ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει με τροπο ναι φιλε μου αν όμως πεις δεν πουλάω σε στενόμυαλος ανθρώπους θα πουν οτι δεν τους εξυπηρετείς πιστεύω πως καταλάβετε τι εννοώ . Ο βλάκας παντα θα κάνει το δικο του .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε πρέπει να παίζουμε με ζωές, με πλάσματα που αναπνέουν, πονάνε, αισθάνονται, είτε έχουν δυο, είτε τέσσερα, είτε καθόλου πόδια, για κανένα 2ευρω ή 50ευρω. Να αλλάξει επάγγελμα ο εκάστοτε πετσοπάς που σκέφτεται με τα φράγκα και χόμπι ο κάθε άσχετος και χωρις διάθεση να "μάθει" χομπίστας!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλά όλα αυτά που λες και πολύ ρομαντικά αλλά όπως έγραψαν και καποιοι προηγούμενοι επάγγελμα είναι και το κανουν με σκοπό το κέρδος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλά όλα αυτά που λες και πολύ ρομαντικά αλλά όπως έγραψαν και καποιοι προηγούμενοι επάγγελμα είναι και το κανουν με σκοπό το κέρδος

Αν σου φαίνεται "ρομαντικό φαινόμενο" η αγάπη προς τα ζώα και η άρνηση ορισμένων στην εκμετάλλευσή τους με σκοπό το κέρδος ΚΑΙ ΜΟΝΟ, με γειά σου με χαρά σου. Κέρδος και εκμετάλλευση ζωντανών με την έννοια που το κάνουν οι περισσότεροι πετσοπάδες, δεν ταιριάζει φίλε μου! Αν ήταν σκυλιά ή γατιά στη θέση τους, θα είχε ξεσηκωθεί το σύμπαν. Τι να σου κάνω όμως που είναι ψάρια και δε γαυγίζουν ούτε νιαουρίζουν, οπότε δεν έχουν δικαίωμα στην επιβίωση και απλά θα αποτελούν διακοσμητικό στοιχείο για λίγες μέρες μόνο.

Ορισμένοι πρέπει να "το πάρουν αλλιώς" το θεματάκι!

Καλύτερα ρομαντικός λοιπόν αν το θέλεις έτσι, παρά βασανιστής για τα φράγκα.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα οτι διαφωνώ με αυτά που λες αλλα σου λεω οτι αν καποιος δεν καταλαβαίνει αυτά που πρέπει να παρέχει σε ενα ζωντανό σκύλο,γάτα,ψάρι δεν μπορείς να του ανοίξεις το μυαλό .

Και εγώ όπως και πολλοι άλλοι συνάδελφοι δεν μπορούμε να πούμε σε κανέναν δεν σου πουλάω .

Link to comment
Share on other sites

Πανάγο χαλάρωσε ρε σύ ( Θα στο πώ και στα Αγγλικά μια και ξέρω πως κρατάς από Μπάκινγχαμ ) . Calm down mate :cheers:

Ξέρω , ξέρω Ελληνικά . Καλαμπούρι έκανα :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου φαίνεται "ρομαντικό φαινόμενο" η αγάπη προς τα ζώα και η άρνηση ορισμένων στην εκμετάλλευσή τους με σκοπό το κέρδος ΚΑΙ ΜΟΝΟ, με γειά σου με χαρά σου. Κέρδος και εκμετάλλευση ζωντανών με την έννοια που το κάνουν οι περισσότεροι πετσοπάδες, δεν ταιριάζει φίλε μου! Αν ήταν σκυλιά ή γατιά στη θέση τους, θα είχε ξεσηκωθεί το σύμπαν. Τι να σου κάνω όμως που είναι ψάρια και δε γαυγίζουν ούτε νιαουρίζουν, οπότε δεν έχουν δικαίωμα στην επιβίωση και απλά θα αποτελούν διακοσμητικό στοιχείο για λίγες μέρες μόνο.

Ορισμένοι πρέπει να "το πάρουν αλλιώς" το θεματάκι!

Καλύτερα ρομαντικός λοιπόν αν το θέλεις έτσι, παρά βασανιστής για τα φράγκα.

καποια πετ εχουν γατια και σκυλια στις ιδιες συνθηκες που εχουν και τα ψαρια, εσυ ειδες να ξεσηκωθηκε καποιο συμπαν?

