Jump to content

Γκαπι Σε 20Λ.


Γλυφτακι

Recommended Posts

καλημερα φιλε τα 20 λιτρα ειναι λιγα γιαυτα τα ψαρακια,ενα χαρεμι δηλαδη 1 αρσενικο και 3 θυλικα θελουν καμια 60αρια λιτρα για να ειναι οκ...σε αυτα τα λιτρα μπορεις να εχεις ενα μονομαχο η να το κανεις γαριδαδικο...τα γκαπακια θελουν χωρο για κολυμπη ασε που γεννανε συνεχεια και σε λιγο καιρο ουτε τα 60 λιτρα δεν θα αρκουν..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι λάθος αυτό που έχεις κάνει. Το "μια χαρά τα πάνε" πως το συμπέρανες; :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κανεις ενα ενυδρείο με μονομάχο; Στα 20 λίτρα δεν μπορείς να εχεις guppies και μάλιστα με αναπαραγωγές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε!

Ακριβως οτι σου ειπαν τα παιδιά!

Είναι πολύ λιγα τα λίτρα σου!βάλε εναν μονομάχο μέσα να είναι άρχοντας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω φτιαξει ενα 20λ με γκαπακια.

Ξερω οτι ειναι δυσκολο να μεινουν σε 20λ,αλλα μια χαρα τα πανε μεχρι τωρα.Εχω και αναπαραγωγη!!!! :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-66:

Xωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω ή να σε απογοητεύσω , αλλα μια και είχα και εγώ guppy σε 60 λίτρα θα σου πω το εξής .

Είκοσι λίτρα και με γόνους απλά είναι μη αποδεκτό για τους εξής απλούστατους λόγους :

1ον ) Ελάχιστα λίτρα για ένα χαρεμάκι που σημαίνει ένα αρσενικό και τρία θυληκά καθορίζονται τα 60 λίτρα .

2ον ) Είναι τόσο λίγα τα λίτρα σου που η βιολογία δεν θα τα σηκώσει με αποτέλεσμα να ανέβουν οι τιμές αμμωνίας και τα σχετικά με ότι συνεπάγεται αυτο .

Αν λοιπόν λατρεύεις τα guppy πήγαινε σε κάτι πολύ μεγαλύτερο , ενναλακτικά διώξτα , κράτα αυτό που έχεις και φτιάξε ένα ωραίο - όμορφο μονομαχοενυδρείο .

Βαγγέλης :)

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω..

Δεν είναι αρκετά τα λίτρα και σύντομα η βιολογία δεν θα μπορέσει να τα "σηκώσει"..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...