Jump to content

Ασχετο Με Ενυδρεια Αλλα Εχω Ενα Τεραστιο Προβλημα Με Αλογο!ξερει Κανεις Τιποτα?


Recommended Posts

Δεν πιραζει μωρέ αμα σε μάθει μετά μια χαρά θα τον βουρτσιζεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα ακομα με δαγκωνει (μ****α) για να παιξει οχι με κακο σκοπο οταν θα σε μαθει και δεν θα σε φοβαται θα σταματησει να δαγκωνει αγρια μπορει αργοτερα να θελει παιχνιδια ..! πιστεψε με δεν διαφερουν καθολου απο τους σκυλους αμα τους δωσεις αγαπη θα σε προστατευουν κιολας εμενα με προστατευσε απο αγρια σκυλια τεραστιους ελληνικους ποιμενικους οταν με βλεπει χλιμιντριζει απο χαρα και τρεχει καταπανω μου στην αρχη ηταν τρομακτικο για εμενα αλλα αργοτερα συνηθησα και εγω η ιδια..

Τι μου θυμισες τωρα :D

Οσοι δεν ημαστε απο επαρχεια,και εχουμε δει αλογα μονο απο τβ,δεν μπορουμε να φανταστουμε,γιατι μεγεθος μιλαμε :rolleyes:

Περσυ την ανοιξη ενας εφερε δυο αλογα στην διπλανη αλανα,το ενα το ειχε δεμενο,μαλλον θυληκο,το αλλο ελευθερο και σιγουρα αρσενικο.Πηγα να ταισω τις κοτες μου,με τα κουβαδακια μου.Τα βλεπω απο μακρια και τα απολλαμβανω.Η αποσταση ηταν περιπου 500 μετρα,λεω ο εξυπνος,να παω απο κοντα να τα χαζεψω καλυτερα. B) Με το που ξεκινω προς αυτα,με κοιταζει ο αρσενικος,και αρχιζει να περπατα σιγα σιγα,προς εμενα,εγω σταματαω,αλλα αυτος συνεχιζε να ερχεται,Μεταβολη εγω και τρεχω να μπω μεσα στο κοτετσι με τις κοτουλες μου :D χε...........κα κανονικα,αυτος αρχισε να τρεχει,εγω πηδηξα το τοιχακι που εχει το κοτετσι,και περιμενα.Ερχεται και βλεπω την κεφαλα του παναω απο το κοτετσι,εγω κατω παρεα με τις κοτουλες μου να με κουτσουλανε,και αυτος σαν χαρος απο πανω μου,να με κοιτα.Ειναι απο τις τρομαρες που θα θυμαμαι για παντα.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τα αλογακια απο κοντα.

Και ενα μπραβο στον φιλο ,που εκανε αυτην την πραξη,γιαυτο το πανεμορφο,με καταπλυκτικα ματακια ,ζωντανο

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες τωρα :D

Οσοι δεν ημαστε απο επαρχεια,και εχουμε δει αλογα μονο απο τβ,δεν μπορουμε να φανταστουμε,γιατι μεγεθος μιλαμε :rolleyes:

Περσυ την ανοιξη ενας εφερε δυο αλογα στην διπλανη αλανα,το ενα το ειχε δεμενο,μαλλον θυληκο,το αλλο ελευθερο και σιγουρα αρσενικο.Πηγα να ταισω τις κοτες μου,με τα κουβαδακια μου.Τα βλεπω απο μακρια και τα απολλαμβανω.Η αποσταση ηταν περιπου 500 μετρα,λεω ο εξυπνος,να παω απο κοντα να τα χαζεψω καλυτερα. B) Με το που ξεκινω προς αυτα,με κοιταζει ο αρσενικος,και αρχιζει να περπατα σιγα σιγα,προς εμενα,εγω σταματαω,αλλα αυτος συνεχιζε να ερχεται,Μεταβολη εγω και τρεχω να μπω μεσα στο κοτετσι με τις κοτουλες μου :D χε...........κα κανονικα,αυτος αρχισε να τρεχει,εγω πηδηξα το τοιχακι που εχει το κοτετσι,και περιμενα.Ερχεται και βλεπω την κεφαλα του παναω απο το κοτετσι,εγω κατω παρεα με τις κοτουλες μου να με κουτσουλανε,και αυτος σαν χαρος απο πανω μου,να με κοιτα.Ειναι απο τις τρομαρες που θα θυμαμαι για παντα.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τα αλογακια απο κοντα.