Link to comment
Share on other sites

......τι εννοείς οτι τα έχουν μέσα σε ενυδρεία;

φίλε μου, διάβασε όλα τα πόστ απο την αρχή και θα απαντήσεις μόνος σου στην ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

......τι εννοείς οτι τα έχουν μέσα σε ενυδρεία;

φίλε μου, διάβασε όλα τα πόστ απο την αρχή και θα απαντήσεις μόνος σου στην ερώτησή σου.

τα εχουν σε κουτια που αναλογικα με το μεγεθος τους ειναι χειροτερα απο τα ψαρια στα ενυδρεια.

εχει ξεσηκωθει το συμπαν? εσυ εχεις δει κατι τετοιο? αν ναι που?

Link to comment
Share on other sites

τα εχουν σε κουτια που αναλογικα με το μεγεθος τους ειναι χειροτερα απο τα ψαρια στα ενυδρεια.

εχει ξεσηκωθει το συμπαν? εσυ εχεις δει κατι τετοιο? αν ναι που?

Με συγχωρείς αλλα δε θα απαντήσω σε μια ερώτηση που ειναι εντελώς άσχετη με το θεμα που έχουμε αναπτύξει εδω. Η ένστασή μου πανω στο θεμα που άνοιξε ο φίλος ειναι εμφανής σε όλα μου τα σχόλια τα οποία απο ότι κατάλαβα ακόμα δε διάβασες πας' ολο που σου το ζήτησα. Ειμαι σίγουρος δε, ότι δε γνωρίζεις ούτε καν τι αφορά το θεμα. Επαναλαμβάνω λοιπόν, κανε τον κόπο να διαβάσεις αυτές τις 2-3 σελίδες και λάβε μόνος σου την απάντηση.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλα δε θα απαντήσω σε μια ερώτηση που ειναι εντελώς άσχετη με το θεμα που έχουμε αναπτύξει εδω. Η ένστασή μου πανω στο θεμα που άνοιξε ο φίλος ειναι εμφανής σε όλα μου τα σχόλια τα οποία απο ότι κατάλαβα ακόμα δε διάβασες πας' ολο που σου το ζήτησα. Ειμαι σίγουρος δε, ότι δε γνωρίζεις ούτε καν τι αφορά το θεμα. Επαναλαμβάνω λοιπόν, κανε τον κόπο να διαβάσεις αυτές τις 2-3 σελίδες και λάβε μόνος σου την απάντηση.

να πω λιγο κ γω την αποψη μ πανω στο θεμα αυτο....

ο ελιοτ πιστευω εγω παντα ειναι πολυ μεσα σε αυτο το θεμα....

κ ας το πιασουμε με την σειρα.... εσυ ειπες λιγο πιο πριν: Δε πρέπει να παίζουμε με ζωές, με πλάσματα που αναπνέουν, πονάνε, αισθάνονται, είτε έχουν δυο, είτε τέσσερα, είτε καθόλου πόδια, για κανένα 2ευρω ή 50ευρω. Να αλλάξει επάγγελμα ο εκάστοτε πετσοπάς που σκέφτεται με τα φράγκα και χόμπι ο κάθε άσχετος και χωρις διάθεση να "μάθει" χομπίστας!

πως γινετε να θεωρεις χομπι την ζωη αυτων των πλασματων?

ειναι χομπι το να εχεις 1-2-3.... γατες σκυλους σκιουρους ιγκουανα(δεν γραφω αλλο ειναι μακρια η λιστα....)??

οταν πας σε ενα μαγαζι να παρεις ενα πιτ μπουλ σε ρωταει ο πετσοπας αν εχεις το μινιμουν 2 ωρες εντατικης γυμναστικης και τον απαρετητο χωρο στην αυλη σ για να μπορει ν εκτωνοθει το σκυλη?

σε ρωταει αν εχεις τον απαρετητο χωρο για εναν σκιουρο η ενα ιγκουανα για να μπορει να ζησει?

οχι..... τι κανει απ την αλλη? στο πουλαει για 10-15-400ευρο αντιστοιχα.....

γιατι να κανει τ αντιθετο με τα ψαρια.....? κ που λετε αν ειναι αναγκαιο να δωσει ενα ψαρι για 1-2 ευρο.... αν εχει κερδος???? ολοι αυτοι π εχουν ενυδρειο τ κανουν μολις ψωφισει ενα ψαρι????????

