Jump to content

Το Πρωτο Μου Ενυδρειο


ssgiannis

Recommended Posts

Σε ποιο φιλτρο (σορρυ χω μπερδευτει ) αν ειναι στο 30 αρι ειχε μια δικια του την οποια εβγαλα και εβαλα αυτη που περιγραφω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αντάλαξε την νέα μεγαλύτερη αντλία με την παλιά που είχε στο μικρό εσωτερικό φίλτρο, ΕΕ; Το κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχ οχι . Λοιπον για να μην λεω και εγω βλακειες φιλτρο ειναι ολο το συστημα το βιολογικο υλικο κτλπ και αντλια μονο η συσκευη που κυκλοφορει το νερο . Ειμαι σωστος μεχρι εδω .?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι εδω καλα παμε! Για να δουμε παρακατω!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια :) .Πηρα απο μια αγγελια μια Αντλια για το rio240 , και μετα απο λιγο ηρθαν τα ψαρακια που πρεπει να φιλοξενησω στο 30 λιτρο . ( το ριο240 ειναι στο μπαλκονι και περιμενω να μετακμισουμε για να το φτιαξω ) οποτε εβγαλα την αντλια που ηταν μεσα στο 30 αρι και εβαλα την καινουργια ,διοτι με τοσα ψαρακια εκει μεσα θα βοηθουσε πολυ να μεινει καπως καθαρο.βεβαια ειναι λιγο δυνατη για το 30 αρι και εχω βαλει την φτερωτη να χτυπαει πρωτα στο τζαμι του ενυδρειου και κοβει καπως την δυνατηροη.παντως το νερο ειναι κρυσταλλο

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο και από μένα!

Αλήθεια μου αρέσει πάρα πολύ!

Άξιος!!! Ειδικά αν σκεφτεί κανείς την ηλικία σου... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδι μου εγω δεν μπορω να καταλαβω αφου εχεις φιλτρο τι την θες την αντλια και για ποιο λογο την μπερδευεις με το φιλτρο;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εσωτερικο φιλτρο τυπου Juwel και ειναι ενσωματομενο μεσα στο ενυδρειο και εβγαλες την αντλια του και εβαλες την μεγαλητερη....οκ,το καταλαβα! :)

Αν δεν στο κανει πλυντηριο δεν υπαρχει προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο οτι διαβασα αν παρεις πιο δυνατη αντλια (σε λιτρα την ωρα) .τοτε εχεις πιο καθαρο νερο γτ περναει περισσοτερες φορες απο το φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο οτι διαβασα αν παρεις πιο δυνατη αντλια (σε λιτρα την ωρα) .τοτε εχεις πιο καθαρο νερο γτ περναει περισσοτερες φορες απο το φιλτρο

Λογικα ετσι ειναι... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκανα καποιες αλλαγες .εβαλα το manado και ειναι πολυ καλυτερο . Επισης τα φυτα ξαναπαιρνουν τα πανω τους

Δημοσιευμένη  εικόνα

Αλλη μια Δημοσιευμένη  εικόνα

Σορρυ για τα δυο ποστ εκανα βλακεια με το tapatalk

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ομορφο!!!!! Μπραβο!!!!! :)

Αυτο το φυτο τι ειναι?Εχει βγει απ'εξω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το φυτο δεν ξερω τι ειναι .το χα παρει απο ικεα ανοιξα ενα ποστ για αναγνωριση αλλα δεν βρεθηκε τελικα .

Και σε emersed που το εχω βαλει παει πολυ καλα .

Έγινε επεξεργασία - ssgiannis
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει βγει εξω απο το νερο ειναι πολυ πιθανο να ειναι υδροφιλο και οχι υδροβιο....αλλα αμα παει καλα οκ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι κωδικο εγραφε το γλαστρακι του ικεα??

Δυστυχως δεν κοιταξα οταν τα πηρα και στα γλαστρακια δεν λεει τπτ πανω πια

Sent from the dark side of the moon...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...