Και ενα μπραβο στον φιλο ,που εκανε αυτην την πραξη,γιαυτο το πανεμορφο,με καταπλυκτικα ματακια ,ζωντανο

Χαχα

Άρε Βασίλη...κανονικά την κότα εεεε;

Να είσαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες τωρα :D

Οσοι δεν ημαστε απο επαρχεια,και εχουμε δει αλογα μονο απο τβ,δεν μπορουμε να φανταστουμε,γιατι μεγεθος μιλαμε :rolleyes:

Περσυ την ανοιξη ενας εφερε δυο αλογα στην διπλανη αλανα,το ενα το ειχε δεμενο,μαλλον θυληκο,το αλλο ελευθερο και σιγουρα αρσενικο.Πηγα να ταισω τις κοτες μου,με τα κουβαδακια μου.Τα βλεπω απο μακρια και τα απολλαμβανω.Η αποσταση ηταν περιπου 500 μετρα,λεω ο εξυπνος,να παω απο κοντα να τα χαζεψω καλυτερα. B) Με το που ξεκινω προς αυτα,με κοιταζει ο αρσενικος,και αρχιζει να περπατα σιγα σιγα,προς εμενα,εγω σταματαω,αλλα αυτος συνεχιζε να ερχεται,Μεταβολη εγω και τρεχω να μπω μεσα στο κοτετσι με τις κοτουλες μου :D χε...........κα κανονικα,αυτος αρχισε να τρεχει,εγω πηδηξα το τοιχακι που εχει το κοτετσι,και περιμενα.Ερχεται και βλεπω την κεφαλα του παναω απο το κοτετσι,εγω κατω παρεα με τις κοτουλες μου να με κουτσουλανε,και αυτος σαν χαρος απο πανω μου,να με κοιτα.Ειναι απο τις τρομαρες που θα θυμαμαι για παντα.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τα αλογακια απο κοντα.

Και ενα μπραβο στον φιλο ,που εκανε αυτην την πραξη,γιαυτο το πανεμορφο,με καταπλυκτικα ματακια ,ζωντανο

Χαχαχαχαχαχαχαχα ειναι απο τις στιγμές που εύχεται κανείς να ήταν εκεί κοντα με μια κάμερα στο χέρι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τον είχαν τόσο καιρό περιορισμένο και δεν έπεσε κάτω από κολικό;...Φοβερό..Το αλογο θέλει ασκηση και σανό καλής ποιότητας, διαφορετικά δεν λειτουργει το πεπτικό..έχουμε στάση περιοχομένου και κολικούς..Οσο για το grooming εκτος απο το όμορφο και γυαλιστερό τρίχωμα βοηθά και στο δέσιμο με τον ιδιοκτήτη...μήλα, καρότα και κύβοι ζάχαρης ως λιχουδιές για ανταμοιβή...(με μέτρο). Ηρεμο σταθερό βάδισμα και ήπια σταθερή γλυκια φωνή...Τα αλογα επικοινωνούν με τη στάση του σώματος..Διαβασε τη δικια του και εκείνο θα διαβάσει τη δικιά σου. Επεισης αν ήταν περιορισμένο για καιρό και αν δεν το έχεις ήδη κάνει τσέκαρε τις οπλές καθώς μπορεί να έχουν μεγαλώσει πολύ και να θέλουν κόψιμο...