Safarpn μην το παρεις προσωπικα......

απλα βρηκα ενα πατημα τ γραψω την αποψη μ.....

υγ. ηθελα να γραψω κ κατι αλλα, αλλα τα ξεχασα.......

Έγινε επεξεργασία - vasili
Link to comment
Share on other sites

να πω λιγο κ γω την αποψη μ πανω στο θεμα αυτο....

ο ελιοτ πιστευω εγω παντα ειναι πολυ μεσα σε αυτο το θεμα....

κ ας το πιασουμε με την σειρα.... εσυ ειπες λιγο πιο πριν: Δε πρέπει να παίζουμε με ζωές, με πλάσματα που αναπνέουν, πονάνε, αισθάνονται, είτε έχουν δυο, είτε τέσσερα, είτε καθόλου πόδια, για κανένα 2ευρω ή 50ευρω. Να αλλάξει επάγγελμα ο εκάστοτε πετσοπάς που σκέφτεται με τα φράγκα και χόμπι ο κάθε άσχετος και χωρις διάθεση να "μάθει" χομπίστας!

πως γινετε να θεωρεις χομπι την ζωη αυτων των πλασματων?

ειναι χομπι το να εχεις 1-2-3.... γατες σκυλους σκιουρους ιγκουανα(δεν γραφω αλλο ειναι μακρια η λιστα....)??

οταν πας σε ενα μαγαζι να παρεις ενα πιτ μπουλ σε ρωταει ο πετσοπας αν εχεις το μινιμουν 2 ωρες εντατικης γυμναστικης και τον απαρετητο χωρο στην αυλη σ για να μπορει ν εκτωνοθει το σκυλη?

σε ρωταει αν εχεις τον απαρετητο χωρο για εναν σκιουρο η ενα ιγκουανα για να μπορει να ζησει?

οχι..... τι κανει απ την αλλη? στο πουλαει για 10-15-400ευρο αντιστοιχα.....

γιατι να κανει τ αντιθετο με τα ψαρια.....? κ που λετε αν ειναι αναγκαιο να δωσει ενα ψαρι για 1-2 ευρο.... αν εχει κερδος???? ολοι αυτοι π εχουν ενυδρειο τ κανουν μολις ψωφισει ενα ψαρι????????

Safarpn μην το παρεις προσωπικα......

απλα βρηκα ενα πατημα τ γραψω την αποψη μ.....

υγ. ηθελα να γραψω κ κατι αλλα, αλλα τα ξεχασα.......

Ξεκινάς απο λάθος βάση. Χόμπι δεν ειναι η ζωή των πλασμάτων. Χόμπι ειναι η ενασχόληση με αυτα τα πλάσματα. Χόμπι δεν ειναι να κάνεις κάτι μονο και μόνο για να περνάς την ώρα σου επειδη δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις, χόμπι ειναι να ασχολείσαι με κάτι επειδή το αγαπάς αληθινά. Χόμπι δεν ειναι ενα ακόμη παιχνίδι αλλα ημιεπαγγελματική ασχολία....σου απάντησα στο πρώτο σκέλος;...τα υπόλοιπα που γράφεις με συγχωρείς αλλα δε τα πολυκατάλαβα :) Τι θέλεις να πεις; Ότι πρέπει να κάνει πετσοπάς με όλα τα αλλα ζώα, πρέπει να κάνει και με τα ψάρια. Αν πάω εγω δηλαδη να πάρω ενα μολοσσό και του πω ότι μένω σε υπόγεια γκαρσονιέρα, χωρις αυλή και μπαλκόνι και τις περισσότερες ώρες λείπω απο το σπίτι και εκείνος τελικα μου πουλήσει το ζώο, εγω μόλις ο μολοσσός μεγαλώσει, θα τον ξαναπάω στο μαγαζί για να φάει τον πετσοπά.....αν δουλεύει ακόμα εκεί!
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε φίλε μου αν σε ενημερώσει για τις ανάγκες του και εσυ το πάρεις παρόλα ταύτα τοτε εσυ έχεις την ευθύνη για την κακοποίηση του ζωντανού και όχι ο πετσοπας .

