Jump to content

Φουσκωμένο Πολύ Καιρό Μόλυ Μπαλούν


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Συγχαρητήρια για το φόρουμ ! Έχω ένα μόλυ μπαλούν κατάμαυρο και είναι παραφουσκωμένο θα έλεγα για πολύ καιρό τώρα... Πως θα καταλάβω ότι θα γεννήσει?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας μια φωτογραφία και δώσε περισσότερες πληροφορίες για το ενυδρείο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει σε 20λιτρη γεννήστρα στρωμμένη. Θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφία για να την δείτε. Από που καταλαβαίνω ότι ειναι έγκυος όμως? είναι καταμαυρη σε χρώμα και δεν ξέρω πως να το καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά.... Δεν την έβαλα τελικά στη γεννήστρα.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι έγκυος.. Το μόνο που βλέπω είναι ότι είναι φουσκωμένη. Μου την έφεραν έτσι και δεν ξαναείχα τέτοιο ψαρακι... μου το έφεραν ζευγαράκι... και ο αρσενκός την κυνηγάει και την ''τσιμπάει'' συνέχεια,,,

post-57578-0-71262500-1383861636_thumb.jpg

post-57578-0-14078300-1383861641_thumb.jpg

post-57578-0-61373000-1383861645_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πώ ότι στη γεννήστρα ήταν πολύ φοβισμένη και καθόταν στον πάτο χωρίς να κινείται. Τρόμαξα μην πεθάνει και την επέστρεψα στο μεγάλο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μεγάλο , έχει παράξενη συμπεριφορά ; Για έγκυος μου φαίνεται εμένα. Επίσης παρατηρώ και άλλα ψαράκια μέσα στο ενυδρείο ... :bigemo_harabe_net-55:

Βάλε και ένα φόντο σκούρο για να νιώσουν μεγαλύτερη ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω σκουρο φόντο? ναι είναι ένα χαρεμάκι guppies 2 νεον τετρα και ένα ζευγαράκι πλάτυ... υπάρχει πρόβλημα στην συγκατοικηση?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μεγάλο , έχει παράξενη συμπεριφορά ; όχι στο μικρό είχε περίεργη συμπεριφορά και την ξανα έβαλα στο μεγάλο...

Για έγκυος μου φαίνεται εμένα. Επίσης παρατηρώ και άλλα ψαράκια μέσα στο ενυδρείο ... :bigemo_harabe_net-55:

Βάλε και ένα φόντο σκούρο για να νιώσουν μεγαλύτερη ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις ένα μαύρο χαρτόνι ή ένα σκούρο μπλε. Στα πόσα λίτρα τα έχεις τα ψαράκια αυτά ;

Τα νέον θέλουν κοπάδι και μαλακότερο νεράκια από τα υπόλοιπα ψαράκια.

Αν θέλεις, μπορείς να τα δώσεις σε κάποιον που φιλοξενεί ήδη κάποιο κοπάδι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα θα το φροντίσω για τα νεον. σε ευχαριστώ πολύ..

Μέχρι και αυριο θα είναι σε 40αρι και ελπίζω αυριο να είναι έτοιμο το καινουριο τους σπιτακι :usd: 80 λιτρων! ελπίζω να είναι αρκετό για τα υπόλοιπα γτ δεν θέλω να τα αποχωριστώ... :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρακια μπαλουν δεν υπαρχουν στην φυση,ειναι γεννετικα τροποποιημενα ψαρακια απο τον ανθρωπο,δηλαδη φτιαχμενα σε εργαστηριο,γι αυτο ειναι και ετσι η μορφη τους.Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω οτι τα ψαρακια μπαλουν ειναι στηρα και δεν γεννανε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...