Έγινε επεξεργασία - gmaravelisvet
Link to comment
Share on other sites

Τον είχαν τόσο καιρό περιορισμένο και δεν έπεσε κάτω από κολικό;...Φοβερό..Το αλογο θέλει ασκηση και σανό καλής ποιότητας, διαφορετικά δεν λειτουργει το πεπτικό..έχουμε στάση περιοχομένου και κολικούς..Οσο για το grooming εκτος απο το όμορφο και γυαλιστερό τρίχωμα βοηθά και στο δέσιμο με τον ιδιοκτήτη...μήλα, καρότα και κύβοι ζάχαρης ως λιχουδιές για ανταμοιβή...(με μέτρο). Ηρεμο σταθερό βάδισμα και ήπια σταθερή γλυκια φωνή...Τα αλογα επικοινωνούν με τη στάση του σώματος..Διαβασε τη δικια του και εκείνο θα διαβάσει τη δικιά σου. Επεισης αν ήταν περιορισμένο για καιρό και αν δεν το έχεις ήδη κάνει τσέκαρε τις οπλές καθώς μπορεί να έχουν μεγαλώσει πολύ και να θέλουν κόψιμο...

Πέρυσι είχε κολικό το χειμώνα! Δεν έχει χώρο να τον βγάλω εξω, δυστυχώς...ο στάβλος είναι σε ενα λοφάκι και απέναντι υπαρχει ενα ρυάκι πολύ βαθύ! ο μόνος τροπος να περασεις απεναντι ειναι μια ετιμορωπη γεφυρουλα χωρις καγκελα :( Δίπλα απο το στάβλο εχει ενα λαχανοκηπο και απο πανω κατι σκαλακια για να ανεβεις σε μια στανη με κατσίκες!! Μια φορα βγηκε μονος του αλλα φοβηθηκε τη γεφυρα και δεν εφηγε. Τα νυχια του τα εκοψα. Δεν μπορω να μπω μεσα γιατι ειναι αγριοσ επωμενοσ δεν μπορω να του κανω ξυστρι και βουρτσα, για αγκυλη δεν το βλεπω με τιποτε! Με το ζορι του εκοψα τα νυχια.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες τωρα :D

Οσοι δεν ημαστε απο επαρχεια,και εχουμε δει αλογα μονο απο τβ,δεν μπορουμε να φανταστουμε,γιατι μεγεθος μιλαμε :rolleyes:

Περσυ την ανοιξη ενας εφερε δυο αλογα στην διπλανη αλανα,το ενα το ειχε δεμενο,μαλλον θυληκο,το αλλο ελευθερο και σιγουρα αρσενικο.Πηγα να ταισω τις κοτες μου,με τα κουβαδακια μου.Τα βλεπω απο μακρια και τα απολλαμβανω.Η αποσταση ηταν περιπου 500 μετρα,λεω ο εξυπνος,να παω απο κοντα να τα χαζεψω καλυτερα. B) Με το που ξεκινω προς αυτα,με κοιταζει ο αρσενικος,και αρχιζει να περπατα σιγα σιγα,προς εμενα,εγω σταματαω,αλλα αυτος συνεχιζε να ερχεται,Μεταβολη εγω και τρεχω να μπω μεσα στο κοτετσι με τις κοτουλες μου :D χε...........κα κανονικα,αυτος αρχισε να τρεχει,εγω πηδηξα το τοιχακι που εχει το κοτετσι,και περιμενα.Ερχεται και βλεπω την κεφαλα του παναω απο το κοτετσι,εγω κατω παρεα με τις κοτουλες μου να με κουτσουλανε,και αυτος σαν χαρος απο πανω μου,να με κοιτα.Ειναι απο τις τρομαρες που θα θυμαμαι για παντα.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τα αλογακια απο κοντα.

Και ενα μπραβο στον φιλο ,που εκανε αυτην την πραξη,γιαυτο το πανεμορφο,με καταπλυκτικα ματακια ,ζωντανο

Ευχαριστώ πολύ! Προσεχουμε πολυ τα αρσενικα ειδικα τους επιβητορες! :P Χαχα στην κυριολεξια, φοβηθηκες και μπηκες στο κοτετσι!!!!