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς απο λάθος βάση. σιγουρα??? Χόμπι δεν ειναι η ζωή των πλασμάτων. συμφωνω απολυτα!!! Χόμπι ειναι η ενασχόληση με αυτα τα πλάσματα.δηλαδη το οτι παιζω ταιζω χαϊδευω προσεχω κ ασχολουμε γενικα μετην γατα μ ειναι χομπι??? Χόμπι δεν ειναι να κάνεις κάτι μονο και μόνο για να περνάς την ώρα σου επειδη δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις, χόμπι ειναι να ασχολείσαι με κάτι επειδή το αγαπάς αληθινά.αγαπαω την γατα μ κ δεν περναω απλα την ωρα μ μαζι της (την πειραζω με γρατζουναει κ γεμιζει το σπιτι αιματα :bigemo_harabe_net-126: ) ειναι χομπι??? Χόμπι δεν ειναι ενα ακόμη παιχνίδι αλλα ημιεπαγγελματική ασχολία....σου απάντησα στο πρώτο σκέλος;... αν πιστευα οτι μ απαντησες δεν θα τα εγραφα ολα αυτα.... :bigemo_harabe_net-66:

τα υπόλοιπα που γράφεις με συγχωρείς αλλα δε τα πολυκατάλαβα :) Τι θέλεις να πεις; Ότι πρέπει να κάνει πετσοπάς με όλα τα αλλα ζώα, πρέπει να κάνει και με τα ψάρια. καλο ειναι οταν παμε σε ενα πετ σοπ... να μην κοιταμε μονο τους μονομαχους σε ποτηρια και τα 15 χρυσοψαρα σε 20 λιτρα.... να κοιταμε λιγο κ τους 10 σκιουρους σε ενα κλουβι π εχει το μεγεθος ενος 20λιτρου ενυδρειου.... οχι επειδη μας αρεσουν τα ψαρια να κοιταμε ΜΟΝΟ αυτα.... Αν πάω εγω δηλαδη να πάρω ενα μολοσσό και του πω ότι μένω σε υπόγεια γκαρσονιέρα, χωρις αυλή και μπαλκόνι και τις περισσότερες ώρες λείπω απο το σπίτι και εκείνος τελικα μου πουλήσει το ζώο, εγω μόλις ο μολοσσός μεγαλώσει, θα τον ξαναπάω στο μαγαζί για να φάει τον πετσοπά.....αν δουλεύει ακόμα εκεί! πιο σιγουρο μ φαινεται ο μολοσσος να καταληξει στον δρομο η στους (λεγομενους) φιλοζωους......

ααα... κ μην παρεις κατι προπωπικα κ διαβαζω τπτ καντιλια απο κατω..... αποψη μ παντα.....

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε φίλε μου αν σε ενημερώσει για τις ανάγκες του και εσυ το πάρεις παρόλα ταύτα τοτε εσυ έχεις την ευθύνη για την κακοποίηση του ζωντανού και όχι ο πετσοπας .

συμφωνω!!!!!

κ ειναι πολλες οι φορες π ενημερωνομασται (κ απο τους λεγομενους κακους πετσοπαδες) αλλα εκεινη την στιγμη το μυαλο μας ειναι στο ποσο ωραιο θα φαινεται το 30ρι ενυδρειο μας με 4(μονο) χρυσοψαρα μεσα........

Link to comment
Share on other sites

ααα... κ μην παρεις κατι προπωπικα κ διαβαζω τπτ καντιλια απο κατω..... αποψη μ παντα.....

Καντηλια δε ρίχνω σε κανένα. Έχουμε διαφορετική αντίληψη γύρω απο το θεμα χόμπι. Χόμπι ειναι μια έννοια που περιλαμβάνει πολλά και όχι μονο την ενασχόληση και επαφή με τα ζώα. Απο ότι φαίνεται λοιπόν είμαι ο μόνος που έχει συναντήσει ηλίθιους πετσοπάδες (γιατι το αρχικό θεμα κάπως έτσι ξεκίνησε) αλλα ας θυμησω κάποιο μελος που ο πετσοπάς του είπε να η πάρει αρλεκίνους γιατι μόλις τους βάλει μέσα στο ενυδρειο, θα του αλλάξουν το ph .....και φυσικά του πρότεινε αλλα ψάρια, να θυμησω άλλο μέλος που ο πετσοπάς του έδωσε πέτρες που αν τις βάλει γύρω απο τα φυτά του, εκείνα θα έχουν γρήγορη ανάπτυξη. Ας θυμησω τον εαυτό μου που οταν είπα στον πετσοπά ότι χρησιμοποιώ αντίστροφη όσμωση, μου είπε "τι ακριβώς ειναι αυτο;", ας θυμησω τον πετσοπά που οταν του είπα ότι θέλω θυληκά γκουράμι, έβαλε την αποχή μέσα στο ενυδρειο του, τα κυνηγούσε ενα ενα και με ρωτούσε κάθε φορά :"αυτο ειναι θυληκό;.....αυτο πως σου φαίνεται;.....εκείνο πρέπει να ειναι λογικά....."

Τι να πω ρε παιδιά, μπορει ο Αργύρης να έχει δίκιο και να είμαι ρομαντικός τελικά. Φεύγω όμως τώρα, πάω να αράξω στο διπλανό χωράφι με τη γυναίκα μου αγκαλιά, να κοιτάμε να αστέρια και να της διαβάζω ποιήματα απο τα χαρτάκια του ημερολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε φίλε μου αν σε ενημερώσει για τις ανάγκες του και εσυ το πάρεις παρόλα ταύτα τοτε εσυ έχεις την ευθύνη για την κακοποίηση του ζωντανού και όχι ο πετσοπας .

Σε αυτο ποτε δε διαφώνησα. Δεν τους βάζω όλους σε ενα τσουβάλι. Είπαμε ότι υπάρχουν και οι επαγγελματίες στο χώρο δεν ειναι όλοι τουφέκια!
Link to comment
Share on other sites

.....και στο καπάκι, πριν απο ελάχιστα λεπτά (φαίνεται και η ώρα) διαβάζω το παρακάτω σχόλιο σε ενα θεμα πολυ πρόσφατο.....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Καντηλια δε ρίχνω σε κανένα. Έχουμε διαφορετική αντίληψη γύρω απο το θεμα χόμπι. Χόμπι ειναι μια έννοια που περιλαμβάνει πολλά και όχι μονο την ενασχόληση και επαφή με τα ζώα. Απο ότι φαίνεται λοιπόν είμαι ο μόνος που έχει συναντήσει ηλίθιους πετσοπάδες (γιατι το αρχικό θεμα κάπως έτσι ξεκίνησε) αλλα ας θυμησω κάποιο μελος που ο πετσοπάς του είπε να η πάρει αρλεκίνους γιατι μόλις τους βάλει μέσα στο ενυδρειο, θα του αλλάξουν το ph .....και φυσικά του πρότεινε αλλα ψάρια, να θυμησω άλλο μέλος που ο πετσοπάς του έδωσε πέτρες που αν τις βάλει γύρω απο τα φυτά του, εκείνα θα έχουν γρήγορη ανάπτυξη. Ας θυμησω τον εαυτό μου που οταν είπα στον πετσοπά ότι χρησιμοποιώ αντίστροφη όσμωση, μου είπε "τι ακριβώς ειναι αυτο;", ας θυμησω τον πετσοπά που οταν του είπα ότι θέλω θυληκά γκουράμι, έβαλε την αποχή μέσα στο ενυδρειο του, τα κυνηγούσε ενα ενα και με ρωτούσε κάθε φορά :"αυτο ειναι θυληκό;.....αυτο πως σου φαίνεται;.....εκείνο πρέπει να ειναι λογικά....."

Τι να πω ρε παιδιά, μπορει ο Αργύρης να έχει δίκιο και να είμαι ρομαντικός τελικά. Φεύγω όμως τώρα, πάω να αράξω στο διπλανό χωράφι με τη γυναίκα μου αγκαλιά, να κοιτάμε να αστέρια και να της διαβάζω ποιήματα απο τα χαρτάκια του ημερολογίου.

την προταση με τα καντηλια την εβαλα χαριτολογωντας.... (ξεχασα ν βαλω μια φατσα διπλα λαθος μ)

γενικα θεωρω πολυ σωστο τον τροπο (παντα αποψη μ) στα θεματα π γραφεις..... οσα εχει τυχει ν διαβασω...

το θεμα βασικα δεν μιλαει για τους ηλιθιους πωλητες..... αλλα για τους ηλιθιους πελατες..... κ βασικα μιλαει για την δευτερη οψη τ νομισματος (τους πελατες)

δεν ειπε κανεις οτι ολοι οι πετσοπαδες ειναι αγιοι κ ουτε οτι ολοι ειναι απατεωνες.... ωραια τα παραδειγματα σ....