Έγινε επεξεργασία - siamese fighting fish
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό πιστέυω είναι και αγριος..οσο και να τον πεισεις οτι εισαι καλος και θες το καλύτερο..δυστυχώς δεν του προσφέρεις αυτό για το οποιο ειναι φτιαγμένο και βγάζει αυτή τη συμπεριφορά...Η γνώμη μου εινια να προσπαθήσεις να περιφράξεις το ρυάκι λαχανόκηπο και να τον βγάζεις εξω Μια καλή άσκηση αλλά και δέσιμο με τον ιδιοκτητη είναι ο ''μύλος'' (υπάρχει μια ονομασία αλλά δεν μου έρχεται αυτη τη στηγμή) Περιστροφή του αλογου δεξιο- και αριστερο-στροφα με σχοινί, γύρω απο εσενα. Ωστοσο θέλει να εχεις ενα στοιχειώδη χώρο...και δεν ξέρω αν υπάρχει...σιγουρα θέλεις το καλύτερο απο τους προκατόχους του...αλλά ειναι κρίμα για το ζωντανό και στενοχωριέσαι κι εσύ που δεν μπορείς να έχεις την επαφή μαζί του...Παλεψε το για ασκηση και σίγουρα θα δεις ενα αλλο αλογο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε εσυ,και με κοιτουσε περιφρονητικα απο ψυλα,και μετα εφυγε . :o Πρωτη φορα ειδα αλογο στα 2 μετρα.Αν και εχουμε εδω πολλα μουλαρια,αλλα καμια σχεση με το αλογο,ηταν διπλασιος :D

Link to comment
Share on other sites

post-56010-0-82685300-1383664606_thumb.jpg

Εχουν βγει τα καγκελα απο τη γεφυρα και ολα τα χορτα, απεναντι απο τη γεφυρα δεξια ειναι ο σταυλος. Σκεφτηκα να περιφραξω ενα κομματι σε ενα χωρο (πανω αριστερα) που ειναι κενος και δεν ανηκει σε καποιον.το μονο θεμα ειναι οτι εχει μια ανυφορα οπως βλεπεις πολυ αποτομη και αυτοσ οταν τον βγαζω προσπαθει να καλπασει αν και τον κραταω απο ενα.....καραβοσχοινο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε εσυ,και με κοιτουσε περιφρονητικα απο ψυλα,και μετα εφυγε . :o Πρωτη φορα ειδα αλογο στα 2 μετρα.Αν και εχουμε εδω πολλα μουλαρια,αλλα καμια σχεση με το αλογο,ηταν διπλασιος :D

Μoυλαρι, αλογο ΚΑΜΙΑ σχεση!! :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή (διάβασα αποσπασματικά), αλλά καθότι αλογομούρα από μικρό παιδί ….

Η καρδιά του αλόγου περνά από το στομάχι => καρότα, μήλα, ραδίκια κλπ

Τα άλογα (όπως άλλωστε και όλα τα κοινωνικά ζωντανά) όταν τα εγκαταλείπεις ή τα κακομεταχειρίζεσαι γίνονται δύστροπα. Θέλει καλόπιασμα… (λιχουδιες + περιποίηση)

Θέλει όμως και «τρόπο». Το άλογο είναι μεγάλο ζώο και δυνατό, συνεπώς και επικίνδυνο όταν είναι τρομαγμένο. Μπορείς να ζητήσεις βοήθεια από κανένα αλογομούρη τις Θεσσαλονίκης να σε βοηθήσει (μπορώ να ψάξω μήπως βρω κανένα πρόθυμο - στείλε μου πμ αν ενδιαφέρεσαι)

Το «γύρω γύρω όλοι» με σκοινί λέγεται συρραγωγέας . Αν δεν ξέρεις να το κάνεις, μπορεί να χτυπήσεις και εσύ και το άλογο.

Άλογο που δεν κινείται – αθλείται δεν τρώει καρπό (ιδίως βρώμη που δίνει καθαρή ενέργεια και τα τρελαίνει όταν δεν κινούνται) γιατί μπορεί να πάθουν κολικό (Νο1 αιτία θανάτου για τα άλογα). Το καλής ποιότητας χόρτο αρκεί.

Πως έκοψες νύχια και δεν μπορείς να κάνεις αγκύλη????

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή (διάβασα αποσπασματικά), αλλά καθότι αλογομούρα από μικρό παιδί ….