παρε κ δυο απο μενα (π αφορουν εμενα)

οταν ειπα να παρω ενα ψαρι πηγα στην μεγαλυτερη αλυσιδα πετσοπ της ελλαδος κ πηρα μια γυαλα 3λ κ εναν μονομαχο....

μετα απο 1 ωρα πηγα στον θειο μ για βολτα (ηταν βλεπεις στον δρομο για την εστεια) κ μια απ τις ξαδερφες μ ηθελε τον μονομαχο ν τον βαλει σε μια 7λ γυαλα.... (κ εννοειτε οτι τον πηρε) φευγοντας σταματαω σε ενα μικρο πετσοπ κ περνω ενα μαυρο οραντα (τον αλι) κ ο πωλητης μ ειπε οτι στην 3λιτρη γυαλα μ μπαινουν τουλαχιστον 3 ψαρια..... μετα απο λιγο καιρο πηρα το 30ρι π εχω ακομα.... οταν το αγορασα ο πωλητεις (σε αλλο πετσοπ παντα) μ ειναι πως απλα το φιλτρο π θα βαλω πρεπει να φιλτραρει πολλες φορες ανα ωρα το νερο..... μολις το ενυδρειο ηταν "ετοιμο" μ εφεραν δωρο αλλα 2 χρυσοψαρα..... σε μια επισκεψη σε ενα υποκαταστημα τις μεγαλης αυτης αλυσιδας στην ελλαδα για να παρω και το 4ο χρυσοψαρο π ηθελα ο πωλητης μ ειπε οτι τα λιτρα π εχω ειναι λιγα για τα ψαρια π ηδη ειναι μεσα.... πιστευεις πως τον ακουσα???? η μηπως δεν επρεπε ν μ δωσει το ψαρι? (γιατι αν δεν μ το εδεινε αυτος καποιος στο πιο κατω καταστημα πιο λογικος κ π αγαπαει περισσοτερο την δουλεια τ θα μ το εδεινε)

ποιος φταιει για ολα αυτα ο πωλητης?

ο πωλητης πιστευω πρεπει ν σε ενημερωνη.... απο κει κ περα η αποφαση ειναι καθαρα δικια σ..... κ βεβαια πρεπει ν φας το κεφαλι σ μερικες φορες για να παρεις ενα μαθημα(αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ειναι το δικο μας κεφαλι π τρωγετε)

Link to comment
Share on other sites

.....και στο καπάκι, πριν απο ελάχιστα λεπτά (φαίνεται και η ώρα) διαβάζω το παρακάτω σχόλιο σε ενα θεμα πολυ πρόσφατο.....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!???????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Φράση προερχόμενη απο γνωστό πανελίστα με μαλλί σα πουρνάρι. Δε σημαίνει κάτι, μου έχει κολλήσει τελευταία.

Στα περισσότερα θέματα εδω μέσα θα δεις λανθασμένες συμβουλές που έλαβαν πελάτες απο πετσοπάδες. Δεν ειναι η κατηγορία που λέει ο Αργύρης ότι δηλαδή το λάθος ήταν του πελάτη αλλα δεν ήθελε να το παραδεχθεί και αυτο φαίνεται απο το γεγονός ότι τις περισσότερες φορές το μελος που γράφει εδω λέει " στο πετ σοπ μου είπαν ..... αυτο.......ειναι γεγονός μπορω να το κάνω, ισχύει κάτι τέτοιο, εσείς τι λέτε;" Σημαίνει λοιπόν ότι δεν έχει γίνει απο την πλευρα του κάποιο λάθος. Του είπε ο πετσοπάς και αυτός το διασταυρωνει....και σχεδόν πάντα αυτο που του είπε ο πετσοπάς ειναι τραγικά αστείο. Ο Αργύρης μίλησε για δυο όψεις και συμφωνώ ότι υπάρχουν. Οι δυο όψεις όμως στην προκειμένη περίπτωση δεν έχουν το ίδιο βάρος (γνώσεις στην περίπτωσή μας) και συνήθως το νόμισμα οταν πέφτει στο έδαφος, κάθεται απο τη μια πλευρα περισσότερες φορές απο ότι απο την άλλη. Γιου νόου γουαραμίν;

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...