Η καρδιά του αλόγου περνά από το στομάχι => καρότα, μήλα, ραδίκια κλπ

Τα άλογα (όπως άλλωστε και όλα τα κοινωνικά ζωντανά) όταν τα εγκαταλείπεις ή τα κακομεταχειρίζεσαι γίνονται δύστροπα. Θέλει καλόπιασμα… (λιχουδιες + περιποίηση)

Θέλει όμως και «τρόπο». Το άλογο είναι μεγάλο ζώο και δυνατό, συνεπώς και επικίνδυνο όταν είναι τρομαγμένο. Μπορείς να ζητήσεις βοήθεια από κανένα αλογομούρη τις Θεσσαλονίκης να σε βοηθήσει (μπορώ να ψάξω μήπως βρω κανένα πρόθυμο - στείλε μου πμ αν ενδιαφέρεσαι)

Το «γύρω γύρω όλοι» με σκοινί λέγεται συρραγωγέας . Αν δεν ξέρεις να το κάνεις, μπορεί να χτυπήσεις και εσύ και το άλογο.

Άλογο που δεν κινείται – αθλείται δεν τρώει καρπό (ιδίως βρώμη που δίνει καθαρή ενέργεια και τα τρελαίνει όταν δεν κινούνται) γιατί μπορεί να πάθουν κολικό (Νο1 αιτία θανάτου για τα άλογα). Το καλής ποιότητας χόρτο αρκεί.

Πως έκοψες νύχια και δεν μπορείς να κάνεις αγκύλη????

Αφού εχεισ εμπειρια με αλογα θα λεγες να εφαρμοσω την ιδεα μου απο το παραπανω σχολιο που εκανα ή μηπωσ θα την σκαπουλάρει οταν τον μετακηνω και θα υπαρχει περιπτωση να τραυματιστω κι απο πανω!?

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισες τωρα :D

Οσοι δεν ημαστε απο επαρχεια,και εχουμε δει αλογα μονο απο τβ,δεν μπορουμε να φανταστουμε,γιατι μεγεθος μιλαμε :rolleyes:

Περσυ την ανοιξη ενας εφερε δυο αλογα στην διπλανη αλανα,το ενα το ειχε δεμενο,μαλλον θυληκο,το αλλο ελευθερο και σιγουρα αρσενικο.Πηγα να ταισω τις κοτες μου,με τα κουβαδακια μου.Τα βλεπω απο μακρια και τα απολλαμβανω.Η αποσταση ηταν περιπου 500 μετρα,λεω ο εξυπνος,να παω απο κοντα να τα χαζεψω καλυτερα. B) Με το που ξεκινω προς αυτα,με κοιταζει ο αρσενικος,και αρχιζει να περπατα σιγα σιγα,προς εμενα,εγω σταματαω,αλλα αυτος συνεχιζε να ερχεται,Μεταβολη εγω και τρεχω να μπω μεσα στο κοτετσι με τις κοτουλες μου :D χε...........κα κανονικα,αυτος αρχισε να τρεχει,εγω πηδηξα το τοιχακι που εχει το κοτετσι,και περιμενα.Ερχεται και βλεπω την κεφαλα του παναω απο το κοτετσι,εγω κατω παρεα με τις κοτουλες μου να με κουτσουλανε,και αυτος σαν χαρος απο πανω μου,να με κοιτα.Ειναι απο τις τρομαρες που θα θυμαμαι για παντα.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τα αλογακια απο κοντα.

Και ενα μπραβο στον φιλο ,που εκανε αυτην την πραξη,γιαυτο το πανεμορφο,με καταπλυκτικα ματακια ,ζωντανο

τι να πω και εγω που το αλογο ειναι 2 μετρα εδω ο ξαδελφος μου το κανει μπανακι...! post-50906-0-68974800-1383670182_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

χαχα :bigemo_harabe_net-76: δεσ τον ξαδερφο σου σε σχεση με το αλογο! Και εγω τετοιες βλακειες κανω αν και του φιλλιπου του αρεσει το μπανιο! Πινει τον κουβα με το σαπουνι, πινει νερο απο το λαστιχο...

Έγινε επεξεργασία - siamese fighting fish
Link to comment
Share on other sites

χαχα :bigemo_harabe_net-76: δεσ τον ξαδερφο σου σε σχεση με το αλογο! Και εγω τετοιες βλακειες κανω αν και του φιλλιπου του αρεσει το μπανιο! Πινει τον κουβα με το σαπουνι, πινει νερο απο το λαστιχο...

χαχαχ και ο ηρακλης τα ιδια κανει !!!

Link to comment
Share on other sites

το αλογο σου το λενε ηρακλη ή τον ξαδερφο σου?? :P

χαχχαχαχ το αλογο αυτο ελοιπε να λουζω τον tommas με το λαστιχο και να πινει σαπουναδες :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Αααα ε πεστο και ετσι! Το τομας παει πιο πολυ στο αλογο και το ηρακλης στον ξαδερφο σου....! Τελικα εμαθα τι ειναι ο φιλιπουκος, αραβανι! Τον πηρα βαρβατο και τον εκοψα μετα, εχει ηρεμησει απο τοτε. Για ενα περιεργο λογο δεν δαγκωνει οταν τον πιανω απο το μερος της φορβιας που βρισκεται πανω απο το στομα του.

Link to comment
Share on other sites

πως ηταν οι οπλες του πριν του κοψω τα νυχια: trim.mmG0qt.MOV

Το βλεμα του ειναι πολυ γλυκο και ομορφο.

Έγινε επεξεργασία - siamese fighting fish
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις σχετική εμπειρία από άλογα, θα καταλαβαίνεις ότι είναι απόλυτα λογικό ένα αγύμναστο άλογο θα θέλει να καλπάσει για να «βγάλει» μια ανηφόρα. Δεν ξέρω πόσο «τρελοκομείο» είναι το συγκεκριμένο, αλλά συνήθως ο τρόπος να κρατήσεις ένα άλογο υπό έλεγχο είναι να του φορέσεις στομίδα. Απότι καταλαβαίνω το άλογο αυτό δεν ξέρει από στομίδες, άλλος τρόπος είναι να φτιάξεις μια θηλιά με το σκοινί που το κρατάς, που λειτουργεί κάπως σαν τον πνίχτη στους σκύλους. Οι πεταλωτές τα ξέρουν αυτά απ΄έξω και ανακατωτά. Μπορούν να σου δείξουν.

Για να μάθει ένα άλογο να περπατά δίπλα σου θέλει εκπαίδευση. Μερικά καρότα στην τσέπη πάντα βοηθάνε…

Θέλει και λίγο «τσαμπουκά». Όλα τα ζώα, όπως και τα παιδιά θέλουν τα όριά τους, τα οποία συνεχώς και δοκιμάζουν!

Αν στην αρχή βρίσκει και ένα κουβά με λαχανικά ή το χόρτο του μέσα στο πάντοκ , μετά από λίγο καιρό θα ανοίγεις σταύλο και πάντοκ και θα πηγαίνει μόνο του τροχάδειν από το ένα στο άλλο. ( εγώ αυτό έκανα, όταν δεν υπήρχαν άλλα άλογα γύρω). Τα άλογα είναι του προγράμματος και της συνήθειας.

Για το πάντοκ πρέπει να ρωτήσεις. Μπορείς να περιφράξεις χώρο για να αφήσεις ζώα ελεύθερα αλλά κανονικά θέλει άδεια δασαρχείου (?)

ΥΓ: Αφού γνωρίζεις ανθρώπους που μπορούν να σε βοηθήσουν από κοντά, γιατί ρωτάς εμάς εξ αποστάσεως???

Link to comment
Share on other sites

ο παταλωτης ειναι απο θες/νικη οποτε δεν μπορει να ερχεται για το χωραφακι εχω αδεια απο το δασαρχειο αλλα μια περιορισμενη εκταση. Ο επομενος που μπορω να ρωτησω ειναι οι ιδιοκτητες οι οποιοι δεν εχουν ιδεα απο αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν διαλέξαμε εμείς το όνομα τον ονόμασαν έτσι λόγω τις δύναμης του μια μέρα τράβηξε και αμάξι και το τρέιλερ του γιατί δεν ήθελε να μπει μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...